Barbra06 Barbra06 komentáře u knih

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Ne každá kniha, musí být veledílo...Mrzí mě, že mě kniha nedokázala přesvědčit, už jen proto, že jsem z předchozích Hvězd, Měst a Aljašky byla docela nadšená. A opravdu nerada odkládám nedočtenou knihu a už se k ní nevracím. Ale snažila jsem se a nešlo to. Těm, kteří se Kateřinami prolouskaly až do konce a líbila se jim, jen smekám. Přesto na Greena nezanevřu a věřím, že příště se mu bude dařit lépe.

09.08.2015 2 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Jako příjemná letní oddechovka to bylo dobré. Moc se mi zamlouvala hlavní hrdinka a její humor :) Na jednu stranu si říkám, proboha, tohle se v životě stát nemůže, je to naprosto nereálné. Ale na druhou stranu, ve světě knih je možné všechno, a proto je tak osvobozující se začíst a užívat si i tak přehnaně sladké příběhy.

09.08.2015 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Za mě velký palec nahoru, bylo ti čtivé, místy velmi vtipné a celkem i sympatické postavy.

07.08.2015 4 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Bylo to fajn a skvělé zakončení jednoho z nejhezčích milostných příběhů, co znám :) Až mi na konci bylo líto, že to končí a nedozvíme se o jejich dětech, vnoučatech a šťastném stáří.

04.08.2015 4 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Nemohla jsem se nějak začíst, souhlasím, že je to slabší kousek z prostředí Austrálie.

02.08.2015 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Bomba! Začetla jsem se hned po pár stránkách. Abby byla fajn, ale hodně komplikovaná postava Travise mě zaujala asi nejvíc. Pravdou je, že chvílemi jsem měla pocit, že to jde s ním opravdu z extrému do extrému, ale na druhou stranu, o to víc byl ten příběh silnější a poutavější. Liší se a to se mi líbí, že jí ani nemohu přirovnat k jiné knize. Pro mě opravdu skvěle promyšlený děj a velmi čtivě napsaný.

01.07.2015 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Narazila jsem na ní úplně náhodou v knihovně. Protože seriál je moc dobrý, neváhala jsem a těšila se na knížku. Bylo to fajn, četlo se mi to moc dobře a připomněla jsem si alespoň 1. řadu seriálu. Ale souhlasím, škoda, že zde byl jen příběh Sněhurky a ne i ostatních pohádkových postav. Doufám, že vyjdou i další díly, protože to bylo příjemné čtení.

01.07.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Mě se to překvapivě docela dost líbilo. Nutno říct, že jsem jí četla v pořadí jako třetí (po Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky) a s vědomím, že je to prý Greenova nejslabší kniha . A i když se srovnávat nemá, udělám to, protože podobnost obou knížek je znatelná. Líbilo se mi to o něco víc než Aljaška. A to z toho důvodu, že Papírová města měly podle mě daleko lepší příběh. Záhada, kde Margo je, totiž byla odhalena až na posledních pár stránkách. U Aljašky to bylo v půlce a od té doby se nedělo už nic zajímavého. I když společná věc je, že Aljaška i Margo byly na ránu. Celkově mě ten příběh bavil a všechny postavy až na Margo jsem si oblíbila. Jediná negativní věc byla, že ke konci už byly myšlenky na ztracenou Margo lehce protáhlé a nudné. Nicméně konec byl fajn. A stejně tak se přidávám, že informace o existenci papírových měst byla pro mě hodně zajímavá.

14.06.2015 4 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Zajímavé téma, ale trochu jiná Barbara Woodová, než jsem zvyklá. Některé povídky byly slabší, některé s povedly víc. Těšila jsem se na ní bohužel víc...

12.06.2015 3 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Překvapivě skvělá a originální kniha ! Na to, že je to autorky prvotina, opravdu výborný příběh. Doufám, že brzo napíše zase něco podobně zdařilého :)

31.05.2015 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Na začátku čtení jsem rozhodně netušila, že mě to tak pohltí. Příběh Grace a pana Vikrama byl neskutečný až do poslední chvíle. A musím říct, že ta část v prostředí a době, kde žila Grace a Victoria mě naprosto dostala! Rozhodně doporučuji, stojí to za to.

28.05.2015 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jsem milovnice série Nástroje smrti, takže jsem se na tuhle verzi hodně těšila.
Příběh byl zajímavý a promyšlený. Pro mě byla ale bohužel zklamáním postava Willa, protože ať chcete nebo ne, má to být druhá verze Jace. A to mi upřímně vadilo celou dobu, co jsem knížku četla. Zkazilo mi to celý dojem z knihy. Mnohem víc mě zaujala postava Jema, které se autorka naopak mohla věnovat víc.
Jinak ale velkým plus je, že autorka přesunula příběh do jiného století a do Londýna.

17.05.2015 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Na mě kniha udělala docela dobrý dojem. Během víkendu jsem jí přečetla a musím říct, že se mi líbila hodně. Už dlouho jsem nečetla knihu, z které bych měla tak dobrý pocit. Už jen proto, že mě autorka závěrem knihy skvěle nažhavila na pokračování příběhu Jen jeden rok.

17.05.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Viděla jsem nejprve film a až dlouho poté se dostala ke knížce. Byla skvělá. A musím uznat, že autor si mě získal a rozhodně si přečtu i další knihy od něj.

17.05.2015 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Někdy už se to zdálo možná až příliš jako z filmu, ale byla to fajn oddechovka :))

24.04.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tak samozřejmě, že to není stejný zážitek jako Divergence. Kdo od toho očekává bůhví co, nemůže se pak divit, že je zklamaný. Já jsem do toho šla s tím, že je to jen takový dodatek k celému příběhu z pohledu Tobiase. A po přečtení rozhodně nemám pocit zklamání ani nic podobného. Pro mě byla větším zklamáním spíše třetí kniha Aliance. Naopak tohle se mi celkem líbilo. Nebylo to zbytečné čtení ani plýtvání papíru a knížka ani není nijak přehnaně tlustá. Dozvěděla jsem se víc o minulosti Tobiase a i to, jak vnímal Tris a to mi stačí bohatě. Takže autorce děkuju za skvělý nápad !

12.03.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Začala jsem jí číst spíše ze zvědavosti a samotnou mě překvapilo, jak moc se mi to zalíbilo. Stoprocentně doporučuji! Připravovala jsem se na obyčejnou pohádku, ale upřímně to bylo víc! Zaujal mě promyšlený příběh a svět, ve kterém postavy žijí. Nemůžu jinak, než nedočkavě čekat na další díly, vážně povedené!!!

31.01.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nemám slov..úžasná kniha! Těším se na pokračování.

05.09.2014 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Našla jsem 1. a 2.díl v češtině na ulož.to v pdf :) http://ulozto.cz/hledej/?q=mechanick%C3%BD%20and%C4%9Bl%20pdf

30.01.2014

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Pýcha a předsudek to není, ale knížka měla své určité kouzlo a samozřejmě nechyběl ani tajemný pan Darcy!

24.05.2013 4 z 5