Attia - Přečtené 336


Drž mě, když padám
? - červen 2018
Drž mě, když padám 2018, M. Varáčková

První knížka od této autorky a musím říct, že mě Miroslava mile překvapila! Příběh sice není nijak originální ani rozvinutý, ale nicméně po vypravěčské stránce nesmírně poutavý a emočně silný. Myslím, že je to obstojný výkon.


Neuvěříte, co se stalo potom
? - červen 2018
Neuvěříte, co se stalo potom 2018, J. Goss

Opět nadupaná a pořádně akční jednohubka. Jednoduchý, ale zajímavý a docela drsný příběh a zápletka, překvapivé rozuzlení. Prostě fajn dílko.


Probuzení bohové
květen 2018 (12.-31.)
Probuzení bohové 2018, S. Neuvel

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.


Jeden z nás lže
? - květen 2018
Jeden z nás lže 2017, K. McManus

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?


Jízda
duben - květen 2018
Jízda 2017, G. Adams

Určeno spíše pro fanoušky seriálu, protože ostatní smrtelníci (jako já) v tom budou mít asi docela guláš. Příjemná a čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí a dobře zabaví, ale postrádala jsem souvislosti.


Smrtka
duben 2018 (02.-20.)
Smrtka 2018, N. Shusterman

Čtivé, fascinující, znepokojivé. Perfektní!


V pasti času
? - duben 2018
V pasti času 2018, M. L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)


Replika
? - duben 2018
Replika 2018, L. Oliver

Problém je, když propagace nasadí laťku příliš vysoko a udělá z knihy něco trochu jiného, než ve skutečnosti je. To pak logicky čekáte něco obrovského a lehce se stane, že jste ve výsledku nemile překvapeni.


Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr
? - březen 2018
Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr 2018, K. Sutherland

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.


Temný les
? - březen 2018
Temný les 2017, L. Cch'-sin

Myslím, že tohle je na mě jakožto osmnáctiletou dívku, která fyzice doopravdy moc nerozumí, až moc složité a hluboké. :D


Gemina
leden - únor 2018
Gemina 2017, A. Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!


Divotvůrce
? - únor 2018
Divotvůrce 2017, S. d. Castell

Kdybych byla o 2-3 roky mladší, asi bych knihu hodnotila 5 hvězdičkami, protože je nabitá akcí od začátku do konce, autor má v rukávu pár překvapení, navíc se za fantasy příběhem skrývá mnohem hlubší myšlenka... Opravdu zdařilá knížka, akorát spíš pro čtenáře kolem 15 let.


Krycí jméno E219
prosinec 2017 - leden 2018
Krycí jméno E219 2017, T. Shaft (pseudonym)

Autorka možná měla pár let počkat... Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním. 50% max.


Diabolik
prosinec 2017 (04.-31.)
Diabolik 2017, S. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.


Žena z kajuty č. 10
? - prosinec 2017
Žena z kajuty č. 10 2017, R. Ware

Ehm... Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.


Město schodů
? - prosinec 2017
Město schodů 2015, R. J. Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující. Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.


Problém tří těles
listopad 2017 (11.-28.)
Problém tří těles 2017, L. Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D


Šest vran
říjen - listopad 2017
Šest vran 2017, L. Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent. Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.


Sny andělů a chimér
říjen 2017 (17.-28.)
Sny andělů a chimér 2017, L. Taylor

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!


Pobočník
září - říjen 2017
Pobočník 2015, D. Cornish

Za mě jedna s nejočekávanějších knih. Jako mladší jsem Rosamundova dobrodruštví milovala a díky třetímu dílu jsem se mohla tak trochu vrátit o pár let zpět. Naprostá spokojenost!


Nebe v plamenech
září 2017 (02.-11.)
Nebe v plamenech 2013, E. Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :) Napětí, akce a výborná gradace!


Poslední začátek
srpen - září 2017
Poslední začátek 2017, L. James

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)


První konec
28. srpen 2017
První konec 2016, L. James

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.


Možná jednou
červenec - srpen 2017
Možná jednou 2017, C. Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.


