april4 april4 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

O knížce už zde bylo napsáno v podstatě vše a se vším nelze než souhlasit, tak se nebudu nijak rozepisovat. Jen musím pochválit úžasnou obálku.... ten žloutkový věneček, taková malá obyčejná věc a jaký dostává po přečtení knihy strašidelný význam.

12.10.2021 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako malá jsem v ní doslova ležela, mamka mi četla, já si prohlížela ty úžasné obrázky a hltala každé slovo. Znovu jsem ji otevřela v rámci čtenářské výzvy a i po těch letech jsem si vybavila atmosféru dětství. Naprostá a nadčasová klasika, která nezklame.

05.01.2022 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ze začátku jsem měla trochu problém, čekala jsem, že čtu krimi a chvilku mi trvalo, než jsem se "přeladila" na špionážní román. Pořád jsem čekala, kdy se vrátím do onoho hotelového pokoje a lehce mě mátly ony skoky do minulosti. Trvá to ale jen pár stránek, než člověk pochopí, že musí nechat hotel hotelem a vydat se s Poutníkem na cestu. Teď mohu s čistým svědomím říct, že je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Skvěle napsané, chytré, napínavé, propracované do detailu ... a v dnešní době (bohužel) až strašidelně reálné.

27.11.2018 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pár předchozích Holeovek bylo sice Nesbovsky skvěle napsaných, ale něco málo jim chybělo ... možná ta správná "šťáva", při jejímž požívání by mi padala čelist a stoupala tepová frekvence, nevím, nedovedu to lépe definovat. Při Zatmění mě žádné "wow" momenty také dech nevyrážely, ale ten celkový dojem a spokojenost z dobré Holeovky jsou zpět a jsem moc moc ráda, tohle mi chybělo :-) Styl psaní nemá smysl rozebírat, ten prostě hltám, ať Jo Nesbo napíše cokoli, k tomu chytrá zápletka (kam na to ten člověk chodí? :-) ) a nejistota spolu s napětím až do konce ....jo, je to fakt dobrý. Ani těch nechutností tam zas až tak moc není, Sněhulák a Levhart byl v tomhle směru o dost horší .

10.12.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ze série asi nejslabší kousek, i když je to pořád velice dobré. Děj už mi přišel hodně nahuštěný, chvilkami překombinovaný, některé pasáže mě až tak nestrhávaly. Než jsem si zvykla na nové postavy, tak mě rušila genderová vsuvka, čtete o muži a najednou je tam žena.... Jinak opět propracované do detailu s velmi zajímavým (i když lehce uspěchaným) koncem.

20.07.2023 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Jako první mě napadlo, že je to strašná kniha. Ale není, je to skvělá kniha o strašných věcech. I přes její obsáhlost jsem měla problém ji odložit, King píše poutavě, vtáhne člověka do děje a nepustí. A zmiňovaný konec? Bez problému, absolutně nijak neruší celkový dojem z knihy.

18.04.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po téhle knize bych asi normálně nesáhla, zkusila jsem ji v rámci čtenářské výzvy s tím, že jde o jeden z řady dystop. románů pro děti a že uvidím, jestli to půjde. Pochybnosti zmizely po pár řádcích a ve finále jsem knížku zhltla za 2 dny. Opravdu originální téma, napětí tak akorát (jde to i bez hektolitrů krve a nechutností), přičemž jedna z nejvýraznějších scén je popsána tak "obyčejně", až má člověk husí kůži. Bezmoc, strach i náznaky naděje, rychlý děj bez hluchých míst, napsáno poutavě a čtivě.... Pro mě velice příjemné překvapení.

16.09.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Jo Nesbo může asi napsat cokoli a bude se mi to líbit. Zajímavý příběh, poutavý styl psaní, porce napětí.... funguje to i mimo Oslo a bez Harryho Holea.

23.04.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha je detektivkou sotva z poloviny, zbytek děje hlavní hrdina vzpomíná na dětství a mládí prožité na ostrově, přičemž ony vzpomínky mě bavily více, než samotné vyšetřování vraždy. Autor občas popisuje prostředí i nálady dost detailně a na můj vkus až zdlouhavě, ale celková drsná atmosféra ostrova člověka pohltí, takže čtení ubíhá až k poctivým čtyřem * :-)

11.08.2023 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

"Princ Ládík" Zibura mě baví. Mám ráda jeho styl psaní, ten životní optimismus, pohodu a nadhled, kterým jsou knížky prošpikované. Moc jsem se těšila na Evropu, i díky tomu, že je mi nejbližší... Bohužel mi přišla ze všech knih nejslabší. Pořád je to vtipné a milé, ale tak nějak zrychlené, jako kdyby všechny ty země prosvištěl rychlíkem s dvěma třemi zastávkami. Chybí mi tu ta atmosféra a pocit, že pochoduju po jeho boku, jako bylo třeba v první knize.

