Áža707 Áža707 komentáře u knih

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

František Kotleta - jeho díla jsou velmi neobvyklé čtení, protože si doopravdy s ničím nebere servítky. V jeho knihách neleznete sprostá slova bez nějakých problémů, pokud je tam přítomný boj nebo mučení, tak plný střev a krve a k tomu přihodíme nějaké ty peprnější scény a zakončíme skvělým humorem. Rozhodně nepopírám, že toto čtení je pro všechny.

Rázová vlna je třetí díl úchvatné série Spad, jejíž první dvě části jsem četla na přelomu roku 2019/2020 a stejně jako první dvě knihy mě ohromně bavil. Přesně tím vybraným jazykem, který je pro pana Kotletu obvyklý, tak už příběhem, který dle mého naprosto skvěle gradoval a do poslední chvíle jsem nevěděla, co se stane na jeho konci. A jakože ten konec? WTF, to jako vážně? ????

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velmi rychle mě vtáhla do děje a já jsem jen s napětím čekala, co se bude dít dál. Tohle se prostě čte úplně samo. Tento díl hodnotím zatím jako nejlepší z celé série, protože mě bavil od začátku až do konce. Rozhodně jsem zvědavá na poslední část, kterou snad přečtu brzy.

12.08.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Audiokniha namluvena Janem Vondráčkem a Janem Zdražilem byla na poslech velmi příjemná a díky tomu byl pro mě Marťan skvělý zážitek.

Několikrát v průběhu čtení jsem si říkala, že jsem doopravdy ráda, že knihu poslouchám jako audioknihu a nečtu ji. Bojím se, že některé velmi odborné pasáže by mě mohly odradit. Přípravte se na řadu matematiky, fyziky a odborných termínu, ale asi s tím člověk tak nějak počítat musí.

Osobně musím říct, že bych se ke knize nedostala, kdybych ji neměla ve výzvě 12 books challange a doopravdy jsem se knihy velmi bála. I právě skrze některé recenze, které jsem četla.

Když si odmyslíte odborné pasáže, které mohou působit trochu nudněji, tak vás čeká skvělá jízda, která je plná úplně brilantního humoru. Musím říct, že jsem se občas musela venku usmívat jak blázen a měla jsem co dělat, abych nevyprskla nahlas. :D K tomu vás celá kniha drží v perfektním napětí, protože nevíte, co bude dál.

Marka jako postavu jsem si velmi oblíbila a právě u něj jste se setkávali s naprosto skvělými názory a sarkastickými poznámkami. Upřímně si nedovedu představit, že bych měla tolik humoru, kdybych byla zaseklá na Marsu.

Knihu mohu doporučit všem milovníkům vesmíru, sci-fi a hlavně všem, co se rádi pobaví.

06.02.2023 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Začala jsem číst Cítit znovu a ani jsem nečekala, jak rychle knihu přelouskám. Člověk se ani pořádně nenadechl a už byl na konci knihy. Rozhodně tohle stalo zase za to!

Oba dva předchozí díly mě velmi nadchly, ale nebojím se říct, že tento byl zatím nejlepší z nich. Zamilovala jsem se do obou dvou postav Sawyer i Isaaca a oblibila jsem si tu chemii mezi nimi, jejich vtípky a vzájemné reakce na sebe. To doopravdy bylo něco dokonalého.

Sawyer je úžasná bojovnice, která pod vrstvou nebojácné ženy, kterou nic nerozhodí, skrývá velmi citlivou a něžnou dívku. Pokud vám nepřirostla k srdci v předchozích dílech, tak si myslím, že se do ní v tomto zamilujete.

Isaac působí jako naprostý protiklad a ještě není takovou typickou postavou na kterou jsme od Mony zvyklí. On je typický slušňáček a hodný kluk. I když v knize bylo pár momentů, kdy mě doopravdy překvapil a díky tomu si mé srdce vážně získal.

Už dlouhodobě tvrdím, že pokud stojíte o doopravdy skvělou romantiku, která má i nějakou přidanou hodnotu, tak s Monou nesáhnete vedle. Takže vám to taky připomenu a rozhodně vám knihu mohu jen a jen doporučit.

26.04.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nedokázala jsem opustit svět Harryho Pottera a říkala jsem si, že bych si ráda konečně přečetla Bajky barda Beedleho. Audiokniha v podání pana Hyhlíka.

