Attia - Přečtené 324


Krycí jméno E219
prosinec 2017 - leden 2018
Krycí jméno E219 2017, T. Shaft (pseudonym)

Autorka možná měla pár let počkat... Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním. 50% max.


Diabolik
prosinec 2017 (04.-31.)
Diabolik 2017, S. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.


Žena z kajuty č. 10
? - prosinec 2017
Žena z kajuty č. 10 2017, R. Ware

Ehm... Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.


Město schodů
? - prosinec 2017
Město schodů 2015, R. J. Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující. Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.


Problém tří těles
listopad 2017 (11.-28.)
Problém tří těles 2017, L. Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D


Šest vran
říjen - listopad 2017
Šest vran 2017, L. Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent. Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.


Sny andělů a chimér
říjen 2017 (17.-28.)
Sny andělů a chimér 2017, L. Taylor

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!


Pobočník
září - říjen 2017
Pobočník 2015, D. Cornish

Za mě jedna s nejočekávanějších knih. Jako mladší jsem Rosamundova dobrodruštví milovala a díky třetímu dílu jsem se mohla tak trochu vrátit o pár let zpět. Naprostá spokojenost!


Nebe v plamenech
září 2017 (02.-11.)
Nebe v plamenech 2013, E. Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :) Napětí, akce a výborná gradace!


Poslední začátek
srpen - září 2017
Poslední začátek 2017, L. James

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)


První konec
28. srpen 2017
První konec 2016, L. James

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.


Možná jednou
červenec - srpen 2017
Možná jednou 2017, C. Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.


Neobyčejní
červenec - srpen 2017
Neobyčejní 2017, V. E. Schwab (pseudonym)

Neobyčejné oficiálně prohlašuji za ohromující knihu s líbivou obálkou a propracovaným vnitřkem. Kromě skvělého děje, akčního a dynamického spádu a spousta napětí zde najdeme i morální otázky týkající se dobra zla, svědomí, pocitů viny i odůvodnění k mstě a vlastním činům. Konečně se objevil v literatuře objevil i netradiční příběh o klasických superhrdinech, které ovšem staví do nové, nezvyklé role. Jedná se sice spíš o komorní knihu s menším počtem postav, o to lépe zpracovaná a kvalitní však je. Vřele ji mohu doporučit.


Spící obři
červenec 2017 (04.-19.)
Spící obři 2017, S. Neuvel

Spící obři, prvotina z pera Sylvaina Neuvela, si mě bezpochyby získala. Dokázala to nejen svojí překrásnou vizuální stránkou, netradičním způsobem zpracování a vyprávění, ale také napínavým a čtivým příběhem, který v sobě ukrývá vše, co mám v momentální chvíli nejradši. Nechybělo zde mnoho napětí, překvapujících zvratů i šokujících tajemství. Další díly slibují velkolepé pokračování a já jsem opravdu zvědavá, kam nás Obři zavedou.


Osm dní Šakala
červen - červenec 2017
Osm dní Šakala 2017, M. Petrosjanová (pseudonym)

Jakmile si zvyknete na autorcin nezvykly a dost komplikovany styl vypraveni, kniha vas prekvapive zacne bavit a neni snadne se od ni odpoutat.


Poslední hvězda
květen - červenec 2017
Poslední hvězda 2016, R. Yancey

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.


Caraval
červen 2017 (03.-16.)
Caraval 2017, S. Garber

Caraval je nádherná kniha plná magie a kouzel, která potěší každého milovníka fantasy a young adult. Nechte se unést krásami a divy přetékajícím světem a napínavými příběhem plným zvratů a překvapení. Občas sice narazíte na nelogické mezery a přešlapy, kniha má pár much a nedotahů, postavy se někdy chovají podivně a trochu otravně, ale jinak u mě panuje všeobecná spokojenost. Pokud hledáte něco příjemného na oddech a relax, rozhodně Caraval doporučuji.


Temná hmota
? - červen 2017
Temná hmota 2017, B. Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.


Černý roj útočí
? - květen 2017
Černý roj útočí 2016, J. Grey

Stejně jako jednička čtivé a napínavé, i když spíš pro mladší čtenáře :) Jsem zvědavá, jaký nepřítel přijde ve trojce.


Otolína ve škole
? - květen 2017
Otolína ve škole 2016, C. Riddell

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.


Probuzení Simona Spiera
květen 2017 (17.-27.)
Probuzení Simona Spiera 2017, B. Albertalli

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!


Smečka ze čtvrtého pokoje
? - květen 2017
Smečka ze čtvrtého pokoje 2016, M. Petrosjanová (pseudonym)

Stejnou měrou matoucí jako nesmírně fascinující!


Stačí jen chtít
? - květen 2017
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.


Poslední
? - květen 2017
Poslední 2017, A. Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.


Oranžová je nová černá
březen - duben 2017
Oranžová je nová černá 2014, P. Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.


Geek Girl
duben 2017 (11.-17.)
Geek Girl 2016, H. Smale

Kéž by vše nebylo vytažené do absurdna. Jinak by to byla fakt pěkná knížka o tom, že každý jsme jiný, ale stejně výjimečný a že si máme jít za svým.


Láska v prachu hvězd
? - duben 2017
Láska v prachu hvězd 2017, K. Sutherland

Ze začátku to vypadalo jako jedna z mnoha ohraných lovestory dvou dospívajících hrdinů, z nichž jeden vypadá jako nerd a druhý kulhá, lehce zapáchá a obléká se téměř jako bezdomovec. Ale pak Láska v prachu hvězd příjemně překvapila! Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení.


