Belanna Belanna komentáře u knih

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Mrtvá zóna, kniha, ve které King ukazuje, že není autorem pouze jednoho žánru.
Politicko-psychologický thriller s trochou nadpřirozena ve formě jasnovidectví je skvěle a poutavě napsaný, napínavý a plný emocí.
Rozdělení do dvou částí a pro někoho zdlouhavé popisy mi nevadily, vše je sladěné a nic není nadbytečné. Některé věty se mi budou v mysli přehrávat dlouho.
Za mě plný počet.

19.02.2024 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Sérii s Kathryn Danceovou jsem měla ráda stejně jako Deaverovy ostatní knihy.
Tady se setkáváme s odbornicí na řeč těla a s jejími zapeklitými případy.
Autor vše podává napínavě, místy až mrazivě a přesto detailně. Někomu to může připadat vleklé, mně se to naopak líbilo a pomohlo mi pochopit i zdánlivě nepochopitelné. Vzhledem k tomu, že tuto sérii nečtu poprvé, vnímala jsem i věci, kterých jsem si dříve nevšimla a knížka mi přinesla větší a lepší zážitek.

02.02.2024 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další napínavá detektivka série, zajímavá zápletka i rozuzlení.
Po prvních dílech jsem sice nadšená nebyla, ale nakonec jsem si na Josie zvykla a oblíbila si ji i její kolegy a přátele.
Jen mě trochu mrzí, že většina případů se točí pouze kolem rodiny a kolegů. Možná, že další díl nás už zavede dál.

25.12.2023 4 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Trochu jiná Legie, ponurá, tajemnější, napínavá.
Možná trochu rozvleklejší začátek, ale opět vtipné hlášky a setkání s oblíbenými postavami. Jeden z povedenějších dílů.

19.11.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavý příběh se zajímavým námětem, který se odehrává uprostřed sněhové bouře.
Autor umí navodit atmosféru a velmi poutavě popisuje prostředí. Knížka se dobře čte.
Na druhou stranu mě zklamaly časté a dost nereálné situace, místy hodně překombinované.
Taková zlatá střední cesta.

22.07.2023 3 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Co člověk, to názor a jiný úhel pohledu.
Z toho mého je tato knížka dokonalá.

09.05.2023 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Zvláštní a nezvyklý příběh mě upoutal hned od začátku.
Jednoduchý, rychle plynoucí děj, mírné napětí a Gwendy, která bojuje s pokušením.
Jsem zvědavá, kterým směrem se bude ubírat další díl.
Oceňuji krásnou obálku.

25.02.2023 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

I tento díl série se mi líbil.
Kristýna dala více nahlédnout do nitra postav, Amanda vyrostla a celkově se děj o kus posunul. V příběhu bylo znát více citu a vtip byl opravdu vtipem.
Konec ale zamrzel.

03.01.2023 4 z 5

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Tak teď nevím, zda Život opisuje od pana Palmera a nebo zda je to opačně.
Ale přesně takhle to prostě chodí ....
Napínavé, poutavé, navíc z lékařského prostředí. Pozvolné počáteční tempo se zrychluje.
Akce narůstá a doktorka Abby si sáhne až na dno.

29.12.2022 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Aga se mi z celé série líbila zatím nejvíce.
Nejen, že jsem si u ní skvěle odpočinula, ale chvílemi se opravdu smála na celé kolo.

11.12.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Stejně tak jako většina povídkových knížek i tato měla svá silnější a slabší místa.
Velmi se mi líbily povídky Londýn a Fronta. Ostatní sice také nebyly špatné, ale až tolik mě neoslovily.
Celkově to bylo pohodové a rychlé čtení.

23.10.2022 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

V prvním díle se Sloan to bylo takové "jemné" oťukávání, ale ve druhém dílé to Anrew Mayne rozjel na plné pecky. Doslova nás vhodil mezi aligátory.
Přestože byl tento příběh méně o potápění, o to víc jsem se dočkala napětí a zvratů.
Líbily se mi myšlenkové pochody Sloan a celkově její povaha.

Tak jako většina tu i já sympatizovala s Bourákem Bilem.
Samotný závěr knihy - epilog na mě hodně zapůsobil.

24.09.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Vážka se mi dostala na kobylku. Právem si získala TOP v mém žebříčku knih. Netradiční detektivka, která mě od prvních okamžiků držela, nutila přemýšlet a skládat získané indicie a když už jsem říkala: "Mám to!", zjistila jsem, že vůbec ne a začínala zase od začátku. Jen v jedné věci jsem se nemýlila, aspoň to :) ... Určitě doporučuji.

04.04.2022 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Je to moje dětství i dětství mých dětí. Nezapomenutelná a krásná knížka.

01.10.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tahle knížka je pro mě taková "srdcovka". Přestože jsem jí četla několikrát, viděla jsem film, vracím se k ní, abych objevovala stále nové a nové .....

10.02.2021 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Další případ Losie se váže k její kolegyni Gretchen a sahá až do její minulosti...
Zajímavá zápletka, komplikované vyšetřování, utříbení vztahů, navazování nových a "šťastný konec".
Četlo se mi dobře. S tímto dílem jsem spokojená.

18.12.2023 4 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Zajímavě napsaná knížka, kterou bych neřadila mezi thrillery, ale mezi psychologické romány. Zapůsobila na mě chmurnou, až mrazivou atmosférou, která se linula po celou dobu.
Námět se mi líbil, taktéž autorův osobitý styl, který na čtenáře umí zapůsobit.
Závěr knížky jsem tentokrát opravdu neodhadla, což je další plus pro autora.

07.12.2023 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Dean Koontz je pro mě jistota. S touto knížkou jsem ale moc spokojená nebyla. Od autora jsem prostě zvyklá na lepší.
Námět se mi líbil, sliboval napětí a tajemno. Nebylo ho tolik, kolik jsem čekala.
Místy se děj vlekl a působil až nudně. Některé pasáže však byly zajímavé a četly se rychle a dobře. Konec byl pak až moc rychlý, jakoby utnutý.

07.12.2023 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Knížka mi dokonale sedla.
Bylo tu vše, co mám v knihách ráda, historický Londýn, řádění vraha, vyšetřování vraždy, napětí, složité mezilidské a společenské vztahy a sympatická Audrey Rose, která se zajímá o čistě mužskou profesi.
Autorce se povedlo vše skvěle skloubit a navíc protkat jemnou romantickou linkou. Těším se na další díly.

Velké plus patří také obálce.

23.09.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

U této knížky jsem hodně na vážkách.
Četlo se mi dobře a podhled z úhlu obou hlavních postav se mi líbil, místy bylo i napínavé, i když jsem čekala o dost víc mrazení v zádech.
Bohužel se mi brzo podařilo odkrýt směr, kterým se bude děj ubírat a proto byly některé pasáže zdlouhavé a nijaké. Navíc žádná z postav mě výrazně neoslovila a rozuzlení na konci mi nesedlo už vůbec. Průměrná knížka.

26.08.2023 3 z 5