Beky Beky komentáře u knih

Propast Propast Jozef Karika

Mrzí mne to, ale tato kniha od autora je (dle mého názoru) nejslabší z těch, které doposud napsal ... :(
Ano, bylo tam tajemno a mrazivo.
Ano, bylo tam nějaké napětí a hrátky s psychologií.

Ale proč to bylo tak roztahané ? Hodně pomalý rozjezd a celkově rozvleklost příběhu byla nešťastnou kombinací.

Celkově to bylo takové nějaké NIJAKÉ a to jsem si myslela, že u autora tento výraz nikdy nepoužiju :((

10.01.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Darcy duchařiny prostě umí !!! :)
Opět nezklamala a navíc (příjemně) překvapila ilustracemi, které jsou v knize novinkou.
Jako vždy byl příběh velice čtivý, autentický, místy hodně temný a hlavně celou dobu napínavý :)
Líbily se mi pasáže, kde člověku lezl mráz po zádech z představy, že by byl čtenář na místě Mary a měl prožívat okamžiky, které i ona zažívala a zpočátku "v pohodě" zvládala :).

Jako bonus pro mne byl i vztah mezi Marou a Neilem, který si vším prošel a jejich láska, která u mě tak nějak vyrovnávala ten strach a temno v knize :))

09.01.2022 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Hodně napínavý a čtivě napsaný příběh o dvou bratrech, kteří zažili trauma v dětství, ovlivnilo jejich životy a v současnosti zjišťujeme, jak se to na nich projevilo.
To, co zprvu působilo úplně jasně a přímočaře se najednou změní a člověk je překvapen, jak se dokázalo všechno zamotat a provázat, aby nakonec přišel konec, jaký zpočátku čtenář nečekal.
Opět nezklamalo zahrnutí lží, nevěry a intrik, které v podstatě zavinily vše, co se stalo a přitom zbytečně ...

07.10.2021 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Napínavé a strhující už od začátku.
Celou dobu jsem čekala něco jiného, než nakonec z příběhu "vylezlo", ale byla jsem příjemně překvapená. :)
Vraha jsem viděla v někom jiném, takže konec byl pro mne šok, ale hodně povedený. :)

23.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Z celého příběhu mám tak nějak rozporuplné pocity ...

SPOILER

Přijde mi, že už jsem se setkala s velice podobným osudem (přeživší KT a domácí násilí) v nejedné knize, takže za mě nic světoborného ...

Oceňuji náhled na téma holocaustu a nenávisti vůči Židům, které je provázáno příběhem, nicméně jediná (alespoň pro mě) zajímavá část byla právě ta, v níž se Zuzana ocitá v koncentračním táboře. Začátek, aby čtenář byl v obraze, a samotný konec, kde se projeví pravá povaha Hanuše a naivita Zuzany, už bylo jen takové přiložení polínka do ohně.
Musela jsem zatínat zuby, jak mi byl Hanuš krajně proti srsti a jak ze sebe Zuzana nechala dělat hadr a boxovací pytel - bohužel je spousta domácností, kde je tohle zcela běžné, takže nad autentičnosti příběhu smekám.

Konec, respektive Hanušův osud, se mi líbil, tam jsem se dokonce i pousmála, nerozumím však takovému nic neříkajícímu konci, který si tahle kniha rozhodně nezasloužila. Zůstává zde spousta nezodpovězených otázek a zrovna v tomto případě mi to vcelku vadí.

30.05.2021 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Bezvadný námět, příběh neklidný už od samotného začátku a já vůbec nevěděla, kdo za vším stojí, byla jsem velice překvapena! Strhující a autentický příběh, který by určitě NEMĚLI číst rodiče, protože tohle si nepřeje zažít nikdo !!!
Hvězdičku ubírám za to, že tam bylo až příliš právnických pasáží a detailů z prostředí soudcovství, které by knize jistě nechyběly, kdyby je autor vynechal, rovněž by neuškodilo, kdyby byl příběh o několik stránek osekán ...
Co mě úplně zničilo byl konec, který jsem vůbec nečekala.

30.05.2021 4 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

(SPOILER) Hodně autentický příběh, strhující od prvních okamžiků.
Líbilo se mi celkové vykreslení děje, opravdu psychologické hry a intriky plné napětí a za mě i nečekaných pasáží.

________ SPOILER _______

Heju jsem měla od začátku za mrchu, která snad ani neuměla udělat tlustou čáru za minulostí a byla posedlá Markusem. Kathy byla taková nějaká nijaká ženská, která chtěla vidět na lidech jen to dobré, ale zase - koho by napadlo, že se mu někdo snaží zničit život ?
Na můj vkus z toho Heja vyšla moc hladce, ale aspoň dosáhla svého a Markus se flegmaticky obětoval pro svou lásku -_- . Co nechápu, jak se vůbec Kathy a Markus mohli stát manželi, když nikde nevidím žádnou zamilovanost mezi nimi ... ???

Úplně si dokážu představit, že takoví lidé někde jsou a dokonce i něco podobného dělají, protože jsou nemocní a nešťastní. Perfektní čtení a moc mě bavilo!

27.05.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak to byl nářez ...
Musím sice říct, že rozjezd byl celkem pomalý a nějaká "akce" se začala dít až kolem poloviny knihy, ale nemohla jsem přestat číst!
Autenticky vykreslený příběh o hrůzném tajemství Bartolomějské, které je skryto za zdánlivou maskou naprostého pořádku, luxusu a šance na honosné bydlení i pro sociálně slabé jedince.
Opravdu bravurní zpracování všeho mi místy nahánělo husí kůži a představa, že by se tohle mohlo dít (a nejspíš i někde ve světě děje) mi nejspíš nedovolí na tuto knihu hodně dlouho zapomenout ...

