Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Tahle kniha není pro všechny. Buď vám bude připadat čtivá, vtipná, ze života nebo nadmíru trapná Já se přikláním k první skupině. Coco se stává jedno nedorozumění za druhým, mnohdy si říkáte kam se na ní hrabou laciné a prvoplánové americké komedie, ale tady to tak nějak sedí a i když většinou víte k čemu situace směřuje tak se smějete. A já se několikrát smála nahlas. Zvlášť u scén s babičkou Ethel.

Pokud jste škodolibí jako já a baví vás sledovat videa, kde někdo upadne nebo se s ním někde něco utrhne tak směle do Coco.

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dlouho jsem se Rakům vyhýbala. Nemám ráda sáhodlouhé a květnaté popisy přírody a snad ve všech recenzích jsem četla, že je jich kniha plná. A je. Ale jsou do příběhu vsazeny tak citlivě a opravdově, že je tamnější příroda v podstatě další postavou románu, kterou si zamilujete, se kterou budete soucítit a budete jí obdivovat.

Rozuzlení detektivní linky bylo pro mě vzhledem k chování postav hůře uchopitelné, ale rozhodně nejsem zklamaná. Naopak.

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Od začátku příběh plyne svižně, akce je zde víc než dost a i rozuzlení dává smysl. Bohužel na mě byl samotný závěr až moc useklý. Vše bylo vysvětleno, ale čekala jsem ještě nějaký epilog, který by mě dostal do kolen. To se nestalo. I tak jde mezi thrillery o nadprůměr a doporučuji ho všemi deseti.

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Příběh je v podstatě biografie. O Len se toho neví tolik, aby si autorka nemusela domyslet některé scény, ale prý jde v podstatě o poměrně věrný popis toho, jak to doopravdy bylo.

Bohužel je tohle jeden z důvodů mého nižšího hodnocení. Příběh klouzal dost po povrchu. Střídaly se zde kapitoly ze současnosti o pozorování ptactva a ty z minulosti samotné Len. Její dětství a to jak se dostala do ptačího domku. Jenže ono se právě tohle moc nedozvíme. Nezažila nic, co by z ní racionálně udělalo tak extrémní samotářku. V dětství byla velmi ambiciózní, cílevědomá a najednou se, pro mě, z ničeho nic dostala do domku a ptáci pro ní začali představovali smysl jejího bytí.

Do poloviny jsem z knihy byla docela nadšená, pak už mi to ale přišlo stále dokola. Hlavní problém bylo, že jsem se vůbec nedokázala vcítit do Len a pochopit její poslání. Pokud to dokážete tak budete knihou nejspíš uneseni.

03.01.2022 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Bylo to přehnané po všech stranách. Humor byl často hodně na sílu, chování hlavní hrdinky bylo nereálné a a vyhnané do extrému, dramatická scéna, která nesmí v každém erotickém románu chybět byla lehce nechutná, ale víte co? Ono to dohromady nějakým záhadným způsobem fungovalo. A fungovalo to skvěle!

Pokud si připustíte, že vše, co Penelope řekne nebo udělá je velká nadsázka (viz Coca cola) a nebudete to brát doslova tak se královsky pobavíte. Velké plus je, že i vedlejší postavy byly skvělé a už se těším na další díl, doufám, že s jednou z nich.

Doporučuji všem, kdo si ze sebe umí udělat srandu a i ty největší trapasy přežít s grácií. Stejně jako Penelope.

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Alternativní světy, skoky časem a prostorem, jiné dimenze, paradoxy, chytré technologie a spousta lidských osudů, které spolu nemají zdánlivě nic společného, leč opak nemůže být větší pravdou.

Bylo to zmateně? Bylo. A ze začátku hodně. Při čtení ale nespekulujte, nevymýšlejte si květnaté teorie, nesnažte do příběhu vnést logiku a nechejte se jim jen unést. Čtěte ale pozorně a vyhraďte si na knihu čas (a prostor ). Pokud jí budete číst s jinou knihou naráz, dávat si od ní pár dní pauzu a pak se k ní zase vracet tak vám pravděpodobně uniknou ty nepatrné souvislosti, které dělají knihu výjimečnou.

