Nesvá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolikrát může člověk předělat sám sebe? Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice. Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně. Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě. Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda. Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci. Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí. Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366540/big_nesva-Fhl-366540.jpg 3.1109
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Genuine Fraud, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Nesvá

Knihom_olka_
02.08.2022

Tahle kniha byla absolutně famózní. Opravdu ani nemám dostatečnou slovní zásobu, abych dokázala popsat, jak moc si moje srdce a tahle kniha sedly.
Ze začátku jsem byla lehce skeptická a zmatená, ale jak se děj postupně vyvíjel, tak jsem se zamilovala.
Opravdu miluji každou stránku a hlavní hrdinku bych ze všeho nejradši měla ve svém životě jako nejlepší kamarádku.
Líbilo se mi, jak byl příběh vyprávěn jinak, od konce do začátku.
Tohle je kniha, u které nestačí jenom číst věty, musíte jít mnohem hlouběji, abyste to pochopili. To, co se tam dělo, všchno mělo svůj zvláštní důvod. Mnoho lidí by považovalo Jule za nemocnou a zlou, ale já viděla dívku, které život podkopl nohy, a která se rozhodla, že nebude dělat, co po ní ostatní chtějí. Líbilo se mi, jak jsem musela nad příběhem přemýšlet, abych ho vůbec pochopila. Abych pochopila tu pointu. Je to zvláštní, ale nedokázala bych se rozhodnout, jestli to všechno byla jen náhoda, nebo osud, protože to bylo možná obojí.
Myslím si, že tohle je kniha, kterou si přečtu ještě stokrát a pokaždé v ní najdu něco nového, pokaždé si všechno vysvětlím jinak.
Zkrátka tahle kniha mi dala pořádně zabrat.
V dobrém. Samozřejmě.

Bettybook
30.05.2021

Fakt, že je kniha vyprávěna pozpátku, je ten důvod, na co jsme všichni tady slyšeli. Určitě je to neobvyklé, nebo aspoň u mě to byla první kniha s takovýmto stylem vyprávění. Díky tomu jsem měla zpočátku problém se zorientovat v časových liniích, respektive ve vzpomínkách v časových rovinách. Ale to se naštěstí v polovině zlomilo a začalo do sebe všechno krásně zapadat.
Líbilo se mi, jak se autorka vyžívala v detailech, např. Forrest nosil na ruce náramek, který byl vzápětí zmíněn ve scéně, jak k němu přišel. Takže za to palec nahoru.
Za co palec dolů je konec, který se mi vůbec nelíbil. Ono by to zas tak tolik nevadilo, kdyby autorka nastřelila perfektní začátek, takže jsem čekala na dokonalý konec. A bohužel jsem nedostala ani jedno z toho. Škoda. Kromě toho zápletka jasná jak okno bez záclony. Což mi zas tak nevadilo, protože se tam stalo pár věcí, které jsem nečekala. Ale přesto všechno budu na knížku vzpomínat v dobrém, protože já divnoknihy miluju a tohle je prostě definice všech divnoknížek. Za mě slabé 4 hvězdičky.


Gooverka
28.05.2021

Tak tohle prostě nebyl můj šálek kávy. Ostrov lhářů se mi děsně líbil, a tak jsem chtěla zkusit i tohle, ale prostě bohužel. Tak nějak od třetiny knihy jsem věděla, o co zhruba půjde, a i když tam bylo několik překvapivých zvratů, tak nějak mě to celkově nenadchlo. Plus to bylo určitě psané pro mladší čtenáře než jsem já.

Ani832
17.12.2020

Na tenhle titul jsem se těšila hlavně tomu, jak je napsaný - od konce do začátku. V knize se nachází celkem 19 kapitol - příběh začíná tou osmnáctou, po ní následují kapitoly 17-1. Kniha je pak zakončena kapitolou číslo devatenáct.

Celé se to může zdát trochu zmatené nebo složité, ale ono to spolu vážně dobře funguje. V ději jsem se nijak moc neztrácela, akorát si stačilo zvyknout na to, že další kapitola se přihodila před tou nynější.

Ačkoli jsem se na knihu opravdu těšila a byla na E. Lockhart zvědavá, Nesvá nenaplnila má očekávání.

Neustále jsem měla takový pocit, jako bych už něco podobného četla/o něčem podobném slyšela. Zároveň jsem úplně nepochopila, co mi Nesvá měla předat - na začátku se tam sice rodila určitá myšlenka, kterou se dle mého nepodařilo úplně dotáhnout.

Na autorku se ale zanevřít nechystám, mám tyhle dobře divný příběhy ráda. V merku mám Ostrov lhářů - doufám, že jestli se k němu někdy dostanu, tak nezklame.

kaliopka
13.10.2020

Kniha byla zajímavá a ikdyž to není můj šálek čaje tak mě moc bavila

Gabetka
12.09.2020

Nízké hodnocení mě naštěstí neodradilo, protože já si knihu užila. Líbila se mi zvolena forma, nejdřív jste úplně mimo, ale s každou další kapitolou (odehrávající se víc a víc v minulosti) se skládá čím dál zajímavější příběh. Zápletku tuší sečtělý čtenář ve chvíli, kdy konečně pochopí řazení kapitol směrem do minulosti, ale i tak se těšíte na konec a na vysvětlení. Mě jen mrzí, že autorka neodtajnila, nebo jsem já nepochopila, zda bylo setkání s Imogen šťastnou náhodou nebo od dětství plánovanou akcí.

Pheobe20
29.08.2020odpad!

Tato kniha byla jedno velké zklamání, i když jsem neměla žádná očekávání od knížky. Bylo mi velmi nepříjemné střídání časových linií. Od začátku mi postavy byly velmi nesympatické, rozmazlené a přišlo mi, že ani samy neví, co od života chtějí. Celkem mě zajímalo, jak celá kniha skončí. I tam přišlo velké zklamání, protože kniha vlastně nijak neskončila... Nepochopila jsem, co tímto příběhem chtěla autorka čtenáři předat.
Od autorky jsem žádnou jinou knihu nečetla a nevím jestli autorce dám šanci s dalším dílem.

KlarisKaymin
25.07.2020

Po nadšení z Ostrova lhářů, mě tato kniha celkem zklamala. Příběh byl celkem poutavý, ale otevřený konec nedal knize to, co nejspíše autorka zamýšlela.
Do teď vlastně nevím, kdo Jule vlastně je a čím se vlastně stát chtěla. Imogen mi přišla jako rozmazlený spratek, který vlastně také neví co chce. Žádná z hlavních postav mě nezaujala. Přesto si ráda přečtu další autorčiny knihy, pokud bude možnost.

1