asodomkova asodomkova komentáře u knih

Sice asi nejsem úplně cílovka, ale i přes to se mi kniha velmi líbila.
Kniha v sobě nesla takové ještě dětské kouzlo, a i když některé situace kluci museli řešit trochu dospěleji, bylo z toho cítit dětství a z toho jsem byla dost unešená. Měla jsem to přečtené hodně rychle a ráda bych doporučila jak mladším, tak i starším čtenářům.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tímto dílem si mě Jane Austenová nějakým způsobem získala. Samozřejmě znám Pýchu a předsudek z televize, ale číst to bylo něco úplně jiného. Sice jsem knihu četla trochu pomaleji, protože jazyk je někdy trochu složitější na přelouskání (hlavně ve chvílích, kdy je kniha relativně bez děje). Přesto si myslím, že je tato kniha (a ostatní autorčiny knihy) do klasiky zařazena oprávněně. Myslím, že milovníkům klasiky (jako jsem já) se kniha bude hodně líbit.

28.01.2021

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

2,5*
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak bych toto dílo ohodnotila a nakonec jsem se nedokázala rozhodnout a hodnotím 2,5 hvězdičkami.
Kniha byla vtipná, to bezpochyby. Častokrát jsem se zasmála nahlas a spoustu vtipných hlášek mi leží v hlavě doteď.
Pokud si myslíte, že budete ale číst něco převratného, tak to ne. Kniha je přesně o tom, co nese v nazvu a děj se nějak speciálně nevyvíjí. Postavy do toho moc taky nepřinesly, převážně mě štvaly. Kaitlyn mě štvala, její otec mě štval a Amy mě nejen štvala, ale přišla mi jako velmi labilní jedinec, který mění názor každých pět sekund. Craig nebyl špatná postava. Na něm se mi asi nejvíc líbilo to, jaký to byl nerd a že byl zažraný do ruské literatury. Byl dokonce i dost rozumný a převážně cením toho, co udělal. Nejlepší postava byla asi Groash, s tím jsem i ve spoustě věcí souhlasila a působila na mě nejlépe.
Co z mé strany na knize dost přidalo bylo zařazení do geekovského prostředí, Dračí doupě a tuna komixů. I přiřazení v čase bylo příjemné.
Zkrátka a dobře, bylo to dobré, zasmála jsem se, ale není to nic světoborného a už vůbec nic co bych četla znovu. Pokud avšak vydá autor nějakou novou knihu, ráda si ji přečtu, celkem mi sedl jeho styl psaní.

06.12.2020 2 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Nahlédnout do života člověka s autistickým spektrem bylo velmi zajímavé a za mým názorem, že to autor opravdu vykreslil si stojím.
Co se mi na knize líbilo nejvíc, byl nádherně vykreslený psychický posun postav. Co si prožívají, jak je nějaká událost dokáže posunout zase o krůček dál. Zvláště ten konec, ta hrdost přímo z řádků vyzařovala a nejen jednoho člověka to dojalo.

25.06.2020 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tato kniha mě opravdu uchvátila. Naprosto mi vyhovoval pohled postavy, styl psaní… Bylo to protkané fantazii a to z této knihy nedělá jen průměrnou YA knihu o holce ve škole. Ten pocit, že nemůžete věřit ničemu, co se v knize děje je odzbrojující. A tím myslím opravdu ničemu. Bylo to místy až mrazící.
Některé pasáže byly trošku delší, to musím uznat a chvílemi kniha byla lehce nereálná, ale mně to nevadilo, to tomu ještě přidávalo na kouzle.

07.04.2020 5 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Kniha se mi strašně moc líbila, přitom, ale děj byl hrozně jednoduchý a zápletka vlastně taková nic moc. Myslím, že mě zaujalo něco jiného. Ten popis z pohledu nevidomé dívky. Přesně tohle, to je moje. Bylo nádherně uchopeno, jak vlastně dívka prochází jak obyčejným tak i neobyčejným dnem.

29.12.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

A je to tady... Už je tady konec... Konec celé trilogie Drahokamů.
Kdybych měla být naprosto upřímná, chtěla bych, aby takhle série nikdy neskončila. Chtěla bych ji číst do nekonečna. Chtěla bych být v tom příběhu...chtěla bych být příběh a plynout dál a dál. Objevit skryté věci za kamerou a běžet dál kupředu k budoucnosti hlavních hrdinů. Nechci být ani Gideon ani Gwendolyn, chci být vánek, který je ovívá. Slunce které na ně svítí. Možná je to zmatené, avšak já ti tak cítím. Chci pokračovat dál. Bohužel to nejde protože je konec, ale já vím, že se k těmto knihám znovu vrátím. Brzy...

22.10.2018 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Upřímně kniha se mi velmi líbila, a celekm mile mě překvapila.

02.07.2018 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Jak je u Hraničářového učně známo, začátek je vždy pomalý. A toto nebyla výjimka. Nějakých prvních 100 stran se strašně pomalu rozjíždělo a strašně dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila co se tam vlastně děje. Avšak po nějaké 150 straně to všechno zapadlo do sebe a příběh mi před očima jel sám. Když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si, né, ještě né.
Tuto knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, ale nakonec mile překvapila.

29.06.2018 4 z 5

Jak se naučit 100 slovíček za hodinu Jak se naučit 100 slovíček za hodinu Jakub Pok

Úžasná. Hrozně mi pomohla v angličtině. Díky ní jsem se naučila metodu jak se naučit slovíčka. Opravdu doporučuji!