05.08.2021 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Přiznám se, že romány, speciálně ty pro ženy, nejsou mým šálkem kávy. Nicméně knížku jsem dočetla....nějak jsem ji nedokázala definitivně odložit, chtěla jsem vědět, jak co dopadne (i když je zde vše poněkud předvídatelné). Jako odpočinkové čtení do MHD dobré, samolepku "Světový bestseller" bych ovšem ve vteřině sloupla.

10.04.2019 2 z 5

Já budu evidentně vybočovat z davu, ale knížka mě nijak výrazně nenadchla. Mohu o sobě prohlásit, že ač mudla, tak jsem velký Potterofil ... a možná právě proto jsem čekala víc. Víc podrobností, zážitků a dojmů. Takhle mi to připadalo, že Tom procházel studii, občas se někde zastavil, s někým krátce pohovořil, střihl si pár scén a pokračoval dál. Pak to naházel na papír stylem, který se zrovna dvakrát nedá nazvat literárním talentem. Nejzajímavější mi přišla závěrečná část knihy, tam je to to, co by si člověk pod autobiografií představoval. Pochvalu určitě zaslouží i nadhled nad svým životem, ale upřímně, kdyby nebyl v díle obsažen ten čarodějnický fenomén, tak na dračku asi nepůjde.

19.10.2023 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nápad hodně dobrý, začátek také, ale pak jen šupem dolů. Styl psaní mi moc nevyhovoval, něco rozvláčné, něco naopak nedotažené, pár dialogů jsem četla opakovaně, protože mi utíkal smysl (možná má chyba :-) ). Trochu to na mě dělá dojem, že si někdo v Anglii řekl, že napíše pořádnou severskou krimi, ale bohužel, nepovedlo se.

07.03.2018 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Taková večerní jednohubka k zamyšlení. Nijak výrazně neuchvátí, ale rozhodně nenudí ... a určitě na ni nezapomenu :)

20.03.2024 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

První výraz pro hodnocení, který mě napadl, je "slátanina".
Kdyby mi někdo řekl, že se někdy budu prát s knihou od Stephena Kinga, tak se mu vysměju. A přece se to stalo. Nechápu jak je to možné a je mi to líto. Nicméně ten skvělý rukopis tam pořád je, takže si dám véliký oddech a zkusím to znovu.

08.03.2023 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

J.K.R. mám zafixovanou jako autorku s obdivuhodnou fantazií, píšící velice chytlavým způsobem. Harryho Pottera jsem i ve věku dospěláka zhltla jedním dechem a bohužel jsem to samé čekala i teď. Knížka na začátku nemá moc velký spád, přišlo mi to spíš takové rozvláčné popisování budov, osob, prostředí... měla jsem problém se do ní začíst. Postupem času se děj začne trochu hýbat a nabídne celkem zajímavý příběh, ale víc jak na 2 hvězdičky to není. Dalším dílům určitě šanci dám, ale jen tak na pohodu na dovolené, neboť žádné "wow" momenty jako u mistrů seveřanů tady asi nenajdu.

20.01.2023 2 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Zajímavý příběh, tradičně skvěle napsané.......ale - nějak mi nesedělo chování hlavních postav, Carl byl na můj vkus až moc hodný, Asad moc usedlý, Rose málo extravagantní. Nicméně pořád špička ve svém oboru. Další díl by měl mistr Adler-Olsen napsat co nejrychleji, neboť nevím, jak to čekání vydržím :-)

17.08.2022 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Deník psaný pohledem náctiletého kluka, který zaručeně pobaví i dospěláky.

12.01.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Neměla jsem číst anotaci, čekala jsem "husokůžový" zážitek ála King, což se bohužel nestalo. Nicméně....je to dobře napsané, pro mě čtivé, chvilky napětí tam byly, zajímavý konec také, takže, ano, celkem spokojenost :-)

17.04.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

U Hadrového panáka jsem (marně) čekala, že dostojí své pověsti knižního bestselleru. Od Loutkáře jsem nečekala vůbec nic a popravdě ani nevím, proč jsem po něm po tom "Panákovém" zklamání vůbec sáhla. Teď můžu s klidným svědomím napsat, že nezklamal. Méně kudrnaté, méně překombinované, méně nesmyslných vět, celé mi to přišlo dotaženější a čtivější. Za mistry ze severu sice stále jen tak vzdáleně pokulhává, ale třetímu dílu šanci dám :)

19.09.2018 4 z 5