Vládci loutek

Zamkni dveře! Nevstupuj do temných míst! Vyhýbej se tlačenicím! Člověk v kabátu je nepřítel. Střílej!!! Je stav ohrožení. Útočníci z cizí planety přistáli s létajícím talířem v Des Moines. Jsou schopni kontrolovat každou myšlenku a akci člověka. Nikdo není před nimi v bezpečí. Příšery musí být zastaveny. Nemáš na vybranou. Buď ty nebo oni. Zabíjej!!! První vydání. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12836/vladci-loutek-12836.jpg 4.2247
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , AG Kult

The Puppet Masters, 1951

Kniha Vládci loutek

buitenlander
23.06.2021

(+ SPOILER) Tak tohle bylo pro mě hodně slabé. Připadá mi, že téměř všechny dějové zvraty byly způsobeny jejich vlastními logickými chybami, což dělalo dej dost předvídatelný. (SPOILERY) Už ví, že se na hostitele přenáší dotykem, ale přesto hlavního hrdinu nenapadne zkontrolovat své dva kolegy poté, co se na ně sesype banda nakažených sekretářek? Vláda dělá celostátní zásah bez toho, aby aspoň tušila jak to vypadá v napadených městech? Všichni okolo mají odhalená záda, jen jeho nejbližší soused ne, a on ho nezkontroluje, protože... Protože vůbec nezískali všechny jeho znalosti, a tak samozřejmě netuší, kde by mohl mít chatu? Nebudu se nijak zvlášť vyjadřovat k tomu těžko uvěřitelnému milostnému románku a chápu, že to bylo napsáno v jiné době, ale vážně může nejschopnější agentka s úkolem hlídat prezidenta říkat věci jako: "Proč se ptáš mě, drahý? Nemám analytický mozek."???

n.ezn.amy
05.04.2021

Na Zemi přistane létající talíř, ale po čase je vydána zpráva, že jde o podvrh. Ovšem zvláštní agent Cavanaugh zjistí, že mimozemšťané pomocí parazitů začínají ovládat lidi. Je pak otázka kdo je a kdo není ovládnutý. Na svou dobu skvělé sci-fi, které se poměrně dobře a svižně čte, ideální kniha na jeden víkend.

MilkyA
03.03.2021

Odpocinkova zabavna scifi, pri ktorej clovek nemusi rozmyslat len sa nechat strhnut dejom. Postavy,ich vztahy a udalosti vnimam ako zamernu parodiu a celkovo mam podozrenie, ze Heilein celu zapletku vymyslel, len aby mohol vyzliect do naha prezidenta, armadu a USA.. Niekto to chce tocit ako film??? :D :D

Johana
21.09.2020

Starší sci-fi román od autora, kterého miluji za některá díla (zejména "Dveře do léta") a jiné jeho knihy naprosto nemusím ("Friday"). Tohle mi připadá jako něco mezi, dalo se to číst, ale nadšení se u mne nedostavilo. Hlavním motorem díla je asi myšlenka, že okolní vesmír je hustě osídlen různou nepřátelskou havětí, se kterou budeme na Zemi muset svádět kruté boje. Podle autora je máme bojovat s nadšením, takový budovatelský duch z toho na mne vykoukl, viz ukázky, no a to nijak moc nemusím.

"Cenou za svobodu je ochota svést zničehonic bitvu kdekoli, kdykoli a naprosto bezohledně. Jestli jsme se tohle od měkkýšů nedokázali naučit, pak – dinosauři, ujměte se opět vlády, jsme připraveni k vyhynutí!"

"Jestliže se člověk bude chtít stát trpěným příslušníkem vesmírné smečky, nebo dokonce respektovaným sousedem, bude si to muset vybojovat. Překovejte pluhy zase v meče; opačný proces je dnem fantazie staropanenských tet a bláznivých snílků."

Elka252
17.04.2020

Kniha se mi celkem líbila. Nečekala jsem že bude až tak dobrá protože knihy tohoto tipu moc nečtu ale tahle byla taková příjemná oddychovka. Hlavní hrdinové sympatičtí (hlavně starý pán a Mary).Často se tady píše o tom,, Jak by kniha vypadala ve filmovém zpracování"a já si to tedy neumím vůbec představit. V této knize nebyli moc rozepisovány detaily bylo to spíš = příprava akce- akce - mírný oddych a zase akce... Přesto my to v téhle knize nevadilo. Titaňani mi i přes to co tropily přišly velice zajímaví.

Evus
13.04.2020

Toto příhodné čtení k pandemii mi doporučil kolega a... opravdu se k dnešní době hodilo.

lazarus
31.03.2020

I když Heinleina mám z větší části načteného, pokud bych nevěděl kdo Vládce loutek napsal, tipoval bych v prvé řadě pana Dicka.
Jack Finney nápad ukradl Heinleinovi, nebo to byla jen náhoda?
Slečna Kolombovka se níže ptá jak by mohlo vypadat filmové zpracování? No, bohužel příšerně.

Israha
30.03.2020

Heinleinův styl psaní mi poměrně výrazně nesedl. Strohý, stručný, až dokumentaristický popis dění, negraduje se napětí, nepracuje se s charaktery (to bylo něco šíleně plastového, ta ústřední lovestory), necharakterizují se zákonitosti fiktivního světa a na to, jak to je v důsledku toho všeho přímočaré čtení, tomu chybí čtivost, paradoxně. Na druhou stranu - námět je nosný, autorovi se tu a tam daří vytvořit slušně paranoidní atmosféru, a nemá to ani nikterak špatné myšlenky, když na ně dojde. Ale na opravdu kvalitní sci-fi thriller je podle mě potřeba hutnějšího, košatějšího psaného projevu s důslednějším popisem jak dění, tak reálií okolo. Měl jsem pocit, jako kdyby Heinlein zkoušel napsat špionážní sci-fi napínák výrazovými prostředky, vhodnými spíše pro akční military řežbu.