ardeas ardeas komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Na to, koľko sa riesil Ryanov život a jeho vykliesnienie z depresií, by som uvítala aj jeho verziu, resp. aby príbeh rozprávali na striedačku.
Napriek príjemnej atmosfére, dobre vymyslenej zapletke, chyba mi tam skutočný život "óperky".
Bolo to velmi idylické a to aj napriek ľahkosti, s akou sa to čítalo, mi prislo nejako nemastne, neslane. Tiez ten prerod z mestskej babenky a dievča od vedla bol nejaký rýchly a zaroven sa to nejako vlieklo.
Na záver len konštatujem, ze je to jednoduchá oddychovka, bez nejakej drámy a ze vidím v knihe podobnosť s Začať znova od Mona Kasten. Len tam ma to bavilo viac.

30.10.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Zo série mam precitanu len tuto knihu. Nehovorím, že je zlá, ale ani dobrá. Dej je zaujímavo pretkany a rozsah je... no pesvihnuty. V konečnom dôsledku je to jedna veľká telenovela - ako na horskej dráhe a stalo sa tam snáď všetko, co mohlo, vsetok balast a klišé v jednom. Napriek prepracovanej myšlienke mi bola osudova spätosť jasná do začiatku a nebavilo ma čítať až umelo a okato vytvorené konflikty na zahladenie stôp, aby sa u čitateľa dostavil wow efekt. Stacilo by 200 stran a vtedy by som sa az tak nezamyslala nad tym preco to ci ono autorka napisala....škoda

29.10.2022 2 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Uz to tu baby nadhodili, defenzívou knihy je jednoznačne zle formulovana retrospektíva.
Knihu som musela dočítať na viackrát a pomedzi to citala ďalšie, lebo som z toho bola proste unavena. A keby tam tie časové vsuvky neboli, ani by mi nechýbali.

29.10.2022 2 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Veľmi odľahčená tak ťažká téma,zjednodušené a mne to nejako nesadlo. Stále mi tam niečo chýbalo a dialógy, napriek svojej hravej forme, mi prišli ze dej velmi neposuvaju a sú nejaké umelé. Plus ta nevyvazenost, ze su tak "dokonalý". O to väčšie bolo prekvapenie, ze ma kniha tak vysoké hodnotenie. Ako nenáročné čítanie asi stačí, ale aj na takéto jednohubky mam nejaké požiadavky a tu sa to u mna minulo.

P. S. : že som nakoniec si "spomenula", ze som to uz citala a zabudla na to, dosť vystihuje, ako sa mi príbeh vryl do pamäte.

28.10.2022 2 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Pre mna TOP zo serie, za nim Rowdy a Asa, samozrejme Rule, ale nebyt jeho ako tak dobrého, necitam celú seriu. No napriek tomu nie som až tak celkom dokonale uzrozumena s koncepciou autorky. Seriu mam rada hlavne kvôli prostrediu, než ostatným aspektom.

25.10.2022 4 z 5

Předtuchy smyslnosti Předtuchy smyslnosti Nalini Singh

Ako cez kopirak, velke sklamanie. Prebehla som zvyšné anotácie série a mam taky vnútorný pocit, ze je to plytvanie dobrým potencialom nametu velmi zaujímaveho sveta na sex a červenu knihovnu.
Som z tejto druhej knihy neskutočne unavena. Dookola stále to isté, hore dole, nič mi to nedalo a ako som pozrela ďalšie knihy, bude to takmer to iste aj dalej. Casom sa k serii vratim, ale od tohto to chce pauzu.

Neda mi poznamenať, ze by som uvítala knihu o 2 psyoch, namiesto zvysku,ale to sa nejako opomenulo. Škoda

23.10.2022 1 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Zaujímavy svet, dejová linka bola jasna, ale cesta zaujímavá. Trochu mi robilo problém slovo "psy", nakolko znie ako náš "pes" :) ale dá sa na to zvyknúť, no nepohrdla by som úpravou vyrazu na psyCH :DD Lepsie by sa mi potom vysvetľovalo druhým, co čítam... nie o psoch ale o psyoch.
Určite budem pokračovať v sérii, len dúfam, že to nebude ako cez kopirak a nebude to sladké. Tu to uz zacalo voňať práškovým cukrom po 2/3 knihy ale zatiaľ to zvládam.

19.10.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Obálka knihy je neskutočne zavádzajúca. Kde je ta kurpulentna kočka z knihy? Kde ma okuliare? A predpokladám ze ten chlap v obleku ma byt Michael? A pri tom vieme ze aj tak ide o toho sexoša od naproti...hm?
Kniha sa čítala sama, to nepopieram. Téma mi je blizka, kedze ani ja nie som ako špáradko, co asi pohladí kazdej zene ego, ked ju bude čítať, ako vnima hlavnú hrdinku jej milý vypracovaný Škót :) Ale nedá mi poznamenat, ze taký ustipacny sarkazmus s davkou nadlahceneho humoru v zene, co ma nizke sebavedomie a mysli si, ze je tučná... autorka sa sice snazila, ale podľa mna ludia co maju take nízke sebavedomie takto v duchu o sebe neuvažujú. Otravovalo ma to, lebo som tomu neuverila. Inak príjemná jednohubka a jeden večer.