Dlouhé roky jsem sice o této knížce věděla, ale nějak mě netáhl, si příběhy přečíst a přitom si myslím, že každý milovník Harryho Pottera by je měl zařadit do svého čtiva.

Nejen, že se dozvíme pohádky s kterými malý čarodějové chodili na kutě, ale najdeme zde i něco více o kouzelnickém světě. Každá z pohádek je doprovázena komentářem Albuse Brumbála.

Každá z pohádek dává nějaké ponaučení pro budoucí kouzelníky, pfff kam se hrabe mudlovská Popelka nebo Karkulka

Upřímně musím přiznat, že jsem si pohádky strašně moc užila a rozhodně je hodlám zařadit do pravidelného čtecího repertoáru.

Rozhodně se těším na dobu, až budu s vlastními dětmi kromě klasických pohádek, číst i tyto.

07.04.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Opustíme svět školy a ocitáme se v horském městečku, kde lišky dávají dobrou noc a zrovna sem jede i naše hlavní hrdinka Lena, která zde má pracovat jako au pairka.

Druhou hlavní postavu je Ryan, bývalý sportovec na vrcholový úrovni, který bohužel po úrazu musel zanechat rozjeté kariéry. Samozřejmě se chová jako blbec a myslí, že celý svět je proti němu a jeho šance na skvělý život je pohřbena na věky věků.

Obě dvě hlavní postavy jsem si oblíbila a celkově na mě všichni lidi působili skvěle. Upřímně řečeno se velice těším na příběh O Izzy, protože za mě byla úplně skvělá a to co se stalo na Silvestra chtělo pěknou dávku odvahy.

Co opravdu musím pochválit, tak je to vývoj postav - hlavně Ryana. Přece jen v knize sledujeme delší časový úsek a je strašně pěkný pozorovat, kam až se postava dostala. A nesmím zapomenout ani na vývoj vztahu Ryana s Leny, i když se občas Ryan choval na palici.

Další skvělá věc je čtivost příběhu, pustíte se do něj a ani nevíte jak jste na konci a máte za sebou perfektní romantiku s neobvyklým prostředím. Přidáná hodnota tady pro mě je ve změně prostředí a renovaci hotýlku. Pochopitelně taky nahlédnutí do mysli člověka, kterýmu se sesypal život jak domeček z karet.

Pokud jste to ještě nepochopili, tak jsem naprosto nadšená a čtení jsem si užila a ohromně se těším na další díly a doufám, že se jich dočkáme brzy.

Myslím, že je to doopravdy skvělá kniha na léto a pro všechny fanoušky romantiky. Tohle si chcete přečíst.

25.08.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Na knihu jsem se doopravdy těšila a když jsem se pustila do čtení bylo to jedno velký wow.
Příběh vás nenechá ani rozkoukat a hned bez žádného okecavaní vás hodí do děje, kdy se něco děje.

Právě to je věc, která mě na knize doopravdy zamrzela. Má doopravdy parádní rozjezd a celou dobu vás udržuje v napětí, ale bohužel ke konci je to takové zbytečně urychlené a snadné. Sama se musím upřímně přiznat, že mě první část bavila více. Hlavně jsem čekala, co Rachel udělá, aby ukončila Řetěz a nenapadlo mě, kam až je schopna zajít.

Postavy byly dobře vykreslené a překvapovalo mě, jak v některých situacích jednaly pohotově. Obzvlášť já být na místě Rachel, tak se zbláznim. Zajímavý spád nastane v druhé části, kdy se zde objeví postavy, které se v předchozí neobjevily. Já jsem si velmi rychle spojila dvě jména dohromady (nechci spoilerovat).

Samozřejmě nesmím opomenout originální námět, který ve knize najdete. Až z toho někdy mrazilo, představit si, že by něco takového v klidu mohlo existovat je doopravdy děsivé.

Jak už jsem zmínila výše, tak konec byl trochu odfláknutý. Hrc prc během pár stran se vše vyřešilo a bez nějakých dlouhých soudních a policejních oplétaček Rachel žila dal svůj život. Podle mě by si závěr zasloužil něco víc, trochu rozvést a byl by to totální top strop. Sama musím říct, že jsem ještě trochu očekávala jeden zvrat, ale ten se nekonal.

Knihu doopravdy mohu doporučit, protože ji budete číst s husinou a zatajeným dechem.

