Skrýš

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po automobilové nehodě, při níž se Hatch ocitl na onom světě, si z říše smrti přinesl zvláštní dar, je telepaticky spojen s psychopatickým vrahem Vassagem a ten chce zabít jeho manželku a dcerku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8146/skrys-8hd-8146.jpg 4.2213
Žánr
Horory, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Hideaway, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Skrýš

Přidat komentář
wlado
08.06.2019

Opäť skvelý Koontz. Niektoré jeho knihy sú nezáživné, no túto odporúčam. Výborný popis postáv a deja, zaujímavý námet a skvelé spracovanie.

Bone
24.01.2019

Výborná kniha, kterou jsem četla snad tisíckrát a nesmírně mě zklamalo její filmové zpracování!


ArwenAragorn
31.12.2018

Námět byl zajímavý, ale kniha mi přišla nudná, stránky jsem přeskakovala. Pro mě ztráta času.

jaroiva
05.11.2018

zezačátku jsem myslela, že to odložím... bla bla bla, autonehoda, bla bla bla, podrobnosti autonehody, bla bla bla, cože? pořád ještě ta autonehoda?
Ani nevím, kdy se to přeplo, ale najednou jsem byla absolutně pohlcená knihou a nevnímala okolí. Atmosférou mi to místy hodně připomínalo Kingovo TO. Možná proto mě to i tak bavilo.

trudoš
11.05.2018

Pro mně třistapadesátistránková nuda s afektovanými hrdiny, umělou atmosférou a katolickým podtextem. A nevím, jestli je to dobou, nebo překladem, ale některé slovní obraty mi přišly jak z nedělní školy, což v kombinaci s rádoby špinavou realitou působí až úsměvně. Devadesátky uměly být v tomhle ohledu pekelné.
Každopádně Dean Koontz je řemeslník každým coulem, takže umí vtáhnout do děje a bavit dialogy. Naneštěstí své umění tentokrát přepálil, když i ty nejdramatičtější scény natahuje do nekonečna. Napětí tak jde k čertu, o to spíš, že prakticky vždycky víte, kam daná sekvence směřuje. Jakoby důležitost počtu písmen převažovala nad plynulou gradací. Nehledě na to, že hrůza končí u psychopatického zabijáka, jehož motivace jsou stejně interesantní, jako celý Texaský masakr motorovou pilou. Logika nulová a jednání bestiální, přičemž ruka zákona se chová jako slepá, přestože vrah není zrovna žádný Einstein. Ovšem jako Stopy hrůzy by to asi šlo, kdyby se rozsah zkrátil minimálně o polovinu.

Beebee
15.03.2018

Dobře napsané, stojí za přečtení.

Lenyaa
05.02.2018

Tato kniha mi ležela v knihovně dlouhou dobu a stále jsem ji odkládala... Když jsem se konečně odhodlala ji začít číst, byla jsem mile překvapena! Od prvních stránek napínavá, velice zajímavě zpracovaná, čtivá. Sice mě malinko zklamal konec, čekala jsem trochu víc, ale i přesto dávám 5* a určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu.

Ajuszka
02.10.2017

Jo jo tak tahle se mi libila :) Zajimave cteni

1