Banny_L Banny_L komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Doporucuje 10 z 10 socialnich pracovnic..

29.12.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tento humor je mi hodně blízký a postava Saturnina je naprosto dokonalá! Mj. i postavy k filmu byly dle mého vybrány opravdu trefně..

03.04.2019 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Uff..nedoporučuju před spaním! Poučte se z chyb ostatních :)). Člověka mrazí a cítí strašnou bezmoc.. Úžasně napsané..

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Konečně po dlouhé době super kniha, kde neběhá upír jménem Lestat..a tento humor mi hodně sedl. Už otvírám druhý díl :).

18.03.2019 5 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Na to můžu dodat jen - HO HO HO!!! :)))

15.02.2018 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Proč? Proč? Proč to musí skončit takhle??? Musím ihned mít druhý díl :)))!
Skvělé promísení dvou světů..který je vlastně jeden.

01.03.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Wilde je úžasný spisovatel..tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější!

25.07.2019 5 z 5

Je pravda, že tato kniha se nedá snad ani přečíst v kuse.. Poe je úžasný spisovatel, ale 500 stránek povídek najednou se rychle přejí :(. Je to krásná kniha..a nejvíc si jí člověk vychutná po malých dávkách :)

02.07.2019 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Knihu jsem četla před lety..a byť nemám ráda romantické příběhy, bylo to úžasné. Během dneška jsem poslouchala namluvené slovo..a úžasné je to pořád :).

10.06.2019 5 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Knížka, ke které se ráda vracím..

03.04.2019 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Mám ráda humor rodiny Krausů. Ale až se člověk kolikrát diví, že sourozenci své dětství přežili :)).

15.03.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Byť jsem vraha objevila již na prvních 80 stranách, tak i tak dobře napsané.

01.03.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Povinnou četbu jsem neměla ráda..teď ty knihy hltám! Úžasná!

15.02.2018 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Doporučuji!!!

25.07.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší!

02.07.2019 5 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Ať žije Jahodový klátil :)!

10.06.2019 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Toto je případ, že mě nezklamala ani kniha, ani film..

06.04.2019 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásný příběh..

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Mám za sebou teprve druhou knížku od Levina, ale..po dlouhé době jsem měla z četby pocit, že ztrácím cit v prstech, třesu se a dělá mi problémy se nadechnout.. Člověk tuší, co by se mohlo stát, jaké by to mohlo mít následky a modlí se, aby to tak nebylo.. Doporučuji!
Stephen King popsal Levina jako „švýcarského hodináře napínavých románů, který z nás ostatních dělá levné stánkové prodejce“.
Promiň Stephene..momentálně mám stejný pocit..

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Konečně přicházím do věku, kdy začínám číst povinnou četbu ze školy :). Před panem překladatelem smekám, ale..je to dlouhé, dlouhé, dlouhé.. Opravdu doporučuji něčím proložit, bo věčný smích Nathana P. Nathana, ruměnec slečny Mitnickové a pleskání do tváří pana Pinského, se občas zajídá.
Ovšem..jinak je to špíčková kniha! Kou kej :).

28.03.2019 4 z 5