Attia

Jak vidět světJak vidět světN. Mirzoeff

Čteno v angličtině.
Opravdu výživné čtení, co se faktů a informací týče. Autor však nesděluje svůj názor, spíš vede čtenáře k tomu, aby si závěry udělal sám.

19.12.2019

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesE. Dempsey

Nelze tvrdit, že byste se při čtení nudili, kniha však rozhodně sedne víc těm, kteří si užívají pozvolné plynutí děje a mnoho bohatých popisových pasáží. Bílou růži, černý les bych také doporučila těm, kteří se zajímají o druhou světovou válku. Já jsem si knihu vybrala zejména pro tento fakt a jsem spokojená, autorce se povedlo perfektně vystihnout atmosféru války, beznaděje a strachu s ní spojené, ale také snahy se vzepřít a neztratit pravé hodnoty. Spisovatelka se šikovně opírala o historická fakta a skutečné osoby, na nichž položila základy děje. Příběh a jeho zápletka jsou extrémně jednoduché a poměrně předvídatelné, některé situace se trochu příčí reálnosti, nicméně kniha stále dokáže nabídnout momenty překvapení a napětí.

19.12.2019

Město zázrakůMěsto zázrakůR. J. Bennett

Celá trilogie odkrývá novou úroveň fantasy žánru, která má potenciál oslovit rozsáhlé publikum. Klasický žánr fantasy obohacuje o prvky steampunku i detektivního žánru, dodává mu nádech magična a i moderního světa. Město zázraků (stejně jako Město schodů a mečů) sice vyžaduje více vašeho času a pozornosti, odměnou vám však je úžasný čtenářský zážitek. Netroufám si říct, který díl je nejlepší, Město zázraků je každopádně dokonale rozehraným i ukončeným finálem. Není lehké říct sáze sbohem, ale jsem opravdu ráda, že jsem si knihy přečetla.

21.08.2019

Jenom lidéJenom lidéS. Neuvel

Jenom lidé se lehce odlišuje od předchozích dílů, pozornost je zde upřena trochu jiným směrem, ze subjektivního hlediska jsem však takovou skutečnost vítala. Líbil se mi přesah knihy i reflexe lidství, kterou Jenom lidé nabízejí. Je to určitě zdařilý závěr trilogie. Sylvain Neuvel napsal akční, čtivé, dramatické, ale zároveň důstojné a solidní dílo.

05.05.2019

Inkoust, kov a skloInkoust, kov a skloG. Clare

Očividně už nespadám do cílové skupiny young adult čtenářů, protože ačkoliv je to velmi dobrý debutový román, úplně neoslovil.

Námět je velmi originální, miluji jak historii, tak i steampunkovou atmosféru a prvky, avšak příběh je poněkud fádní.

20.03.2019

Čekání na GodotaČekání na GodotaS. Beckett

Překvapivě dobré, překvapivě znepokojivé.

20.03.2019

Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Naprosto klasika, příběh, který je vlastně velmi smutný, ačkoliv tragičnost se schovává za pompézní opony, lahve šampaňského, divoké večírky a afektované, leč naprosto falešné chování vyšší společnosti. Ale realita se stejně nakonec prodere navrch a zanechá hořkou pachuť v ústech.

+ Nové vydání Ledy nabízí nádherné doplňující ilustrace.

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeO. Wilde

Obdivuhodné dílo. Pod dramatickým a strhujícím příběhem se skrývá mnoho zásadních myšlenek o smyslu života, významu a roli krásy i vlastního svědomí.
Téma je možná mnohem aktuálnější v dnešní době.

NesváNesváE. Lockhart (pseudonym)

Morální poselství knihy je tedy pěkný s*it.
Jinak se mi líbí mistrně vystavěná retrospektivní kompozice, díky níž čtenáře čeká mnoho překvapení a šokujících odhalení.

Osud člověkaOsud člověkaM. A. Šolochov

Šokovalo mě, že mě tak kraťkoučká knížka může natolik silně emočně zasáhnout.

SaturninSaturninZ. Jirotka

Prostě milé.

Lov stínuLov stínuM. Miller

Zdloooouhavé popisy... I děj je popisovaný natolik obsažným způsobem, že jsem se nedokázala začíst.