Neobyčejní
červenec - srpen 2017
Neobyčejní 2017, V. E. Schwab (pseudonym)

Neobyčejné oficiálně prohlašuji za ohromující knihu s líbivou obálkou a propracovaným vnitřkem. Kromě skvělého děje, akčního a dynamického spádu a spousta napětí zde najdeme i morální otázky týkající se dobra zla, svědomí, pocitů viny i odůvodnění k mstě a vlastním činům. Konečně se objevil v literatuře objevil i netradiční příběh o klasických superhrdinech, které ovšem staví do nové, nezvyklé role. Jedná se sice spíš o komorní knihu s menším počtem postav, o to lépe zpracovaná a kvalitní však je. Vřele ji mohu doporučit.


Spící obři
červenec 2017 (04.-19.)
Spící obři 2017, S. Neuvel

Spící obři, prvotina z pera Sylvaina Neuvela, si mě bezpochyby získala. Dokázala to nejen svojí překrásnou vizuální stránkou, netradičním způsobem zpracování a vyprávění, ale také napínavým a čtivým příběhem, který v sobě ukrývá vše, co mám v momentální chvíli nejradši. Nechybělo zde mnoho napětí, překvapujících zvratů i šokujících tajemství. Další díly slibují velkolepé pokračování a já jsem opravdu zvědavá, kam nás Obři zavedou.


Osm dní Šakala
červen - červenec 2017
Osm dní Šakala 2017, M. Petrosjanová (pseudonym)

Jakmile si zvyknete na autorcin nezvykly a dost komplikovany styl vypraveni, kniha vas prekvapive zacne bavit a neni snadne se od ni odpoutat.


Poslední hvězda
květen - červenec 2017
Poslední hvězda 2016, R. Yancey

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.


Caraval
červen 2017 (03.-16.)
Caraval 2017, S. Garber

Caraval je nádherná kniha plná magie a kouzel, která potěší každého milovníka fantasy a young adult. Nechte se unést krásami a divy přetékajícím světem a napínavými příběhem plným zvratů a překvapení. Občas sice narazíte na nelogické mezery a přešlapy, kniha má pár much a nedotahů, postavy se někdy chovají podivně a trochu otravně, ale jinak u mě panuje všeobecná spokojenost. Pokud hledáte něco příjemného na oddech a relax, rozhodně Caraval doporučuji.


Temná hmota
? - červen 2017
Temná hmota 2017, B. Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.


Černý roj útočí
? - květen 2017
Černý roj útočí 2016, J. Grey

Stejně jako jednička čtivé a napínavé, i když spíš pro mladší čtenáře :) Jsem zvědavá, jaký nepřítel přijde ve trojce.


Otolína ve škole
? - květen 2017
Otolína ve škole 2016, C. Riddell

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.


Probuzení Simona Spiera
květen 2017 (17.-27.)
Probuzení Simona Spiera 2017, B. Albertalli

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!


Smečka ze čtvrtého pokoje
? - květen 2017
Smečka ze čtvrtého pokoje 2016, M. Petrosjanová (pseudonym)

Stejnou měrou matoucí jako nesmírně fascinující!


Stačí jen chtít
? - květen 2017
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.


Poslední
? - květen 2017
Poslední 2017, A. Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.


Oranžová je nová černá
březen - duben 2017
Oranžová je nová černá 2014, P. Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.


Geek Girl
duben 2017 (11.-17.)
Geek Girl 2016, H. Smale

Kéž by vše nebylo vytažené do absurdna. Jinak by to byla fakt pěkná knížka o tom, že každý jsme jiný, ale stejně výjimečný a že si máme jít za svým.


Láska v prachu hvězd
? - duben 2017
Láska v prachu hvězd 2017, K. Sutherland

Ze začátku to vypadalo jako jedna z mnoha ohraných lovestory dvou dospívajících hrdinů, z nichž jeden vypadá jako nerd a druhý kulhá, lehce zapáchá a obléká se téměř jako bezdomovec. Ale pak Láska v prachu hvězd příjemně překvapila! Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení.


Ada a myší strašidlo
březen - duben 2017
Ada a myší strašidlo 2014, C. Riddell

Ano, je to skvělá kniha pro děti, ale myslím, že se bude líbit i starším čtenářů. Jako nenáročnou a milou oddechovku s nádhernými ilustracemi všem vřele doporučuji :)


1 2 3 4 5 6 >