Belanna Belanna komentáře u knih

To To Stephen King

Za mě jeden z nejlepších Kingů. Je to chmurné, je to děsivé. Přesto, že je kniha velmi obsáhlá, není nudná a neztrácíte se v přeskakování v čase. ... A navíc už chápu, proč od dětství nemám ráda klauny :)

16.12.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Temná atmosféra, velmi dobře propracovaná psychologie, zajímavá zápletka.
Mrazilo mě po celou dobu čtení o to víc, že se příběh týkal malých dětí, resp. holčiček.
Na knize se mi líbilo, že se netýkala pouze případu jako takového, ale vcelku podrobně zde byly opsány i životy a problémy klíčových postav.

25.11.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Perfektní thriller s překvapivým rozuzlením. Tato knížka nejde jen tak prolítnout, je občas nutné trochu zapřemýšlet, aby všechno zapadlo tak, jak má. Velmi barvitě jsou tu popisovány stavy Rachel střízlivý i pod vlivem. Líbilo se mi.

29.09.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná a citlivě napsaná knížka, plná emocí.
Nečetla jsem poprvé, ale při každém čtení jsem jí vnímala trochu jinak a zasáhla vždy jinou citlivou strunu.

28.09.2023 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Vůbec to nebylo špatné a knížka mě mile překvapila.
Přestože některá místa mi připomínala jiná dílka či filmy, v globálu mi to nevadilo, protože zapadalo do příběhu. Skvěle použité citáty a hlášky dávají knížce jistý šmrnc.
Místy napínavé, místy úsměvné a místy k vzteku. Oceňuji zajímavé postřehy z oblasti biologie.

14.09.2023 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Nebezpečná místa se mi z celé série líbily zatím nejvíce.
Částečně to je tím, že jsem si na Lottie a její postoj už zvykla a chvílemi mi už začínala být i sympatická.
Částečně tím, že knížka byla opravdu hodně napínavá. Autorka s námi manipuluje, abychom pachatele nemohli lehce odhalit. Všechno je ještě znásobeno krátkými kapitolami. Doufám, že u dalších dílů nebudu zklamaná.

02.09.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Knížka byla spíše náhodnou volbou než cíleným záměrem a mohu říct, že autorka píše svižně a čtivě. Námět knížky, který se točil kolem pomsty se mi také velmi líbil.
Claire ani Hanna mi sice k srdci nepřirostly, ale nakonec mě zamrzelo, že linie příběhu nezůstala u nich.
Závěr mě trochu rozhodil a nesedělo mi, že vše bylo "zalité sluncem" :)
Celkově to však byl slušný thriller - 3,5*

24.06.2023 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

I třetí díl s Robertem Langdonem má zajímavý námět, je poutavý a plný zajímavých informací. Nechybí tu dějové zvraty, zvláště pak v závěru knížky i když napětí a ponurost tu není tak výrazná, jako v předchozích knihách. U hodně rozsáhlých úvah jsem se někdy musela vracet, abych správně pochopila nitky :)

11.06.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nejsem ještě poznamenaná Martinem Servazem, ale už teď se na něj těším, protože tohle byla prostě pecka !!
Napínavé, dokonale promyšlený každý detail děje, charakterů postav i prostředí.
Dobře se mi četlo a závěr mě doslova srazil, zkrátka Zkurvenej příběh.

04.06.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Andělé smrti ... první knížka od autorky, kterou jsem četla. Už nyní mohu říct, že poslední rozhodně nebyla.
Příběh a prostředí se mi líbilo, krátké kapitoly dodávaly na svižnosti a pohledy do minulosti byly chvílemi hodně drsné.
Škoda jen, že autorka neustále poukazovala na klíčové momenty a tím vlastně odkryla směr, kterým se bude příběh ubírat dál.

03.04.2023 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Opět jsem sáhla po klasickém díle, které mi v minulosti již prošlo rukou.
Po letech na mne kniha působila jinak, ubylo strachu, ale o to víc jsem o knize přemýšlela.
Nicméně stále cítím nadčasovost, tajemnost a drsnost.

26.11.2022 4 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Klikař Lars, jeho důmysl a vtip se opět vrátil.
Když už do něčeho spadne, což je vlastně pokaždé, vždycky se nějakým svým "dokonalým" plánem zase vyhrabe nahoru.
A navíc se opravdu skvěle čte.

31.10.2022 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Nemohu si pomoci, ale klasická sci-fi je opravdu to nejlepší a zvláště, když je z pera jednoho z mistrů fantastiky.
Knížka, u které jsem se bavila. Mělo to nápad, hlavu a patu, zajímavé postavy, jeden z hrdinů počítač. Trocha té technické stránky, na tehdejší dobu pokrokové, revoluční vyjednávání a celkový pohled na společenství a život luňáků je spojeno ve velmi čtivé dílo.
A co je asi nejdůležitější, neotřelý a jemný humor.

09.10.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Další skvělá Kingovka. Ukázka bezbřehé posedlosti.
Na takovou knížku se nezapomíná.

06.04.2022 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Kniha o hraběnce Báthory je psaná velmi poutavou formou, dobře se čte. Atmosféra je napínavá a protkaná takřka horrorovými prvky. Nedílnou součástí jsou intriky, ale také romantika.
Knížka na mne zapůsobila a autora za toto dílo velmi obdivuji.

04.08.2021 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Letošní poslední kniha a také zatím poslední kniha série.
Opět zajímavý případ a série úmrtí, které musí Josie a její tým vyřešit. Zavede nás do odloučené komunity, která cosi skrývá.
Tento díl se mi opravdu líbil a jsem ráda, že se Josie konečně dokázala vyrovnat s minulostí a na závěr knížky také "najít" nového kamaráda.

31.12.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Opět čtivé, napínavé, se zajímavou zápletkou, která se mimochodem netýká Josie a jejích nejbližších, plné tajemství, které je nutné odhalit.
Místy mi však připadalo zdlouhavé a chování matky hodně přes čáru. Kdyby mně
někdo "ukradl" dítě, tak vyklopím vše, jen abych ho dostala zpět.

29.12.2023 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Opět napínavé, plně zajímavých informací s dobrým příběhem.
Ze začátku sice vyžaduje vcelku soustředění, vzhledem k vědeckým aspektům a stále přibývajícím množství postav, ale pak už se začtete a jede to samo.
V tomto případě mi ani nevadilo, že se děj knihy točí kolem politiky.

13.08.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

První setkání s autorkou a mohu říct, že to rozhodně nebyla chyba.
Příběh se trochu pomalu rozjížděl, ale ve chvíli, kdy byly představeny všechny postavy, mimochodem do jednoho šílené, se napětí stupňovalo a děj dostal spád.
Při čtení mě chvílemi mrazilo při pomyšlení, že by se to někomu mohlo stát doopravdy.

09.08.2023 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

I tento díl se mi líbil a bavil mě.
Byl sice místy hodně propletený a zahrnoval větší množství postav, ale to mi nijak nevadilo. Opět napínavé, krátké kapitoly, rychle plyne a dobře se čte.
Dokonce mi připadalo, že Lottie byla míň protivná :).

02.05.2023 4 z 5