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Joshua mě od začátku okouzlil. Popravdě takové pracovní prostředí bych brala a pěkně si ty naschvály užívala Lucy mi nejprve přišla trochu otravná, ale jak příběh postupoval dál tak jsem si i k ní našla cestu.

Jak vše dopadne je jasné téměř od začátku, ale vůbec vám to nezkazí dojem z celého příběhu. Naopak se těšíte až se k němu oba přiblíží a vše dostane nový, pikantní rozměr. Nečekejte však, že to bude hned. Dávají si tu dost na čas

Autorka napsala mnoho dalších knih a mrzí mě, že jiné i náš nevyšly. Nezbývá než doufat.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Úvod, příběh i samotná zápletka byly vymyšleny moc hezky. Bylo to uvěřitelné, vše bylo vysvětleno a vyjasněno. S čím jsem ale měla problém byla samotná hlavní postava. Audrey má být sedmnáct. Už je to dlouho, co mi taky bylo tak málo takže uznávám, že mohou být moje představy zkreslené. Ještě navíc, když vezmeme v potaz dobu, ve které se děj odehrává. Nicméně i tak může postava být konzistentní, méně chaotická a více pro čtenáře předvídatelná. Bohužel Audrey v jedné scéně udělala něco, co ve druhé naprosto popřela. Chvílemi byla vrcholem ctností a pak se vrhla do hospody plné opilců a všechny srovnala do latě. To prostě nesedělo a špatně se mi to četlo.

Vzhledem k hodnocení tady jsem jako lehce nespokojený čtenář výjimkou. Takže směle do knihy, pokud vás námět zaujal. Jen počítejte s tím, že Audrey je stále ještě naivní dítě a neočekávejte od ní žádnou velkou hru. A pak si nejspíš knihu užijete víc než já.

03.01.2022 3 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Tohle byla totiž ta nejhloupější romanticko erotická kniha, kterou jsem kdy četla.

Nejen přihlouplé a nekonzistentní chování hlavních postav, nejen senilní dědeček, který měl dodat příběhu dávku roztomilosti, přičemž jediné, čeho jste se dočkali byl pocit trapnosti, ale především pokus o flirt a navození vzrušení, který vás dokázal nažhavit asi tak jako mikrovlnná trouba po deseti letech nepřetržitého rozmrazování masa - bezúspěšně.

Pardon, přirovnání mi nikdy moc nešla. Ale jistě mi dáte za pravdu, že je to pořád lepší než: ,,Naplním tě žhavou lávou..." nebo "Budeš se udělávat na klacku..." a nejlepší ze všeho: "Mohl bys mě drandit všem na očích.."

Ne! To nechceš!

Nejhorší je, že jde podle mě o zprznění originálního textu. Nedovedu si představit, že se tohle dá přeložit do angličtiny. Sečteno, podtrženo tohle bylo hodně slabé a opravdu nedoporučuji.

02.01.2022 2 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Laura jede se svým přítelem na Sicílii. Je ale unesena záhadným Italem, ze kterého se vyklube sexy hříšný hřebec, který Lauru nenechá chladnou, ať se snaží být vůči němu sebevíc imunní.

Zní to jako klišé? Ono to totiž klišé je. Vyhrocené až do extrému. Vše, co je v jiných erotických knihách jen naznačené tady máte pěkně naostro. A to i co se týče násilí. Nemyslím přímo při sexu, ale v pozadí příběhu je ho víc než dost. Vzrušující ale erotické scény jsou. Neříkám, že ne. Úplně fatálně mi tam ale chyběl flirt. Autorka střídá jednu akci za druhou a v polovině knihy si říkáte kam se na ně hrabou králíci. A za mě už to bylo moc.

Kdo jste ještě neviděl na Netflixu film a chystáte se na knihu, nedívejte se na něj a nejprve čtěte. Ve filmu se mi nelíbilo obsazení a pořád jsem si při čtení představovala herce, kteří Lauru a Massima hráli, což mi znesnadňovalo si knihu víc užít.

Co si budem, pro milovníky erotických románů je ale kniha must have ať si o ní předem myslíte, co chcete.

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Rozjezd byl perfektní. Autorka nešla pro expresivní výrazy daleko a měla jsem z knihy pocit, že půjde o emocemi nabitý psychothriller. A do první třetiny tomu tak bylo. Pak se ale začal děj víc a víc zamotávat, přestala jsem chápat, o co vlastně hlavní hrdince jde a ke konci už jsem jen čekala na poslední stranu, abych měla knihu za sebou.