4/5

04.07.2021 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nemohu uvěřit, že je to už 6 let, kdy jsem naposledy četla celou sérii Harryho Pottera. Sama sebe se ptám, jak je možné, že na největší srdeční záležitost jsem si nenašla čas? Musím ale uznat, že se to čte stejně dobře jako před těmi lety. Stejně tak mě ten svět neustále baví a je vtipné kolik toho člověk doopravdy zapomene.

Upřímně řečeno mi Harry dává největší problém, co se týče psaní recenzí. Protože pro mě je to nejdokonalejší příběh a fantasy, co znám.

První věc, co bych chtěla vyzdvihnout, tak že tento film se významně neliší od knižní předlohy. Samozřejmě zde najdete nějaké detaily anebo něco není přímo řečeno. Není to však nic tak strašného.

Kniha se četla velmi dobře a něco na tom bude, že český překlad je jeden z nejlepších. Sice jsem delší dobu přemýšlela, zda si to nepřečtu v angličtině, ale pak jsem se rozhodla, že po 6 letech si užiju dokonalý překlad a následně si sérii přečtu i v Angličtině. Ano plánuji číst pravidelně, jelikož mi to doopravdy chybělo.
Do příběhu jsem se natolik začetla, že jsem zvládla knihu během jednoho odpoledne. Už se nemůžu dočkat, až budu u pátého dílu, který má hooodně stránek :D Aspoň nějaká šance, že to nezvládnu během pár hodin :D

Co bych vám víc k Harrymu řekla?? Hmm… těžká otázka :) Jen bych vám ráda doporučila tento svět a úžasný čarodějnický příběh.

20.11.2020 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na poslech byla kniha výborná, namluvena Janem Zadražilem & Janou Strykovou, doopravdy hned mě to chytlo a čekala jsem, co bude dál. Manželé slaví pětileté výročí svatby a v ten den manželka zmizí a začne se vyšetřovat. Samozřejmě jeden z podezřelých je muž a čím víc se posouváme v příběhu, tím víc podezření padá na něj.

Postavy byly napsané výborně, postupem knihy odhalujete jejich tajemství a lži a skládate si dohromady příběh a přemýšlite, co se vlastně stalo. Kniha je psaná z obou pohledu, takže můžete postupně poznat oba dva hrdiny. Na čtivosti to neubírá, naopak to celou knihu činní zajímavější. Amy mě doopravdy překvapila, upřímně takhle dobře napsaného psychopata jsem už delší dobu nezažila. Rozhodně se nedá autorce upřít promyšlenost této postavy a celkového nápadu.

Musím přiznat, že jsem měla jistou myšlenku, která se po chvíli potvrdila. Na rozdíl od "Ostrých předmětů" mi to v tomto případně nevadilo, protože je na tom postavena druhá část knihy.

Teď se dostáváme k velkýmu ALE. Poslední část byla podle mě naprosto zbytečná a až moc okecávaná. Za mě by se ta poslední část knihy mohla vynechat a nebo zestručnit do pár strankového prologu. Právě tohle trochu ublížilo celkovému pocitu z knihy. Celkově si myslím, že by konec mohl být postavený trochu jinak. Druhé mínus dávám za nekonečné opakování informací, neříkám, že něco v knize nemůže zaznít podruhé, ale když už je to po třetí, páté..., tak je to celkem otravné.

29.01.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Tahle kniha mi extrémně sedla do chuti a strašně moc jsem si čtení užívala. Když jsem první den začala, tak jsem měla co dělat, abych ji odložila (a donutil mě k tomu jen fakt, že jsem druhý den vstávala do práce), jinak bych knihu zvládla během jedné noci.

Libil se mi svět do kterého nás autorka přivedla. Ocitáme se v novodobém Olympu, což je město, které je rozděleno na Horní a Dolní část. Setkáváme se s klasickými řeckými "bohy", které městu vládnou. Některé role jsou dědičné - jako například titul Zeus nebo Hádes a do jiných se můžete dostat, jako se matka naši hlavní hrdinky stala Deméter.

Propojení řecké mytologie a moderního světa se mi hodně líbilo. Rozhodně bych chtěla o světě a jeho fungování zjistit více, hlavně když je vše protkaný intrikami a zradou. Jsou zde nastavené zákony, které se musí dodržovat, ale svým způsobem je božstvo nedotknutelné. Myslim, že se máme na co těšit v dalších dílech a třeba odhalíme i něco víc.

Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů Persefony a Háda. Takže můžeme nahlédnout do myšlenek obou. A myslím, že obě postavy vás doopravdy překvapí, protože nebudou takové, jaké se na první pohled mohou zdát. A i to mi ke knize velmi sedlo, protože nikdo nemůže vědět, zda bohové nebyli více idealizovaní.

Pokud máte rádi pikantní příběhy, které nejsou jen o sexu a ještě jsou v novém prostředí, tak vám knihu mohu jen a jen doporučit.

02.10.2022 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Pane Kotleto, s radostí vám oznamuji, že ten třetí díl naprosto miluju, je dokonalý! Byl skvělý na poprvé a snad ještě lepší na podruhé! Jen mám zásadní výtku, ten konec je pořád stejný a já velmi doufala, že to není pravda, že se mi snad zdál jen velmi špatný sen.

Tenhle díl zatím hodnotím nejlépe z celé série (nechávám si drobnou rezervu, kdyby ho poslední díl překonal) a ohromně jsem si jeho poslouchání užila a dělal mi společnost pěkných pár dní. Rozhodně je víc akčnější, krvavější a napínavější než předchozí dva díly a myslím, že u tohohle se doopravdy nudit nebudete.

Samozřejmě, že zde jsou naše známé postavy, které nás provádí celou sérii a jsou vtipnější a drsnější než kdy dřív. Rozhodně mají s čím se potýkat, protože osud si pro ně připravil nejeden zádrhel a překvapení!

V této knize naprosto exceluje Alice, je naprosto skvělá a dokonalá a čim si v průběhu příběhu musí projít je něco neskutečného a hlavně (‼️‼️MENŠÍ SPOILER) se stane významnější než plukovník, ale čím, to si musíte přečíst.

Celý děj skvěle graduje a jsou zde naprosto nečekané a napínavé scény u kterých se vám bude tajit dech a taky vás čeká pár překvapení. A ten konec? Nebudu vám lhát, slzička ukápla, takže vzhůru do této knihy a celé série!

⭐ 4.7/5

15.08.2022 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Hlavně chci zdůraznit, že jsem seriálovou adaptaci neviděla a v dohledné době se na ní rozhodně nechystám. Osobně musím přiznat, že seriálová obálka se mi naprosto nelíbí a víc mi přirostla k srdci původní. Hlavní hrdinové podle mě vypadají úplně jinak, i to je možná důvodem, proč se seriálu děsím.

Děj knihy je pozvolný, ale rozhodně mi to nevadilo. Kniha asi není pro někoho, kdo od páté strany čeká velkou akci a bitvu mezi jednotlivými rasami, které zde naleznete. Většině čtenářů bych doporučila, aby přečkali prvních 100-150 stran a pak už to bude lepší.

Jak jsem již psala, mě rozhodně zvolný styl vyprávění vůbec nevadil a naopak jsem si ho užívala, protože nám dává možnost více poznat svět, jednotlivé druhy, jejich zvyklosti a pravidla a hlavně postavy samotné.

Osobně nechápu, jak někdo může kritizovat Matthewa za to, jak se chovat k Dianě, když je to jeho podstata a přirozenost a v knize je několikrát vysvětlováno, že upíři jsou prostě takový ochranitelský a vůdcovský. Ale stejně plno čtenářů vnímá jejich vztah jako špatný nebo až toxický. Rozhodně musím říct, že mě se jejich vztah líbil, jeho vývoj a i to, že neodpovídá standartím vztahům této knihy.

Postavy jsou dokonalé a každou stránkou se dozvídáme něco z jejich historie a nebo o jejich druhu a to mě hodně bavilo. Kromě hlavních postav, který jsou skvělý, tak jsem si velmi oblíbila Dianiny tety Sarah a Em a pak matku Matthewa Ysabeu. Právě Sarah s Ysabeu měly plno skvělých komentářů, nad kterými se vám zvednou koutky.

Svět je velmi promyšlený a má určitá pravidla, jak se jednotlivé druhy chovají a k čemu mají předpoklady a jakou mají roli ve společnosti. I proto je Diana zajímavá hrdina, protože přesro, že se narodila jako potomek dvou velmi mocných čarodějů, tak sama čarovat nechce a svůj životní úspěch si chce zasloužit a nechce, aby za tím stala kouzla. Moje sympatie ještě vzrostly, když jsem zjistila, že je historičkou a užívala jsem si různé střípky minulosti a dějin, které byly do děje zasazeny byť jen jako zmínky či lehké náznaky.

