Attia Attia komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Není pochyb o tom, že John Green je skvělý spisovatel. A Hvězdy nám nepřály jsou fenomenální dílo. Plné skvělých citátů, humoru i hlubokých myšlenek. Kniha na mě určitě zapůsobila, četla se mi dobře, smála jsem se i truchlila s Hazel a s Gusem... Ale... prostě... Rozhodně jsem si nepobrečela, možná to bylo smutné, ale neukápla ani slza, vůbec se mě konec nedotkl. Kromě toho jsem ho tak nějak očekávala. A kolik bylo těm lidem? Nepředpokládám, že já v jejich věku budu takhle sršet moudrostmi a filozofickými citáty. Ale nechci knihu strhat, byla vážně fajn. Zase trochu něco jiného.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Wow... ještě lepší než první díl... Skvělé postavy. Thorne... sice vyloženě protivný a sebestředný, ale oblíbila jsem si ho. A Vlk.... Úžasná, nejúžasnější postava! Je vážně fascinující, co za příběh se dá stvořit z námětu Červená karkulka. Pochopitelně se tím nedá vyhnout částečné předvídatelnosti, ale i tak mě kniha někdy překvapovala. Prostě napínavé od začátku do konce, pořád nějaký děj a akce (možná útěk z vězení byl zdlouhavý), úžasné postavy, tak trochu humoru a fakt záporné postavy. Nesnáším totiž, když si oblíbím záporáka, který už je předem odsouzený k zániku. Ale tohle mi u Levany rozhodně nechybí. Scarlet je ještě lepší a promakanější, než jednička, ani jsem se neztrácela v množství dějových linií. Je to vážně čtivá kniha, kterou si člověk snad ani nemůže neoblíbit. A ta obálka... Jsem nadšená a těším se na další díly!

Virus Virus Kathy Reichs

Skvělá knížka! Hlavní hrdinka Tory mi byla hned sympatická, líbil se mi styl vyprávění, který odpovídal Toryině věku. Také úžasné prostředí... Na detektivky sice moc nejsem, ale tady mě to pátrání a odhalování vážně bavilo. Určitě doporučuji! I celkově překvapivé odhalení i docela napínavé

Den co den Den co den David Levithan

O knize se dá říct pouze to, že byla vážně dokonalá... Originální a skvěle zpracovaný nápad. Kniha na mě zapůsobila, vážně nezapomenutelný zážitek. Ten smutný nádech proplétající se celou knihou.... A pak konec... Přečetla jsem ho několikrát a jen nevěřícně zírala... Rozhodně jsem četla jedním dechem od začátku do konce, dokonce dvakrát po sobě. Každá kapitola byla jiná, protože A byl v těle jiného člověka s jiným charakterem a zároveň se snažil udržet si sám sebe... Geniální nápad zpracovaný též naprosto geniálně

V pasti V pasti Michael Northrop

Vážně pěkná kniha, ale k dokonalosti tomu něco chybělo... Nedá se říct, že by to byl nějaký nervydrásající příběh, kdy hlavní postavy bojují o přežití ze všech sil... Ok, měli to nepohodlné a byli v ohrožení, ale třeba jídla měli vážně dost... Autor nás vždycky navnadil na nějaký vážný problém, ale vlastně z toho pak nic pořádného nebylo. I tak se mi velmi líbila obálka a děj byl určitě pro mě docela originální a závěr se také povedl....

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Tuhle knihu bych si nikdy nepřečetla, kdybych ji nedostala jako povinnou četbu na referát.... Ale musím říct, že jsem za tuhle knihu byla nakonec ráda... Vždycky mě zajímaly ty alternativní možnosti naší historie, spekulace o nevysvětlitelných úkazech ve starověku.... Prostě záhady doby, kterou vlastně vůbec neznáme... Neříkám, že je to mu dobré věřit, ale určitě stojí za to přečíst si knihu a zvážit Danikenovu teorii.... Něco dává až děsivě smysl. A proč by nás nemohli navštívit v minulosti mimozemšťané? Vážně zajímavá kniha, která mě velmi zaujala, dokonale mi padla a donutila mě zamyslet se...

