Nesvá

Kolikrát může člověk předělat sám sebe? Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice. Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně. Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě. Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda. Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci. Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí. Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366540/nesva-Fhl-366540.jpg 357
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno · Host

Genuine Fraud · 2017

Kniha Nesvá

RosMeggie

Musím říct, že zpracování knihy, mě opravdu nadchlo, bohužel pro autorku, ale bylo lepší zpracování než samotný příběh. Jak už tady bylo napsáno, také jsem od toho rozhodně čekala víc, a určitě by se dal vymyslet mnohem zajímavější a celkově lepší vyvrcholení příběhu.

Během čtení na mě kniha působila dobře, příjemně se četla, příběh byl zajímavý, hlavně díky postupnému odhalování a retrospektivě, ale po přečtení na mě zanechala spíše takový nemastný neslaný pocit. Škoda..

Xoxo,
Rose

Parwana

Po přečtení přebalu jsem od knížky čekala víc. Sice byla velmi čtivá, ale přeházení časových rovin bez ladu a skladu působilo dost rušivě a místy jsem nevěděla, co si hlavní hrdinka vymyslela a co je pravda. Takže jsem z knížky byla poměrně rozpačitá. Velmi atraktivní téma, které však bylo šité horkou jehlou.

Manifest blech

Dobře se čte. Jen mě trochu rušilo, jak moc často se měnili časové linie. A čekala jsem víc prostoru i k tomu výcviku, kterým prošla.

Nenu

Výborná knížka ...

RemiBlack

2019/24
Moc mě bavil začátek. Jule byla tajemná, nová a nad věcí. Různé identity, převleky, prostě jako z filmu. Příběh je retrospektivní, takže postupně odhalujeme, jak se Jule dostala až sem.
Nejdřív se mi to fakt líbilo. Ale když začlo docházet k přehnané krádeži identit a vraždám, začlo to působit divně. Nepříjemně.
Jule prostě v příběhu nemá motiv a upřímně, nesouhlasím s tím, jak věci dělala. Je to až na motiv dobře napsaná postava. Já jsem si k ní ale nenašla cestu - bylo to cíleně, jakože je antihrdinka?
A jak mám hodnotit knihu, která je originálně pojatá (a teď nemyslím pana Ripleyho či co), zajímavě a čtivě psaná, s dobrými postavami atd., ale stejně se mi nelíbí? Byla to jízda, to jo. :)
Ale stejně jsem z toho nějak nesvá.

Attia

Morální poselství knihy je tedy pěkný s*it.
Jinak se mi líbí mistrně vystavěná retrospektivní kompozice, díky níž čtenáře čeká mnoho překvapení a šokujících odhalení.

Efeméra

Přiznám se, před čtením Nesvé jsem byla na vážkách, jestli se do ní vůbec pouštět. Námět nezněl zrovna jako něco, co obvykle čtu. Ostrov Lhářů se mi ale hrozně líbil, a tak jsem se rozhodla dát Nesvé šanci. Spoléhala jsem se na to, že když už nic, dostanu od autorky alespoň krásný jazyk a trochu jinak podaný příběh. Toho jsem se nakonec dočkala, a dokonce dostala ještě víc. Nesvá je bezesporu velmi originální young adult kniha. Čtenář tu nenajde žádné středoškolské problémy. Příběh je úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Sofistikovaný, ale rozhodně ne nudný. Chtěla bych takových young adult knížek víc. Jedna z nejlepších věcí na celé Nesvé je způsob, jakým je příběh čtenáři předložen. Autorka začíná s vyprávěním na konci a následně skáče v čase. Sice jsem na začátku byla trochu zmatená, ale postupem času mi všechno začalo do sebe zapadat. Jedná se o prvek, který celou knihu pozdvihuje na vyšší úroveň. Bez toho by vlastně zápletka nebyla příliš výjimečná, protože je docela předvídatelná. Ale takhle to působí geniálně. Často nedůležitý malý detail dává později velký smysl. Trochu mě však mrzí, že se autorka tak moc inspirovala v Talentovaném panu Ripleym. Je to kopírování jak vyšité. Za mě přesto čtyři hvězdičky a vážně doufám, že autorka napíše v young adult žánru něco dalšího (a víc svého).

čika
29.12.2018

usiel mi motiv hlavnej hrdinky, trochu potlaceny na ukor akcie. ale cita sa to samo

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro dospívající mládež (young adult) napětí thrillery pro ženy

E. Lockhart (p)
americká, 1967