Aredhelka Aredhelka komentáře u knih

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Kniha je opravdu chytlavá, zajímavá a hlavně velmi dobře napsaná. Jediné mínus pro mne zde byly sny, které Ripleyová mívala během akce, prozatím jsme v nich nenašla nějaký smysl. Jinak knihu hodnotím jako velmi poutavou a určitě ji doporučuji všem milovníkům vetřelců.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Úžasná kniha, kteoru byhc doporučila přečíst každému v každém věku :)

02.08.2016 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Podle mne rozhodně špičková kniha! :) Není tu pro mne co vytknout :)

02.08.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Čekala jsme od tého knihy spoustu různých pocitů a myšlenek. Kniha je však neskutečně nudná, nic neříkající až trapná.

02.08.2016 odpad!

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Kniha je hodně zvláštní, chvílemi jsem se u ní i nudila, což se stane při spoustě knih, ale něco v ní mě nutilo číst dál a zajímat se o to, co bude následovat. Rozhodně nemohu říct, že kniha jako celek by byla nudná, často mne mátlo skákání v ději, ale celkový dojem z knihy mi to nenarušilo. Na konci do sebe vše zapadlo až člověka zarazí jak vše může skončit špatně. Nebo naopak dobře?

06.04.2017 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Serafína je velmi chytlavá a zajímavá kniha, která si žije svým vlastním světem. Hrdinka je sympatická a celý svět, který v knize existuje je zajímavou myšlenkou. Serafína by určitě mohla nabídnout více, kdyby se lépe propracovala, můj dojem na ni to však vůbec nezměnilo.

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Kniha patřila k mým nejoblíbenějším v dětství a Artemis sám byl mou nejoblíbenější literární postavou. Schopnost vytvořit záporného hrdinu, který je vlastně ve skutečnosti kladný tak, aby to nebylo do očí je opravdu uměním. Kniha mne jako dítě hodně oslnila a ráda se k ní vracím i dnes, když si chci odpočinout, nebo se odreagovat.

06.04.2017 5 z 5

Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Červená šakalice - O neobvyklém přátelství dvou nesmiřitelných šelem Šen Š-si

Úžasná a poutavá kniha, která nenechá čtenáře chladným. Musím uznat že s takovým "tématem" jsem se zas tak často nesetkávala. Kniha pobaví a přinese určitá ponaučení.

03.08.2016 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Velmi vtipné :D a chytlavé. Jakmile to jednou člověk dostane do ruky, nemůže přestat a musí to dočíst. Opravdu jednička :D :)

03.08.2016 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Rozhodně dokonalá myšlenka, dotažená do dokonalého konce. Rollins opět dokázal, že spojení něčeho a něčeho vytvoří obrovské NĚCO. Tím něco je kniha, která vás pohltí a nutí k zamyšlení, kniha, která není ledajaká.

02.08.2016 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

První kniha kteoru jsem od Rollinse četla. Naprosto mne uchvátila, sice musím uznat že jsem čekala v mystičtější a napínavější konec, ale zklamaná jsem nebyla. Amazonie je úžasným výtvorem, který vás dostane a knihu budete chtít dočíst, zároveň vás také nabudí k tomu, abyste si přečetli další jeho knihy. Amazonii jedině doporučuji.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Od knihy jsem očekávala mnohem více, nemohu říct že je kniha špatná, to určitě ne, rozhodně je zajímavá a myšlenka je originální a jedinečná. Bohužel to pro mne neznamenalo tolik, abych knihu hodnotila lépe.

02.08.2016 2 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Na tuhle knihu jsem čekala dlouho a byla jsem hodně šťastná, když jsem si ji konečně koupila. Popravdě kniha mi nepřinesla přesně to, co jsem očekávala. Příběh byl prakticky stejný jako příběhy v předchozích knihách, což už pro mne bylo trochu "nudné", ano vysvětlili sice jak se Erupce rozšířila, co se vlastně se světem stalo a jak vše probíhalo, ale uspokojivé to nebylo. Kniha mi přišla celkově nepropracovaná a konec nepřekvapivý. Neříkám že jde o špatnou knihu, to určitě ne, jen jsem čekala mnohem více.

06.04.2017 3 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Kniha začne velmi zajímavým příběhem, který perfektně nadchne. Určitá část je trochu nudnější, ke konci se však opět pěkně rozjede, až je člověku líto, že kniha končí a běží pro druhý díl. Pro ne moc kriticky myslící nadšence predátorů a vetřelců rozhodně doporučuji. :-)

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Jedním slovem ÚŽASNÁ. Kniha je opravdu jedinečnou a dokonalou tvorbou, která se nedá vůbec ničím předčít.

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Rozhodně zajímavá kniha :) nepřekvapila mne naprosto v ničem, nečekala jsem od ní kdo ví jaké zázraky, takže mne ani nezklamala. Prokleté město je kniha, který v sobě skrývá víc, než se autorovi podařilo z ní dostat. Rozhodně je to ale také oddychová a příjemná kniha.

02.08.2016 3 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Podzemní říši jsem popravdě musela číst 2x, abych jí přišla na kloub. Řekla bych, že námět tohoto dílu se trochu liší od jiných námětů Rollinsových knih. Kniha je tajemná a chvílemi rozhodně děsívá, je napínavá a velmi originální. Rollins zde dokáže spojit něco, co by mne nikdy spojit nenapadlo.

02.08.2016 5 z 5

Kdo by neznal Alenku? :) :) skvělá a zábavná kniha :) !

02.08.2016 4 z 5

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Zrod Hordy je nedílnou součástí herního světa warcraftu, který by si povinně měli přečíst všichni hráči, kteří se nestydí za to, že o tomto světě vůbec nic neví. Kniha je zábavná, čtivá a odhaluje nám spoustu ze světa Azerothu.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Húrinovy děti by si rozhodně měl přečíst každý fanoušek pána prstenů a každý, kdo se vůbec o minulost toho, co se ve Středozemi stalo, zajímá. Ze začátku může kniha působit trochu zmateně až nečtivě, je napsaná velmi zvláštním způsobem, který se však v průběhu četby stane právě tím, co dělá knihu tak skvělou. Vše na sebe navazuje, neexistují tu hluchá či nudná místa, a kniha celkově nádherně doplňuje celou trilogii Pána prstenů. Knihu musím jedině doporučit.