ardeas ardeas komentáře u knih

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Zlá holka a slušňak... aké romantické :) A zároveň aké predvídateľné. Tu však mi sadla rétorika hlavnej hrdinky, napriek šablóne žánru a aj autorky. Ako príjemný relax kvitujem. Jedine co ma rozčuľovalo je, ze sa Sawyer stále bila sama so sebou s faktom "nič necítiť" aby sa ubranila tomu, ze ju niekto zraní... Zo života som sa este nestretla s clovekom, čo by takto uvažoval, aby si uvedomoval a odopieral nejaké veci len preto, aby ho nezranili. Priala by som si veriť, že niektorí ľudia su skutočne tak silný a robia to vedome, ale skor to vyplyva s ich povahy a robia to lebo su taký. Tento "uvedomely fakt" mi tu proste nesedel. Inak nemám nejaké extra výhrady a kniha ma bavila viac ako tá o Dawn.

17.07.2022 4 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

(SPOILER) A tu strhávam o hviezdu menej, pretoze ta podobnosť s 50 odtieňov je pre mna az zarazajuca. Hrozne ma cely cas rozčuľovalo meno Lachlan, ako... furt som to citala ako LachTan :) A sexy chlapa si ako tulena predstavovat fakt nechcem. Inak sympaťák, ktorý je zlý a dobrý zaroven. Vývoj Keiry bol tiež zaujímavy, no tie nuancie okolo sexu uz boli na mna moc. Asi uz zacinam byť týmto žánrom zasytena ale neviem odpustiť tu analogiu s 50 odtieňmi... Benett mafia mi tiež nešla veľmi k ruke, ale aspoň mala originálny námet. Za mna dosť sklamanie. Možno casom siahnem po dalsich sériách a dúfam ze to nebudu opäť ako tato, rozrezana 1 kniha na 3 dieliky, len pre lepší predaj a marketing...

11.07.2022 2 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Stale sa to drzi na 3 hviezdach. Nic ma nejako extra nenadchlo a cim ďalej sa mi to podoba na dej z 50 odtieňov.

11.07.2022 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Zaujímavy začiatok knihy, nenazvem to trilógia, lebo aj rozsahom mi to pride akiby len rozrezali 1 knihu na 3 kusy. Zaujímavé zauzlenie deja a rozhodne osviežujúci koniec prvej.
Hodnotenie sem píšem po precitani celej "trilogie" a k poslednej napisem rozsiahlejsi komentar.

11.07.2022 3 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Tento typ knihy by som nazvala ako "ľahký relax". Nič hlboké, nič vypäte, vsetko slape ako namazane hodinky. A presne tak to je aj s touto knihou.

Čakala som hate love, nejaky hlbší rozpor, alebo dokonca aj nejaký zápor. Bolo to proste sladké a romanťarna ako vyšitá. Za mna na 1 večer pre totálne vypnutie s dokonalým pribehom o dokonalych ľuďoch. Nič čo mi asi utkvie dlhšie v mysli :)

07.07.2022 2 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

(SPOILER) Za mňa zatiaľ najlepší diel zo série. Killian ma od polky dost nudil a v dvojke mi Sophia išla na nervy :) Myslim, že touto knihou si autorka vysliapala na vrchol a uz len ťažko prekoná tak rozorvanu dušu muža, ktorý vyhorel a napriek všetkému sa snaží ísť ďalej a žiť. Bolo tam par vecí, čo sa mi nedajú odpustiť, ako konflikt Stely a jej otca,tam mi to príde akoby to autorka nejako vyskrtla. V pohode by som vzala aj par strán a drámy na ukor sexualnych chvíľ. Je to az smiešne, aké ľahké to bolo prejst a dať mu adios.
Napriek mnohemu sablonovitemu správaniu a jednoduchej zapletke, knihu si budem pamätať hlavne kvoli scene s Killianom, to ma dohnalo k slzam. Krásny moment, čo som s knihou tohto žánru uz dlho nezazila.