Jsou zde napínavé části a zajímavé zvraty, které doopravdy překvapí. Pro některé čtenáře je velkým zklamáním, že nepřišel žádný wow efekt nebo bum akce, tak pro mě je tato kniha krásným uvedením do magického světa a předpřípravou pro budoucí další dva díly. Pokud by se jednalo o standalone, tak by kniha byla zbytečně zdlouhavá a nezajímavá, ale jelikož se jedná o sérii, tak mi to vůbec nevadilo a měla jsem více času poznat prostředí.

Pokud máte rádi fantasy, čarodějnice, upíry a démony, tak vám rozhodně doporučuji dát této šanci knihu a nezahodit ji hned v začátku, protože doopravdy není nudná. Těším se na další díl.

⭐ 4.5/5

14.07.2022 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Bratrstvo krve po třetí a jak název předpovídá, doopravdy se máte na co těšit. Za mě doopravdy největší jízda této série! Za mě má série vzestupnou tendenci a já si to velmi užila.

Paradoxně 3. díl jsem si pamatovala nejméně a proto se tam vyskytly momenty, které mě překvapili, protože jsem je zapomněla.

Postupně odhalujeme nová zjištění o fungování světa a co vše se děje. Kromě našich klasických postav, zde máme i pár nováčků, ale i tak se do nich zamilujete. Jen pozor, pan Kotleta se s tím nepáře a jak nám snadno naservíroval postavy, tak stejně snadno je sprovodí z povrchu zemského, až nějaká ta slzička se zkutalela po tváři.

Jak už jsem zmínila výše, pro mě série dobře gradovala a ohromně jsem se u ní pobavila a nejednou při poslechu se smála nahlas. I tento díl obsahoval mistrné urážky, narážky a slovní obraty, které čtenáře jen a jen potěší.

A tento díl obsahoval legendární proslov od Gerharda a já ho prostě miluju a i v audiknize se tato scéna výjimala a já si ji pustila snad 3x po sobě..

"„Herr Bezzemek, Sie sind dicköpfiger tschechischer Idiot, wer braucht seine Fresse zu zerschlagen!“
Gerhard byl tak naštvaný, že na mě zařval německy. To se ještě nikdy v životě nestalo."...

Rozhodně sérii mohu znovu jen a jen doporučit! A se sérii se určitě neloučím, chtěla bych brzy přečíst i dva prequely, které vyšly. A vy se připravte Mega hustej nářez!

04.07.2022 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Asi nikoho nepřekvapí, že po doposlouchání jedničky jsem se ihned pustila do dvojky, která je za mě stejně nabušená a snad i o špetičku lepší než jednička. Recenze může obsahovat spoilery, jelikož se špatně píše pokračování bez jakéhokoliv spoileru, takže se případně rovnou omlouvám.

Od prostitutky a mrchy Kateřiny, se dostáváme k nezlomnému Fredovi a to je vážně tvrdý oříšek. Bylo jasné, že naše parta bude potřebovat nového nepřítele a tak ho tu máme. Snad ještě horší než jeho "matka".

Moje milované postavy Petry a Gerharda a jejich naprosto neskutečný humor a jizlivost. Celkově slovní potyčky Jana a Gerhard miluju a občas jsem měla co dělat, abych se nesmála nahlas na veřejnosti.
Nejlepší nová postava? Jednoznačně Diana on je fakt správná holka a miluju jeho a i následné vtípky Gerharda na konto výběru dalšího Bezzemkova syna teda... ehm ehm.... Dcery! Dianka je ta nejdokonalejší princezna téhle série a to je co říct, když mluvíme o hřmotném černochovi.

Ani v tomhle díle Kotleta nešetří mistrnými slovními obraty, hříčkami a pekelně ostrými narážkami. Jízda od začátku do konce a když už svítá naděje, že bude lépe, tak se něco doopravdy kurevsky posere, jak by řekl sám Jan Bezzemek. A mě ta jízda ohromně bavila a strašně moc jsem si to užila.

Děj skvěle graduje a na konci nás čeká jedno velmi šokující odhalení a jste z toho paf! Jó a zapomněla jsem říct, že ten konec je zlo, protože vás to hned nutí do dalšího dílu!

