archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Knížku jsem objevila náhodou.Nemohu napsat, že by se mi nelíbila. Nechápu, proč se spisovatelka tolik snažila, aby čtenářům děj připodobnila Mlčení jehňátek. Přitom s tím thrillerem neměla nic společného. Songjong mi byla sympatická, ale chování otce bylo zvláštní. Otec dal Hajong jed, aby mohla vraždit ? Proč ?

16.03.2022 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Objevila jsem tuto knížku. Místo abych pracovala, tak jsem stále četla a četla. Byla krásně romantická. Vadilo mi přeskakování děje před nehodou Jennifer a po nehodě. Ze začátku jsem se v tom nevyznala a musela jsem tyto úseky několikrát číst, abych je pochopila.
Podle mě to byla v této knížce jediná vada.

12.03.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Zajímavý a dojemný příběh, který se dobře četl. Život v psychiatrické léčebně musel být hrozný. Závěr mi připadal dost nepravděpodobný, ale knížka se mi přesto líbila.

09.03.2022 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knížka se mi líbila, i když je pro dospívající mládež a já jsem staršího středního věku.
Při jejím čtení jsem si odpočinula a představovala si různé druhy kávy.

07.03.2022 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Pana Markoviče obdivuju. Je mi sympatický. Neodvedu si představit, že bych takovou práci dělala.Jeho chování k vyšetřovaným, jako k normálním lidem, bylo obdivuhodné. Škoda, že s ním člověk nemůže normálně mluvit a zeptat se ho na věci, které v knížce nebyly.

05.03.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knížka se mi líbila. Dobře se mi četla. Když se seznámila s Edem, tak jsem si říkala, že to bude červená knihovna. Konec mě mile překvapil. Těším se, že si od ní zase nějakou knížku přečtu.

01.03.2022 5 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Bylo zajímavé, že vyprávění začíná lahev vína. Děj mě chvilkama nudil, nemohla jsem se do knížky začíst. Když si hlavní hrdina koupil dům, kde prožíval dětství, tak mě knížka začala víc bavit a lépe se četla.

26.02.2022 3 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Příběh se dobře četl, zajímavé fotografie z doby tehdejšího lyžování. Popis vlastního závodu mně připadal trochu zmatený. Dokumenty z doby po vlastním závodu mi přiblížil
historii závodu lépe.

26.02.2022 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Knížka se mi moc líbila. Krásně se četla. Z každé stránky bylo znát, jak moc autor miluje naši zem.

26.02.2022 5 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

To byla první knížka, kterou jsem od dotyčného autora četla. Ze začátku jsem byla mile překvapena. Knížka se dobře četla a bavila mě. Poslední část mě zklamala. Během chvíle detektivové zločince odhalili a byl konec. Nejsem pro sáhodlouhé zkoumání a hledání indicií. Ovšem knížku, která takovou rychlostí odhalí vraha, jsem ještě nečekala.

26.02.2022 3 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Knihu jsem si přečetla, ale kdybych jí měla srovnávat s předcházejícími díly, tak se mi moc nelíbila. Byla zbytečně zdlouhavá, hlavně svými popisy drogových excesů hlavní hrdinky. Líbil se mi popis života v Keni.

17.02.2022 3 z 5

Dcery Štěstěny Dcery Štěstěny Tara Hyland

Knížka se dobře se četla. I když byla taková oddechová, tak se mi líbila .

08.02.2022 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Velice se mi líbila. Zajímavě popsané studium lékařství v 11. století

05.02.2022 5 z 5

Děj knihy byl hrozný. Nedovedu si představit, že existují lidé, kteří od malička týrají děti. Nechápu, jak někdo nedokáže odlišit pravdu od vymyšleného hororu. Nedokázala jsem se vžít do mnohočetné poruchy osobnosti.

24.01.2022 5 z 5

Anděl hrůzy Anděl hrůzy Edgar Wallace

Knížka je naivní, ale roztomilá a ráda jsem si jí přečetla. Na Žabí bratrstvo nemá, ale proč si nepřečíst oddechovku.

09.01.2022 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Dobře a rychle se četla. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a krátké věty. Zajímavý děj, i když byl částečně nepravděpodobný. Byla to první knížka, kterou jsem od Camilly četla. Třeba si ještě nějakou knížku půjčím.

29.12.2021 4 z 5

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

I když byl děj částečně nevěrohodný např. ke konci chování Valide , tak se romantická, oddechová knížka dobře četla.

28.12.2021 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Snažila jsem se jí prečíst, ale nijak mě nezaujala. Brzy na ní zapomenu

27.12.2021 1 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Četla jsem jí dávno. Nijak mě nezaujala, asi jsem byla mladá a nerozuměla jsem jí. Třeba se k ní vrátím.

27.12.2021 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Tato knížka je skvělá . Popisuje celou historii divadla. Je tam rozebraná spousta situací, o kterých jsem vůbec nevěděla. Např. jsem byla ráda, že jsem se konečně dozvěděla, proč se rozešli se Šebánkem. Děkuju autorovi.

26.12.2021 5 z 5