Attia Attia komentáře u knih

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Krásná obálka, dobrý nápad a zajímavý název bohužel nejsou všechno.
Od začátku se mi kniha četla špatně, přišla mi zmatená stejně jako hlavní hrdinka, které jsem skoro nemohla přijít na jméno. Dostala jsem se sice až na konec a nepopírám, že má kniha něco do sebe a je to zase nový způsob zpracování tématu zombie, ale za mě spíše ne-e.

15.04.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Zvláštní tvorové s podivnými zvyky a chováním, tudíž umožnují stvořit téměř jakoukoliv obhájitelnou záminku. Přijde mi, že autor neměl ani moc práce s vymýšlením motivů a pohnůtek vedoucích činy kriminálníka. Finále mě nijak výrazně neoslnilo a v závěru jsem byla z knihy spíše zklamaná. Na vině bude nejspíš autorova nezkušenost, koneckonců jedná se o jeho prvotinu, proto není divu, že nedokázal potenciál příběhu plně využít. Začátky jsou vždy těžké a jako debutové dílo není Jackaby vůbec špatný, právě naopak! Navíc nás v této sérii čekají ještě další dva díly (na něž se moc těším), kde má autor příležitost rozvinout svůj talent a plně ukázat své kvality a schopnosti.

15.04.2016 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

K Turnusu říkám hlavně to, že se jedná o postapo na úrovni, dílo jedinečné ve svém žánru, vhodné především pro starší nebo náročnější čtenáře, kteří se nezaleknou ani většího počtu stran a složitějšího konceptu. Pro Turnus je typická především reálnost a dokonale propracované postavy, jejich povahy a duševní složka, taktéž uvěřitelné mezilidské vztahy i samotný systém. Autor i na dvojce odvedl ohromný kus práce, a i když ji musím ohodnotit o trochu hůře než první díl, na závěr této jedinečné trilogie se neskutečně těším.

15.04.2016 5 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

V případě tohoto díla klady výrazně převažují nad zápory. Sama bych do sebe nikdy neřekla, že se mi něco jako Úpis může natolik líbit, přesto jsem opravdu ráda, že se mi dostal do ruky. Je to perfektně napsané moderní drama plné zvratů z prostředí Wall Street a Silicon Valley. Z toho plyne, že knihu doporučuji nejen dospělým, ale klidně i mladším čtenářům. O napětí a nervydrásající situace rozhodně ochuzeni nebudete.

21.03.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Nejtemnější část lesa je prazvláštní. Učarovala mi krásnou obálkou, s příběhem už to nebylo tak žhavé. Byl nejen velmi zmatený, ale také téměř o ničem, samotné akce bylo v knize spíš poskrovnu. Český překlad přidal ještě všelijaké překlepy, což žádného čtenáře rozhodně nepotěší.
3 hvězdičky dávám především za zajímavé a nečekané rozuzlení a závěr.

19.03.2016 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Jsem nadšená! Třetí díl navazuje tam, kde skončil druhý a dokonce udržuje i stejně svižné a dynamické tempo. Kniha je správnou měrou napínavá i romantická, děsivá a především čtivá. To, že jsem se za celou dobu snad jedinkrát nenudila, je kromě jiného podchycené i svižnými dialogy okořeněnými vtipem a legračními narážkami nadlehčujícími (ale nezlehčující) komplikovanou situaci. Autorka skvěle dokázala předejít hluchým a překlenovacím místům, která se v rozsáhlých a vícedílných románech občas objeví a spolehlivě zkazí kladný dojem. Jednotlivé příběhy a osudy se postupně splétají dohromady, logicky směřují k sobě a situace graduje. Marissa Meyer zase předvedla, že je spisovatelka velkého formátu a že psát prostě umí.

14.03.2016 5 z 5

Koruna tří: Prokletý král Koruna tří: Prokletý král J.D. Rinehart (p)

S knihou jsem od začátku bojovala, nedokázala jsem se naplno ponořit do příběhu, zkrátka tam bylo něco, co mě rušilo.
Nu... a v okamžiku, kdy jsem jsem si čtení začala užívat a postavy mi konečně přirostly k srdci, přišel konec. Co to jako je?!

Těším se na další díl.

28.02.2016 4 z 5

V nakladatelství CooBoo se vyznačují jednou konkrétní věcí. Umí dělat překrásné obálky. Asi vědí, jakou moc mají a jak na čtenáře dokážou zapůsobit.

