Attia - Komentáře

V pasti časuV pasti časuM. L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Čtivé, fascinující, znepokojivé.
Perfektní!

ReplikaReplikaL. Oliver

Problém je, když propagace nasadí laťku příliš vysoko a udělá z knihy něco trochu jiného, než ve skutečnosti je. To pak logicky čekáte něco obrovského a lehce se stane, že jste ve výsledku nemile překvapeni.

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrSkoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrK. Sutherland

Kniha působí nejprve jako vytržená z reality, ale jakmile ukáže svoji pravou tvář, pochopíte její silné poselství. Zároveň oceňujii velkou originalitu a čtivost.

GeminaGeminaA. Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Kdybych byla o 2-3 roky mladší, asi bych knihu hodnotila 5 hvězdičkami, protože je nabitá akcí od začátku do konce, autor má v rukávu pár překvapení, navíc se za fantasy příběhem skrývá mnohem hlubší myšlenka...
Opravdu zdařilá knížka, akorát spíš pro čtenáře kolem 15 let.

Krycí jméno E219Krycí jméno E219T. Shaft (pseudonym)

Autorka možná měla pár let počkat...
Nápad fajn, ale přebitý dost špatným zpracováním.
50% max.

DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

31.12.2017

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware

Ehm...
Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.

04.12.2017

Město schodůMěsto schodůR. J. Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující.

Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.

03.12.2017

Problém tří tělesProblém tří tělesL. Cch'-sin

Velmi originální, propracovaná a tématicky rozmanitá kniha přibližující čínskou kulturu. Tohle politické hard sci-fi mě bavilo, ale bylo to těžké čtení :D

28.11.2017

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Po pomalejším a váhavějším rozjezdu se pak už neustále něco dělo, autorka přicházela s dalšími a dalšími zvraty (občas až moc fantastickými i na fantasy žánr), které hrdinům znesnadňovaly splnění bláznivého úkolu. Do poslední strany se situace nepředvídatelně měnila a přinášela nová a nová šokující překvapení. Sice mi trvalo, než jsem se začetla, závěr jsem si ale užívala na sto procent.
Šest vran se perfektně hodí pro milovníky klasické, čisté fantasy. Avšak doporučuji předtím sáhnout po Griše, protože tím předejdete zmatenost a Šest vran si užijete o to víc.

28.11.2017

Sny andělů a chimérSny andělů a chimérL. Taylor

Vadila mi jedině zdlouhavost, jinak jsem dost nadšená!

28.10.2017

PobočníkPobočníkD. Cornish

Za mě jedna s nejočekávanějších knih. Jako mladší jsem Rosamundova dobrodruštví milovala a díky třetímu dílu jsem se mohla tak trochu vrátit o pár let zpět. Naprostá spokojenost!

17.10.2017

Nebe v plamenechNebe v plamenechE. Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

11.09.2017

Poslední začátekPoslední začátekL. James

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)

02.09.2017

První konecPrvní konecL. James

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

28.08.2017

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Ačkoliv nejsem velkým příznivcem románů a zamilovaných příběhů, Možná jednou mě velmi oslovilo a zaujalo. Nabízí mnohem více než jen milostný trojúhelník a trable s láskou, pojednává také o tom, jaký je život neslyšícího, jaké komplikace i bonusy přináší a že ani hluchota není překážkou k tvoření úžasných věcí jako hudba a skládání písní.

26.08.2017

NeobyčejníNeobyčejníV. E. Schwab (pseudonym)

Neobyčejné oficiálně prohlašuji za ohromující knihu s líbivou obálkou a propracovaným vnitřkem. Kromě skvělého děje, akčního a dynamického spádu a spousta napětí zde najdeme i morální otázky týkající se dobra zla, svědomí, pocitů viny i odůvodnění k mstě a vlastním činům. Konečně se objevil v literatuře objevil i netradiční příběh o klasických superhrdinech, které ovšem staví do nové, nezvyklé role. Jedná se sice spíš o komorní knihu s menším počtem postav, o to lépe zpracovaná a kvalitní však je. Vřele ji mohu doporučit.

26.08.2017

Spící obřiSpící obřiS. Neuvel

Spící obři, prvotina z pera Sylvaina Neuvela, si mě bezpochyby získala. Dokázala to nejen svojí překrásnou vizuální stránkou, netradičním způsobem zpracování a vyprávění, ale také napínavým a čtivým příběhem, který v sobě ukrývá vše, co mám v momentální chvíli nejradši. Nechybělo zde mnoho napětí, překvapujících zvratů i šokujících tajemství. Další díly slibují velkolepé pokračování a já jsem opravdu zvědavá, kam nás Obři zavedou.

19.07.2017

Osm dní ŠakalaOsm dní ŠakalaM. Petrosjanová (pseudonym)

Jakmile si zvyknete na autorcin nezvykly a dost komplikovany styl vypraveni, kniha vas prekvapive zacne bavit a neni snadne se od ni odpoutat.

04.07.2017

Poslední hvězdaPoslední hvězdaR. Yancey

Príbeh byl prilis zdlouhavy a tocil se okolo toho sameho. Jak me bavila Pata vlna, tak me Posledni hvezda nudila a mátla. V knize najdete spís spoustu filozofie než smysluplné akce, ale zaver se autorovi moc povedl.

