Leviatan

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67945/big_leviatan-mYO-67945.jpg 4.3200

Leviatan 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Leviathan, 2009

Kniha Leviatan

zandu

Tak tohle mě velmi překvapilo! Troška skutečnosti a veliká hromada fantazie.
Bravurní! Na své si zde přijdou nejen děti, ale i dospělí, kteří mají rádi dobrodružné příběhy.
A ty kresby! Krása :-)
A těch pár překlepů odpouštím :-)

sgjoli
22.08.2021

Leviatan je příjemným dobrodružným příběhem hojně inspirovaným knihami Julese Verna. Ač kniha svým stylem psaní naznačuje, že je asi určena hlavně mladším čtenářům, myslím, že si tu najde svoje i dospělý čtenář. Zvlášť takový čtenář, který holduje právě knihám Julese Verna, nebo má obecně rád podobně laděné vědeckofantastické romány plné vědátorských objevů, ozubených koleček atd. I milovníci knih s alternativní historií by se tu v této knize mohli najít.
Přiznám se, že jsem zprvu měla trochu problém se začíst, ale asi to bylo dáno tím, že mi trvalo, než jsem se zorientovala v reáliích daného světa, které si autor vymyslel. Ale pak už to šlo jak na drátkách. A musím říct, že ty vynálezy a způsob fungování světa, s nímž Scott Westerfeld přišel, na mne působily dost realisticky a věrohodně, takže za to určitě palec nahoru. Příběh navíc doprovází moc hezké ilustrace, které ten děj skvěle doplňují.
Celkově vnímám Leviatan ze velmi solidně vystavěný a promyšlený příběh s příjemnou dávkou akce a napětí a s celkem fajn postavami, které jsem si oblíbila. Určitě se brzy pustím do dalšího dílu této trilogie.
Co mne akorát poněkud mrzí, jsou ty překlepy, na ktere jsem v knize narážela. :-(
Za sebe ale jinak mohu doporučit. :-)

Percabethka
19.05.2021

Skvělá kniha! Nejen příběhem, stylistikou, originalitou a ilustracemi, ale i svou edukativní funkcí. Líbí se mi, že na konci navíc autor vypsal všechny reálné a smyšlené/upravené události.

zd0981
13.04.2021

No, štítek " Pro děti a mládež" by měl být zdůrazněn tučným písmem????

StarPopcorn
13.07.2020

Super kniha se super příběhem a super ilustracemi
Ne teď vážně :D
Tuto sérii řadím mezi absolutně nejlepší vůbec. Fakt opravdu super
PS: Čí stranu byste si vybrali (nehledě na to, kdo "hodný" a kdo "zlý")

Kacennnka
10.11.2019

Steampunkový příběh z období první světové války s nádhernými ilustracemi, příjemnými postavami a napínavým dějem. Spíš pro mladší YA, ale já to miluju i hodně let po cílovce.

Orange8knihomol
17.08.2019

Knihu jsem dlouhou dobu odkládala, ale konečně jsem jí dala šanci. A výsledek? Příběh byl opravdu záživný, čtivý a plný akce i napětí. I když vůbec nečtu sci-fi, natož steampunkovou literaturu, tak se mi kniha velmi zalíbila a byla jsem naprosto zaskočená, jak je děj této knihy krásný. Vlastně to byla moje úplně první taková ,,pravá" sci-fi kniha, kterou jsem kdy četla. Zamlouval se mi taktéž nápad zařadit do knihy i reálné, historicky doložené informace a postavy. Za mne obří DOPORUČENÍ pro všechny čtenáře, kteří ocení autorovu bohatou fantazii a zároveň kteří se alespoň kapánek zajímají o historii - zde konkrétně o 1. sv. válku.

Bebka
08.04.2019

Taktéž můj první steampunk a musím uznat, že se kniha četla skvěle. Hlavní hrdinové jsou dobře vykreslení a celý příběh kupodivu, i v tom chaosu, dává smysl. Jdu na další díl.