Attia - Příspěvky

Na odvrácené straněNa odvrácené straněA. O´Neill

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

Tisící patroTisící patroK. McGee

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

Drž mě, když padámDrž mě, když padámM. Varáčková

První knížka od této autorky a musím říct, že mě Miroslava mile překvapila!
Příběh sice není nijak originální ani rozvinutý, ale nicméně po vypravěčské stránce nesmírně poutavý a emočně silný. Myslím, že je to obstojný výkon.

Neuvěříte, co se stalo potomNeuvěříte, co se stalo potomJ. Goss

Opět nadupaná a pořádně akční jednohubka. Jednoduchý, ale zajímavý a docela drsný příběh a zápletka, překvapivé rozuzlení. Prostě fajn dílko.

Probuzení bohovéProbuzení bohovéS. Neuvel

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?

JízdaJízdaG. Adams

Určeno spíše pro fanoušky seriálu, protože ostatní smrtelníci (jako já) v tom budou mít asi docela guláš. Příjemná a čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí a dobře zabaví, ale postrádala jsem souvislosti.

Temný lesTemný lesL. Cch'-sin

Myslím, že tohle je na mě jakožto osmnáctiletou dívku, která fyzice doopravdy moc nerozumí, až moc složité a hluboké. :D

V pasti časuV pasti časuM. L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Čtivé, fascinující, znepokojivé.
Perfektní!

ReplikaReplikaL. Oliver

Problém je, když propagace nasadí laťku příliš vysoko a udělá z knihy něco trochu jiného, než ve skutečnosti je. To pak logicky čekáte něco obrovského a lehce se stane, že jste ve výsledku nemile překvapeni.

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrSkoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrK. Sutherland

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.

GeminaGeminaA. Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Kdybych byla o 2-3 roky mladší, asi bych knihu hodnotila 5 hvězdičkami, protože je nabitá akcí od začátku do konce, autor má v rukávu pár překvapení, navíc se za fantasy příběhem skrývá mnohem hlubší myšlenka...
Opravdu zdařilá knížka, akorát spíš pro čtenáře kolem 15 let.

Krycí jméno E219Krycí jméno E219T. Shaft (pseudonym)

Autorka možná měla pár let počkat...
Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním.
50% max.

DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

31.12.2017

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware

Ehm...
Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.

04.12.2017

Město schodůMěsto schodůR. J. Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující.

Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.

03.12.2017

Problém tří tělesProblém tří tělesL. Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D

28.11.2017

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent.
Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.

28.11.2017

Sny andělů a chimérSny andělů a chimérL. Taylor

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!

28.10.2017

PobočníkPobočníkD. Cornish

Za mě jedna s nejočekávanějších knih. Jako mladší jsem Rosamundova dobrodruštví milovala a díky třetímu dílu jsem se mohla tak trochu vrátit o pár let zpět. Naprostá spokojenost!

17.10.2017

Nebe v plamenechNebe v plamenechE. Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

11.09.2017

Poslední začátekPoslední začátekL. James

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)

02.09.2017

První konecPrvní konecL. James

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

28.08.2017

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

26.08.2017

NeobyčejníNeobyčejníV. E. Schwab (pseudonym)

Neobyčejné oficiálně prohlašuji za ohromující knihu s líbivou obálkou a propracovaným vnitřkem. Kromě skvělého děje, akčního a dynamického spádu a spousta napětí zde najdeme i morální otázky týkající se dobra zla, svědomí, pocitů viny i odůvodnění k mstě a vlastním činům. Konečně se objevil v literatuře objevil i netradiční příběh o klasických superhrdinech, které ovšem staví do nové, nezvyklé role. Jedná se sice spíš o komorní knihu s menším počtem postav, o to lépe zpracovaná a kvalitní však je. Vřele ji mohu doporučit.

26.08.2017

Spící obřiSpící obřiS. Neuvel

Spící obři, prvotina z pera Sylvaina Neuvela, si mě bezpochyby získala. Dokázala to nejen svojí překrásnou vizuální stránkou, netradičním způsobem zpracování a vyprávění, ale také napínavým a čtivým příběhem, který v sobě ukrývá vše, co mám v momentální chvíli nejradši. Nechybělo zde mnoho napětí, překvapujících zvratů i šokujících tajemství. Další díly slibují velkolepé pokračování a já jsem opravdu zvědavá, kam nás Obři zavedou.

19.07.2017

Osm dní ŠakalaOsm dní ŠakalaM. Petrosjanová (pseudonym)

Jakmile si zvyknete na autorcin nezvykly a dost komplikovany styl vypraveni, kniha vas prekvapive zacne bavit a neni snadne se od ni odpoutat.

04.07.2017

Poslední hvězdaPoslední hvězdaR. Yancey

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.

04.07.2017

CaravalCaravalS. Garber

Caraval je nádherná kniha plná magie a kouzel, která potěší každého milovníka fantasy a young adult. Nechte se unést krásami a divy přetékajícím světem a napínavými příběhem plným zvratů a překvapení. Občas sice narazíte na nelogické mezery a přešlapy, kniha má pár much a nedotahů, postavy se někdy chovají podivně a trochu otravně, ale jinak u mě panuje všeobecná spokojenost. Pokud hledáte něco příjemného na oddech a relax, rozhodně Caraval doporučuji.

16.06.2017

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.

03.06.2017

Otolína ve školeOtolína ve školeC. Riddell

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.

28.05.2017

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!

27.05.2017

Černý roj útočíČerný roj útočíJ. Grey

Stejně jako jednička čtivé a napínavé, i když spíš pro mladší čtenáře :)
Jsem zvědavá, jaký nepřítel přijde ve trojce.

27.05.2017

Smečka ze čtvrtého pokojeSmečka ze čtvrtého pokojeM. Petrosjanová (pseudonym)

Stejnou měrou matoucí jako nesmírně fascinující!

17.05.2017

Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.

08.05.2017

PosledníPosledníA. Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

03.05.2017

Oranžová je nová černáOranžová je nová černáP. Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.

17.04.2017

Geek GirlGeek GirlH. Smale

Kéž by vše nebylo vytažené do absurdna. Jinak by to byla fakt pěkná knížka o tom, že každý jsme jiný, ale stejně výjimečný a že si máme jít za svým.

17.04.2017

1 2 3 4 5 6 >