03.07.2022 4 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Prvú knihu som čítala asi pred rokom a napriek prostrediu, ktore mam rada, neohurila. Tu, chladný Gabriel, mi zo začiatku nebol vôbec sympatický. Sophie mi zas na začiatku sadla. Paradoxne ale ako som sa preluskavala knihou, obratilo sa to. Gabriela mam rada a ju nemôžem vystáť... jeho vyvoj mi príde normálny, jej "inteligentné" zvasty ma unavovali.
Jedno veľké mínus autorky, ze nedokáže pre mňa správne gradovat zapletku a vyvrcholenie. Rovnako som to mala aj pri 1.knihe. Holt, je to umenie vedieť to postaviť tak, aby to nebolo klišé a malo to svoj originálny a nepateticky zaver.

01.07.2022 2 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Knihu som začínala čítať na 3x.
Určitú rolu hral fakt, že to mám v slovenskom preklade. Proste niektoré veci v slovenčine znejú hrozne trápne, zatiaľ čo v češtine to vyznie vtipne.
Obsahovo, na začiatku ma to veľmi nevabilo, všetko bolo az veľmi okaté, nahodicky nahody... ale keď to beriem z obliga, nakoniec to bola veľmi osviežujúca kniha, aj keď ten zaver bol uz na mňa prisladky a epilog bola hotova cukrovka :D

12.06.2022 4 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

(SPOILER) Táto kniha je u mňa dosť rozporuplna. Na jednu stranu ju žeriem, čo do námetu a hlavne toho, ze Kai bol mafián so všetkou parádou. Bol to taký temný rytier a to ma zaujalo. Na druhej strane by bolo dobre aj čítať knihu z jeho pohladu, ktorý by bol vecnejsi, pretoze hlavná hrdinka s tou jej bipolarnou poruchou ma unavovala. Jej som to velmi nezrala. Proste niekedy je menej viac.
Plus konečne jedna z mála kníh, kde prvé vyslovene "Milujem ta" (resp. milujes ma) nebolo take pateticke ale malo smrc aky som dlhooo nezazila.

11.06.2022 3 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Za mňa klasika zo žánru, neurazí, ale ani extrémne nenadchne. Zhltnute za jeden vecer, na vypnutie stačila, ale myslím, ze časom zabudnem o com vlastne bola

09.06.2022 3 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Pred dávnejšou dobou som čítala druhu knihu v serii o Kyrianovi. Ta ma bavila, aj ked nie je to az tak aktuálne, kedze knihy su súčasne ale nie uplne najsucastnejsie, kedze absentuju socialne siete, ale! už majú aspon mobily :D
Celkovo, milá zmena, prepojenie historických a mytický prvkov so súčastnostou a este ak sexuálna linka. Nepopieram ze pravdepodobne to pojde podobne ako Bratstvo čiernej dýky, ale aj tak sa na to tesim, lebo ČBD mam rada :)

04.06.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Zo začiatku to vyzeralo nadejne, ale potom uz to šlo od 5 ku 2... Pride mi to nesurode, kostrbate, ziadna chemia, jedine co ma bavilo bolo, keď autorke vyšlo špičkovanie medzi postavami, ale aj to bolo poskromne. Velmi podpriemerné. Ku koncu som uz skalala, len aby bol koniec.

03.06.2022 1 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

(SPOILER) + prostredie, ci uz právnické alebo baletné
+ dramaticka zapletka v minulosti
_______________________________
- afektovanost konania hlavných hrdinov
- PRÍLIŠ veľa sexu, ktory by som povedala, ze bud dehonestuje zenu, alebo z nej robí trápnu naivku, alebo jedno s druhym
- kolisave kapitoly = za každým ked som cakala, ze uz aspoň jeden z nich dospie a bude dej o tom, ze nebudu TRUCOVAŤ, a just... ona mu tresne dverami pred ksichtom alebo on ju niekde pretiahne atd... dokolecka dokola
- a posledne minus je, ze uz sa mi ani nechce rozmýšľať, co vsetko ma na tejto knihe štvalo...

01.06.2022 1 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Nemôžem sa zbaviť pocitu, ze som to už čítala, uz od nejakej 1/4...alebo nejakú podobnú knihu, len si neviem ani za nič spomenúť akú. Dosť ma to stve a aj pocas čítania. Preto o hviezdu menej.
Inak, veľmi svižné. Tento štýl mám rada, takze mi to sedelo. Paradna oddychovka, kde som sa casto nasmiala, aj keď je dej pretkavany dramatickú linkou minulosti, ktorá hra určite na city.

