Malinkatý kretén

Malinkatý kretén

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Ne... celý text

Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi,který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén.Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12920/malinkaty-kreten-12920.jpg 4234
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc

stovickovam
včera

Autorka má i lepší knížky. Části s politikou mi nic neříkaly, možná protože jsem tu dobu nezažila. Hlavní hrdinka je super manipulátor s chlapama :D

gleti

Zábavná kniha s otravnými politickými částmi, proto za tři. Robinové mě zaujali víc.

Kerberos

Kniha,kterou jsem četla víckrát,super,nasmála jsem se.

syskas

Fajn kniha, taká oddychovka. Ale politické časti ma dosť otravovali, mnohé som úplne preskakovala.

Mabie

Toto je zase kniha, kde je mi líto, že ji autorka znásilnila politikou a vůbec všeho bylo nějak moc. Vypravěčka tak trochu Brouk Pytlík - všechno ví, všechno zná a od všeho má klíče.
Věčná škoda, kniha měla potenciál, který se utopil v sarkasmech a kniha prostě NEBYLA LASKAVÁ.

veronika9968

Super kniha.cetla jsem i Robina a taky super

lenkasedl

Čtu to jako uspávadlo. Už několik týdnů :-) Nerozčiluje mě to, chvíli mě to baví, dobře se při tom usíná. Jen mě zaráží skloňování zájmena já - ve 2. a 4. pádě je použito vždycky "mne" - to snad ani není česky...

Tlapka
21.11.2016

Knížku jsem zčásti četla už jako menší, a to kvůli scénkám s pejsky. Postupně jsem svůj záběr rozšiřovala, až jsem ji jednou konečně přečetla od začátku do konce. Ani ta politika mě nenudila, i když moje parketa to rozhodně nebyla. Nejlepší jsou kromě skoťáčků scénky s Markétou (zmatkování na cestách a Hailey, koho mi to připomíná?) a pobyt na horách.
Jedna hvězda dolů by šla za ne úplně sympatické postavy, další půlku bych dala za tu politiku, ale to nejde, takže férovější budou 4*.

ber-tram
04.10.2016

Měl bych komentovat literární počin, a zatím bych radši už konečně setřel jeho původce - malinkatou velikášskou grafomanku (ač patří mezi mé favorizované spisovatele).
Kde jiný psavec občas zaslouženě oráží tvůrčí odmlkou, tam ona držkoklapným buldozerem hrne a hrne další story až je z toho 600 stran (nepřímo přiznaných obrazů z vlastního života).
Coby posedlá čoklofilka tentokráte vkládá své sarkastické politicko-společenské rozumy i do tlam frackovitých němých tváří, vnímá svět notoricky černobíle (buď super charakter nebo arci ksindl, nic mezi tím) a falešně empaticky, když v roli suverénní zpovykané paničky žijící si hrubě nad poměry v péči posluhovaček buď ve velkoplošném kvartýru či na venkovské usedlosti lamentuje například nad osudem kromobyčejně čestné, dobrosrdečné, obětavé, odborně špičkové, nenahraditelné, přetížené a napálené felčarky, která poté, co ji - jak jinak než sprostě - odkopl manžel, se tísní s děckem v garsoniéře a živoří od platu k platu... Jak dojemné.
No, je to kapánek slovní průjem čili proudí v komických návalech a rychlým tempem, že sotva doběhnete, načež za chvíli o něm nevíte. 46/16

Mišmiš
20.04.2016

Pro mě kouzelný návrat do dětství :-) Je to vtipná, milá knížka :-)

katerina5544
11.02.2016

Pro pejskaře kouzelná knížka, vždy když byli na scéně pejsci tak jsem se opravdu nasmála. Oproti tomu části pouze s lidmi mě velmi zklamaly. Kdyby nebyly v knize pasáže o politice jenom by jí to prospělo, nebylo to zajímavé, přeskakovala jsem, naprostá nuda. Bohužel i lidské postavy mi byly vesměs nesympatické, arogantní, rozmazlené, přehnaně asertivní... Knihu mám doma a jsem ráda, ale mám v plánu si označit jen ty části kde jsou pejsci a zbytek ignorovat, což je velká škoda.

