Vánoční vražda a jiné povídky

Čtyři dosud nevydané povídky z pera jedné z nejslavnějších autorek detektivních příběhů. Jedna z nich popisuje případ, jehož součástí byla před padesáti lety sama P. D. Jamesová, v dalších dvou se seznámíme s mladým Adamem Dalglieshem. Všechny povídky jsou hravé, důmyslně sestavené a vyprávěné s elegancí a typickým náznakem humoru i hlubokým pochopení pro nejsložitější stránky lidské povahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318908/vanocni-vrazda-a-jine-povidky-A2T-318908.jpg 3.771

Adam Dalgliesh

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Motto

The Mistletoe Murder And Other Stories, 2016

Kniha Vánoční vražda a jiné povídky

RADOST

Průměrné detektivní povídky pro krátké chvíle oddychu.

Florindela

Příjemná oddychovka, hlavně žádný šílený krvák, naopak vždy překvapující rozluštění záhad. Stojí za přečtení.

zuzi1162
17.10.2020

Celkem hezka oddcyhovka.

knihomolka27
07.07.2020

Přečteno kvůli poslední povídce ze života autorky. Je to jako kdyby sama Agáta Christie prožila vraždu podobnou těm o kterých píše. Nemohlo to nepřilákat mojí pozornost. Překvapuje mě co všechno si z toho dne autorka pamatuje. Četla jsem to i dvakrát.

jaroiva
16.01.2020

U povídkových knížek dávám dost často 3*, protože některé povídky jsou lepší, některé horší, takže vychází průměr.
Tady jsou ale všechny povídky jen průměrné. Dávám spíš přednost Agathě Christie a vidím, že dělám dobře.

jeff87
21.06.2019

Některé povídky lepší, jiné horší, celkově podařená sbírka. Je z toho cítit pocta Agátě Christie, povídky se četly dobře.

Jenny055
26.01.2019

Počúvala som audioknihu a bola som veľmi sklamaná. Čítala Kateřina Veselá a zdalo sa mi to hrozné. Pritom má celkom príjemný hlas, keby sa nesnažila tak veľmi hrať postavy. Autorku P.D. James mám rada a niečo som už od nej aj prečítala, ale k poviedkam sa už asi nevrátim.

katy87
16.11.2018

Není to vůbec špatné, ale povídkám chybí detailní rozpracování a silnější závěr.