aquaver aquaver komentáře u knih

První První Kiera Cass

Jako zakončení trilogie to bylo dobré. Za mě určitě lepší než ten předchozí díl. Ale když budu hodnotit tuhle trilogii jako celek, tak se jedná o dobrou sérii. Každopádně nevím jestli se pustím někdy do těch dalších dvou dílů. Přeci jen už nejsem cílovka.

19.03.2022 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Druhý díl nezklamal a bavil mě stejně jako ten první. A přesto, že mě mrzí, že už je konec, jsem ráda, že to je jen duologie. Tuhle sérii jsem si oblíbila a stejně tak i autorku, která se teď bude řadit k mým oblíbeným autorům. Tak snad zase někdy vyjde nějaká její kniha nebo dokonce opět nějaká další série, to bych si rozhodně nenechala ujít. Určitě doporučuji jak sérii Zlodějský tanec, tak i Letopisy pozůstalých.

07.02.2022 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tohle bylo skvělý. Bavilo mě to stejně jako předcházející trilogie (možná dokonce i o trošku víc). Neměla jsem šanci se ani začít nudit a nerada jsem odkládala knihu z ruky (až tak čtivé to bylo :D). Kazi byla skvělá a hned jsem si ji oblíbila. A to samé Jace, jeho rodina, Synové (na to jméno jsem si musela ze začátku opravdu hodně zvykat) a West. Potěšila mě zmínka, nebo spíš mini scéna s Rafem a Liou. Mohu jen doporučit.

07.02.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl nezklamal, držel se na podobné úrovni jako ten první. Snad se někdy v budoucnu k této duologii vrátím. Můžu jen doporučit.

31.12.2021 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Druhý díl stejně dobrý jako ten první. Jen škoda, že je to zároveň poslední díl. Nechce se mi s Měsíčními kronikami loučit :(

10.10.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Vyhýbala jsem se této knížce skoro půl roku. Bála jsem se zklamaní z druhého dílu... nooo... očividně jsem se bála zbytečně. Druhý díl nezklamal. Jasně má to své nedostatky a na první díl to nemá, ale i přesto jsem si Krev a med náramně užila. Jen to čekání na další díl bude fakt skvělý. Obzvlášť po tom konci. A co bych asi vytkla, tak to jsou chyby v knize, hlavně tedy překlepy. Normálně toto ani pořádně neřeším, chápu že se sem tam něco vloudí, ale tady toho bylo krapet už moc. Až to trošku rušilo čtení.

06.10.2021 4 z 5

Nádherné kresby. A celkově krásně zpracovaná kniha. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Kdyby těch příběhů bylo víc, nestěžovala bych si :) Jako doplňková kniha splnila očekávání. Rozhodně doporučuji na zlepšení dne.

27.09.2021 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

O trochu slabší než první díl, ale i tak jsem s pokračováním spokojená.

28.07.2021 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Nevadilo mi číst v podstatě to samé co už bylo v prvním díle. Naopak to bylo dost zajímavé. Jen to bylo dost smutné a bolestivé... ty kapitoly, kde byla Tylera minulost mi dali dost zabrat. Číst o takovém tématu není zrovna lehké. Přesto jsem ráda, že jsem si jeho pohled a tím pádem i jeho minulost mohla přečíst, díky tomu se vše vysvětlilo... důvod proč se tak choval, proč tak rychle ztrácel nervy. Doporučuji dát tomuto dílu šanci pokud se vám líbí zbytek celé série.

12.04.2021 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Tak tato kniha mi dala celkem zabrat... I když ji čtivost opravdu nechybí, tak jsem ji ze začátku musela pořád odkládat. Myslím, že hlavní problém bude ten, že je to jeden velký zmatek... je to celé zpatlané dohromady... Každopádně za polovinou už to bylo trošku lepší... Ne že by to bylo úplně špatné, to opravdu ne... ale za mě tedy asi průměrná kniha... Přesto se možná i někdy pustím do pokračování, už jen z toho důvodu, že jen málokdy něco nedočtu.