Ada a myší strašidlo
březen - duben 2017
Ada a myší strašidlo 2014, C. Riddell

Ano, je to skvělá kniha pro děti, ale myslím, že se bude líbit i starším čtenářů. Jako nenáročnou a milou oddechovku s nádhernými ilustracemi všem vřele doporučuji :)


Deník sráče
? - duben 2017
Deník sráče 2016, . neznámý

Je to malá, poměrně útlá knížečka, a přesto překypuje takovým množstvím emocí, až se divím, že ještě neexplodovala. Deník sráče je osobní a naprosto upřímná zpověď, ne všichni mu přijdou na chuť - někoho vůbec neosloví, někdo bude naopak příliš pobouřen. Mně se ale kniha líbila, je to zase něco jiného a osvěžujícího mezi současně vycházející literaturou.


Napůl ztracený
březen 2017 (12.-26.)
Napůl ztracený 2016, S. Green

Autorka nemohla lépe. Finále téhle série se jí moc povedlo. Ať už se to týká děje, postav, prostředí, čtivosti, množství napětí, všechno bylo na jedničku. Ráda se k trilogii ještě někdy v budoucnu vrátím.


Prach
? - březen 2017
Prach 2016, H. Howey

Silo, Turnus a Prach považuji za jednu z nejlepších postapokalyptických sérií posledních let. Dokáže totiž zaujmout čtenáře v celé šíři, je střízlivá a přece velmi čtivá, má hlavu a patu, jedinečné postavy s výraznými charaktery a přináší děsivý náhled na budoucnost, který můžeme zároveň vnímat i jako varování.


Ada a hrůzostrašná slavnost
? - březen 2017
Ada a hrůzostrašná slavnost 2016, C. Riddell

Příběh mi přišel trochu zmatený, překombinovaný, zdánlivě bez hlavy a paty, ale samozřejmě se všechno logicky vyřešilo a dopadlo dobře jako správná pohádka, jak řekl můj bráška, kterému jsem knížku předčítala.


Zlo
únor 2017 (07.-28.)
Zlo 2016, B. Sanders

Neznám novomexické poměry a způsoby, některé pasáže na mně však působily příliš nerealisticky a přikrášleně jako taková novodobá kovbojka. Jinak se mi ale kniha překvapivě líbila, ačkoliv tento žánr nijak nevyhledávám. Autor má velmi čtivý styl založený na dějovosti a šokujících zvratech, klade důraz na vykreslení postav, prostředí i atmosféry, díky čemuž je kniha čtenáři ihned bližší. Upozorňuji akorát na trochu větší množství krve a mrtvol, ale to rozhodně není překážkou k dobrému čtenářskému zážitku. Jen jsem nepochopila význam zmizelé Alyce Rayové.


Dreamologie
? - únor 2017
Dreamologie 2016, L. Keating

Dreamologii považuji za příjemnou oddechovku, která člověka pohladí po duši. Je to také neuvěřitelně pozitivní kniha, která vám dokáže zlepšit náladu. Pokud popustíte uzdu své fantazie, odhlédnete od faktu, že minimálně polovina věcí se prostě nemůže stát v realitě a přenesete se přes do očí bijící předvídatelnost, jistě si Dreamologii oblíbíte a krásně si u ní odpočinete jako já.


V mlze
leden 2017 (13.-20.)
V mlze 2016, C. Eriksson

Pro mě jeden velký zmatek, s hrdinkou jsem se nemohla vůbec ztotožnit a rozuzlení mi přišlo trošku přitažené za vlasy. Jeden severský krimithriller (respektive pokus o něj), který se moc nepovedl.


Osudy a běsy
leden 2017 (04.-13.)
Osudy a běsy 2016, L. Groff

Zrovna ve chvíli, kdy můj zájem začínal vážně uvadat a já vedla bitvu s každou další stránkou, jsem se dostala až k Běsům... A nějak se mi nedostává slov. Najednou jsem musela naprosto nechápající, zděšená, bezmála nepříčetná číst dál! Pravda bolí a to dokonce i v případě, že se jedná o fiktivní příběh v knize.


Winter
prosinec 2016 - leden 2017
Winter 2016, M. Meyer

Ne že by se mi knížka nelíbila, Marissa jako vždy předvedla ohromující výkon! Ale nedokázala jsem se začíst tolik jako třeba do Cinder, nebo Scarlet... Pět hvězdiček je ovšem oprávněných, po třech perfektních dílech jsem očekávala fenomenální finále. S tím, co mi nabídla Winter, jsem naprosto spokojená.


Příšerné příběhy vánoční
27. prosinec 2016
Příšerné příběhy vánoční 2015, C. Priestley

Rychlá oddechovka, Vánocům dodá zvláštní nádech :)


Dash & Lily - Kniha přání
prosinec 2016 (25.-27.)
Dash & Lily - Kniha přání 2014, R. Cohn

Líbí se mi způsob, jakým kniha vznikla (Rachel Cohn psala kapitoly za Lily, David Levithan za Dashe). Bohužel jsem narazila na několik drobných nepřesností a rozporů, které mi trochu kazily čtení. Jinak samozřejmě úžasná, trochu bláznivá a hlavně vánoční kniha, která pohladí po duši.


Illuminae
prosinec 2016 (08.-21.)
Illuminae 2016, A. Kaufman

Ačkoliv sci - fi nečtu zase tak často, s Illuminae jsem rozhodně nesáhla vedle. Jakmile jsem se jednou začetla, nemohla jsem přestat. Nezvyklá forma zápisu příběhu mě uchvátila, navíc udělala knihu neuvěřitelně čtivou. Většího počtu stran se tudíž nemusíte obávat. Illuminae vnímám jako jednu z nejvýraznějších novinek roku 2016 a upřímně se těším na pokračování. SPIRO bylo nejlepší!


1 2 3 4 5 6 >