Behemót

Pokračování steampunkového thrilleru Leviatan se odehrává v Osmanské říši. Behemót je nejdravější z umělých tvorů ve službách britského námořnictva. Dokáže jediným hltem spolknout nepřátelské bitevní lodě. Nyní, když se ocitli ve válce s velmocemi industriálů, ho darwinovci nutně potřebují. Deryn je dívka, která slouží převlečená za chlapce v britském letectvu. Alek je dědicem habsburské říše, skrývající se v převleku za prostého člověka. Když se ti dva sejdou na palubě vzducholodi Leviatan, doufají, že se jim podaří zastavit válku. Poté, co mírová mise vzducholodi skončí katastrofou, zjistí, že se ocitli sami na nepřátelském území, kde musí prchat před pronásledovateli. Alek i Deryn musí prokázat téměř nadlidské schopnosti, najít nové spojence a projevit nesmírnou odvahu, aby mohli čelit všemu, co na ně čeká v ulicích Istanbulu. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89600/behemot-iz0-89600.jpg 4.597

Leviatan (2.)

Behemoth (2010)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Bulba

Příběh neztrácí tempo, autor zápletku velice dobře promyslel. Výborný steampunk.

trudoš

Scott Westerfeld nezklamal ani druhým dílem o dobrodružných cestách monstrózní (doslova) vzducholodi. Hrdinové jsou stále sympatičtí a chemie mezi nimi funguje na jedničku, stejně jako ve vztazích mezi ostatními členy posádky, ať už dobrovolnými či nucenými. Překotný děj pak zajišťuje, že nad románem strávíte ještě míň času, než jste z počátku mysleli. Dost tomu napomáhá obří font a rozestupy mezi řádky, nemluvě o fantastických ilustracích Keitha Thompsona. Mechanické i organické výtvory pod jeho rukama doslova ožívají.
Zápletka se tentokrát točí převážně v jedněch kulisách a těmi je neutrální Istanbul. Ovšem jak dlouho bude jeho neutralita ve Velké válce trvat, je ožehavá otázka. Bohužel se však zdá, že se ústřední linie nakonec nebude ani tak zabývat alternativním vývojem 1. světové, jako spíš osudy dívky Deryn a chlapce Aleka, což mi přijde jako velká škoda. Nicméně dokonalejší steampunk pro mládež, okořeněný o množství originálních nápadů, u nás po knihkupectvích zkrátka nenajdete.

artabanb
14.06.2016

Dopodrobna vysvětlený svět industriálů a ještě k tomu v exotice. Zase 5 hvězd.

Misa25
26.08.2015

Druhé pokračování příběhu Deryn "Dylana" a Aleka, další super díl, který stojí určitě za přečtení, svět, který S.W. vymyslel ještě rozvedl a prohloubil....opravdu jsem zvědavá na závěr série :)))) jdu na to....

Zahonek
27.05.2015

Celá trilogie je kouzelná, přečteno jedním dechem.

SuperFrankie
19.03.2014

O mnoho lepší než první díl. Kniha má větší spád a přesun do Istanbulu taky pomohl. Multikulturní prostředí metropole Osmanské říše si mě podmanilo a okamžitě jdu číst třetí díl. Jen ta zápletka se skrývanou láskou mi přijde tak trochu navíc.

Storycollector
15.12.2013

Cestování po světě tomu dodalo šmrnc, díl je napínavější i když míra "temnosti" se drží na zhruba stejné úrovni.

Opík je bezvadným hybatelem děje i strůjcem vtipných situací.

arne
20.03.2013

Lepší než Leviatan, který ale také nebyl špatný.

Selket
07.01.2013

Určitě se mi líbil Behemót víc než Leviatan, Westerfeldův svět je úžasný a tentokrát mnohem bohatší na děj byl napínavý a zábavný. Už se vrhám na poslední díl!

maekar
27.07.2012

Lepší než první díl. Autor tady opravdu nešetřil novinkami a Istanbul úplně uchvátí svou atmosférou tak nádherně popsanou. Nepochybně kvalitnější dílo než Leviatan, takže 5 hvězd.

alipeli
15.06.2012

tato série je opravdu skvělá, nemůžu se od ní odtrhnout

kája14
19.01.2012

Super pokračování :-), moc doporučuji.