09.10.2022 3 z 5

Tanec s diablom Tanec s diablom Sherrilyn Kenyon

Začnem hneď z kraja. Velmi mi prekáža štýl autorky ako pracuje s dejom. Je to na môj vkus až zbytočne natiahnuté o ten balast "och on je taky úžasný!" a "nieee, nezaslúžim si ju". Je to hrozna brzda a dej zbytočne stojí. A nie žeby to nevedela, pasáže kde je Acheron idú pekne, šup šup... Byť jej editorka, ma tam v texte červené more od pera :D
A ďalšia vec je veľká podobnosť s BČD a Zsadistom, este aj mená im začínajú na Z :) No paradoxne nevadí mi to. Ak by som to mala hodnotiť, tak je to take medzi 3* a 4*, no kedze zaver vzdy tak nejak spadne z neba, sam od seba a rychlo, napriek všetkému tomu brzdeniu... priklonila som sa tej trojke.

08.09.2022 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

(SPOILER) Musim poznamenať, ze som citala skor pribeh o Darii, dcere Mel... A že hmmm....? Co to sakra je? To je ako z uplne ineho sveta, ak opomeniem ze Melanie mi pride stale ako zenska s bipolarnou poruchou. To ostalo. A Jamie vlastne sa stotožňuje s vystupovaním z povodnej serie, pricom v tej ďalšej spin off je akoby uplne ina osoba.
Za mna samo o sebe jednohubka, v celkovom obraze opäť prekombinovany dej. Snažili sa tam natlacit vela do malého priestoru. Rozsahom skor poviedka ale stacila :)

01.09.2022 2 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

(SPOILER) Myslim, ze knihy od tejto autorky by sa mali hodnotiť s odstupom. Pomota Vam hlavu. Vie tak skvelo kamuflovat rôzne problémy v dejovej linke a zatlačiť na pílu, ze jej to proste zhtlnete.
Chystam sa prečítať celú seriu, hlavne kvôli spin off sérii, lebo ta ma viac zaujala svojimi postavami, no chcem mat celkový obraz. Žiaľ mnohonásobna nelogickost počínania postáv mi škrie oči.
Vsimli ste si, ze podla typu knih a vstavaných príbehov posudzujeme svoj život? Preto práve pri tejto autorke pociťujem akúsi zradu, aj ked su to knihy pre ženské publikum. Vo vztahu su vždy 2,no tu ma mrzí, ako je to vzdy chyba muza. Pri Deanovi ma to ozaj bolelo. Stratilo sa to v texte, aj ked mu odpustila, ved ako inak... ale je to smutné, ze autorky, nie len tato, stavia zeny do pozície, ze za všetko môže muz a ten to musi aj napraviť. Akoby sme my zeny boli anjeliky a neviniatka, vsak dami? ;)

28.08.2022 2 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Ako spin off séria nie zle, ale z prvej série mam precitanu len 1 knihu a zvysne asi zacnem citat az teraz. S tou prvou som bojovala, Vicious mi nesedel, ale táto kniha sa citala sama.
Na druhu stranu ked sa nad tym zamyslim hlbsie, tak dej knihy je prekombinovany a to iste mal aj Vicious. Zbytočne vyhroteny a častokrát prisladeny. Zaver bol klišé, nad ktoré sa neviem povzniesť.
Jedine čo ma nadchlo, ze sice kniha je podla mna nižší priemer, ale vedľajšie postavy, ku ktorym sa viažu ďalšie knihy ma velmi potesili. Knight ci Luna, to su zaujímavé osobky, ktoré budem chcieť spoznat oveľa viac, ako tieto "polámané" osoby Darie a Penna, ktorý boli - podla mna - zbytocne vyhrotene a ich konflikty pritiahnuté moc za vlasy. Keby to autorka zjemnila, určite by som sa ku knihe niekedy vratila, ale takto to bola neuveriteľna melodrama :)

25.08.2022 3 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Nuda! Dala som tomu pol knihy, kde v jednom kuse autorka opakuje ze je(sú) iná lebo su anjeli... Kriste pane, ved to každý pochopí hneď na začiatku, netreba mu to otlkat o hlavu... Nic sa tam nedialo.
Myslela som, ze dam tomu nádej, veď ďalšie knihy vyzerali na lepšie hodnotenie ale to, ze sa tam nič nedialo a mladý anjel sa fakt správa ako drzá pubertiacka, ktorá klame a robí si co chce.. co ja viem, na knihu o anjeloch mi príde az velmi hriešna :DD
Tiez mi doslo, ze vysoké hodnotenie maju len ďalšie knihy, ktoré po väčšine kritiky prvej vela ďalších nečíta a teda to hodnotili len skalný.
Od polovice som to uz skakala, ze nech je koniec.

