anovy64 anovy64 komentáře u knih

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Tak tato kniha mě nenadchla. Unylý děj, zápletka skoro žádná.

12.03.2024 3 z 5

Varování Varování Kathryn Croft

Zajímavá kniha s překvapivým závěrem. Docela jsem si knihu užila, i když thrillerem bych ji nenazvala.

08.03.2024 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Tuto knihu bych řadila spíš k průměru, už jsem četla od Rollinse lepší knihy.

06.03.2024 3 z 5

Po bitvě je každý manžel generál Po bitvě je každý manžel generál Alena Jakoubková

První polovina knihy velice čtivá a reálná. Druhá však připomíná pohádku a to mi trochu vadilo. Škoda, ale i tak se kniha četla dobře a člověk aspoň nemusí nad ničím přemýšlet, může úplně vypnout a vychutnávat si děj.

03.03.2024 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha se sice četla dobře, ale byla taková spíš nudná, ospalá, neměla spád. Nic moc se neděje, chybí akčnost. Paní Klevisová mi moc nesedí. Je to moje druhá kniha s detektivem Bergmanem a asi taky poslední.

01.03.2024 3 z 5

Tenkrát v noci Tenkrát v noci Karin Slaughter

Zpočátku dost zdlouhavé, ale ke konci byla kniha čtivá a měla spád. Už jsem ale četla lepší knihy. V tomto díle se dozvíme hodně nepříjemné věci ze Sařiného soukromí, s kterými musí po letech opět bojovat.

27.02.2024 4 z 5

Poslední restaurace v Paříži Poslední restaurace v Paříži Lily Graham

Velice pěkná, i když dost smutná kniha. Začátek byl trochu rozvláčný, ale pak se děj rozběhl a byl vylíčen velice poutavě a napínavě. Nejvíce jsem si asi užívala tu část, kdy Marianne žila v Provence. Doporučuji.

24.02.2024 5 z 5

Kapitánova čest Kapitánova čest Lucie Jehličková

Velice čtivý a poutavě napsaný příběh, který je protkán nejen romantickou linkou, ale ukazuje i sociální problémy tehdejší doby. Na prvotinu opravdu dobře napsané.

22.02.2024 5 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Druhý díl byl čtivější, poutavější a hodně realistický. Realita převažuje nad romantikou, ale takový byl bohužel život v této době. Kniha byla čtivá, i když hodně smutná. Během čtení jsem si říkala, jak je dobře, že žijeme v 21. století a nemusíme zažívat takový krutý osud jako lidé a hlavně ženy před sto a více lety.

20.02.2024 5 z 5

Polibky svatojánské noci Polibky svatojánské noci Cornelia Engel

Romanticky laděný příběh zasazený do krásné skotské přírody. Děj předvídatelný, ale kniha se četla hezky. Druhý díl si taky ráda přečtu.

12.02.2024 5 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Tento díl byl snad ještě lepší, než předcházející. Plný zvratů, intrik a napětí. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Už se těším na další díl.

11.02.2024 5 z 5

Sestry od majáku Sestry od majáku Gill Thompson

Čtivě napsaný příběh o nelehkém osudu dvou sester během války, která jim změní život. Obě prožívají své útrapy, lásku, bolest, ale i naději v lepší zítřky.

08.02.2024 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Nebylo to špatné čtení, i když na čtivosti trochu ubírá místy rozvláčný děj. Lily je naivní romantička, ale přesto jsem si ji oblíbila. Ostatně všechny postavy mají něco do sebe. Druhý díl si určitě přečtu.

05.02.2024 4 z 5

Andělský strom Andělský strom Lucinda Riley

Poutavý příběh o osudech tří žen a jejich blízkých, který se čte jedním dechem od začátku až do konce. Lucinda opravdu uměla krásně psát. Škoda, že už nic dalšího nenapíše.

02.02.2024 5 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

Velice silný příběh, z kterého až mrazí. Člověk si vůbec nedokáže představit, jaké hrůzy lidé v koncentračních táborech zažívali a jen hrstka měla to štěstí, že měla lepší podmínky než ostatní vězni, a přežila. Helena díky Franzovi k nim patřila. Její závislost na něm a jeho duševní přerod se mi však zdají být neuvěřitelné. Ke konci se mi kniha dostala hodně pod kůži.

27.01.2024

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Zajímavě a poutavě zpracovaný originální námět. Kniha měla spád a děj postupně gradoval. Určitě zkusím další autorovu knihu.

24.01.2024 5 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Příjemné čtení o lásce a hlavně o přátelství, které trvalo od školních let. Dějová linka přetrvávajícího kamarádství a ochoty pomoci se mi líbila více, než jiskření mezi Isaacem a Nory.

22.01.2024 5 z 5

Jsi na řadě Jsi na řadě James Patterson

Opět skvělý Alex Cross, který si sáhne skoro až na samé dno, protože tentokrát je na řadě i jeho rodina. Skutečnost je trochu jiná, než si on a jeho kolegové myslí, podezřelých je více a konec otevřený. Snad se brzy dočkáme pokračování tohoto případu.

19.01.2024 5 z 5

Dcery štěstí Dcery štěstí Maria Nikolai

První díl byl sice akčnější, ale i druhý díl stojí za přečtení. Užila jsem si příběh Lilly od začátku do konce, bylo to takové odpočinkové, děj byl sice předvídatelný, ale i v tomto díle dokázala autorka ke konci překvapivě zvrátit děj. Už se těším na třetí díl.

17.01.2024 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Kniha byla čtivá, ale abych byla nadšená, to tedy bohužel ne. Důvod, proč se Rebeky chtěl někdo tak úporně zbavit, byl jo zvláštní. A ten konec, jak si "padouch" sáhne do svědomí, no nevím. Weaver umí psát přesvědčivěji.

15.01.2024 3 z 5