aquaver aquaver komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Druhý příběh v pořadí, co jsem četla od autorky. Z příběhu až mrazí. Ani nevím jakými všemi slovy mám knihu popsat. Z knihy jsem pak chytla menší čtecí depreso-krizi (což u mě většinou znamená, až na výjimky, že jsem si přečetla něco co mě zasáhlo a většinou se jedná o skvělou knihu). A i když jsem z autorčiných knih četla zatím jen dvě (rozhodně to chci v nejbližší době napravit), tak autorka už i tak patří mezi mé oblíbené autory. Její příběhy jsou psané, jak kdyby tam člověk sám byl (už z toho jen mrazí) a navíc se dozví něco co třeba ani neznal. A řekla bych že je to i lepší forma, než hodiny dějepisu ve škole. Určitě doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Illuminae mám doma už nějakou delší chvilku a když jsem se konečně rozhodla, že se do ní pustím, tak už jsem si nemohla vzpomenou o čem že to vůbec má být... I když měla jsem nějakou představu když vezmu v potaz, že je to sci-fi. Zajímavá forma zpracování knížky, stránky díky tomu doslova utíkali a najednou tak velká bichle byla pryč. Z toho formátu jsem měla sice malinko obavy, ale ukázalo se, že úplně zbytečně. Jsem ráda, že jsem se ke knize nakonec dostala a v mojí knihovničce na mě čeká druhý díl. Tak snad se mi bude líbit podobně jako tento.

22.05.2023 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Jedna z mých srdcovek Četla jsem už před pár lety a nedávno mě lákalo si to přečíst znovu. A můj názor na tuhle sérii se nezměnil. A i když jsem moc dobře věděla jak to skončí, stejně mě ten konec znovu dojal. Za mě Pekelný stroje jsou mnohem lepší jak Nástroje smrti. Jak formou psaní, dobou ale i postavami. Určitě si to zase někdy přečtu :)

22.05.2023 5 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Tuto knížku znám z wattpadu, kdy jsem tenkrát čekala až vyjde další část. Pamatuji si že tenkrát jsem byla z příběhu hodně nadšená a ten konec mě zamrzel. Na druhou stranu je to aspoň jiný konec. Každopádně dneska už to pro mě není. Je znát, že je to opravdu pro náctileté. Jednoduše napsáno (a spoustu chyb - nemyslím teď jako i/y apod., ale někdy ten příběh divně navazoval až to nedávalo smysl).
Každopádně asi jako knížka pro mladé dívky to je fajn. Obzvlášť když nemají třeba ještě tolik načteno.

22.05.2023 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Do Sirény se pouštím o dost později než jsem měla v plánu a je to docela hodně znát. Kdybych to bývala přečetla tak cca 3 roky zpátky, byla bych z toho asi víc nadšená. Takhle už jsem starší a ve čtení jsem se přeci jen trošku posunula. Jako nápad je to zajímavý, jen se mi malinko nelíbí to zpracování (ale to bude tím že opravdu nejsem cílovka), chvílemi to mělo takový hluchý místa... Kdy mě to prostě zase až tak nezajímalo a nevadilo mi knihu odložit... Což mě se zase tolik nestává. Romantická linka šla, i přesto že nebyla moc vypracovaná. Asi spíš opravdu doporučuji si to přečíst v tom věku -náct

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá, protože autorčina jiná kniha - Cinder & Ella (stopro doporučuju) se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih. No další Cinder & Ella se rozhodně nekoná, na to to určitě nemá... Ale jinak jsem byla spokojená, taková klasická oddechovka.

Výzva Výzva Elle Kennedy

Další skvělá knížka od autorky. Určitě se k ní někdy v budoucnu zase vrátím. Kdybych měla shrnout celou tuhle sérii, tak bych si asi nejlepší díl nevybrala, za to asi nejslabší díl se mi zdál první (ale opravdu jen o trošku). Doporučuju

04.05.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tak úplně nevím co si o tomto díle myslet. Ale jsem docela zklamaná. Od posledního dílu jsem zkrátka čekala asi trošku něco jiného.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak jsem se konečně k tomu Zaklínači dostala. Chudák celá série byla dlouhou dobu na sekačce. A tím dlouhou dobu myslím pár let. Po zkouknutí seriálu mě nějak přešla chuť si to přečíst, byla jsem ale okolím ujištěna, že to se seriálem (hlavně s 2. sérií..) nemá až tolik společného, a že to rozhodně stojí za přečtení.. to mě trošku uklidnilo a zvedlo očekávání... A hlavně taky donutilo abych tomu konečně dala šanci. A teď už mohu říct, že jsem se tomu vyhýbala zbytečně, protože si mě ten příběh rozhodně získal. Sice jsem byla ze začátku trochu zmatená a hlavně mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale jinak se mi to moc líbilo a bavilo mě to.

