Attia - Příspěvky

Lov stínuLov stínuM. Miller

Zdloooouhavé popisy... I děj je popisovaný natolik obsažným způsobem, že jsem se nedokázala začíst.

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Velice čtivé, svěží a s dosahem na současnost.

28.12.2018

Válka s mlokyVálka s mlokyK. Čapek

Nesmírně si vážím každého autora, který prostřednictvím uměleckého díla (v tomto případě knihy) dokáže obrazně a poutavě poukázat na problémy své současnosti a varovat.
Čapek v tom absolutně exceluje.
Jeho talent a um je nezpochybnitelný.

12.12.2018

Zářivá světla velkoměstaZářivá světla velkoměstaJ. McInerney

Vykreslení atmosféry pulzujícho velkoměsta, bouřlivé večírky, nebo bolavá ranní kocovina..
Autor píše tak, že máte pocit, že jste součástí příběhu.
Top!

12.12.2018

Jáma a kyvadlo a jiné povídkyJáma a kyvadlo a jiné povídkyE. A. Poe

Jeho povídky naprosto pohltí. Vykreslení atmosféry je naprosto brilantní.

02.12.2018

Moje sestra žije na krbové římseMoje sestra žije na krbové římseA. Pitcher

Pro porovnání jsem četla originální i českou verzi. Ta anglická mě tedy bavila víc.
Moje sestra žije na krbové římse mě neurazila, ale ani nenadchla. Přitom ji nechybí mnoho k tomu být opravdu nezapomenutelným bestsellerem, jenže autorka natěsnala příliš mnoho silných a velkých témat do jedné útloučké knížky.

17.11.2018

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyB. Hrabal

Bohumil Hrabal je prostě Spisovatel s velkým s.

Vůbec nicVůbec nicH. Kureishi

Moje pocity balancovaly na hraně mezi naprostým znechucením a čirou fascinací...

ArtemisArtemisA. Weir

O knize bych mohla říct dvě slova, která ji dokonale vystihují: Fakt cool. Artemis mě zkrátka bavila jako výtečná, akcí nabitá, ale stále oddechová kniha. Vědecké fakty nejsou na obtíž, nekazí čtení, naopak příběh obohacují a podtrhují. Autorův výtečný, lehce ironický humor se zde naplno projevil.

17.11.2018

O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Velice dobrá volba četby k maturitě, strhující vyprávění.

17.11.2018

Na odvrácené straněNa odvrácené straněA. O'Neill

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

12.07.2018

Tisící patroTisící patroK. McGee

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

01.07.2018

Drž mě, když padámDrž mě, když padámM. Varáčková

První knížka od této autorky a musím říct, že mě Miroslava mile překvapila!
Příběh sice není nijak originální ani rozvinutý, ale nicméně po vypravěčské stránce nesmírně poutavý a emočně silný. Myslím, že je to obstojný výkon.

05.06.2018

Neuvěříte, co se stalo potomNeuvěříte, co se stalo potomJ. Goss

Opět nadupaná a pořádně akční jednohubka. Jednoduchý, ale zajímavý a docela drsný příběh a zápletka, překvapivé rozuzlení. Prostě fajn dílko.

05.06.2018

Probuzení bohovéProbuzení bohovéS. Neuvel

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.

31.05.2018

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?

21.05.2018

JízdaJízdaG. Adams

Určeno spíše pro fanoušky seriálu, protože ostatní smrtelníci (jako já) v tom budou mít asi docela guláš. Příjemná a čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí a dobře zabaví, ale postrádala jsem souvislosti.

12.05.2018

Temný lesTemný lesL. Cch'-sin

Myslím, že tohle je na mě jakožto osmnáctiletou dívku, která fyzice doopravdy moc nerozumí, až moc složité a hluboké. :D

12.05.2018

V pasti časuV pasti časuM. L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)

20.04.2018

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Čtivé, fascinující, znepokojivé.
Perfektní!

20.04.2018

ReplikaReplikaL. Oliver

Problém je, když propagace nasadí laťku příliš vysoko a udělá z knihy něco trochu jiného, než ve skutečnosti je. To pak logicky čekáte něco obrovského a lehce se stane, že jste ve výsledku nemile překvapeni.

02.04.2018

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrSkoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrK. Sutherland

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.

18.03.2018

GeminaGeminaA. Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

27.02.2018

DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Kdybych byla o 2-3 roky mladší, asi bych knihu hodnotila 5 hvězdičkami, protože je nabitá akcí od začátku do konce, autor má v rukávu pár překvapení, navíc se za fantasy příběhem skrývá mnohem hlubší myšlenka...
Opravdu zdařilá knížka, akorát spíš pro čtenáře kolem 15 let.

26.02.2018

Krycí jméno E219Krycí jméno E219T. Shaft (pseudonym)

Autorka možná měla pár let počkat...
Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním.
50% max.

08.01.2018

DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

31.12.2017

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware

Ehm...
Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.

04.12.2017

Město schodůMěsto schodůR. J. Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující.

Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.

03.12.2017

Problém tří tělesProblém tří tělesL. Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D

28.11.2017

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent.
Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.

28.11.2017

1 2 3 4 5 6 ... 9