Behemót

Pokračování steampunkového thrilleru Leviatan se odehrává v Osmanské říši. Behemót je nejdravější z umělých tvorů ve službách britského námořnictva. Dokáže jediným hltem spolknout nepřátelské bitevní lodě. Nyní, když se ocitli ve válce s velmocemi industriálů, ho darwinovci nutně potřebují. Deryn je dívka, která slouží převlečená za chlapce v britském letectvu. Alek je dědicem habsburské říše, skrývající se v převleku za prostého člověka. Když se ti dva sejdou na palubě vzducholodi Leviatan, doufají, že se jim podaří zastavit válku. Poté, co mírová mise vzducholodi skončí katastrofou, zjistí, že se ocitli sami na nepřátelském území, kde musí prchat před pronásledovateli. Alek i Deryn musí prokázat téměř nadlidské schopnosti, najít nové spojence a projevit nesmírnou odvahu, aby mohli čelit všemu, co na ně čeká v ulicích Istanbulu. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89600/behemot-iz0-89600.jpg 4.597

Leviatan (2.)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Behemoth (2010)

Kniha Behemót

Boby17
14.12.2018

Výborné pokračování Leviatana. O přízeň Osmanské říše se uchází jak industriálové, tak i darwinisti. Parní alternativní svět je opět vylíčen poutavě a promyšleně a skutečné události 1. světové války jsou umně zapojeny do poutavého příběhu. Děj knihy nemá cenu popisovat, otevřete knihu a na konci ji spokojeně odložíte. Dávám všechny hvězdy a vrhám se na poslední díl trilogie.

Bulba
03.06.2018

Příběh neztrácí tempo, autor zápletku velice dobře promyslel. Výborný steampunk.

trudoš
13.02.2018

Scott Westerfeld nezklamal ani druhým dílem o dobrodružných cestách monstrózní (doslova) vzducholodi. Hrdinové jsou stále sympatičtí a chemie mezi nimi funguje na jedničku, stejně jako ve vztazích mezi ostatními členy posádky, ať už dobrovolnými či nucenými. Překotný děj pak zajišťuje, že nad románem strávíte ještě míň času, než jste z počátku mysleli. Dost tomu napomáhá obří font a rozestupy mezi řádky, nemluvě o fantastických ilustracích Keitha Thompsona. Mechanické i organické výtvory pod jeho rukama doslova ožívají.
Zápletka se tentokrát točí převážně v jedněch kulisách a těmi je neutrální Istanbul. Ovšem jak dlouho bude jeho neutralita ve Velké válce trvat, je ožehavá otázka. Bohužel se však zdá, že se ústřední linie nakonec nebude ani tak zabývat alternativním vývojem 1. světové, jako spíš osudy dívky Deryn a chlapce Aleka, což mi přijde jako velká škoda. Nicméně dokonalejší steampunk pro mládež, okořeněný o množství originálních nápadů, u nás po knihkupectvích zkrátka nenajdete.

artabanb
14.06.2016

Dopodrobna vysvětlený svět industriálů a ještě k tomu v exotice. Zase 5 hvězd.

Misa25
26.08.2015

Druhé pokračování příběhu Deryn "Dylana" a Aleka, další super díl, který stojí určitě za přečtení, svět, který S.W. vymyslel ještě rozvedl a prohloubil....opravdu jsem zvědavá na závěr série :)))) jdu na to....

Zahonek
27.05.2015

Celá trilogie je kouzelná, přečteno jedním dechem.

SuperFrankie
19.03.2014

O mnoho lepší než první díl. Kniha má větší spád a přesun do Istanbulu taky pomohl. Multikulturní prostředí metropole Osmanské říše si mě podmanilo a okamžitě jdu číst třetí díl. Jen ta zápletka se skrývanou láskou mi přijde tak trochu navíc.

Storycollector
15.12.2013

Cestování po světě tomu dodalo šmrnc, díl je napínavější i když míra "temnosti" se drží na zhruba stejné úrovni.

Opík je bezvadným hybatelem děje i strůjcem vtipných situací.