04.07.2017

CaravalCaravalS. Garber

Caraval je nádherná kniha plná magie a kouzel, která potěší každého milovníka fantasy a young adult. Nechte se unést krásami a divy přetékajícím světem a napínavými příběhem plným zvratů a překvapení. Občas sice narazíte na nelogické mezery a přešlapy, kniha má pár much a nedotahů, postavy se někdy chovají podivně a trochu otravně, ale jinak u mě panuje všeobecná spokojenost. Pokud hledáte něco příjemného na oddech a relax, rozhodně Caraval doporučuji.

16.06.2017

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.

03.06.2017

Otolína ve školeOtolína ve školeC. Riddell

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.

28.05.2017

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Probuzení Simona Speara je v mnoha ohledech klasickou young adult knížkou plnou klišé, ale Simonovi a jeho lásce ke sladkému prostě neodoláte!

27.05.2017

Černý roj útočíČerný roj útočíJ. Grey

Stejně jako jednička čtivé a napínavé, i když spíš pro mladší čtenáře :)
Jsem zvědavá, jaký nepřítel přijde ve trojce.

27.05.2017

Smečka ze čtvrtého pokojeSmečka ze čtvrtého pokojeM. Petrosjanová (pseudonym)

Stejnou měrou matoucí jako nesmírně fascinující!

17.05.2017

Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.

08.05.2017

PosledníPosledníA. Oliva

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

03.05.2017

Oranžová je nová černáOranžová je nová černáP. Kerman

Kdo se nejdřív koukne na seriál a pak sáhne po knize, ať se nediví, že se mu nebude líbit.

17.04.2017

Geek GirlGeek GirlH. Smale

Kéž by vše nebylo vytažené do absurdna. Jinak by to byla fakt pěkná knížka o tom, že každý jsme jiný, ale stejně výjimečný a že si máme jít za svým.

17.04.2017

Láska v prachu hvězdLáska v prachu hvězdK. Sutherland

Ze začátku to vypadalo jako jedna z mnoha ohraných lovestory dvou dospívajících hrdinů, z nichž jeden vypadá jako nerd a druhý kulhá, lehce zapáchá a obléká se téměř jako bezdomovec.
Ale pak Láska v prachu hvězd příjemně překvapila! Už dlouho se mi nestalo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení.

08.04.2017

Ada a myší strašidloAda a myší strašidloC. Riddell

Ano, je to skvělá kniha pro děti, ale myslím, že se bude líbit i starším čtenářů. Jako nenáročnou a milou oddechovku s nádhernými ilustracemi všem vřele doporučuji :)

02.04.2017

Deník sráčeDeník sráčeneznámý

Je to malá, poměrně útlá knížečka, a přesto překypuje takovým množstvím emocí, až se divím, že ještě neexplodovala. Deník sráče je osobní a naprosto upřímná zpověď, ne všichni mu přijdou na chuť - někoho vůbec neosloví, někdo bude naopak příliš pobouřen. Mně se ale kniha líbila, je to zase něco jiného a osvěžujícího mezi současně vycházející literaturou.

02.04.2017

Napůl ztracenýNapůl ztracenýS. Green

Autorka nemohla lépe. Finále téhle série se jí moc povedlo. Ať už se to týká děje, postav, prostředí, čtivosti, množství napětí, všechno bylo na jedničku. Ráda se k trilogii ještě někdy v budoucnu vrátím.

26.03.2017

PrachPrachH. Howey

Silo, Turnus a Prach považuji za jednu z nejlepších postapokalyptických sérií posledních let. Dokáže totiž zaujmout čtenáře v celé šíři, je střízlivá a přece velmi čtivá, má hlavu a patu, jedinečné postavy s výraznými charaktery a přináší děsivý náhled na budoucnost, který můžeme zároveň vnímat i jako varování.

21.03.2017

Ada a hrůzostrašná slavnostAda a hrůzostrašná slavnostC. Riddell

Příběh mi přišel trochu zmatený, překombinovaný, zdánlivě bez hlavy a paty, ale samozřejmě se všechno logicky vyřešilo a dopadlo dobře jako správná pohádka, jak řekl můj bráška, kterému jsem knížku předčítala.

09.03.2017

ZloZloB. Sanders

Neznám novomexické poměry a způsoby, některé pasáže na mně však působily příliš nerealisticky a přikrášleně jako taková novodobá kovbojka. Jinak se mi ale kniha překvapivě líbila, ačkoliv tento žánr nijak nevyhledávám. Autor má velmi čtivý styl založený na dějovosti a šokujících zvratech, klade důraz na vykreslení postav, prostředí i atmosféry, díky čemuž je kniha čtenáři ihned bližší. Upozorňuji akorát na trochu větší množství krve a mrtvol, ale to rozhodně není překážkou k dobrému čtenářskému zážitku.

Jen jsem nepochopila význam zmizelé Alyce Rayové.

28.02.2017

V mlzeV mlzeC. Eriksson

Pro mě jeden velký zmatek, s hrdinkou jsem se nemohla vůbec ztotožnit a rozuzlení mi přišlo trošku přitažené za vlasy.
Jeden severský krimithriller (respektive pokus o něj), který se moc nepovedl.

07.02.2017

1 2 3 4 5 6 >