aquaver aquaver komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Trilogii Hladových her jsem už četla pár let zpátky a celkem dost jsem si je oblíbila. Takže dříve či později jsem se k této knize musela dostat. A ani nevím jak, ale měla jsem ji přečtenou velmi rychle a bavila mě celou dobu. Očekávání splnila. Sice jsem věděla jaký Snow je, ale jako ten konec byl i na mě moc. Takhle rychle otočit postoj k Lucy. A co se týče samotného Snowa, tak asi půjdu proti ostatním, ale že bych si ho tedy nějak oblíbila se říct nedá, naopak mi z něho bylo dost zle. I když je pravda, že ze začátku jsem si taky říkala, že snad nejde o tu samou postavu jaká byla v předešlých knížkách (což tím asi dokazuje jak je kniha výborně napsaná, obzvlášť vývoj jeho charakteru). Za mě byl super Sejanus. Toho jsem si oblíbila, podobně jako to bylo u Peety... o to víc mě ten konec přijde krutý a bolestný... vlastně bych i řekla přímo odporný.
Určitě moc doporučuji. Je to pěkné doplnění k Hladovým hrám. Zvažuji že si přečtu celou trilogii znovu.

17.07.2022 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nemám ráda milostný trojúhelníky. A tenhle je jeden asi z nejhorších. America mi v tomhle díle lezla dost na nervy. Co stránka to jiné rozhodnutí. Chápu, že člověk může být někdy zmatený, ale tohle bylo už přehnaný. Takže proto jen 3 hvězdy. Američina nerozhodnost to hodně kazila. Jinak to ale bylo fajn.

19.03.2022 3 z 5

Celkem milá jednoduchá oddechovka. Na odreagování ideál :)

09.11.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Skvělá kniha. Romantická linka celkem milá. Elizabeth byla fajn hlavní postava, Nathaniel byl úžasný a Silase jsem si taky oblíbila. Ale nejvíc co se mi asi na této knížce líbilo, byl ten vymyšlený svět. Nejspíš se k ní někdy zase vrátím.

14.09.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Miloučká letní oddechovka. Přesně tak bych nazvala tuto knížku. V něčem mi to malinko připomnělo mojí oblíbenou knihu Cinder&Ella (i když ta stejně stále vede). Obě hlavní postavy jsem si hned oblíbila a v něčem jsem se s Bailey i shodovala. Je dost možný, že se ke knize někdy v budoucnu zase vrátím. Můžu jen doporučit :)

18.08.2021 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Od této knihy jsem měla docela dost vysoká očekávání a musím uznat, že to možná bylo ještě lepší než jsem čekala. Kellena jsem si oblíbila hned od začátku, to samé Ferius, a samozřejmě taky Reichise (kdo by si taky tuto chlupatou "mírumilovnou" potvůrku neoblíbil :D). Mohu jen doporučit.

03.06.2021 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Tato série si mě opravdu získala, i přesto, že jsem od ní neměla až tak velké očekávání. Jednoduše řečeno mě bavila. Taky proto jsem ji měla celou přečtenou během týdne. Co se mi na této sérii asi libí nejvíc, tak je ten vývoj postav. Především tedy Tylera, byl to opravdu velký posun... A pak další věc, která je na tom skvělá, je popisování jednotlivých míst. Ať už to byl Portland, New York či Santa Monica... všechno to bylo nádherně popsaný. Tyler s Eden a další postavy mi budou chybět. Vlastně celý tenhle příběh mi bude chybět a mrzí mě, že už jsem to dočetla... Určitě doporučuji celou sérii. A někdy se možná opět k tomu vrátím :)

12.04.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Bylo to předvídatelné, ale za to milé čtení. Postavy jsem si dost oblíbila a asi nejvíc mě zaujal Liam a Ava (Určitě si přečtu i její příběh). Myslela jsem si, že já sama dost zbožňuju čokoládu, ale na Mei rozhodně nemám :D Ta obálka je úžasná.

09.01.2021 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl série byl stejně tak skvělý jako ten první. Všechny pohledy byly zajímavý, ale o trochu lepší byli části s Cinder a kapitánem. Dost jsem si tuto novou postavu oblíbila. To snad ani nejde, si ho neoblíbit :) Příběh Scarlet s Vlkem mě bavil o trošičku méně (ale opravdu jen trochu). Kvůli této knize jsem ani nešla spát a radši si dál četla. Stejně jako první díl doporučuji.

15.09.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tak tato kniha byla naprosto úžasná. Ne jen že to je převyprávění na popelku, což už jen ten námět mám ráda, ale to zpracování... to spojení sci-fi s pohádkou... opravdu úžasné. Z nějakého, ale mě neznámého, důvodu jsem se nějakou dobu této knize vyhýbala. A to byla chyba. Ale pořád lepší později než nikdy :) Měla jsem to předčteno během jednoho dne, vůbec jsem tu knihu nemohla odložit. Napsáno velmi čtivě a napínavě. A ten závěr... ta část na plese, a pak ten úplný konec, i když tedy byl dost předvídatelný. Dost postav jsem si zamilovala. Ať už samotnou Cinder, Pivoňku, Kaie a samozřejmě Iko :D Rozhodně doporučuji.