"Slovo „kurva“ v mé mysli zaznělo snad tisíckrát. Ale tady bylo na místě. Tady by kurvoval i papež. Co papež, sám Buddha by křičel: Mrdat všechny zasraný egyptský zmrdy do prdele ostnatým drátem!" ~ Jan Bezzemek

Znovu říkám, že to byl naprosto brilantní zážitek a pokud vám nevadí trošička krve, vnitřností, sexu a peprného jazyka, tak vám knihu naprosto doporučuji!

⭐ 4.5/5

01.07.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a rozhodně bych potřebovala, aby druhý díl byl vydán, co nejdříve. Postupně jsem si během poslechu zvykla na lidi, kteří mluvili jednotlivé postavy a tím víc mám spíše chuť poslouchat další díl než číst. Jediný s kým jsem měla problém, tak byl hlas Jaspera - strašně mi k jeho postavě neseděl a přišel mi "starý" a když si vezmeme kolik má být hlavním hrdinům...

Šest vran pro mě bylo první seznámení s autorkou. Příběh se četl dobře a dokázal dobře čtenáře udržet v napětí, protože zrovna když jste se dostali do zajímavé části, tak se změnil vypravěč. Rozhodně to neubíralo na spádu děje a na čtivosti.

Postavy jsem si oblíbila a strašně se mi líbilo vzájemné přátelství a bojování za své nejbližší. Ano, trochu ten pocit kazil Matthias, kterého jsem v podstatě do třičtvrtě knihy neměla vůbec ráda, ale zvrat na konci mě přesvědčit, abych mu věnovala trochu náklonnosti. Samozřejmě nepatří na první příčky, ale rozhodně na něm něco je.

Kazda postava je originální a má svůj vlastní příběh, který částečně odhalujete v průběhu čtení a mě to hodně bavilo! Nejvíc jsem si oblíbila Kaze a Inej a pak mě velmi bavilo špičkovaní Wylana s Jasperem.

Celkově bych řekla, že se v knize vyskytovalo plno vtipných momentů, ale přitom i myšlenek k zamyšlení. "Moje měna je tvrdší. Stud má větší cenu, než kdy budou mít  peníze." - Kaz

Chápu, některé názory, že se zdá děj nereálný a ty "děti" jsou až moc dobří, ale nemá přesně o tom být fantasy? Katniss bylo taky 16 a nesetkala jsem se s tolika komentáři na "nezralost a nedospělost" hlavní hrdinky. Mě rozhodně nevadilo, že jsou postavy mladší a čím vším si ve svém krátkém životě museli projít.

Za sebe mohu knihu jen a jen doporučit, protože je to za mě krásně vymyšlené fantasy s úžasným světem a parádními postavami. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

"Žádný slzy, žádnej funus!"

17.06.2022 5 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

Příběh byl velice zajímavý a četl se poměrně dobře a rychle. Celkově se odehrává ve třech dějových liniích a postupně dáváme dohromady celou zápletku. Sledujeme novomanžele na jejich líbánkách, dále zde jsou momenty před jejich svatbou a v den svatby a poslední část by se dala nazvat současnosti, kdy se Asha probouzí v nemocnici a z libanek si skoro nic nepamatuje. Čeká na ni velký šok, když zjistí, že její novomanžel je po smrti.

Musí se vypořádat se ztrátou milované osoby a do toho se snaží odhalit minulost člověka o kterém myslela, že ví první poslední. Neví komu věřit, kdo se jí snaží doopravdy pomoci a kdo naopak kouká jen na svůj prospěch.

Čtení jsem si vážně užila a i postupné skládání jednotlivých dílků příběhu mě doopravdy bavilo. Zápletku jsem neohdalila a závěr mě doopravdy hodně překvapil. Měla jsem určitý podezření vůči jedné osobě a to se celkem potvrdilo i když jsem čekala trochu jiný závěr.

Rozhodně si myslím, že vás čeká napínavé čtení a užijete si to. Doporučuji všem milovníkům thrilleru a napětí.

17.04.2022 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Nevím, kde přesně začít, abych vám stručně vyložila vše, co mě zaujalo. Upřímně musím říct, že mě kniha rozložila. Brečela jsem jako malý špunt a i den po dočteni o ní furt musím přemýšlet.