Autorka nebyla schopná udržet napětí do poslední chvíle. Věděli jste kde je pravda příliš brzy a z Thursday se stala taková nána, že jste s ní přestali soucítit a doufali jste, že jí už konečně někdo popadne, zatřese s ní, donutí jí se na všechno vykašlat, jít domů, uvařit si čaj a pustit si pár dílů Doktora Phila na uklidněnou.

Nechápejte mě špatně, zas tak zlé, jak se může zdát to není, ale jde o to, co od knihy očekáváte. Jestli průměrný psychothriller a není tento žánr něčím, s čím denně usínáte v ruce tak budiž. Pro náročnějšího a ostřílenějšího čtenáře nebrat.

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

První díl Skleněné ságy, který autorka napsala již v roce 2000 splnil veškerá má očekávání. Od začátku byl děj čtivý, atmosféra a sklářské prostředí bylo, troufám si říct velmi autentické, všechny tři hlavní postavy měly v knize své místo a žádná nebyla upřednostněna. Při čtení tedy sledujete v podstatě tři poměrně dramatické osudy emancipovaných žen z konce 19. století, hledajících si místo ve světě ovládaném muži.

Pocitů mám z knihy hodně, ale i přesto, že jsem ji dočetla již před několika týdny, stále je neumím převést do slov. Při čtení si připadáte, že sestry znáte, chápete, co prožívají a i když jsou některá jejich rozhodnutí neuvážená nebo naivní, neprotáčíte oči, ale cítíte k nim jakési ochranitelské pouto a držíte jim palce.

I když byl tento první díl v podstatě ukončený tak netrpělivě očekávám ten druhý a jen doufám, že ho Cosmopolis má v plánu vydat.

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Nejprve bych chtěla upozornit abyste nečetli oficiální anotaci. Je v ní na můj vkus moc informací a vyspoilerujete si prakticky celou knihu. Přitom na ději celá kniha stojí. Jde sice o romanticko erotický žánr, ale není to tak peprné jako například knihy od Vi Keeland nebo Whitney G. Tady je děj zajímavější, ne tak okoukaný a i jazyk je podle mého názoru inteligentnější a místy i dost vtipný. Přesto nečekejte žádnou velkou literaturu. Jde o nadprůměrnou oddechovku na víkend.

Jednu výtku ale mám. A ta je směřována k nakladateli. Prosím pěkně pokud vybíráte obálku tak si alespoň zjistěte jakého etnického původu hlavní hrdinové jsou. V originále se tedy taky vůbec netrefili

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Vše sledujeme ze dvou časových rovin. První je současnost a řešení případu nálezu těla, druhá je Josino dětství a běsnění její šílené matky. Od první věty je příběh neuvěřitelně čtivý. Autorčin styl krátkých kapitol vás nutí číst dál a dál a vy tak postupně odhalujete velké tajemství, které celý příběh obklopuje.

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Autorovo knihy jsou pomalé, dějově rozvětvené a střídající minulost a přítomnost. Svým tempem mi připomínají knihy Bernarda Minniera, ovšem Minnier umí vytvořit mrazivou atmosféru, napětí a konec je sice překvapivý, ale může si k němu čtenář dojít sám. De La Motte naopak nechává čtenáře hodně dlouho v nejistotě a jeho závěry jsou tak nahodilé, že nemáte šanci je uhádnout. Bohužel stopy, které za sebou při čtení nechává jsou rychlostí blesku smeteny ze stolu a v závěru se objeví vždy něco zcela nového, co celý případ vyřeší a vy jste akorát naštvání, že si s váma autor hraje.

Pro milovníky rozvětvených detektivek ale říkám rozhodně ano! Je to i tak nadprůměr.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Příběh Addie má několik rovin. Kam až může zajít touha po svobodě a co vlastně svoboda znamená? Jak důležité je pro člověka zanechat po sobě nějakou stopu? Je to, co si ze srdce přejete opravdu to, co udělá váš život šťastným?

