Leviatan

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67945/leviatan-mYO-67945.jpg 4.3187

Leviatan 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Leviathan, 2009

Kniha Leviatan

Percabethka

Skvělá kniha! Nejen příběhem, stylistikou, originalitou a ilustracemi, ale i svou edukativní funkcí. Líbí se mi, že na konci navíc autor vypsal všechny reálné a smyšlené/upravené události.

zd0981

No, štítek " Pro děti a mládež" by měl být zdůrazněn tučným písmem????

StarPopcorn
13.07.2020

Super kniha se super příběhem a super ilustracemi
Ne teď vážně :D
Tuto sérii řadím mezi absolutně nejlepší vůbec. Fakt opravdu super
PS: Čí stranu byste si vybrali (nehledě na to, kdo "hodný" a kdo "zlý")

Kacennnka
10.11.2019

Steampunkový příběh z období první světové války s nádhernými ilustracemi, příjemnými postavami a napínavým dějem. Spíš pro mladší YA, ale já to miluju i hodně let po cílovce.

Orange8knihomol
17.08.2019

Knihu jsem dlouhou dobu odkládala, ale konečně jsem jí dala šanci. A výsledek? Příběh byl opravdu záživný, čtivý a plný akce i napětí. I když vůbec nečtu sci-fi, natož steampunkovou literaturu, tak se mi kniha velmi zalíbila a byla jsem naprosto zaskočená, jak je děj této knihy krásný. Vlastně to byla moje úplně první taková ,,pravá" sci-fi kniha, kterou jsem kdy četla. Zamlouval se mi taktéž nápad zařadit do knihy i reálné, historicky doložené informace a postavy. Za mne obří DOPORUČENÍ pro všechny čtenáře, kteří ocení autorovu bohatou fantazii a zároveň kteří se alespoň kapánek zajímají o historii - zde konkrétně o 1. sv. válku.

Bebka
08.04.2019

Taktéž můj první steampunk a musím uznat, že se kniha četla skvěle. Hlavní hrdinové jsou dobře vykreslení a celý příběh kupodivu, i v tom chaosu, dává smysl. Jdu na další díl.

Boby17
22.10.2018

Je to moje první přečtená steampunková knížka a moc se mi líbila. Jak popis vybavení R-U industriálů, tak i britských darwinistů. Děj byl svižný, i když popis shánění paliva a dalšího proviantu na útěku byl trošku odbytý. Každopádně z mého pohledu byla alternativní historie podaná s dostatečnou věrohodností a fantazie autora mě opravdu zaujala. A za to dávám 4,6, tedy po zaokrouhlení všechny hvězdy.

Bulba
19.05.2018

Chtěl jsem si přečíst nějaký steampunk, tak jsem podle odkazu v článku o steampunku na Wikipedii sáhl po této knize. Přestože je určena čtenářům od 10 let a já mám téměř o půl století více, byl jsem zcela uchvácen světem, který autor vytvořil, výbornými ilustracemi i svižným dějem. Také mi vyhovuje lehčí styl psaní, ktery někdy u knih pro mládež postrádám.