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je zvláštní kniha. Zvláštní, ale současně i překrásná. Stejně jako její obálka. Hlavní hrdinové mi neodlučitelně přirostli k srdci. Pokud hledáte jednodušší knihu, která přesto obsahuje mnoho zajímavých slov a frází a dotýká se opravdových problémů, sáhněte po této. Domnívám se však, že ačkoliv na mě působila kladně, na každého dalšího může zapůsobit velice subjektivně. Proto stojí za to dát jít šanci a udělat si svůj názor.

28.02.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Přijde mi nemožné dát knize jiné hodnocení než celých 5 hvězdiček.
Film je sice povedený, ale oproti psané podobě značně vykuchaný.
Královsky jsem se bavila a čtení si užívala.

23.02.2016 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Jaime Reed

Není to zrovna typ knih, které normálně vyhledávám. Přesto je můj názor překvapivě kladný :)

23.02.2016 4 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Po třech stech stranách brilantního vyprávění plného napětí, což je jedna z nejvýraznějších složek knihy a je ho tam v hojné míře, můžu říct jen, že Kathy Reichs se převedla v tom nejlepším světle a sérii dotáhla do zdařilého konce.

28.01.2016 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Po perfektní jedničce, kterou si stále nemohu vynachválit, jsem se s nadšením pustila do druhého dílu. Nicméně mě čekalo trochu nemilé překvapení... Zatímco Dceru kostí a dýmu jsem měla přečtenou skoro hned a ani jsem se nestačila divit, jak mi příběh utíká před očima, Dny krve a hvězdného dýmu mi místy přišly skoro moc natahované a rozvláčné.

I přesto jsem z této série neskutečně nadšená a pořád nechápu, že jsem se k ní nedostala dřív. Doufám, že na třetí díl nebudu muset dlouho čekat! :)

28.01.2016 4 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Po skvělém druhém dílu mě trojka mírně zklamala. Do čtení jsem se nedokázala ponořit a i když má příběh zajímavou myšlenku a zpracování, zdál se mi trochu "odfláknutý"

28.01.2016 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Kdybychom se neviděli vám dává jednu jistotu. Dotkne se vás. Třeba já jsem dočetla poslední stranu a najednou se rozplakala, ačkoliv nemohu říct nad čím konkrétně, protože konec je v rámci možností dobrý. Možná vás odrazuje depresivní a neradostné téma. Já ale teď rozhodně nelituji, autorka se dotýká skutečných problémů a přináší i jejich možné řešení.

28.01.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Už zase jsem se zamilovala. Karouin svět mě oslovil a zaujal, celá kniha se krásně četla a jen mě překvapovala. Líbil se mi výběr bytostí i prostředí, oblíbila jsem si postavy. A autorka má bezpochyby cit pro jazyk. Dceru kostí a dýmu vám mohu jedině doporučit.

18.01.2016 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Nejvíc mi vadila asi ta podobnost s HP, která se kolikrát projevila v úplných maličkostech, nicméně o to víc mě bila do očí. Jinak se mi ale Železná zkouška četla dobře a konec se příjemně překvapil!

18.01.2016 4 z 5

Podivné sestry Podivné sestry Charles Gilman

Svižné, čtivé, nenáročné. Přečtené za jedno odpoledne.

02.01.2016 4 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Oproti prvnímu dílu rozhodně došlo k zlepšení, více promyšlený děj, více napětí, více zvratů, více rozvinuté charaktery postav a jejich vývoj. Ke konci jem napětím skoro ani nedýchala!

29.12.2015 5 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Rozjezd byl pro mě bezmála utrpením, myslela jsem, že snad prostě nenajdu. Pak jsem ale srovnala krok s bezpočtem dějových linií a hrdinů a naplno se ponořila do příběhu, který sice oplýval mnohdy až přehnanou "dark" atmosférou, ale to jsem brala jako příjemné zpestření po všech těch sladkých young adults. Na konci jsem si s lehkým údivem uvědomila, že vlastně žádný konec nechci!

12.12.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Upřímně? Oproti Elitě naprostý luxus! I tak mi na knize mnoho věcí vadilo v popředí s otřesným jazykem. Nevím, jestli je to chyba překladu, ale občas jsem měla chuť mlátit hlavou do zdi.

12.12.2015 4 z 5