Robert A. Heinlein

americká, 1907 - 1988, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (4)

Robert A. Heinlein

Přidat komentář
belldandy
12.06.2018

Proti Heinleinovi jako autorovi mám snad s vyjímkou knihy "Dveře do léta" neuvěřitelnou averzi. U většiny jeho knih jsem si musela dávat přestávku ve čtení a pokračovat, když mě opustil lehký pocit hnusu a nevolnosti. Spojuje v sobě mnoho věcí, které nesnáším: Liberalismus v jeho sobecké podobě, militantní narcisismus, eugenické psedudovědecké teorie. Třebaže přešel politicky v šedesátých letech z prava do leva, což v jeho případě znamená extrémního liberalismu do anarchismu, v jeho podání je to v podstatě to samé. Je přesvědčen, že vláda nás vykořisťuje a každý se má o sebe starat sám. Vyjímkou jsou Vladci loutek, kde naopak hájí dohled tajných služeb nad soukromým životem obyvatel. Taky ovšem má slabost pro armádu. Věří, že slabí musí vyklidit místo těm silnějším. Co se stane v takovém světě s námi slabými mimo svět jeho superhrdinů nám neříká. Ve své podstatě je sociální darwinista a bohužel myslí všechno, co říká naprosto vážně.

Atuin
26.10.2012

V podstatě nemohu říct že by se mi od něj nějaká kniha nelíbila, mám spíš potíž rozlišit která se mi líbila více a že je u něj opravdu z čeho vybírat, moje prví zkušenost s ním byla s knihou Dost času na lásku, člověk nikdy neví do čeho s ním vlastně spadne ale nikdy se sním nenudí a nikdy knihu nezavře. Podle mě je to gigant scifi literatury.

karvak
04.06.2012

Můj nejoblíběnější autor, génius, který dokáže napsat jak oddechovku, tak hlubokou filozofickou úvahu, a navíc každou knihu jiným stylem podle toho, komu má být určena. Jeho vize budoucnosti skvěle fungují bez ohledu na to, jestli skrze ně předkládá hlubší nebo povrchnější filozofii a jakého je druhu. Na jedné straně dokáže napsat hippie knihu o předsudcích a podstatě dobra a zla v naší společnosti, na druhé straně military o skvěle fungující vojenské společnosti s armádním řádem, přičemž obě knihy jsou velmi čtivé a uvěřitelné se skvěle vyargumentovanými myšlenkami pomocí filozofie nebo příkladů z historie. Uvěřitelnosti jeho knih nemalou měrou přispívá jeho znalost vojenství a vědy; některé knihy jsou přímo nabité věděckými fakty, podanými způsobem, který je lehce stravitelný pro laika. Když se k tomu přičte v jaké době tento autor některé knihy napsal, nelze než konstatovat, že si zaslouží hluboký obdiv.

vic11
24.08.2011

Velmi jsem si oblíbil tohoto autora, nejednou se mi stalo že jsem si večer začal číst jeho dílo, z něhož mě probralo zvonění budíku, který říkal je čas jít do školy.