14.09.2020 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Další fajn oddechovka. Jen že začátku mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Jinak se mi ale knížka líbila.

09.12.2023 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tohle je moje první kniha od autorky. Nejsem si přesně jistá co si o tom myslet. Trochu mi asi nesedl styl psaní... Hlavně to opakovaní toho jednoho slova bylo celkem už otravný. Závěr mi tam taky moc nesedl. Takže za mě průměr. Dám ale ještě autorce šanci a jsem zvědavá na její jiné knížky.

08.11.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Druhá knížka od autorky, kterou jsem četla. Jako první jsem četla Daisy Jones & The Six, a díky tomu jsem měla tedy od Malibu v plamenech celkem vysoká očekávaní. Jsem ráda, že na mě tedy nečekalo zklamání. Jen bych řekla, že první část knihy byla o trošku lepší než ta druhá. Pak to začalo malinko pokulhávat a chvílemi i nudit. Jinak jsem s knihou spokojená a těším se na další knížku autorky (mám v plánu se pustit do Sedm manželů Evelyn Hugo).

09.07.2023 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

(SPOILER) Nádherná, zajímavě a celkem i zvláštně napsaná kniha. Líbilo se mi, že to bylo psaný z obou pohledů, a jak bylo skvělé ukázané, že často se nejedná o lásku na první pohled... Byli i skvělé napsané postavy... Fakt nechápu proč jsem tuto knihu odkládala tak dlouho. Jediný za mě takový menší mínus je rozhodně konec. Jsem trošku zmatená z toho, jestli jsem s koncem spokojená nebo ne. Na jednu stranu to byl zase jiný konec a ne ten klasický... Ale mohlo to přeci jen skončit aspoň trošku jinak... A ne tak otevřeně? Hádám, že mě teď čeká zase nějakou chvilku dumaní, jak to tedy pokračuje... Nejsem si úplně jistá, jestli se k příběhu někdy zase vrátím. Jestli to třeba není jedna z těch knih, kterou si stačí přečíst jednou. Ale kdo ví... třeba se budou vracet aspoň k nějakým pasážím. Rozhodně ji ale zařadím ke speciálním knihám... Doporučuji.

14.11.2022 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Další kniha od autorek a podle mého názoru asi zatím nejlepší (je pravda, že dost knih jsem od nich ještě nepřečetla). Víc mě bavila asi první polovina (ale jen o trošku), a pak se mi moc líbil ten dojemný epilog. Jestli někdy budu zase potřebovat oddechovku, tak rozhodně se pustím do další knihy od nich. Určitě doporučuji :)

17.07.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekci jsem četla pár let zpátky... Tedy aspoň ten první díl, pak jsem to nějak odložila a už se k tomu nevrátila. Takže jsem se rozhodla napravit resty. Jako milé připomenutí to bylo fajn a jsem ráda, že jsem si to přečetla.

19.03.2022 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Příjemná nenáročná oddechovka, přímo ideální když se nechce moc přemýšlet.

06.03.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Kdybych to měla zhodnotit hned po přečtení, tak jsem byla z této knihy nadšená a říkala jsem si, že asi nezvládnu čekání na další díly... no ale teď s odstupem několik dní jsem trochu vystřízlivěla... Kdybych to totiž měla srovnat s Maasovou, jak to tady často bývá, tak to rozhodně na to nemá. Přirovnání k Maasové byl vlastně taky jeden z důvodů, proč jsem se do Z krve a popela pustila. Proto jsem se rozhodla, že jednu hvězdu uberu. Jinak jsem ale spokojená a rozhodně se nemohu dočkat pokračování.

02.03.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Od této autorky jsem měla čest si přečíst Malychina, což byla kniha, která mě dost bavila a S láskou, Lukov nezklamala a bavila mě podobně. Na Jasmine jsem si sice musela trošku ze začátku víc zvyknout, ale nakonec si mě získala. Její rodina byla taky moc fajn. No a Ivan byl zkrátka skvělý. Bylo pro mě zajímavé nahlédnout do světa krasobruslařů... bylo to zase něco nového a jiného. Epilog zahřál u srdíčka. A líbilo se mi, že tady se jedná opravdu o velmi pomalou romantiku, to bylo doslova něco pro mě. Už se těším na další knihu od autorky. Jen jediný co mě neláká je její první kniha, co u nás vyšla - Kulti... na tu se zatím nechystám, abych byla totiž upřímná, tak ta mě moc nezaujala.

07.02.2022 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Na Everly jsem si musela ze začátku jen trošku více zvyknout, ale jinak byla moc fajn. To samé Nolan. Jen mi vůbec není blízké téma student a učitel a toto byla první kniha, kterou jsem na toto téma četla. Dost jsem si oblíbila i Blake, možná proto se na další díl těším ještě více než jsem se těšila na tento. Jen se tomu tak trochu vyhýbám, protože se nechci s touto sérií rozloučit. Každopádně za mě stále vítězí prostřední díl, hold na Isaaca a Sawyer nic nemá :D A tento je za mě asi nejslabší. To ale neznamená, že byl špatný. Takže Doufat znovu určitě doporučuji, stejně jako předcházející díly série Začít znovu.

24.01.2022 4 z 5