begonie226 begonie226 komentáře u knih

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Série s Colterem Shawem není špatná , určitě se pustím i do dalšího pokračování, jen tentokrát mi ten konec přišel poněkud překombinovaný.

29.03.2024 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Kniha se mi četla opravdu těžce. Strašně moc jmen, názvů her a filmů. Ze začátku jsem si vše poctivě googlila, ale s přibývajícími stránkami mé nadšení opadávalo. Přibývalo jmen bez příjmení a nebo jen iniciály a tak už jsem se nesnažila hrát si na detektiva. Souhlasím s níže uvedeným názorem, že by určitě byla zajímavější životopisná kniha sepsaná osobou zasvěcenou.

18.10.2023 1 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Další ze série životních eskapád autorky, která mě pobavila.

12.10.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Na další případ Eriky Fosterové jsem se moc těšila a musím konstatovat, že mě nový případ nezklamal.

28.01.2023 4 z 5

Tak tohle byl silný příběh. Pro většinu Evropanů asi neznámá historie Koreje a Japonska. Doporučuji všem známým si toto dílo přečíst.

10.01.2023 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Napínavé čtení, které rozplétá minulost jak Cyruse, tak Evie. V jedné knize se to nestihlo, tak už se těším na další.

28.12.2022 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha o Holdenových patáliích se mi četla sice dobře, ale tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že v určitém věku ( mladším) by mě její děj oslovil více.

07.12.2022 3 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Opět velmi milé vzpomínání autorky, tentokrát z šatníku doprovázené krásnými ilustracemi od Ivy Hüttnerové

05.12.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Od Agathy Christie jsem četla mnoho detektivek, ale na tuto klasiku došlo až teď. A musím konstatovat, že toto dílo patří mezi nejlepší. Napětí až do konce a překvapivé rozuzlení . Také oceňuji, že děj dokázala sepsat stručně a detektivka není obsáhlá.

18.11.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jako podcast se mi toto téma vstřebávalo daleko lépe. Knihou jsem se prokousávala obtížně.

08.11.2022 2 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Zajímavé téma, kniha se mi dobře četla. Škoda, že nevyšlo pokračování.

05.11.2022 4 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Zajímavé téma pro detektivku. Trochu nesourodá dvojice - profesor Hans Rekke a policistka Micaela Vargasová. Oba dva si nesou na ramenou své břímě, ale skvěle se doplňují. Už se těším na další knihu.

12.07.2022 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Zajímavý případ, který se několikrát pootočil, ale na Lincolna a Amélii si jen tak někdo nepřijde.

20.06.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Velké téma, které se autorce povedlo poutavě zpracovat. Po přečtení knihy mám chuť Bílou Vodu navštívit a nasát tu smutnou atmosféru česko - polského pohraničí.

20.05.2022 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pustina, ponurá krajina, řídce osídlená, kde každý musí spoléhat sám na sebe a svoje nejbližší. Rodinné tajemství se pomalu rozplétá a vrahem Vidara může být prakticky kdokoliv. Za mě povedené dílo.

28.03.2022 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Od začátku do konce to bylo napínavé a i když postav v knize bylo poměrně mnoho, dalo se v tom dobře orientovat. Podvědomě jsem čekala, kdy se oba případy protnou a vyšetřování bude probíhat společně. Už se těším na další knihu.

15.02.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky a musím konstatovat, že ráda sáhnu po další. Ponurá atmosféra pošumavské vesnice mě vtáhla, stejně jako svérázné postavy.

28.01.2022 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Těžké a temné téma, k jehož zpracování je třeba nastudovat mnoho podkladů, ale i sebrat odvahu. Osud Grety a jejích soupoutnic napříč válkou, poválečnou a komunistickou dobou ve mně zanechal silný dojem. A tak jako vždy, největší rány dopadly na obyčejné lidi.

26.01.2022 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Postavu vyšetřovatelky Kathryn Danceové mám v oblibě. Je to expertka na kinezickou analýzu, ale i žena, která má svoje vlastní problémy v osobním životě. Tentokrát se jí poněkud zkomplikuje dovolená, kterou chtěla věnovat své zálibě. Téma knihy bylo dobře propracované,napínavé až do poslední stránky, jen těch textů písní na mě bylo poněkud hodně.

21.01.2022 4 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Obdivuji vtipný nadhled autorky, která bojuje s nelehkou nemocí v léčebně, která je neosobní, studená, plná přísných pravidel a pomalu plynoucího času. Jak dokáže takové trchlivé téma proměnit v úsměvné čtení.

08.01.2022 5 z 5