30.05.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

(SPOILER) Prečítané za 6h. Ako to je rekord aj na mňa. Ale ze príšerná nuda... popravde som sa tesila len z toho, ako sa vyvinie konflikt medzi všetkými 4 ked zistia pravdu. Top moment bolo parkovisko pri bare. Inak som musela všetky tie blaboly od polovice skákať. Veľmi slabá kniha. Začínam mať pocit, že autorka si u mna minula sympatie pri prvých 3 knihach zo série Božský a koniec.

29.05.2022 1 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Rozprávka o princezne, ktorá našla svojho princa. Je to klišé, ale ten štýl podania je super. Ashu som zo začiatku nemlaa veľmi v láske, kvôli všetkým jej manierom, ale je super ako ju pán profesor usadil :D ten kontrast s jej materiálnym životom a jeho jednoduchosťou, kde na veciach nezáleží, lebo najdôležitejšie je aj tak úplne iné, ma proste dostal. Rozhodne oveľa lepšie a reálnejšie ako prva kniha, aj keď je to len "rozprávka" ;)

29.05.2022 4 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Celkovo namet a dej knihy podľa mňa vystihuje samotná nesikovnost hlavnej hrdinky niečo uvariť. Napad dobrý, aj niektoré prvky, ale aj ked budete mať najlepšie ingrediencie, pokiaľ neviete co mate s nimi robiť, nemôže to byť chutné.
A presne tento pocit mam z druhej knihy. Nedotiahnute charaktery. Autorka nahodí nejaký problém, ale nerieši ho alebo rieši blbosti. Po prvých 2 týždňoch od nasťahovania som už čítala len dialógy. Očakávala som ďalšou knihou progres, no ešte viac to padlo dole. Schéma deja bola az príliš podobná prvej, len plochsia... a ak vystrihnete sexuálnu scenu, je to v pohode od 14+ (tiez mi neda nepoznamenat ze autorka nema talent na atmosferu, ci uz deja samotného ale o to horsie sexuálneho).

28.05.2022 1 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Stále rozmýšľam, či je to prekladom. Uprednostňujem české preklady, no tu to na začiatku vyzeralo hravo aj na slovenčinu. No po štvrtine knihy mi už slovo "čudné" začalo liezť na nervy.
Skoro rovnako to mám aj s obsahom. Do polovice to bolo zaujímavé, anotácia knihy ma velmi navnadila. A od polovice knihy do konca to uz bola nuda.. velmi naivne a detinské. Na knihy z rovnakého prostredia a žánru to proste nemá gule.

28.05.2022 2 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Dnes hodnotím pocit, nie obsah (áno, nie je to ničím svetaborne, tak na čo to rozpitvavat).
A pocit z knihy,... že hmmmm :D Zbožňujem tento štýl humoru, samé ustipacne hlášky, v ktorých nájdete múdrosti + perfektné prirovnania a metafory. "Ja som podnapitý, ale ona je rozhodne sťatá." Výstižné a také priame a suché zároveň.
Takže za mňa, pocit z knihy, kde mi štýl tak neuveriteľne vonia, je skoro na max. Ale este to nie je na supernovu, 4*
Čo do obsahu, vid. komentare nižšie :DD

22.05.2022 4 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Kniha je príšerne nevyvazena. Zbytočné opisy, ci už znaciek a snobstva.. len to brzdilo dej. Do polovice knihy som mala chuť si búchať hlavou o stenu, že co to vlastne čítam. Potom sa to rozbehlo, ako hlavne Henry, toho chlapca zeriem :D vedel dat situáciam šmrnc. Ale ta nerozhodnosť a nevyvazenost deja to tak ci tak zabila.
V jednom odstavci sa píše ze najbližšie dni to zvládali, v ďalšom zistim ze vlastne preslo len 24h...ako fakt? A toto nie ze raz ale veeelmi casto. A zároveň sa všetko vyriešilo lusknutim prstov. Velmi nesurode, nerozhodne... a brutálne rýchle. Toto bol beh na 60m.
Plus uz to odznelo nižšie, parádne by osviezilo knihu písanie z oboch pohľadov. Takto mi to pride zahodeny potencial.

21.05.2022 1 z 5