09.01.2019

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Velice čtivé, svěží a s dosahem na současnost.

28.12.2018

Válka s mlokyVálka s mlokyK. Čapek

Nesmírně si vážím každého autora, který prostřednictvím uměleckého díla (v tomto případě knihy) dokáže obrazně a poutavě poukázat na problémy své současnosti a varovat.
Čapek v tom absolutně exceluje.
Jeho talent a um je nezpochybnitelný.

12.12.2018

Zářivá světla velkoměstaZářivá světla velkoměstaJ. McInerney

Vykreslení atmosféry pulzujícho velkoměsta, bouřlivé večírky, nebo bolavá ranní kocovina..
Autor píše tak, že máte pocit, že jste součástí příběhu.
Top!

12.12.2018

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)E. A. Poe

Jeho povídky naprosto pohltí. Vykreslení atmosféry je naprosto brilantní.

02.12.2018

Moje sestra žije na krbové římseMoje sestra žije na krbové římseA. Pitcher

Pro porovnání jsem četla originální i českou verzi. Ta anglická mě tedy bavila víc.
Moje sestra žije na krbové římse mě neurazila, ale ani nenadchla. Přitom ji nechybí mnoho k tomu být opravdu nezapomenutelným bestsellerem, jenže autorka natěsnala příliš mnoho silných a velkých témat do jedné útloučké knížky.

17.11.2018

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyB. Hrabal

Bohumil Hrabal je prostě Spisovatel s velkým s.

Vůbec nicVůbec nicH. Kureishi

Moje pocity balancovaly na hraně mezi naprostým znechucením a čirou fascinací...

ArtemisArtemisA. Weir

O knize bych mohla říct dvě slova, která ji dokonale vystihují: Fakt cool. Artemis mě zkrátka bavila jako výtečná, akcí nabitá, ale stále oddechová kniha. Vědecké fakty nejsou na obtíž, nekazí čtení, naopak příběh obohacují a podtrhují. Autorův výtečný, lehce ironický humor se zde naplno projevil.

17.11.2018

O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Velice dobrá volba četby k maturitě, strhující vyprávění.

17.11.2018

Na odvrácené straněNa odvrácené straněA. O'Neill

Na Odvrácené straně je skutečně perfektní název, neboť příběh nesoucí se v noir stylu je temný a ještě temnější s ostrým a břitkým humorem (který silně balancuje na hraně vtipnosti, občas už je za ní) a vysokou úrovní ironie a cynismu. Na nikoho není brán ohled. Bohužel ani na čtenáře ne.

12.07.2018

Tisící patroTisící patroK. McGee

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

01.07.2018

Drž mě, když padámDrž mě, když padámM. Varáčková

První knížka od této autorky a musím říct, že mě Miroslava mile překvapila!
Příběh sice není nijak originální ani rozvinutý, ale nicméně po vypravěčské stránce nesmírně poutavý a emočně silný. Myslím, že je to obstojný výkon.

05.06.2018

Neuvěříte, co se stalo potomNeuvěříte, co se stalo potomJ. Goss

Opět nadupaná a pořádně akční jednohubka. Jednoduchý, ale zajímavý a docela drsný příběh a zápletka, překvapivé rozuzlení. Prostě fajn dílko.

05.06.2018

Probuzení bohovéProbuzení bohovéS. Neuvel

Spící obři jen připravovali bojové pole - v druhém díle se příběh konečně rozjel na plné obrátky! Probuzení bohové jsou i s drobnými chybami opravdu skvělé dílo.

31.05.2018

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. M. McManus

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?

21.05.2018

JízdaJízdaG. Adams

Určeno spíše pro fanoušky seriálu, protože ostatní smrtelníci (jako já) v tom budou mít asi docela guláš. Příjemná a čtivá jednohubka, která rozhodně neurazí a dobře zabaví, ale postrádala jsem souvislosti.

12.05.2018

Temný lesTemný lesL. Cch'-sin

Myslím, že tohle je na mě jakožto osmnáctiletou dívku, která fyzice doopravdy moc nerozumí, až moc složité a hluboké. :D

12.05.2018

V pasti časuV pasti časuM. L'Engle

Takové roztomile jednoduché a naivní, ale pro malé čtenáře ideální! :)

20.04.2018