Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Tohle téma nečtu každý den, ale přesto jsem přečetla jedním dechem a musím uznat, že to byl povedený příběh. Chvilkami se možná opakovaly nějaké pasáže, ale myslím, že to jen čtenáři pomohlo pochopit, jak se musela Christine cítit. Při čtení mě napadlo hned několik možností, jak to celé nakonec bylo a skončí. Ale autorův závěr byl dobrý, překvapil mě. I když řekněme možná až neuvěřitelný.

20.03.2016 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Čtivé, ale nijak mě to nepřekvapilo. Možná až na ten obrovský happyend.

12.03.2016 3 z 5

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Tak jak už bylo několikrát řečeno, je to něco jiného, než předchozí dvě knihy. Mě dělal asi největší problém přechod mezi lety a postavami. Nebylo to úplně ono, na co jsem od autorky zvyklá, a proto jen 4 hvězdy. Ale stejně mě autorka fascinuje touhle tématikou, tak ať se jí drží.

11.03.2016 4 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Čekala jsem od toho trochu něco jiného, ale nebylo to úplně nejhorší. Alespoň za originální nápad a docela dobře propracovaný systém společnosti, dávám 4 hvězdy.

07.03.2016 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tak jo, byla to neuvěřitelně rozvleklá houpačka nahoru a dolů. Chvílemi až přehnané a nerealistické. Ale víte co? Tahle mladá autorka dokáže psát tak skvělým a strhujícím způsobem, že vás to prostě donutí hltat další stránky dál a dál, až se nakonec ocitnete na konci. Během čtení jsem několikrát nadávala, že to není normální, všechno jde pořád dokola a v podstatě se tam nic neděje. Ale po přečtení jsem stejně nucená přiznat, že autorka je skvělá a já si budu muset i ten další díl přečíst. Váhala jsem, ale nakonec dávám čtyři hvězdy, protože první díl byl prostě TOP, i když tady byl Hardin lepší a snažil se.

23.02.2016 4 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Kniha se mi četla od začátku moc dobře a bavila mě. Byl to milý příběh a pro mě osobně tam bylo spoustu momentů, které byly nové a zajímavé, co se týče doby, ve které se příběh odehrává. Škoda jen, že některé pasáže a části autor nerozepsal víc a jen je tak mimoděk zmínil. A trochu souhlasím s tím, že na takovýhle konec jsem nebyla připravená a tak nějak nevím, jak se k němu postavit. Pokud tedy chcete mít úplně dokonalý celkový zážitek, zkoukněte film, ten má totiž krásný závěr a skvěle doplňuje knihu :)

21.02.2016 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tak bylo to moje první setkání se Zombie tématikou. Upřímně, trochu překvapení a skok do jiných vod po Krásné katastrofě. Četlo se to ale stejně dobře, bylo to napínavé. Děj postav se dobře proplétal. Trochu mi ale ten konec přišel přitažený za vlasy, co se týče jejích dcer. To bylo takové až moc neskutečné. Neřeknu, kdyby s nimi byl Andrew, ale samy? Ten happyend mi v podstatě nevadí, muselo se to nějak ukončit. A bylo mi líto Mirandy, ale na druhou stranu někdo to být musel. Hodnotím knihu kladně. Přesto ale Zombie už asi vyhledávat nebudu.

18.02.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Rozhodně se řadí mezi ty knihy, které v člověku už během čtení, ale hlavně po přečtení zanechají silný pocit. Ač jsem ze začátku měla problém se začíst kvůli chybám v gramatice, tak na konci jsem je zhltla, jakoby tam ani nebyly. A ani jsem si nestihla uvědomit, jak strašně rychle se Charlie mění, prostě skvělé.

13.02.2016 4 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Je vidět, že pan Čapek byl milovník psů a to musí ocenit každý pejskař, ať malý či dospělý. Velké plus i za krásné fotografie Dášenky.

12.02.2016 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Tak se přiznávám, že většinu příběhu jsem se do čtení nutila, abych se dozvěděla, jak to vlastně dopadne, až se potkají. A ani ten závěr nakonec nebyl taková bomba, jak jsem se těšila. Ano, hezké zakončení příběhu, ale první díl mě bavil daleko víc a možná by mi ani nevadilo, kdyby se závěr objevil už tady.

