Dcery štěstí

Dcery štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510885/bmid_dcery-stesti-xJg-510885.jpg 5 15 5

Bádensko a Württembersko, 1918. Pro mladičkou Lilly je to start do dospělého života: čerstvě vdaná opouští rodinný hostinec u Bodamského jezera, aby začala vysněné manželství po boku dědice stuttgartské továrny na mýdlo. Poslední rok války ale vše změní. Když je její manžel prohlášen za pohřešovaného, zhroutí se jí svět. Lilly však nerezignuje. Odvážně se ujme odpovědnosti za podnik svého muže, vyvíjí vlastní kosmetiku, spřádá plány do budoucna – dokud do jejího života nevstoupí tajemný Felix Benthin a nerozbouří její city. Lilly ví, že téhle lásce nesmí podlehnout Strhující Bodamská sága pokračuje!... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Töchter des Glück , 2022

Knihomura
10.03.2024 4 z 5

Opět - čtivé, jen vada na kráse. Opakují se tam pasáže z prvního dílu...

cérka
02.02.2024 5 z 5

Vždy se trochu bojím pokračování úspěšné knihy a zároveň jsem plná očekávání a neskutečně se těším.
Autorka pojala pokračování trochu netradičně. V čase jsme se nikam neposunuly, zato máme možnost se blíže seznámit s životem Lilly, která se prvním dílem jen lehce mihla.
Opět lehké, nenáročné čtení, které vás ale nenechá vydechnout.
Autorka píše neskutečně čtivě, příběh má spád a je uvěřitelný. Těším se na pokračování, zcela určitě nás čeká příběh třetí sestry od Bodamského jezera ;)

Szilvia1
27.01.2024 5 z 5

Příběh byl pěkně napsaný,děj klidně plynul,a ke konci tam bylo trošku akce,bylo to ale předvídatelné.Jsem zvědavá na třetí sestru,určitě si přečtu i třetí díl.

zuzana2599
17.01.2024 5 z 5

Zcela souhlasím s hodnocení anovy64 přede mnou. Tento druhý díl ságy je věnován životnímu příběhu Lilly a moc hezky se četl, děj byl spíše poklidný a vyšší tempo a napětí nabral až u svého konce. Předpokládám, že v třetím díle se čtenář seznámí i s osudem třetí, poslední sestry Kathariny Lidnerové.
Hodnotím počtem * nejvyšším, vždyť u Bodamského jezera je tak krásně !

anovy64
17.01.2024 5 z 5

První díl byl sice akčnější, ale i druhý díl stojí za přečtení. Užila jsem si příběh Lilly od začátku do konce, bylo to takové odpočinkové, děj byl sice předvídatelný, ale i v tomto díle dokázala autorka ke konci překvapivě zvrátit děj. Už se těším na třetí díl.

Maria Nikolai
německá, 1968