Šťastná pútnička přehled

Šťastná pútnička https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75752/stastna-putnicka-75752.jpg 4 72 72

Lucia Santa, hrdinka nášho románu, prežíva svoj pohnutý osud v newyorskej West Side, dobre známej štvrti chudobných prisťahovalcov, v ktorej vyrastá podhubie mafie. Autor však tentoraz vedome nesiaha po senzačnej téme — sústreďuje sa na osud prostej ženy, matky, prekypujúcej nevyčerpateľnou silou v boji s neľútostným osudom.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pravda

The Fortunate pilgrim , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šťastná pútnička. Přihlašte se a napište ho.

MM_Master
18.07.2022 5 z 5

Mario Puzo, autor kultového mafiánskeho románu "Krstný otec", ma tento krát prekvapil úplne civilným príbehom o obyčajnej, ale veľmi húževnatej žene. S Luciou Santou a jej rodinou som zdieľal pocity, radosti a starosti talianskych prisťahovalcov, ktorí prišli hľadať nový, lepší život v Amerike. Bolo to trocha smutné, trocha i veselé, ale predovšetkým hlavne silne ľudské.

Schamila
23.05.2022 4 z 5

Obdivuji lidi, kteří opustí svoji vlast a vydají se do neznáma s představou lepšího života. Tohle bych asi nikdy nedala. Někteří to zvládnou, někteří ne .... osudy jsou všelijaké, zajímavé čtení a skloubení života příslušníků dvou různých světů ....

nai.ivka
31.01.2021 4 z 5

Jako prvotina to bylo docela vydařené. Trochu se to táhlo. Kdo by rád nějakou akci, toho knížka moc neuspokojí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šťastná pútnička v seznamech

v Právě čtených1x