archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Četla jsem jí dávno. Nijak mě nezaujala, asi jsem byla mladá a nerozuměla jsem jí. Třeba se k ní vrátím.

27.12.2021 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Tato knížka je skvělá . Popisuje celou historii divadla. Je tam rozebraná spousta situací, o kterých jsem vůbec nevěděla. Např. jsem byla ráda, že jsem se konečně dozvěděla, proč se rozešli se Šebánkem. Děkuju autorovi.

26.12.2021 5 z 5

Můj rok 1960 Můj rok 1960 Martin Ježek

Nemohu uvažovat, že je knížka vědecká a všechno je pravda. Mně se knížka líbila. Hezky se četla. Asi se mi líbila proto,že jsem se v tomto roce narodila.

26.12.2021 4 z 5

Kryptologie, šifrování a tajná písma Kryptologie, šifrování a tajná písma Pavel Vondruška

Tato knížka byla velmi zajímavá. Nečetla jsem jí pečlivě, ale vždycky jsem si vybírala pasáže, které mě zaujaly.

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Tento díl mi připadal zbytečně natahovaný. Podrobný život Nualy mě nudil. Podle mě se k ději nehodil. Ztracená sestra byla celou dobu stresovaná, že jí pronásledují nějaké dívky. Na závěr se rozhodla, že pojede do místa, ze kterého měla takový strach. To bylo dost nepravděpodobné. Jsem zvědavá, kdo je táta Sůl.

26.12.2021 4 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Knížku jsem koupila pro svoji těhotnou dceru. Předpokládala jsem, že to nebude vážná a naučná knika pro těhotné. V tom mě nezklamala. Na můj vkus byla přehnaně vulgární, ale protože jsem od ní nic nečekala, tak se mi celkem líbila, i když patřím do kategorie babiček.

19.12.2021 2 z 5

Hlavolam Hlavolam Eileen Dreyer

Knihy z lékařského prostředí se mi většinou líbí. Tato kniha k nim bohužel nepatří. Ze začátku mně vadilo chování většiny postav. Předpokládám, že to byla nadsázka. Molly a její zvláštní vztah k Frankovi mě také nenadchnul. Konec se mi celkem líbil, ale to nijak nezlepší můj negativní pohled na tuto knihu.

19.12.2021 2 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Byla to první knížka, kterou jsem od této autorky četla. Nijak zvlášť mě nezaujala.
Ze začátku byl děj dost pomalý a nudný, teprve ke konci se začal rozbíhat. Na můj vkus byl zbytečně erotický.

17.12.2021 3 z 5

S nadějí S nadějí Dorothy Garlock

Četla jsem knížku Na konci duhy. Objevila jsem knihu S nadějí. Celkem se mi líbila.
Ale typem děje se dost podobná knize Na konci duhy.

16.12.2021 3 z 5

Na konci duhy Na konci duhy Dorothy Garlock

Nic jsem od této knížky nečekala. Překvapilo mě, že mě zaujala a líbila se mi. Už mám připravenou další knížku, kterou si chci přečíst.

16.12.2021 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Knížka se mi ze začátku líbila, ale potom se podobný děj stále opakoval. Musela jsem se moc snažit, abych jí dočetla. Podle mého nic moc.

12.12.2021 2 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Od začátku jsem se do příběhu začetla a velmi se mi líbil. Po sblížení obou hlavních hrdinů mně začaly vadit nesmyslné rozchody hlavní hrdinky, která si je potom rozmyslela. Vrchol byl na konci. I když byla "polomrtvá ", tak několikrát všechny donutila, aby jí pustily k Nicholasovi. Byl to naprostý nesmysl, který mně hrozně vadil.
Myslela jsem, že si budu číst další Reynardovi knihy, ale nebudu. Jedna knížka mi stačila.

12.12.2021 3 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Začátek mě velmi zaujal. Mám ráda knihy o filmech, ale takový typ knihy jsem ještě nečetla. Knížka se mi celkem líbila, i když přibližně od poloviny začal být děj dost rozvleklý. Závěr mě otrávil.

05.12.2021 4 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Začátek mě zaujal. Potom, když příběh pokračoval a začaly se střídat kapitoly , které vyprávěla Jess s kapitolami, kde psycholožka popisuje její fiktivní chování, jsem se začala v ději ztrácet. Musela jsem si některé kapitoly číst několikrát, abych pochopila, kdo je vlastně vypráví. I když knížka není úplně 100 %, tak se mi líbila.

22.11.2021 4 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

I když nemám ráda válečné romány, tak jsem se do tohoto příběhu rychle začetla. O těchto popisovaných událostech jsem nikdy neslyšela. Alespoň jsem si rozšířila mezery ve vzdělání.

04.11.2021 5 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Nejspíš to bude první a poslední knížka, kterou jsem od pí. Deváté četla. Snaha o vtipné glosy ze života její rodiny.
Ze začátku se dala číst, ale potom to byla nuda.

24.10.2021 2 z 5

Záležitost srdce Záležitost srdce Danielle Steel

Chtěla jsem si přečíst zase nějakou romantickou oddechovku. K tomu jsou knížky D. Steelové vhodné. Nic jsem od ní nečekala, ale také jsem nebyla zklamaná.

20.10.2021 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Joan Johnston

Romantická, vtipná pohádka, která se dobře četla. Ovšem nebyla tak úžasná, abych si jí zapamatovala.

17.10.2021 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Jako většina knížek Dana Browna je napínavá až do konce. Samozřejmě hlavní hrdinka přežije všechny nástrahy. Věřím, že jisté pasáže z politiky, vědy a špionáží jsou pravdivé. Vůbec jsem netušila, kdo je hlavní padouch.

17.10.2021 4 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Knihy od P.D. Jamesové ráda čtu. Druhá povídka se mi líbila, třetí povídka ze serie Adam Dalgliesh mě zklamala, protože jsem jí vůbec nerozuměla. Bohužel nic moc.

29.09.2021 2 z 5