Stíny minulosti

Stíny minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43328/captive-heart-stiny--43328.jpg 4 56 14

Captive Heart série

Anglický šlechtic Lion Denbrigh dostává do výchovy dceru svého amerického přítele, který zemřel. Sedmnáctiletá Charlotta je krásná, chytrá a svérázná. Vyrostla v Americe a britským konvencím se odmítá přizpůsobit. Přes počáteční neshody se s Lionem sblíží, ale cítí, že on ji nemiluje. Jeho sestra jí svěří, že se měl ženit, ale nevěsta ho zradila a nakonec se otrávila. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Captive , 1996

Hatshepsut
29.08.2022 4 z 5

Děj této knihy není nijak náročný, nicméně pasáže mezi "spratkem" Charlie a hrabětem Lionem byly vtipné. Celkově řadím mezi velmi oddechové romantické čtení. Zatím má druhá kniha od této autorky a rozhodně nebude poslední.

archivářka115
17.10.2021 4 z 5

Romantická, vtipná pohádka, která se dobře četla. Ovšem nebyla tak úžasná, abych si jí zapamatovala.

Ála1968
20.02.2021 4 z 5

Bylo to moc hezké.Romantika se vším všudy.Doporučuji romantičkám k přečtení.

mariva
28.09.2020 4 z 5

Odpočinková četba, sladké romantické čtení, naštěstí obohacené humornými kousky hlavní hrdinky.

Kudík
07.09.2020 4 z 5

Má první kniha od této autorky a velmi povedená. Hlavní hrdinka lady Charlotta ( pro přátele Charlie) byla úžasně živé stvoření. A Lion byl něco jako opatrovník a krotitel v jedné osobě. :) Jeho sestra Olivie/Livy byla Charlottin opak, ale po jejím příchodu také ožila. Dohadování hlavních hrdinů bylo úsměvné. Rozdíl mezi výchovou lady v Americe a Anglii byl doslova propastný. Celkově příjemné a oddychové čtení.

LilianaFalcon
15.07.2020 4 z 5

Taková rozotmilá pohádka.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Charlotta byla trošku ztřeštěná, Lion spíš rezervovanější. Chvílemi úsměvné ale velice pohodové čtení na odpoledne

moudivlacek
24.09.2017 5 z 5

Klasická červená knihovna, která vás pobaví na jedno odpoledne. Ale každopádně velmi mile. Hlavní hrdinové mají mezi sebou neustále nějaké spory a problémy, ale autorka to řeší velmi vtipně a rozhodně ne nudně.
Bytelně tu vystupuje rozdíl té doby - chladnou etikou v Anglii a uvolněností a nevázanosti v Americe.
Milovala jsem Charlottu od první chvíle, Liona jsem trochu litovala a pak jen se smíchem sledovala, jak oba spějí ke společnému konci.
A k němu spěje i další ústřední dvojice a té jsem to přála také.
Prostě potěšení na srdci, pobavení a vyčištění hlavy - to vše vám tato kniha poskytne.

havrmoni
06.07.2017 3 z 5

Jako první jsem četla sérii Sisters a tohle je proti tomu takový romantický slaďáček. Hrdinka se mi líbila,já mám radši takovéto než ty upjaté anglické dámy. Nebylo to špatné,takový průměr.

Meluzínka
09.08.2015 5 z 5

Pro mě opravdu moc pěkné čtení :)

Babo
15.09.2014 4 z 5

Spíš než román pro ženy bych napsala takový dívčí románek,oddychovka bez jakýchkoliv překvapení,ale sympaticy napsaná.
Nehraje si na žádné velké umění a už vůbec ne na erotický román,což je jedna z věcí,která mě docela od čtení románů pro ženy odrazuje.Láska patří k životu každého ,ale nemusí to být jak cukrkandl ani plné patosu.Takže kdo si chce zavzpomínat na mládí a střeštěnosti s ním spojené,doporučuji.

PomněnkaPrvní
06.01.2014

Anotace nečtu, abych se předčasně nedočetla něco, co nechci. Ale tuto anotaci asi někdo rozumný upravil, takže už toho příliš neprozrazuje, jak uvádí první komentář. Knížka má opravdu mouchy, jak je níže uvedeno, ale já jsem se skvěle bavila. Charlotta (která si nechá říkat mužským jménem Charlie) je živel, ale ne neuvěřitelně. Je bystrá, upřímná, zcela nekonvenční, ale dobrosrdečná. Proto trvá na tom, aby ji služebnictvo oslovovalo křestním jménem, říká všem svoje názory a neohroženě se mužům dívá do očí, místo aby zdrženlivě klopila zrak. Liona tím vytáčí k nepříčetnosti. Při čtení se budete smát nebo culit celou knížku.

Tiama
18.05.2013 3 z 5

Takové pěkné oddychové čtení, nebylo přehnaně unylé, jsem spokojená.

zoja
19.02.2013 3 z 5

Tak v první ředě mě zklamala anotace, která prozrazuje úplně celkový příběh této knihy. Proto, kdo nechtějí vědět, jak kniha skončí, bohatě postačí první 4 věty z anotace. Další věc, která mi vadila, byl věk hlavní hrdinky (17) a hrdiny (29). Sice už byli příběhy s větším věkovým rozdílem, nicméně takhle mladé dámy v romantických knihách moc nemusím. Navíc se tam opravdu chovala jako dítě a Lion ji spíše vychovával, než s ní jednal jako se ženou. Také mi vadilo, že nebyly dostatečně popsané postavy, celou knihu jsem naprosto nevěděla, jak dotyčný vypadá a jak si ho představit. A v neposlední řadě, ze zakřiknuté, ušláplé, kulhající malé myšky se během vteřiny stala svůdnice, které nejkrásnější a nejbohatší muž nemohl odolat. Tím ale nechci odrazovat, Joan Johnston mám ráda, ale tahle kniha mi asi moc nesedla :-(

romance historické romance

Joan Johnston