Kniha je extrémně krátká, takže ji doopravdy stihnete za jedno odpoledne/večer (jako já), ale připravte se na to, že to není žádná sranda. Počet stran naprosto převyšují myšlenky a duševní dosah knihy.

Příběh nám ukazuje, že svět se nedá rozdělit na černý a bílý. Že lidé nejsou vždy takoví, za jaké je považuje okolí, že zájmy a rozhodnutí formují lidi po celý život.

Styl psaní je mnohdy neforemný, ale musíte neustále myslet na to, že nám příběh předává dvanáctiletý Jack a právě i stylem autor vystihl nádherně podstatu myšlení a jednání.

Joseph je kluk, který je ten "divný" a mnoho lidí ho považuje za "špatného", ale v průběhu čtení zjišťujeme, že není vůbec zlý a dokonce je velice chytrý a může něčeho dosáhnout, když v něj lidi věří. Sice takových je jen pár, ale i tak jsou lidi, kteří v něm vidí potenciál.

Kontrastem je Josephův otec, který se soustředí jen na sebe a svůj požitek, než na svého syna či vnučku.
Celá kniha nám právě hodně odhaluje povahy lidi, kontrast lásky a využívání a ve výsledku hlavně nespravedlnost života. Kdy člověk s dobrým záměrem je odstrčen, protože situaci nemůže rozumět, protože je moc mladý.

Konec? Ten byl za mě naprosto famózní a posledních 5 stran bylo emocemi nabytých neuvěřitelným způsobem. Zde se projevilo, kdo komu doopravdy kreje záda a kdo co jak cítí a prožívá. Dodatek s Jupiter na konci byla už jen třešnička na už tak skvělém dortu.

Pro mě Joseph, Jupiter a Jackie zůstávají na věky v mém srdci ️ a mohu říct jen: "Tak kde Sakra byli?"

23.05.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha je velmi oblíbená a čtená, na instagramu jsem videla hodně recenzí, ale nezařadila jsem ji do seznamu chystám se číst. Jelikož jí nemá ani místní knihovna, tak se případné přečtení odložilo na neurčito... Ke knize jsem se dostala náhodou skrze knižní štafetu.

První mé obavy vznikly právě z toho, že je příběh velmi populární a mě se nebude líbít, protože se do něj pustím s přílišně vysokým očekáváním.
Druhý důvodem byla tématika, jelikož fotbal jde okolo mě doopravdy vééélkým obloukem. Ale rozhodně se prostředím knihy nenechte odradit, jelikož příbeh je doopravdy velmi čtivý a nejspíš si ho užijete stejně tak já.

Nejen, že jako bývala studentka španělštiny, jsem se vyžívala ve větách, co byly v knize použity, ale užívala jsem si i nádherné špičkování a styl psaní, který vás vtáhne do děje. I o tom svědčí, že jsem celou knihu zvládla během tří dní. NUTNĚ potřebuji vědět kolikrát bylo v knize "kadí", prosím, že to někdo spočítal? :D Jinak ano smysl pro hunor je zde trochu neotřelý, ale rozhodně bych neřekla, že je nějaký zlý.

I přesto, že plno lidí na knize kritizují, že má být romantická a dle nich jen na posledních pár stránkách. Tak za mě na to musí člověk pohlížet z větší komplexnosti, protože to není jen o tom, když si říkáte, jak druhého milujete a padáte si do náruče. Právě proto na mě romantická linka působí krásně přirozeně, kdy z dívčí zamilovanosti vznikne naprosto vážný vztah dvou lidí, kteří si rozumí ve všech směrech a nejsou jen partneři, ale i nejlepšími kamarády a parťáky.

A ten epilog? Jako vážně? To byla dokonalá romantická třešínka na tomhle pomyslném dortu.

19.01.2021 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Rozhodně lepší než první díl, kniha dostává zajímavý spád a už se těším na další díl.

17.01.2020 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Naprosto skvělý závěr úžasné trilogie. Člověk se začetl a od bojů se nemohl odpoutat! Prostě bomba! K této sérii od Kotlety jsem se vrátila již podruhé a rozhodně ne naposledy! :) už se těším na další Kotletovi knihy :)

20.04.2019 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Kotleta bomba, jako vždy. Nejen naprosto neobvyklý styl psaní, ale i se člověk pobaví. Už se těším na další díl :)

05.04.2019 4 z 5