Temná země Temná země Gillian Cross

Okouzlující a originální kniha, která mě zaskočila svojí syrovostí... Dokonalé popisy ponuré krajiny kolem Roberta a těžká situace všech malých lidiček, zároveň hodně smutná kniha, která vás donutí hodně se zamyslet... tak nad vším.

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Na knize se mi především líbilo, jak si autor pohrával s historií. Války mě docela i zajímají a bavilo mě číst westerfeldovu verzi. Sice se mi nečetlo úplně po "másle", ale kniha je rozhodně zajímavá a pro mě originální. O steampunku jsem do té doby neslyšela, takže jsem byla plná očekávání, co se z toho vyklube. Aleka a Deryn (nebo - li Dylana) jsem si hned oblíbila. Knize přidávají i opravdu krásné černobílé obrázky.

Kovbojové a vetřelci Kovbojové a vetřelci Joan Carol Dennison Vinge

Tahle knížka mě jistě bavila, dobře se četla. I když tam bylo hodně popisu, ani mi to celkem nevadilo (vždyť ve filmu vám stačí jeden pohled na scénu, zato v knize to chce aspoň odstavec popisu). Moc se mi líbily myšlenkové pochody hlavních hrdinů, film má úžasný nápad, který je i celkově dobře zpracovaný. Sci -fi a western. Jde to vůbec dohromady? Tady vidíte, že jde. Přesto si myslím, že kniha je lepší, ačkoliv se nedá říct, že by byla vyloženě akční, ale spíš si plynula klidným tempem. Na mě ale zapůsobila, navíc to mělo i nějakou hlubší myšlenku. Mám pocit, že se tam třeba a první dvě stě stranách až moc nedělo, přesto se mi četlo dobře. Doporučuji si přečíst

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Bylo vidět, že se autor rozhodně zlepšoval každým dílem víc a víc, určitě bych řekla, že poslední díl byl lepší a čtivější, než třeba první. Na druhou stranu ta délka... Nemám sice nic proti knihám s 500 stranami a víc, jenomže tady se mi to všechno celkem slévalo dohromady, protože to byla bitva o to město, pak zas o to, a ve všech případech to znamenalo docela dost stran, i když to většinou bylo to samé. Spousta krve. Poslední bitva byla opravdu fenomenální, to musím uznat. Strašně se mi taky líbila ta mapka, kde jsem si při čtení hledala místa, kde právě Eragon byl a tak. Jen konec mě trochu zklamal, tím myslím úplný konec až po závěrečné bitvě. Bylo to takové neuzavřené a i trochu smutné :( Nicméně přesto je série Dračích jezdců vážně moc povedená a stojí za přečtení.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Vážně pěkná kniha, zajímavý zážitek a především úžasně promyšlený svět, řekla bych. Možná jen prostě moc dlouhé, nicméně dospívání Eragona je pěkně popsané. Rozhodně se nejedná o knihu, která byla prosáknutá napětím, tak že byste ani nemohli přestat číst, ale určitě stojí za to. I když jsem si Eragona přečetla s chutí, znovu bych po něm nesáhla...

Hon Hon Andrew Fukuda

Kniha se mi opravdu líbila, nešlo totiž o žádnou přeslazenou upíří romantiku, na které jsem alergická. Rozhodně tam nechyběla akčnost, spousta napětí, neboť jsem celou dobu jen čekala, kdy Gena odhalí a všechno se zhroutí. Překvapení a nečekané zvraty vás také neminou, ale bohužel je občas děj dost předvídatelný, spousta krve a i nechutných popisu upířího stolování, to všechno v knize najdete. Je to další neotřela kniha, která přichází s originálním nápadem a dobrým zpracováním. Autor na knize rozhodně zapracoval, protože se mu podařilo vytvořit opravdu odlišnou upíří kulturu, která se tak odlišná od lidské a přece v něčem děsivě stejná. Ale bohužel se nevyhnul ani drobným chybičkám, místy jsem byla trochu zmatená a něco mi nedávalo úplně smysl.
Ale to je vcelku přehlédnutelné, závěr bylo opravdu fenomenální, tak nervydrásající, že už jsem chtěla knihu dočíst, abych věděla, jak to všechno dopadne... Určit mě kniha chytila a nepustila až do konce.

