Koruna tří: Prokletý král

Koruna tří: Prokletý král https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267026/bmid_koruna-tri-proklety-kral-267026.jpg 4 81 23

Koruna tří série

První díl dobrodružné fantasy trilogie Koruna tří. Trojčata jsou předurčena vládnout Toronii. Cesta k trůnu je však dlouhá a krvavá Toronii, říši tří království, vládne železnou rukou krutý a nelítostný král Brutan. Zubožená země, po staletí zmítaná válkou, upíná všechny své naděje k dávnému proroctví, že se králi narodí trojčata, která ho zabijí a společně pak nastoupí na trůn. Tehdy v Toronii znovu zavládne mír. Když na nebi vyjdou tři nové hvězdy, ohlašující naplnění předpovědi, trojčata se skutečně narodí. Naštěstí se kouzelníku Melchiorovi podaří děti před Brutanem včas ukrýt. Sourozenci pak po třináct let žijí v utajení, každý v jiném koutě země, aniž vědí jeden o druhém. Tarlan, který dokáže mluvit se zvířaty, hadí muž Galf a neohrožená vůdkyně Elodie.❤... celý text

uzivatel1313
20.03.2023

Kniha byla skvělá! Nejradši jsem měla Elodii, i když je docela rozmazlená. V knize bylo dost krve, což mi ale vlastně moc nevadilo a určitě se už těším na druhý díl!

Frida12
10.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Ke knížce jsem se dost dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec začala číst. Elodie mě nejdříve dost štvala svou rozmazleností, ale ke konci už to bylo lepší. Galf-nevím, ten je pro mě takový složitý. Nejvíce jsem si oblíbila Tarlana a jeho smečku-Theeta, Nasheen, Kitheen, Filis a Šedotrn. To, že je Rhoto zrádce bylo dost zjevné. A když umřel Brutan, tak nějak jsem očekávala, že se tam ještě nachomejtne. Ale překvapilo mě, že Samiel je duch, ale zase ne tolik, abych to celý den rozdýchávala.
Rozhodně doporučuju!!!

veru1367
04.04.2021 3 z 5

Kniha byla dost krvavá, což se mi líbilo.

Wasdy
01.02.2021

Byl to strhující příběh. Knihu mooooc doporučuji. ❤

david6666
26.01.2020 4 z 5

Kniha byla hezká dost krvavá což se mi líbí nejlepší hrdina pro mě byl Tarlan a konec vás přinutí číst další díl

MayaBu
09.11.2018 2 z 5

Knihu bych nečetla, kdyby se do ní nepustil můj mladší bratříček a upřímně - o nic bych nepřišla.

První polovina je relativně čtivá, čtenář se seznamuje s postavami (Galf mi byl nejsympatičtější, Tarlan se ukázal jako docela chladnokrevný zabiják a s Elodií jsem tedy měla problém až do poslední stránky...) a s královstvím. Jenže pak dojde k jistému podivnému zvratu, od kterého se děj ubírá neméně podivnou cestou a já zjistila, že mě vlastně vůbec nezajímá, jak to bude dál.

Co se dá dělat, jsem na tuhle knihu pravděpodobně příliš stará :) Pro čtenáře kolem 12 let asi atraktivní čtivo, jen je pravda, že v knize teče hodně krve (až zbytečně moc, řekla bych)

Star-Lord
12.10.2018 5 z 5

Myslím si, že to byla dobrá kniha, hlavně akční. I ty postavy byly docela sympatické, já měl nejradši Tarlana (měl by mít víc kapitol z jeho pohledu), Elodie byla na začátku děsná, ale pak to i s ní šlo vydržet :)
Možný SPOILER - ten cliffhanger s Melchiorem na konci vás nutí k přečtení dvojky!

blazkoma
15.06.2018 4 z 5

Příběh trojčat, která byla skryta před světem, aby mohla vyrůst a naplnit proroctví, možná není zcela výjimečný, ale stejně tak není špatný. Svět plný magie, napětí, bitev, duchů či fantastických zvířat bezpochyby zaujme mladší čtenáře, i když podle mého názoru pro ně může být až příliš brutální. Je ovšem snadné nechat se strhnout k přečtení celé trilogie a já nemohu než pokračovat.

wwwknihomol.cz
25.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka ❤velmi napínavá

Wojta777
16.10.2017 5 z 5

Skvělý děj, výborně napsaný postavy a ta obálka je libová. Zatím moje nejoblíbenější knížka.

kid.fanda
27.08.2017 5 z 5

Napínavá a zajímavá kniha, kde jsem někde ani nevěřil tomu co se stalo.

jerry04
12.05.2017 5 z 5

Opravdu hezká knížka, plná napětí- od čtení jsem se nemohl odtrhnout

Elen telemna
30.04.2017 5 z 5

Krásná knížka. Už se nemůžu dočkat na další díl. Jediná věc, která mi vadila, byly velké skoky v ději. Jednu kapitolu se mluví o Tarlanovi, další o Galfovi a další o Elodii. Já jsem na takový styl psaní zvyklá, ale občas jsem měla sto chutí s tou knížkou praštit o zem... :D
Ale přesto děj zůstal napínavý a velmi čtivý. Knížce dávám tak 4.5 *, ale 5 se zaokrouhluje nahoru, že? ;D

Viki0
20.04.2017 5 z 5

Vážně úžasná kniha. Tuto knihu mi doporučil kamarád a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Když jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Kniha byla zajímavá už od začátku. Děj plynul celkem rychle a bylo tu dost zápletek. O knize nemůžu říct jediné špatné slovo.

shey
11.04.2017 4 z 5

Nádherná obálka a moc hezký příběh. Bohužel já už jsem na něj trochu velká, je to taková milá pohádka. Ale další díl si někdy určitě přečtu...

Roselunda 1928
25.12.2016 3 z 5

Ono by se mi to líbilo víc, kdyby byli hlavní hrdinové starší, takhle mi to přišlo příliš neuvěřitelné a naivní. Nicméně, napětí nechybělo a po dalším dílu se podívám.

milunka21
18.12.2016 5 z 5

Skvělá originální fantasy. Žádné zdlouhavé nudné nic, ale pořádný příběh a pořádnou dávkou akce. Host zase nezklamal.

Aniday
17.08.2016 5 z 5

i když jsem tomu ze začátku malém nevěřila, velmi mě překvapil napínavý a nevyzpytatelný děj, takže se už moc těším na pokračování 8)

mirkol
07.03.2016 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího a špatně se mi to četlo, nevtáhlo mě to do děje, nic, přesto mám v plánu přečíst si další díl.

Attia
28.02.2016 4 z 5

S knihou jsem od začátku bojovala, nedokázala jsem se naplno ponořit do příběhu, zkrátka tam bylo něco, co mě rušilo.
Nu... a v okamžiku, kdy jsem jsem si čtení začala užívat a postavy mi konečně přirostly k srdci, přišel konec. Co to jako je?!

Těším se na další díl.

J.D. Rinehart (p)