Aries Aries komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neumím ani popsat, co všechno jsem cítila při čténí této knížky. Nedokázala jsem ji odložit. Jedna z mála knížek, od které jsem se nezvedla, dokud jsem jí nedočetla. Naštěstí, měla moje máma velké pochopení, nerušeně mě nechala číst a moje povinnosti počkaly (to jsem ještě chodila do školy a bydlela pod její střechou :-))). Jo a druhou půlku jsem probrečela jak malá...

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

uff, už dlouho jsem se tak u knihy nenudila, nakonec jsem to nedala a nedočetla

15.03.2012 odpad!

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga, nehodnotím. Dám mu ještě šanci, v knihovně mám Nadaného žáka. Takhle si dobrý thriller nepředstavuji, nestrhla mě.

26.07.2011

Dlouhá cesta za svobodou Dlouhá cesta za svobodou Nelson Mandela

než sa začne niekdo rozplývať nad knihou, ktoru napísal Madiba sám o sebe, mal by si o tomto teroristovi a komunistovi zistiť viac informacií. :-(

11.11.2013

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Fuj, to bylo něco. Nádhera. Úplně mě to dostalo a druhá část "Tělo" ještě víc.

14.09.2012 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

tak tohle mě opravdu, ale opravdu nebavilo. Přijde mi to dost drsný, dát hodnocení odpad, ale nemůžu dát ani tu jednu hvězdu, ani dočíst jsem to nedokázala.

26.07.2011 odpad!

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Moje absolutně nejoblíbenější kniha od Clavella. Přečetla jsem ji 3 krát, poprvé v 15-ti letech

Dracula Dracula Bram Stoker

Přečteno snad stokrát, za mlada...četla jsem ji mladším dětem z ulice a pak se bály domů. Četla jsem ji u nás doma, já už ven do tmy nemusela :-))

27.07.2011 5 z 5

Kronika Pickwickova klubu Kronika Pickwickova klubu Charles Dickens

Já se vážně bavila, anglický humor je mi hrozně blízky, víc než ten Švejkovský (no dobře, jsem anglofil). Jen pro upřesnění, četla jsem to xx let dozadu, tohle je pozdní recenze, ale ten rohlík na mým ksichtu si přesně pamatuji :-)))

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Moje první kniha od Irvinga, sáhla jsem po ní jenom proto, že mám úchylku na gay tématiku. Naprostá dokonolast! Neskutečne mě to bavilo. Skvelý obsah, forma, styl...tomu není co vytknout.

15.01.2014 5 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Tak tahle kniha mě dostala, krásné pohlazení po duši

25.06.2012 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Musela jsem se nutit, abych to dočetla. Půlka knihy je jenom popis toho, co Marta jedla, pila, co četla a na co koukala. A přesně jak napsal knihožrout...proklamovaný řetězec dramatických událostí je jen zbožné přání tvůrce anotace...

13.01.2012 2 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

mám vždy nakoupeno a napůjčováno tak 15 knížek dopředu a na tuhle knížku jsem pořád neměla chuť, posouvala jsem ji na konec pořadníku. Jednou, cestou do práce jsem dočetla rozečtenou knihu, a v práci jsem měla jenom tuhle a abych měla co číst cestou domů, pustila jsem se do ní. Skvělá. Ztotožňuji se s názorem uživatele knihožrout.

Hrozně se mi líbil popis pocitů Em: Připadám si jako na přelidněném večírku, kde si nikdo nevšiml, že jsem přišla, a nikdo si nevšimne, když zase odejdu.

08.12.2011 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Plně souhlasím s Didi. A ten samý problém mám aj se Švejkem...

29.07.2011 3 z 5

Šťastná pútnička Šťastná pútnička Mario Puzo

V podstatě se tam toho moc neděje, ale chytla mě, dokonce víc než Kmotr. Při čtení jsem snědla víc vlašských ořechů, než kdykoliv předtím, hl.hrdinka je tam neustále loupala a jedla :-))

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Přemohla jsem se a dočetla ji, ale bolelo to. Moje jediná knížka, kterou jsem od Hemingwaye přečetla a asi i poslední. Celý čas jsem měla pocit, že si o svém čtenáři myslí, že je pitomec. A ty dialogy... u těch se mi ježily chlupy po celém těle. Je mi líto, ale vážně jsem měla celý čas tenhle pocit.

26.07.2011 1 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

kniha se dobře čte, je to odpočinková četba. Ale stačí jednou, už se k ní vracet nebudu

26.07.2011 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

jednoduše výborná - 5*

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Krásna kniha, jen má málo stránek. Když dočtu takový skvost, tak zamrzí že toho není víc. I když bez Prabhakara to už nebylo ono. Kniha je fikce. Posledních 200 stránek se četlo hůř, protože jsem si zjistila fakta. Ale nehodnotíme charakter spisovatele, ale jeho dílo a to si zaslouží plné hodnocení. Gregoryho bych chtěla potkat, abych si ulevila a odplivla si.
Tady je pohled z druhé strany - http://shantaram.co.in/?p=14

26.03.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

čtvrtá hvězda je za poznámku autorů na konci knihy

05.11.2012 4 z 5