30.03.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další krásný a miloučký příběh od autorky. Tuhle sérii prostě zbožňuju. Už se moc těším až se pustím do další knížky... jen si je musím šetřit, abych je neměla hned všechny přečtený :) Což je dost obtížní úkol. Určo doporučuji :)

29.03.2023 5 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Znám seriál, který jsem si oblíbila, a proto jsem byla i lehce zvědavá na tuto knížku. Která rozhodně splnila má očekávání a jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Doporučuji těm kdo už viděl seriál.

29.03.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

I když jsem měla od knížky celkem vysoká očekávání, tak jsem nadšená. Autorka patří k mým oblíbeným, získala si mě právěže sérii Off-Campus. Můj nejoblíbenější díl je asi hned ten první, proto jsem si hned po přečtení této knížky znovu přečetla Návrh a je vidět, že se autorka opravdu v psaní posunula. Tahle knížka byla taková třešnička na dortu. Jen možná maličko to mohlo být delší, protože ty stránky strašně rychle mizely. Určitě doporučuji :)

01.03.2023 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Tak úplně nevím jak to ohodnotit. Na tuto knížku jsem se celkem hodně těšila a byla na ní velmi zvědavá. A to je možná ten problém... Čekala jsem možná od toho malinko víc. Nejmíň se mi asi líbilo vyprávění o šípkové růži a nejvíc asi Petr Pan.

06.02.2023 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Další kniha z mého seznamu restů. Už ani nevím jak dlouho jsem ji odkládala. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, přestože už nejsem cílovka, ale i tak mi příběh něco dal. A protože se mi kniha líbila a emočně mě zase odrovnala, tak jsem po přečtení ze zvědavosti koukla na film a neměla jsem to dělat... podle mě se tedy moc nepovedl. Kniha má dost pěkných citátů a myšlenek. A i když jsem věděla jak to skončí, stejně mě ten konec dostal. Rozhodně doporučuji.

06.02.2023 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Knížky od této autorky mám moc ráda. Jako vtipné oddechovky s vážnějším tématem. Protože o zábavu tu fakt není nouze. Až na pár situací jsem se hodněkrát nasmála. Po předchozím díle s Brennou a Jakem, u kterého jsem si říkala, že se mi líbil z této série nejvíc, tak po tomto díle se nemohu rozhodnout, který díl je lepší. Huntera a Demi jsem si moc oblíbila. Snad si v nejbližší době přečtu i poslední díl.

28.01.2023 5 z 5

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Malinko jsem od toho čekala trochu víc. Ale jinak se mi to líbilo. Dustin je jedna z nejlepších postav.

21.01.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tuto knihu jsem si nějakou chvilku šetřila, protože jsem měla celkem od ní vysoká očekávání. A na jednu stranu jsem ráda, že jsem tak učinila, na druhou mě mrzí, že jsem si ji přečetla už dřív. Úplně nevím jak posbírat všechny pocity, které z knihy mám. Za mě je to stručně řečeno nádherná kniha s depresivním, ale zároveň i inspirujícím příběhem. Protože kniha na mě působila jak dosti smutně, tak zároveň i chuť cestovat a poznávat svět, zkrátka žít, a ne jen přežívat. Zbožňuju tyhle knihy co mě donutí nad tím přemýšlet nějakou delší dobu, nebo jinak řečeno, když u mě zanechají nějakou stopu. A to tato kniha rozhodně udělala. Určitě se k ní někdy moc ráda vrátím. Jednoznačně doporučuji, myslím že každýmu by mohl tento příběh něco předat :)

19.01.2023 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tak pro změnu, když mě neiritovala Juliette, tak to byl zase Adam. Který to tedy podle mě někdy fakt už i přeháněl. Milostný trojúhelník dopadl přesně tak jak jsem čekala. A jsem za to ráda. Na konci knihy jsem si říkala, že to přece nemůže už končit a zjistila jsem tak celkem nemilé překvapení, že tímto dílem to nekončí, ale že ty další díly nejsou přeložený... Tak to tak vypadá, že se nakonec přeci jen někdy pustím do čtení v angličtině. Snad tedy někdy tuhle sérii dočtu :)

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

V druhém díle mě začla trochu víc rozčilovat hlavní postava, nebo vlastně dokonce hned rovnou dvě. A to Juliette a Adam, přičemž rozhodně vede Juliette. Několikrát se tam opakovalo to stejný pořád dokola... Až už to fakt lezlo na nervy. Jinak se mi ale pokračování líbilo, možná mě dokonce bavil víc jak díl předešlý. Když pominu ty pasáže s Juliette.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tak pro první knihu v tomto roce jsem se rozhodla vybrat jednu ze svých větších restů. Trochu déle mi trvalo než jsem se pořádně začetla. Strašně mě ten styl, jak to bylo psané, rozčiloval. A bylo to tedy jednoduchý, většinu věcí mi bylo jasný hned. A jak jsem už zapomněla jak zněla anotace a o čem by to vůbec mělo být, tak jsem tedy celkem koukla že se jedná o další sérii s milostným trojúhelníkem. Tady jen chci k tomu říct, že mi to bylo hned jasný jak to dopadne. Jinak se mi příběh líbil a jsem ráda že jsem se do této série pustila.