12.04.2021 3 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Milý příběh. Sice velmi předvídatelný, ale to nevadí. Jen bych si někdy ráda přečetla knížku na toto téma s tím rozdílem, že bych do poslední chvíle stále nevěděla kdo je ten NN. Bylo by to dost zajímavý :) Každopádně se mi ale tako kniha líbila a potěšila. Normálně bych asi i dala menší počet hvězd, ale zrovna v tu dobu, kdy jsem to četla, tak jsem byla z knihy nadšená, takže proto plný počet hvězd :)

05.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tato doplňková kniha k Měsíčním kronikám byla pěkná. I když chvílemi mě nebavila tolik jako ostatní knihy ze série. Vím, že by mi asi mělo být Levany i líto, ale to co provedla Evretovi, tak se mi možná zhnusila ještě víc. Evreta mi bylo velmi líto. Chápu, že to co ji udělala Channary bylo fakt hnusný a celkově byla její sestra příšerná, ale Levana se od ní tedy zase až tak neliší (kromě začátku).

24.09.2020 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další velice originální zpracování. Zavřená v družici namísto ve věži... velice originální a zajímavý nápad. Trochu mě překvapil charakter Crew, v prvním díle mi přišla trochu jiná charakterově (mám teď namysli tu komunikaci přes D-comm), asi jsem nečekala, že bude až tak naivní. Ale i tak je to fajn postava. Autorku si teď řádím ke svým oblíbeným autorům, stejně jako tuto sérii. A samozřejmě doporučuji.

15.09.2020 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Je to přesně taková ta knížka na jeden večer, když potřebujete zvednout náladu. A tento příběh to rozhodně splňuje. Celou knížku jsem se nasmála. Takže tuto knihu jen doporučuji. Od této autorky asi nejlepší její kniha. Alespoň tedy mě bavila nejvíce.

29.10.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem objevila díky seriálu. Jsem moc ráda že můžu prohlásit že se mi líbí oboje a jak seriál tak i knižní předlohu jsem musela dát v kuse. Takže hned po přečtení Cizinky jsem si musela pořídit ne jen druhý díl, ale rovnou i třetí a čtvrtý. Bohužel teď musím čekat na další díly a doufám že brzy se mi do ruky dostane i Hořící kříž a budu moct pokračovat dál ve čtení.

19.05.2024 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Další oddechovka od autorky, která se úplně nabízí k letnímu čtení.

30.07.2023 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Dost jsem se této knihy obávala. Opět se jedná o můj restík, který na mě čekal v mojí knihovně nějakou delší chviličku. Od knížky jsem díky hodnocení začala čekat zklamání a možná díky tomu právě jsem spíš nadšená. Za mě to rozhodně není žádný propadák. Dokonce bych i řekla že to není úplně i průměrný, kdy za chvíli už ani nevíte o čem kniha byla. Má to zajímavý nápad a zajímavé vytvoření světa. I když je pravda, že ze začátku to tak úplně nevypadalo. Rozjezd to má trošku slabší. A naopak konec je jak na horský dráze. Ale... Kniha si rozhodně zaslouží pokračování (už jen kvůli tomu otevřenému konci) a navíc bych i řekla že znám pár sérii, které jsou o dost víc slabší a ty jsou komplet vydaný. A tak prosím... Jestli váháte jestli se máte do knihy pustit, či nikoli... (Třeba kvůli právěže tomu hodnocení). Dejte Kráskám šanci. Někomu se líbit bude, někomu ne, ale šanci si to rozhodně zaslouží

22.05.2023 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Jedna z mých srdcovek Četla jsem už před pár lety a nedávno mě lákalo si to přečíst znovu. A můj názor na tuhle sérii se nezměnil. A i když jsem moc dobře věděla jak to skončí, stejně mě ten konec znovu dojal. Za mě Pekelný stroje jsou mnohem lepší jak Nástroje smrti. Jak formou psaní, dobou ale i postavami. Určitě si to zase někdy přečtu :)

22.05.2023 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Do Sirény se pouštím o dost později než jsem měla v plánu a je to docela hodně znát. Kdybych to bývala přečetla tak cca 3 roky zpátky, byla bych z toho asi víc nadšená. Takhle už jsem starší a ve čtení jsem se přeci jen trošku posunula. Jako nápad je to zajímavý, jen se mi malinko nelíbí to zpracování (ale to bude tím že opravdu nejsem cílovka), chvílemi to mělo takový hluchý místa... Kdy mě to prostě zase až tak nezajímalo a nevadilo mi knihu odložit... Což mě se zase tolik nestává. Romantická linka šla, i přesto že nebyla moc vypracovaná. Asi spíš opravdu doporučuji si to přečíst v tom věku -náct

04.05.2023 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tak úplně nevím co si o tomto díle myslet. Ale jsem docela zklamaná. Od posledního dílu jsem zkrátka čekala asi trošku něco jiného.

04.05.2023 3 z 5