07.08.2022 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

(SPOILER) Artova kniha!
Velmi umelecké spracovanie, ktoré neskusne každý. Ja tam nepatrím. Jude mi isla často hore krkom, ale Noaha som mala rada. Opisy umeleckého razu pre mna vekmi brzdili dej. Ak vam to nesadne po prvých 2 kapitolách, tak cely dej knihy je v podstate na posledných 30 stranach v rozuzleni.
Plus dosť mi vadil pocit, ze autorka sa snazila napchat do 1 knihy snad všetky problémy sveta.

31.07.2022 3 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Ľahká gay romance s hlbšou zápletkou. Námet velmi dobrý, ale jazyk autora mi nesadol,ten štýl bol zdĺhavý a dej dosť brzil. Rozumiem, ze chcel vysvetliť pocity Tea, jeho rozkol ale niektoré veci si človek vie vyvodiť z deja a nepotrebuje to stale opakovať.

31.07.2022 3 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Príšerná nedotáčavost... plochy dej, bez iskry. Az závratne mimo realitu. Najlepší moment v knihe, co ma skutočne oslovil bolo ked dostala tu prácu. Ale zvyšok bol priveľmi naivný a neskutočny. Nevedela som to autorke uveriť.
Tiez mi vadilo časové rozpätie. Vela veci sa dialo až extrémne rychlo a mnohé veci sa zas zbytočne vliekli. Napad dobrý ale nevyužitý potenciál... ako u mnohých z daného žánru. Žial nie kazdy autor to proste vie ukočirovat.

30.07.2022 1 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

Prečítané za 1 den. Ako relaxačna kniha velmi dobre. Dosť vyvážené, aj rozumu, aj blaznivosti a nebolo to az také cukrové, ako pri tomto type kníh býva, s malou davkou sexu, ktoré to okorenili, nie zabili dej :D

30.07.2022 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

(SPOILER) Za mňa jedna z najslabších zo série co som čítala. Everly bola az príliš detinska a v tejto knihe som neskutočne postradala pohlad z Nolanoveho uhla pohľadu. Zo začiatku mi to prislo ze sa všetko vlečie a ze čítam myšlienky nejakej 14-15r sopliacky, co sa sprava uplne expresívne, napriek snahe autorky aby vyznela dospelo, postava vyzerala kontraproduktívne. Nolana som čakala ako väčšieho rebela, ale aj ten nejako vysumel do stratena. O tom, ze mala dejova linka naboj o vyrovnaní sa s otcom tyranom... nic nic nic a zrazu sa vyriesilo všetko. Popravde by som uvítala knihu, kde na konci hlavnu hrdinku ziska niekto iný, tie deje su uz trosku ploche a keby sa dala dokopy s Blakeom, vobec by mi to nevadilo. Osudových lasok na prvy pohlad... to je ako ta erotika od Dawn :D Asi som presytena autorkou ale tato kniha ma veľmi sklamala.

29.07.2022 2 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

(SPOILER) Ach jaj, toto proste bolelo,ci už samotný štýl alebo obsah. Pred časom som čítala knihy od autorky a tie ma bavili, no táto bola "próza"... už to tu odznelo ale neda sa mi neopakovat - nemôže byť TAJNÝ agent, keď to roztrubuje všade, ze je tajný! Celkovo až neuveriteľné, že to niekto žerie autorke a že jej samej to nedocvaklo...

24.07.2022 1 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Prečítané a čoskoro to bude zabudnuté, napriek námetu, ktorý nie je az tak originálny a veľakrát až plytké klišé, no začiatok ma popravde veľmi navnadil. A potom to už šlo z kopca.
Neviem ci je to prekladom, ale styl mi nesedel. Niektoré repliky sú anachronicke, akoby lietali v čase. Pride mi, že sa s tym proste autorka trapila, chyba v tom texte ľahkosť.
Obaja si niečo prinášajú do vzťahu, som rada ze Elena sa drží pri zemi, realistka, co je v posteli dračica. On je zase opatrný, ale vie sa otvoriť. No po prvej tretine knihy som začala s textom a frázovanim bojovať. Unavovalo ma to... a zaver bol až prirýchly. Doslova lusknutie prstov. Chýbal mi tam nejaký vyvoj, a nie, ze ho osvietilo.. príliš rýchle, na moj vkus. Teraz váham, ci načat ďalšiu, nejako ma to neláka.

22.07.2022 2 z 5