Sledujeme zde i vztah Addie s bohem, který se jí jednou za několik let zjeví a snaží se jí přesvědčit, že je ten správný čas odevzdat mu svou duši. Addie ho nenávidí, ale zároveň zjišťuje, že mají společného mnohem víc než si chce připustit.

Kniha má krátké kapitoly střídající minulost a přítomnost. Čte se to výborně, děj plyne svižně, není to jen bezduchý příběh, ale je zde spousta myšlenek, nad kterými jste nuceni se zamyslet.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

V první čtvrtině knihy se vůbec nic nedělo. Pořád dokola čtete o Panně, Vyvolené a Povznesení a vůbec netušíte, která bije. Není vám ani podrobněji a hlavně nějak smysluplněji popsaný svět, ve kterém se děj odehrává a Poppy vám svým ustavičným stěžováním leze na nervy. Pak se to přehouplo a zaplať pánbůh za to. I když to trvalo.

Napětí mezi hlavními postavami bylo jiskřivé. Hodně. Opravdu mi to připomínalo knihy od S.J.Maas, ke kterým je Z krve a popela přirovnávána. Bylo to úžasný! Ale po polovině knihy jsem se přistihla, že mě zajímají právě jen tyhle scény a celý děj, co se týče mého soustředění jde do pozadí A to není dobrý.

V knize jsou něco jako vlkodlaci, upíři a nemálo se zde vyskytují i různé nadpřirozené schopnosti. Ve finále byla pointa knihy opravdu zajímavě vymyšlená. I přesto, že jí tušíte od poloviny tak vás to stejně dostane. Ale je tu pořád moc a moc nezodpovězených otázek. A to i ty zásadní, které podle mě autorka měla do první části série objasnit. Ve vzduchu zůstalo viset na můj vkus moc otazníků. Druhého dílu se ale nemůžu dočkat.

02.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Tajemství je první kniha autorky a je to podle mě znát. Dialogy jsou mnohdy dost kostrbaté a obzvláště přítomnost s Beth, jejím manželem a synem to je úplná telenovela. Naopak při čtení minulosti jsem měla pocit jako bych četla úplně jjnou knihu. Tato linka měla spád, napětí se dalo krájet a celou dobu jsem čekala na zásadní zvrat.

Samotný konec nebyl nijak překvapivý, což by nevadilo, ale opět byl jak napsaný horkou jehlou. Přišlo mi jako kdyby autorka měla do detailu vymyšlený nápad na linku z minulosti a kolem ní pak na rychlo vystavěla tu přítomnou a vše slepila dohromady.

Co ale velmi oceňuji je pár šokujících momentů, které jsem ani trochu nečekala. Moc mě toho už při čtení knih nepřekvapí takže má u mě autorka ( bez)významný plusový bod. Její další kniha Klíč, kterou jsem zatím četla byla každopádně o level výš.

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Bezpochyby jde o vánoční příběh. Je to milé a lidsky napsané se všemi emocemi, které člověk v podobných situacích opravdu zažívá. Je to ale i příběh o smrti, o vyrovnání se se ztrátou milované osoby, naději, chuti a vůli žít dál. Já ho četla se svým 4,5letým synem. O smrti si povídáme často a bereme ji jako nedílnou součást a ukončení cesty každé živé bytosti na Zemi. Troufla jsem si tedy i na Vánoční sestřičku a nelituji. U citlivějších a více emočně laděných děti bych ale určitě ještě pár let počkala.

Je zde spousty témat, o kterých můžete s dětmi mluvit a tím, že se děj odehrává o Vánocích a jsou v něm naprosto dokonalé ilustrace je celý příběh zjemněný a doslova kouzelný.

Kniha je navíc rozdělena na 24 kapitol takže jí můžete pojmout jako adventní kalendář.

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Naprosto nevyužitý potenciál, vůbec nechápu, kde se tu bere tak vysoké hodnocení. Důvod, který Xanthe k návratu do minulosti měla se dal jednoduše obejít a to, jak vše řešila a nakonec i vyřešila bylo neskutečně prvoplánové. Romantická linka naprosto bez jiskření. Tohle není kniha pro někoho, kdo čte jednu knihu za druhou. Nic vás tu nepřekvapí ani nenadchne. Pro občasného čtenáře budiž. Cením obálku, která je naprosto dokonalá.

02.01.2022 2 z 5