10.04.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Taková mírně zneklidňující jednohubka s krátkými kapitolami :).
Nenásilný příběh o smutku, posedlosti rodinou a věcné naději v posmrtný život.

10.04.2021 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Za mě hodně povedený příběh, místy mírně znepokojivý a docela slušně propletený ve dvou časových linkách. :)
Chvílemi mi to připomínalo Řbitov zviřátek od Kinga, nechci spojlerovat, :)) ale opravdu zajímavý a mírně nešťastný děj, četlo se to samo.

09.04.2021 4 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

(SPOILER) Tak tohle bylo hodně strhující, autentické, zneklidňující, místy dramatické a plné intrik, nevěry, lží, tajemství, posedlosti, manipulace a sexu.
Perfektně vykreslený příběh, od kterého se nedá odtrhnout! :-)
_________

SPOILER: Poněkud mě překvapilo, že Darlene je sestra od Deidry a zároveň menší ze dvou zel. Tak nějak jsem zároveň čekala, že když Deidra sváděla Davida a několikrát spolu spali, aniž by užívali ochranu, že to zkomplikuje i její těhotenství a bude to další páka, kterou by mohla vytáhnout ve svém boji za posedlostí. Taky mi přišlo poněkud zvláštní, že se v podstatě sama propálila vzkazem na záznamníku, že "unesla" jejich syna, ale asi to tak mělo být. :-)
I bez toho to bylo PERFEKTNÍ a nabité do posledního řádku! :-)

07.04.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Já si nemůžu pomoct, ale tahle kniha pro mě byla zatím nejslabší ze všech, které jsem od Fitzka četla :(
Jasně, bylo to zase psychologický zamotané a nejasné, ALE nemělo to tu obvyklou dynamiku a napětí, na které jsem vždy zvyklá... :(

25.03.2021 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Neuvěřitelně, zbytečně a strašně zdlooooouhavé!
Tak polovinu z příběhu bych asi klidně vynechala, protože to všechno, co se dělo v knize bylo tak rozvleklé a popisné, že jsem místy myslela, že to nedočtu.
Jasně, bylo to napínavé a prostě musela jsem vědět, co bude dál a jak to skončí.
Nebylo to nakonec pro mě ani nijak děsivé, místy mrazivé, to ano, ale to je tak vše.
Z knihy jsem vcelku zklamaná ...

24.03.2021 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Jako zatím každá kniha od Kariky byla i tahle hodně napínavá, poháněla ke čtení, místy děsivá a psycho (což jsou všechny) a hlavně v něčem nejasná...
Fakt hodně čtivé, gradující, ale ten konec bych osekala tak o ty 4 strany klidně.

22.03.2021 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Hodně nenásilnou formou podáno vyprávění sourozenců, kteří 3 roky utíkají před válkou a dopadením gestapem, zároveň se během příběhu potkají se svými staršími sourozenci a nakonec se vrátí do Paříže.
Místy úsměvné, místy smutné, ovšem hodně autenticky zpracované. Klobouk dolů!

17.03.2021 5 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Nemůžu označit za přečtenou, protože jsem ji nedočetla, jak mě to nebavilo...
Zkrátka jsem si prolistovala konec, abych zjistila, kdo byl vrahem, a tím to považuji za hotové.
Strašně zdlouhavé, zbytečně popisné. Vůbec nezajímavé, žádné napětí, nic.

07.03.2021 odpad!

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Perfektní, precizní, napínavý, luxusně zpracovaný psychothriller s dokonale promyšleným dějem a efektním koncem! Každá kniha Sebastiana je prostě PECKA, u které se nestačím divit, jak může někdo umět takhle autenticky psát!!!

06.03.2021 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Za mne to mohlo být celé klidně kratší.
Jo, super, takový konec asi nečekal nikdo, ale tolik mrtvých a zbytečně...
Taky rozvleklý příběh a taky zbytečně.
Asi jsem čekala něco víc a nějak jsem spíš zklamaná... Moje první a nejspíš i poslední kniha autora.

27.02.2021 3 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Strhující a napínavé od samotného začátku!
Líbí se mi děj prokládaný vyprávěním "vraha" a jeho myšlenek :).
Peckovně nepředvídatelné rozuzlení a do poslední stránky napětí a gradace! :)
Líbila se mi i hra lidské psychologie, kterou praktikovat "vrah" na svých obětech :)

24.02.2021 5 z 5

Manipulátor Manipulátor Jan Žáček

Tak z tohohle mám opravdu rozporuplné pocity...
Absolutně nechápu sexuální popisy snad na každé třetí straně, které tam klidně být nemusely. Bez nich by to asi bylo lepší, přišly mi v celém příběhu vcelku nehodící se.
Psychologie manipulátora bylo to jediné, co se mi vcelku líbilo, záměr, kterým se snažil zjistit, čeho jsou schopni lidé pro peníze...
Ve čtení jsem pokračovala jen proto, abych se dozvěděla rozuzlení celého příběhu tolika postav... A i tak mi Fritz a Oskar přijdou v knize zbyteční, ale nejsem autor a třeba tam mají nějaký skrytý význam, co já vím.

18.02.2021 2 z 5