12.02.2016 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Páni, tak jsem to zvládla přečíst a ani to tolik nebolelo. Ano, pan Hardy byl mistr v popisování, což mě chvílemi nudilo a trvalo mi, než jsem knihu přečetla. Ale jádro samotného příběhu je skvělé. A navíc pro mě vytvořil nové ztělesnění pana Dokonalého - Gabriela Oka. Kam se na něj hrabe tolik opěvovaný pan Darcy. Už jsem viděla i film a líbil se mi moc, i když tam bylo pár změn. Kvůli Gabrielovi dávám nakonec čtyři hvězdy.

07.02.2016 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Četla jsem již několikrát a ani jednou mě příběh neomrzel. A Dexter je super :)

30.01.2016 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tak mě kniha mile překvapila, vzhledem k nízkému hodnocení. Postavy se mi líbili, až na pana Thorpa, kterého bych asi umlátila - a to konkrétně dvakrát za jeho přehnanou aktivitu, jen aby měl Catherine pro sebe. Catherine se mi jako hlavní hrdinka moc zamlouvala, ničím mě nevytáčela. Sice byla trochu naivní, ale podle mě se vždy rozhodla dobře. Bylo by fajn potkat v dnešní době takovou milou osobu. Zajímavé i bylo, jak to nakonec dopadlo s Isabellou. Hodnotím tedy velmi kladně.

23.01.2016 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Bylo to čtivé, ale takové jednoduché, bez nějaké zápletky. Líbila se mi ale forma dopisů.

19.01.2016 3 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Přiznávám se, že za ten konec bych autorce vždycky utrhla hlavu, protože druhý díl by si to opravdu zasloužilo. Ale na druhou stranu, proto je ta knížka tak zajímavá, že to nemá klasický happyend. A proto jí řadím i mezi jednu z nejlepších od autorky.

18.01.2016 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Elizabeth Haran

Fajn knížka z australského prostředí, která neurazí, ani po několikátém přečtení :)

18.01.2016 5 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Určitě o něco lepší, než první díl. Děj měl plynulejší průběh, i když má kniha sotva 200 stran. Ale bohužel stále to nějak nestačí a nedosahuje na laťku jiných autorek tohoto žánru. Ono by možná stačilo, kdyby přidala pár stránek, které by okořenila něčím originálním, zajímavým, dech beroucím...zkrátka čímkoliv, co by z knihy nedělalo průměrný příběh. A je to nakonec i důvod, proč další díly série vynechám. Není to úplně nejhorší, autorka je na dobré cestě, jen musí ještě trénovat.

10.01.2016 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Za mě bohužel jen 3 hvězdičky. I přes celkem negativní komentáře jsem knize dala šanci, ale zklamala mě. Nápad to nebyl špatný, ale zpracování selhalo. Chyběla mi tam nějaká plynulost, autorka svou myšlenku jednoduše spláchla bez nějakých větších a originálních nápadů, což je škoda, mohlo to dát ději trochu šťávy navíc. A příběh mohl být daleko zajímavější a třeba i dramatičtější. Možná mi vadil i trochu překlad, protože jsem nemohla dostat přes pusu větu, kde Braden mluví sprostě, a k tomu zároveň spisovně. Nějak mi to nešlo dohromady, když vezmu v potaz jeho věk. Ale jsem zvědavá na další díl, takže dám autorce ještě šanci.

05.01.2016 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Souhlasím se všemi klady ostatních komentářů. Jednoduše to bylo super a vůbec ne zbytečných víc jak 500 stránek! Hltala jsem doslova každé slovo. A konec samozřejmě skvěle nažhavil na další díl. O to víc mě těší, jak vlastně kniha vůbec vznikla a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. A rozhodně děkuji za seznámení s The Fray, které teď několik týdnů budu denně poslouchat :)

03.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

První je moje první přečtená kniha v roce 2016 a myslím, že na to jen tak nezapomenu! Naprosto skvělá! Až je mi líto, že nám tuhle sérii dočtenou. Rozhodně nezklamala. Možná je nejlepší z celé série, ale to dokážu říct až s odstupem času. Samozřejmě, že to mělo své mouchy, ale i tak byla jedinečná a až do poslední strany strhující. Jsem ráda, jak to nakonec celé dopadlo. Docela by mě i zajímalo, jak to celé potom bylo dál a dál. Všechny postavy byly skvělé. A nebyla to jen obyčejná pohádka, byla to super kouzelná a napínavá pohádka, která si u mě našla místo. A to nemluvě o tom, že celá série měla nejhezčí obálky, jaké jsem viděla.

02.01.2016 5 z 5