Nesvá

Kolikrát může člověk předělat sám sebe? Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice. Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně. Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě. Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda. Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci. Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí. Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366540/nesva-Fhl-366540.jpg 3.183
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Host

Genuine Fraud, 2017

Kniha Nesvá

kaliopka

Kniha byla zajímavá a ikdyž to není můj šálek čaje tak mě moc bavila

Gabetka

Nízké hodnocení mě naštěstí neodradilo, protože já si knihu užila. Líbila se mi zvolena forma, nejdřív jste úplně mimo, ale s každou další kapitolou (odehrávající se víc a víc v minulosti) se skládá čím dál zajímavější příběh. Zápletku tuší sečtělý čtenář ve chvíli, kdy konečně pochopí řazení kapitol směrem do minulosti, ale i tak se těšíte na konec a na vysvětlení. Mě jen mrzí, že autorka neodtajnila, nebo jsem já nepochopila, zda bylo setkání s Imogen šťastnou náhodou nebo od dětství plánovanou akcí.

Pheobe20
29. srpnaodpad!

Tato kniha byla jedno velké zklamání, i když jsem neměla žádná očekávání od knížky. Bylo mi velmi nepříjemné střídání časových linií. Od začátku mi postavy byly velmi nesympatické, rozmazlené a přišlo mi, že ani samy neví, co od života chtějí. Celkem mě zajímalo, jak celá kniha skončí. I tam přišlo velké zklamání, protože kniha vlastně nijak neskončila... Nepochopila jsem, co tímto příběhem chtěla autorka čtenáři předat.
Od autorky jsem žádnou jinou knihu nečetla a nevím jestli autorce dám šanci s dalším dílem.

KlarisKaymin

Po nadšení z Ostrova lhářů, mě tato kniha celkem zklamala. Příběh byl celkem poutavý, ale otevřený konec nedal knize to, co nejspíše autorka zamýšlela.
Do teď vlastně nevím, kdo Jule vlastně je a čím se vlastně stát chtěla. Imogen mi přišla jako rozmazlený spratek, který vlastně také neví co chce. Žádná z hlavních postav mě nezaujala. Přesto si ráda přečtu další autorčiny knihy, pokud bude možnost.

Hvězdinka

Zajímavé členění od konce, to mám ráda. Ale úplně ten samotný konec se mi nelíbil, je otevřený, jako by připravený pro pokračování. Členění od konce + otevřený konec je na jednu knihu jaksi moc.

hellena1523

Jsem poněkud rozpačitá. Na jednu stranu se mi chce říct, že byla kniha super, pěkně se četla, postavy byly bezvadně vykreslené...ale zároveň mi neskutečně vadilo střídání časových linií, to bylo neskutečně zmatené a pokaždé mi to narušilo požitek z příběhu, protože když jsem se začetla, hup a najednou jsem byla zase někde úplně jinde a udržet veškeré informace a nějakou časovou posloupnost bylo takřka nemožné, pokud člověk nečetl větší úsek jedním dechem.
Já tedy fakt nevím. Na jednu stranu se mi moc líbila, na druhou stranu nevím, kdo Jule skutečně je. Zvláštní no. Určitě nesedne každému.

blackoutzuzi

Co příběhu jednoznačně nemohu upřít je opět skvělý styl a jedinečnost. Příběh Jule a Imogen nám totiž autorka naservírovala od konce a čtenář se tak seznámí nejprve s aktuální dějovou situací a postupně se kapitolu po kapitole dozvídá informace, které tomu aktuálnímu ději předcházely. Vlastně po prvních stránkách nemáte moc páru, o co v příběhu jde :D To se ale postupně vyjasňuje a čtenář si tak v hlavě může utvářet všemožné scénáře, co se asi stalo. Nakonec budete ale hodně překvapeni a docela vyděšeni tím, o co v ději šlo, jak to celé vlastně bylo a kdo v něm sehrál jakou roli.
Kdo četl Ostrov lhářů tak ví, co od autorčina stylu očekávat. Vy, kteří jste E. Lockhartovou nepolíbeni, tak se připravte, že její knihy prostě jsou divné :D Ale divné tím správným způsobem, který mě prostě baví. Je ale možné, že každému takový styl nesedne. Takže zkuste a uvidíte.

Leena

Tak to bylo něco strašnýho.
Přehazování časových linií, týden před, pět týdnů po, bez ladu skladu, nedalo se v tom moc vyznat.
Hlavní postava nemastná neslaná, žádné sympatie s ní.
Tohle NE!

Manželova žena