Nesvá

od:


KoupitKoupit eknihu

Kolikrát může člověk předělat sám sebe? Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice. Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně. Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě. Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda. Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci. Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí. Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366540/nesva-Fhl-366540.jpg 338
Orig. název:

Genuine Fraud (2017)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
iveta35
10. září

Knihu doporučím, ale s tím, že si člověk musí hlídat časové linie, které jsem si nehlídala a trvalo, než jsem pochopila, ale jinak fajn knížka ... je to moje druhá kniha od autorky, ostrov lhářů zatím teda vede.

novakovaterka22
18. srpna

Knížku jsem nedočetla, byla pro mě zmatečná a ztratila jsem se v ději uz na začátku. Bojovala jsem s ní dost ale už mě to vážně nebaví.

Míša06
16. srpna

Nechápu smysl proč to Jule udělala. Taky nechápu kde se vzala, nechápu prostě nic.... Dvě hvězdy dávám jen kvůli čtivosti, jinak je to WTF knížka. Rozhodně nedoporučuji!

Supernova
13. srpna

Konečně jsem taky přečetla "knihu s ostříhanými vlasy", jak už jsem jí začala říkat. Po přečtení některých hodnocení jsem se obávala, co mě to čeká, ale ve finále mi ta kniha ne a ne vyběhnout z paměti. Často se vracím k některým situacím, ještě zpětně přemýšlím nad Jule. Určitě bych neobhajovala všechny její činy, to se ani nedá, nicméně Imogen... mi byla všechno jiné než sympatická, Jule je prostě antihrdinka, ale určitě tedy nemůžu říct, že by mě ta kniha zklamala, naopak... normálně mě nahlodala a až příště uvidím něco od E. Lockhart, chci to zase zkusit.

Kačkaknihomol
04. srpna

Uhg, tahle kniha mi vzala vítr z plachet! Přestože hodnocení alespoň na DK není dvakrát pozitivní, já, jako člověk, kterému se nelíbí skoro nic, musím říct, že se mi tohle kratinké dílko neobyčejně líbilo.

Autorka E. Lockhart nás zavede do života Jule. Kdoví, jestli je to její skutečné jméno, každopádně, Jule je rozhodně ambiciozní žena. Žena, která se nebojí jít přes mrtvoly. A tahleta sympaťanda jednou potká Imogen, perfektní a krásnou Imogen, která ale už nechce lidem dávat to, co od ní chtějí.

Spisovatelka zvolila rozhodně neobvyklý styl vyprávění. Z jinak prokouknutelné zápletky udělala něco neobyčejného - kapitoly a příběh nepostupují chronologicky, tedy například očíslováním kapitol "18,19,20....", ale "odečítají se", čímž pronikáme hlouběji do minulosti, s očíslováním "18,17,16...". Uf, to jsem teda vysvětlila. Každopádně, tohle mi přišlo už od začátku lehce matoucí, trvalo vážně pár částí než jsem ten systém zaregistrovala. :D

Kniha vypráví o hledání sama sebe a kradených identitách. Možná by mě ví zajímalo, proč hlavní hrdinka dělala, to co dělala, je tam sice naznačeno, že chodila na nějakou akademii, ale stejně. Závěr je lehce mlhavý, skončí tak, že by si ho čtenář měl domyslet...

Tenhle román člověku z paměti jen tak nezmizí, má v sobě i skryté otázky "Jak moc je svět malý? Kdo vlastně jsme? Nehrajeme podle situace tak trochu vždycky jinou roli?" a podobně. Za tohle u mě má autorka palec nahoru, všem doporučuji přečíst. A kdoví, možná se jednou dokopu přečíst ten její "Ostrov lhářů".

Mufka
25. července

Na knihu jsem tě těšila, protože první kniha, kterou jsem od ní četla (Ostrov lhářů) mě dostala... hlavně tedy její konec a celková pointa. Opačný průběh není úplně na škodu, je to zas něco trochu jiného. Vyprávěný příběh je zajímavý, jen jsem čekala asi přece jen trochu jiný konec.. takový ve stylu předchozí čtené knihy, ale očekávání jsou na škodu, takže to už je jen můj problém.. :-)

AnnaAm
19. června

Tak kniha je velice zajímavá. Člověk ale vlastně ani neví jestli se mu líbí nebo ne. Ze začátku jsem trošku tápala, trvalo dlouho než jsem se v knize a v příběhu vyznala. Pak už to bylo fajn, kniha měla spád zajímavé pasáže. Líbilo se mi že má opačný průběh. Pak ale přišel kámen úrazu, konec. Očekávala jsem nějakú pointu. Něco. Ale bylo to jedno velké NIC. Přečetla jsem poslední větu a řekla jsem si ,,to je všechno? " Kniha prostě skončila. Je velká škoda toho konce, jinak by kniha podle mně byla velmi dobrá.

mmmisulka.r
13. června

Fanynka této autorky rozhodně nebudu, absolutně mi ušla hlubší pointa příběhu. I když nápad ta kniha určitě má.

lenka666
18. dubna

Kniha mě moc nezaujala. Vadil mi opačný průběh příběhu.

zdenek5887
10. dubna

Takový "Talentovaný pan Ripley" v sukni...

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

pro dospívající mládež (young adult) napětí thrillery pro ženy

Autor a jeho další knihy

Emily Jenkins

E. Lockhart (p)
americká, 1967

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených43x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených6x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst70x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech3x