15.10.2014 5 z 5

BZRK Reloaded BZRK Reloaded Michael Grant

Řekla bych, že autor vyspěl... Ne, to je možná divné spojení, nicméně rozhodně musím říct, že BZRK reloaded předčila první díl. Celkem o dost. Napětí bylo ještě větší a skoro hmatatelné, především musím poukázat na pasáže s Lodí panenek, které mě opravdu vyrážely dech. Kniha byla opět krásně čtivá, nabitá dějem od začátku až do konce, nikde žádná hluchá místa. 100% procent si kniha sice nezaslouží, ale nemá k tomu daleko. Svět nano je opět velmi dobře popsán, až se z toho můž dělat někomu špatně. Možná jsem si místy malinko ztrácela, celkem dost dějových linií, ale to je spíš přehlédnutelné. Rozhodně knihu doporučují všem, kteří mají rádi pološílené sci - fi knihy.

15.10.2014 5 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Tahle kniha mě bezpochyby nadchla! Nechybělo jí nic, co by měla dobrá kniha mít. Napětí, nejistota, zvraty, akčnost, nepředvídatelnost i trocha romantiky. Když se pozastavím právě nad tou špetkou romantiky, vztah, který mezi sebou navazovaly dvě hlavní postavy mi přišel nenásilný a docela uvěřitelný. Už od první kapitoly se tam něco dělo a vydrželo to celou dobu. Téma je opravdu zajímavé a taky dobře zpracované. Anotace slibovala šílený a strhující thriller a svému slibu dostála. Neřekla bych, že to bylo přímo šílené, ale pološílené určitě. Ta snůška podivných napůl šílených lidí - vážně skvělé postavy. Kniha mě uhranula, četla jsem téměř na jeden zátah. Především musím poukázat na originalitu. Ta knize hodně přidává. Myslím, že kniha mě bavila právě kvůli své neotřelosti, nic podobného jsem ještě nečetla. Hlavně mě bavily pasáže, kde se střídala realita s nanem. Samozřejmě, k dokonalosti tomu něco chybělo, ale myslím, že jako napínavá oddychovka, ve které nemusíte hledat žádné hlubší poselství, to je dobrá volba. S varováním, že to není úplně vhodná kniha pro lidi slabší povahy dávám 85%

14.10.2014 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Určitě mě zaujala obálka, pak i obrázky v knize - opravdu zdařilé imitace dobových fotografií, ve spojení s textem působily opravdu děsivě. Nicméně, ačkoliv se na obálce píše o věkové hranici šestnáct let, je to spíš jen kvůli tomu hororovému tématu. Kniha měla velký potenciál, který se ovšem autorce nepovedlo využít. Děj je totiž celkově jednoduchý, krátké kapitoly, poměrně velká předvídatelnost, žádné obrovské zvraty. Za celou knihu nedošlo téměř k žádnému vývoji. Všechno směřovalo jedním přesně určeným směrem, takže mě Asylum nemělo čím překvapit. Charaktery postav byly "nádherně" ploché. I přesto nemůžu knize upřít dobrou atmosféru, určitě ve mně vyvolala nějaké emoce. Nicméně propracovanost obrázků a jednoduchost děje se zároveň trochu ubíjely, řekla bych. I přesto všechno se z Asyla vyklubal celkem pěkný horor, sice jsem se nikdy nedokázala úplně začíst, ale i tak mě kniha bavila. Hlavně ten prvek fantasy- nevysvětlitelné události, které knize přidávaly na děsivosti. Závěrem bych řekla, že jsem si Asylum ráda přečetla, možná protože hororové knihy příliš nečtu, takže to pro mě byla nová zkušenost. Ale vyloženě nadšená z knihy nejsem. Takže 70%

14.10.2014 3 z 5