14.03.2018 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

(SPOILER) Když jsem do rukou vzala tuto knihu, čekala jsem, že se bude týkat nějakého zajímavého tématu, jako každá kniha od Colleen. No nečekal jsem tohle. Celou knihu až na konec bych hodnotila 4*, ale ten konec. Přišlo mi až nepravděpodobné, jak všechno vycházelo. Jak naivní to bylo.
Láska života chlapce z ulice na něj po měsíci techtlí mechtlí čeká čtyři roky. Po dřívějším propuštění chlapec přijde k velkému domu. Jeho bývalý přítel opravdu rozjel značku oblečení jeho snů a čeká dítě se sestrou hlavní postavy.
Asi jsem už zvyklá na něco jiného, ale naivita provázená minimálně koncem knihy mě neuveřitelně rozčilovala. Asi už nejsem na tyto sladké romanťárny.

17.07.2023 3 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Sice už nejsem dítě, ale kniha se mi neskutečně líbila. Ty ilustrace jsou absolutně bombastické. Četla jsem to se svou malou sestřenicí, a i když jsem si myslela, že se těch ilustrací bude trochu bát, tak z knihy byla taky nadšená.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Autorku jsem si dost oblíbila, díky tématům, o kterých píše. V předešlých knihách, které jsem od ní četla, nasadila laťku opravdu hodně vysoko. Tímto nechci říct, že by pro mě kniha byla zklamáním, to vůbec. Jen jsem chtěla vyjádřit, že se jejím jiným knihám nemůže vůbec rovnat.
Děj byl relatvně předvídatelný, ale časové prolínání z Milesovy minulosti mě popohánělo číst dál. Stala se z toho taková příjemná oddechovka.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Bylo to vyloženě romantické YA čtení, v které jsem doufala, že mě osloví víc, než se stalo. Přijde mi, že všechno šlo hladce, dokud nedošlo na poslední příběh. Tak nějak v průběhu celé knihy mi vůbec nesedly postavy (některé z nich mě teda mimořádně štvaly). Příběh byl takový spíš o ničem než o něčem.
Abych nebyla jen negativní, líbila se mi ale propletenost příběhů, která tomu tak nějak dodávala na zajímavosti. Dějem jsem se vyloženě nepřekousávala, i když jsem se tak úplně nezačetla. Trochu jsem doufala v něco lepšího, když je jedním z autorů John Green.

06.01.2021 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tahle kniha je trochu z jiného soudku, než jsem normálně zvyklá číst, ale i přesto mě oslovila tak jako dlouho jiná předtím. Strach a všechny ostatní pocity byly dobře vykreslené. Místy jsem taky cítila to sucho v ústech a musela upíjet vody.
Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo. Taková první část knihy byla celkem pomalá. Nedá se říct, že by byla přímo o ničem, ale trochu se táhla. Jenže pan nastal zvrat a já hltala každou stránku.
Postavy mi přirostly k srdci, teda až na někoho *kašel*. Nakonec jsem si asi nejvíc oblíbila Keltona, i když to na začátku nebylo moc pravděpodobné.
Knihu bych vřele doporučila, hlavně těm kteří mají problém s pitným režimem. Zaručuji vám, že u této knihy pít budete.

05.05.2020 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Líbilo se mi vykreslení pocitů. Autorka si s tím opravdu krásně vyhrála. Jde vidět, že do knihy vložila kus sebe. Své zájmy, názory, pocity…
Co bych knize vytkla je to, že mi ze začátku vážně silně vadilo, že je psána z třetího pohledu. Nakonec jsem si na to zvykla a možná jde říct, že mi to i ke konci tak lépe vyhovovalo. Jenže ze začátku to pro mě bylo těžké. Nikdy předtím jsem nečetla knihu, která je založená na pocitech a je psána z třetího pohledu. To je taky možná důvod, že jsem se asi přes prvních sto stran stěží překousávala. Pak jsem se přes to nějak dostala a začala se víc vžívat do příběhu. Postavy si postupně začaly hledat místo v mém srdíčku a na konci mi bylo trošilinku líto, že knihu odkládám.

24.04.2020 3 z 5

Kluk: Příběhy z dětství Kluk: Příběhy z dětství Roald Dahl

I když už dávno nejsem v tom věku, kdy bych četla knížky od Roalda Dahla, tak tohle jsem si přečíst musela. Životní příběhy mám ráda a tohle se mi líbilo. Krátké příběhy ze života mladého pohádkáře. Je pravda, že jsem si všimla, že jeden příběh z knihy je vlastně kniha malé myši spiknutí a to mi přijde trošičku, no, nevím no.
Ale jinak knížka byla opravdu pěkná a tak trošičku jsem se vrátila do mých dětských let, kdy byl tento autor mou nedílnou součástí.

07.07.2019 4 z 5

Střípky melancholie Střípky melancholie Jaroslav Irovský

Nádherná sbírka básní, opravdu krásně sepsané, všechno. Opravdu se mi líbila a bylo to konečně oddechové čtivo.

29.12.2018 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nádherná kniha plná emocí. Miluju knihy s tématikou nějaké nemoci nebo poruchy a zjistit jak se opravdu cítí člověk s OCD je opravdu zajímavé.
Kniha mě teda ze začátku moc nebavila, ale poté se to rozjelo a já hltala každé slovo, co tam bylo napsané.
Myslela jsem si tedy, že konec skončí jinak, ale byla jsem velmi překvapená.

29.12.2018 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Co na to říct? Prostě můj šálek kávy. Prvně jsem viděla film a ten se mi tak líbil, že jsem si řekla, že si knihu prostě budu muset přečíst.
Ze začátku mě trochu mátla, že začínala až od půlky filmu, ale na druhou stranu, bylo tam spoustu, ale opravdu spoustu scén, které ve filmu nebyli. Ano neměla bych to takto soudit. Film a kniha je obvykle rozdílný, ale mě se moc líbilo oboje.

02.09.2018 5 z 5