Aries Aries komentáře u knih

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Krásna kniha, jen má málo stránek. Když dočtu takový skvost, tak zamrzí že toho není víc. I když bez Prabhakara to už nebylo ono. Kniha je fikce. Posledních 200 stránek se četlo hůř, protože jsem si zjistila fakta. Ale nehodnotíme charakter spisovatele, ale jeho dílo a to si zaslouží plné hodnocení. Gregoryho bych chtěla potkat, abych si ulevila a odplivla si.
Tady je pohled z druhé strany - http://shantaram.co.in/?p=14

26.03.2014 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Moje první kniha od Irvinga, sáhla jsem po ní jenom proto, že mám úchylku na gay tématiku. Naprostá dokonolast! Neskutečne mě to bavilo. Skvelý obsah, forma, styl...tomu není co vytknout.

15.01.2014 5 z 5

Dlouhá cesta za svobodou Dlouhá cesta za svobodou Nelson Mandela

než sa začne niekdo rozplývať nad knihou, ktoru napísal Madiba sám o sebe, mal by si o tomto teroristovi a komunistovi zistiť viac informacií. :-(

11.11.2013

Box 21 Box 21 Anders Roslund

čtvrtá hvězda je za poznámku autorů na konci knihy

05.11.2012 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Fuj, to bylo něco. Nádhera. Úplně mě to dostalo a druhá část "Tělo" ještě víc.

14.09.2012 5 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

dávam 4*, hlavně proto, že to je v Japonsku. Japonská kultura a všechno kolem Japonska mě prostě baví

27.06.2012 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Tak tahle kniha mě dostala, krásné pohlazení po duši

25.06.2012 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

uff, už dlouho jsem se tak u knihy nenudila, nakonec jsem to nedala a nedočetla

15.03.2012 odpad!

Potřeby pro sebevrahy Potřeby pro sebevrahy Jean Teulé

skvělá, odpočinková, nápaditá knižka

11.02.2012 4 z 5

Bobule - Od rudého praporu k sametu Bobule - Od rudého praporu k sametu Lenka Vrbová

Skvělá kniha, výborně jsem se bavila, jen té hořkosti tam bylo na můj vkus hrozně málo.

03.02.2012 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Musela jsem se nutit, abych to dočetla. Půlka knihy je jenom popis toho, co Marta jedla, pila, co četla a na co koukala. A přesně jak napsal knihožrout...proklamovaný řetězec dramatických událostí je jen zbožné přání tvůrce anotace...

13.01.2012 2 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

mám vždy nakoupeno a napůjčováno tak 15 knížek dopředu a na tuhle knížku jsem pořád neměla chuť, posouvala jsem ji na konec pořadníku. Jednou, cestou do práce jsem dočetla rozečtenou knihu, a v práci jsem měla jenom tuhle a abych měla co číst cestou domů, pustila jsem se do ní. Skvělá. Ztotožňuji se s názorem uživatele knihožrout.

Hrozně se mi líbil popis pocitů Em: Připadám si jako na přelidněném večírku, kde si nikdo nevšiml, že jsem přišla, a nikdo si nevšimne, když zase odejdu.

08.12.2011 4 z 5

Hlava nehlava Hlava nehlava Augusten Burroughs

Vtipné, šílené i zarážející...četla se skvěle

03.08.2011 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Plně souhlasím s Didi. A ten samý problém mám aj se Švejkem...

29.07.2011 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Přečteno snad stokrát, za mlada...četla jsem ji mladším dětem z ulice a pak se bály domů. Četla jsem ji u nás doma, já už ven do tmy nemusela :-))

27.07.2011 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga, nehodnotím. Dám mu ještě šanci, v knihovně mám Nadaného žáka. Takhle si dobrý thriller nepředstavuji, nestrhla mě.

26.07.2011

Kronika Pickwickova klubu Kronika Pickwickova klubu Charles Dickens

Já se vážně bavila, anglický humor je mi hrozně blízky, víc než ten Švejkovský (no dobře, jsem anglofil). Jen pro upřesnění, četla jsem to xx let dozadu, tohle je pozdní recenze, ale ten rohlík na mým ksichtu si přesně pamatuji :-)))

26.07.2011 5 z 5

Zápisky z malého ostrova Zápisky z malého ostrova Bill Bryson

Abych knize dala 5*, muselo by se použít jiné "koření"...jako u jídla, skvělé ingredience, skvělý recept, šikovný kuchař, jen to kuchař zapomněl doladit tým správným kořením, tady ho spíš vynechal, něco mi tam chybělo.
Jinak jsem anglofil, bavilo mne to

26.07.2011 4 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

čtení, které vám nic nedá ani nevezme...prostě jsem jí to nesežrala :-)

26.07.2011 3 z 5

Tiché dny v Mixing Part Tiché dny v Mixing Part Erlend Loe

Z těch, co jsem četla od tohoto spisovatele, zatím nejlepší kniha. Ale můj oblíbený autor se asi nestane.

26.07.2011 4 z 5