anovy64 anovy64 komentáře u knih

Tichý strážce Tichý strážce Alka Joshi

Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak příjemné čtení.

19.11.2023 4 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Jelikož jsem přečetla řadu knih týkajících se dvou časových linií (současnost a 2. světová válka), tak tuto knihu bych hodnotila jako průměrnou. Očekávala jsem více napětí a poutavého děje. První dvě třetiny se mi dost táhly, člověk tuší, jakým směrem bude děj směřovat a opravu tomu tak bylo. Až ke konci je kniha trochu akčnější a zvratem jsem byla mile překvapena. Proto jsem přidala jednu hvězdičku. Je však mnoho lepších knih tohoto žánru.

18.11.2023 4 z 5

Děvčata z Harpers Děvčata z Harpers Rosie Clarke

Příjemné čtení o životním osudu tří kamarádek a jejich nadřízené Rachel. Každá z dívek má dosti komplikovaný život, ale navzájem si pomáhají a podporují se. Pěkně byl zde i zakomponován osud Titaniku. Konec je dost otevřený, takže doufám, že kniha bude mít pokračování.

14.11.2023 5 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Podle recenzí jsem od knihy očekávala více. První půlka byla nevýrazná, zdlouhavá, pak se děj rozjel, ale nic oslňujícího. Nejvíce se mi líbil příběh týkající se Dennyho.

10.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Přečetla jsem všechny díly této série a příběh z francouzské vinice bych zařadila k těm lepším. U čtení jsem se nenudila, ale díky objevu na konci knihy mi děj připadal nedokončený.

06.11.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

První půlka trochu zdlouhavá a nezáživná, ale pak se kniha už četla sama. Obzvlášť napínavě byly líčeny události během války a velice se mi líbil příběh Grit.

04.11.2023 5 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Kniha se četla dobře, námět zajímavý, ale závěr trochu překombinovaný a ztrácel na realitě, škoda.

31.10.2023 4 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

První díl se mi líbil více, ale ani tento nebyl špatný. Autorka pěkně popisuje vzájemné přátelské vztahy jednotlivých obyvatel městečka Lynnwood Falls. Sympatický mi byl hlavně Willův bratr Jay. Příběh Willa a Annabelly mi ale připadal dost liknavý a neměl tu správnou šťávu, mohl být více propracovaný. Ale i tak si ráda přečtu další díl této série.

28.10.2023 4 z 5

21. narozeniny 21. narozeniny James Patterson

Dost zdlouhavé, starší díly byly čtivější a měly větší spád. A ten konec byl vážně zvláštní.

26.10.2023 3 z 5

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Opět další čtivý a dobře napsaný díl. Od 18. dílu však série ztrácí na čtivosti. Škoda.

24.10.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavý psychothriller, který má zajímavou zápletku a ještě zajímavější rozuzlení. Skvělé čtení. Knihu jsem si užila od začátku do konce.

22.10.2023 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Příjemné čtení, které nepostrádalo romantiku, lásku, dobrodružství a trochu i toho napětí.

20.10.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Tak jako v přechozích dílech, i od této knížky jsem dostala to, co jsem očekávala - romantický příběh, který sice byl předvídatelný, ale na čtivosti to knize neubralo.

18.10.2023 5 z 5

Čokoládové nebe Čokoládové nebe Carole Matthews

I tento druhý díl jsem si užila, dokonce bych řekla, že byl lepší než ten první. Hlavní hrdinky jsou už vyzrálejší a se svými problémy se dokáží lépe poprat a vyrovnat. Ráda si přečtu další díl, protože mám ráda pohodové a čtivé knížky.

16.10.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Knihu jsem četla skoro s ročním odstupem od předchozích dílů, ale to nevadilo, protože základní informace o jednotlivých sestrách jsou zde připomenuty. Určitě i tento závěrečný díl série stojí za přečtení. Je mi líto, že autorka už není mezi námi. Její knihy jsou krásně a poutavě napsané. A její syn se svého úkolu zhostil opravdu se ctí. Klobouk dolů.

12.10.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Kniha se četla dobře, i když děj byl předvídatelný. Přesto konec byl celkem nečekaný a postava Jodi mi byla hodně nesympatická.

07.10.2023 5 z 5

Přísně střežené tajemství Přísně střežené tajemství Jeffrey Archer

Mám zkušenost, že v případě vícedílných příběhů bývají další díly slabší než první. V případě Cliftonovy kroniky to však v žádném případě neplatí. I tento třetí díl byl plný napětí, intrik a poutavého děje. A v tom nejnapínavějším skončil a nezbývá, než si přečíst další. Opravdu skvělá sága.

04.10.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět perfektně napsaný příběh, šílený vrah a skvělí Hunter a Garcia. Čtivé, napínavé i hodně morbidní. Promyšlené zápletky, stupňované napětí. Obdivuji autorovu fantazii, ani v jednom díle mě nezklamal.

02.10.2023 5 z 5

Sny nové doby Sny nové doby Anne Jacobs

První díl byl čtivější a dějově bohatší. V tomto díle se vlastně jen řešilo hledání ukradených pamětí Elisina otce. Od poloviny se mi kniha dost táhla.

29.09.2023 3 z 5

Dívka, která přežila Dívka, která přežila Lisa Jackson

Dříve Lisa psala poutavější a napínavější knihy. Souhlasím, že tato kniha je zbytečně natahovaná opakováním toho, co se kdysi stalo a chybí jí napětí.

25.09.2023 4 z 5