HankaMarek
25.11.2015

Neuvěřitelné situace, to chce odvahu

Temný snílek
29.08.2015

Malinkatý kretén je kniha se zajímavým nejen názvem, ale i dějem a postavami. Ocení jí spíše ženy, kterým se bude jistě líbit ženský pohled na vztahy, muže, politiku a psy, vše promýchané s humorem a zábavou.

gilt
25.08.2015

Knížka je vtipná, skoťáci jsou skvělí, dovolená na horách paráda. Jen ta politika - docela nuda.

KatnissLavender
25.08.2015

Pasáže v nichž hrají hlavní roli psi jsou naprosto dokonalé, zbytek bohužel nudí a nijak nenadchne...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/08/malinkaty-kreten.html

DariDerek
04.08.2015

Velmi jsem se pobavila, kniha je vtipná, svižná, super :) v recenzi se dozvíte více :)

Medunkavera
29.05.2015

Robin byl úžasnej. Úúúúžasnej. Byla to děsná sranda a zároveň jsem obdivovala majitele tohohle psa, že si ho stále nechávají. Vždyť . . . co on už jim všechno provedl . . . co škody jim způsobil . . . Na druhou stranu jsem chápala, že se nemohou zbavit psa, kterého mají rádi.
Jasně, když mám psa ráda, nechám si od něj líbit všechno.

A tak jsem si okamžitě pořídila Malinkatého kreténa.
A . . . tohle bylo jedno veliké zklamání.
Tady jsem na stránce, kdy tedy vypravěčka románu - po sdělení svého manžela, že jí opouští, nasedá do auta a s bohorovým klidem začne plánovat život podle svého - knihu zavřela a věnovala ji dál.

aji
06.05.2015

Většinou přečtu vše, i když mě to trochu nebaví. Tuto knihu jsem ale odložila docela brzo. Vůbec mě to nijak neoslovilo a nezaujalo.

michimuller
12.02.2015

Malinkatý kretén je malinkatý kretén...prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

masinkas
11.01.2015

Skvělá vtipná kniha plná neuvěřitelných situací :-). Osobnost Sašíka je jednou z nejlepších.

gallovl
27.11.2014

Vtipné, ironické, oddechovka na dovču - zvlášť pro lidi, kteří si nedovedou představit život bez zvířat a také dobrovolně krmí podobného tyrana;-))).

vrony
20.11.2014

Zábavné.

bh69
09.10.2014

Zatím jsem tak ve čtvrtině, ze začátku se kniha četla dobře, ale postupně mi začíná nějak vadit stále stejný ironizující styl, začíná to být trochu únavné a vypravěčka mi přijde nějak míň a míň sympatická. Z psích "komentářů" jsem taky trochu rozpačitý... Negativně na mně působí hlavně zbytečné odkazy na tehdejší politiku (tím spíš, že autorka měla zřejmě poněkud levicově zapšklý pohled - aspoň mám z toho ten dojem). Takže hodnocení snižuju z 4 na 3. .... Nakonec jsem politiku překousnul, beru to jako obraz doby a určitého názoru (taky pěkně ukazuje, že kritizovat umí kdekdo, ale to ještě neznamená že je schopnější nebo morálnější než ten koho kritizuje), a knížku dočetl. Není to tak špatné, občas docela dobré příběhy ze života.

vladka31
24.08.2014

Další ze stálic, které mám přečtené kolikrát dokolečka....asi bych nespočítala. Výborná knížka

Yaruschka
30.07.2014

Pro mě milá vtipná knížka na cestu Z a DO práce - jen ať každý vidí, jak se směju v autobuse i metru:-)) První, kterou jsem od paní Frýbové četla, chystám se na Robina.

Modrina
20.05.2014

Tuhle knížku řadím mezi tři autorčiny zcela nečtitelné knížky. Tuhle jsem nakonec dala, ale již nikdy víc..

Similar
06.02.2014

Moje srdcovka. Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla X-krát a nikdy neomrzí. Pejsci, komentující dění kolem sebe je pro mě originální a neotřelé. Jen škoda, že už nám nic paní Frýbová nenapíše.

Rachel
01.02.2014

Narozdíl od ostatních komentujících mě na téhle knížce baví hodně právě ty části točící se kolem politiky. naposledy jsem ji četla před prezidentskou volbou a spousta věcí mi přišla hodně aktuální, třeba "voblizujou se jak Klaus se Zemanem" :)

Hana H.
23.01.2014

Vtipné, kniha se dobře čte i poněkolikáté, nicméně politické části vynechávám

starenapanena
23.10.2013

No Robin se mi líbil víc.Na můj vkus moc politiky.Ale jinak dobrý.