anovy64 anovy64 komentáře u knih

Bílý dům na Rýnu Bílý dům na Rýnu Helene Winter

Kniha se četla velice dobře, měla spád, ale některé dějové linky nebyly dokončené a nečekala jsem, že se autorka bude v knize více věnovat politice než romantice. To mi trochu vadilo. Přesto kniha stojí za přečtení. Pokud čekáte romantický román, budete asi překvapeni, autorka tuto část příběhu pojala dost netradičně, no posuďte sami. Možná si tím přichystala půdu pro pokračování.

12.01.2024 4 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Kdyby mi bylo dvacet, tak budu z knihy nadšená a hned si přečtu další díly. Jelikož však patřím už ke generaci "sátiletých", tak mi kniha připadala tuctová.

09.01.2024 3 z 5

A láska samotná A láska samotná Drago Jančar

Kniha mě neoslovila, byla jsem zklamaná. Téma zajímavé. ale zpracování nezáživné, zdlouhavé.

03.01.2024 2 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Kniha byla čtivá, měla spád, ale zdála se mi trochu moc překombinovaná. Jelikož jsem nečetla předchozí díly, nemohu porovnat, zda byly kvalitnější než tento, ale vzhledem k určitým popisům života Josie je dobré číst sérii od 1. dílu.

01.01.2024 4 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Velice pěkně napsaná kniha, která nepopisuje žádné hrůzy 2. světové války, ale líčí příběh jednoho nešťastného manželství a odhalení jeho tajemství po 70 letech. Najdete zde napětí, romantiku a možná i trochu neočekávané rozuzlení příběhu z války.

30.12.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Kniha byla sice čtivá, ale od Brynzy jsem čekala více.

27.12.2023 4 z 5

Olívia Olívia Táňa Keleová-Vasilková

Olívie rozhodně nemá na růžích ustláno, je velice obětavá, pomáhá své rodině jak se dá, její postava je vylíčena velice sympaticky, na rozdíl od její sestry, která zneužívá dobroty svých blízkých. Pokud jste si Olívii a další postavy oblíbili, určitě si přečtěte i druhý díl (já jsem jej četla jako součást knihy Olívie), který je sice smutnější, ale o nic méně čtivý. Přivítala bych pokračování Olíviina osudu, protože by si to určitě zasloužila. Navíc druhá část nekončila uzavřeným dějem, tak předpokládám, že paní spisovatelka má s Olívií v plánu něco dalšího. Autorka mě svými knihami vždy příjemně potěší.

25.12.2023 5 z 5

Olívia a on Olívia a on Táňa Keleová-Vasilková

Ani v tomto díle to nemá Olívie jednoduché, musí překonávat další překážky a vyrovnávat se s nepřízní osudu. Snad autorka bude v sérii pokračovat a Olívii přichystá růžovější budoucnost než doposud.

25.12.2023 5 z 5

V zapomnění V zapomnění Mary Chamberlain

Od autorky jsem přečetla všechny tři knihy a tato mi připadala nejslabší. I když mám ráda knihy s válečnou tématikou i vyprávění ve dvou časových liniích, v této knize mi to připadalo chaotické. Přesto kniha stojí za přečtení, má spád, ale nebyla jsem z ní tak nadšená jako ze zbývajících dvou. Prostě mi to téma nesedlo.

22.12.2023 4 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Kniha nebyla špatná, ale abych si ji náležitě užila, musela bych být o generaci mladší. Některé výrazy byly pro mě španělskou vesnicí. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku. Ale určitě ti, kteří se narodili v 21. století, budou z knihy nadšení.

20.12.2023 4 z 5

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Pěkně napsaný příběh o nelehkém osudu dvou osiřelých sester. Dorothy byla ta klidnější, vyrovnanější, proto mi byla milejší než Etty, i když i ta byla vylíčena docela sympaticky. Kniha určitě stojí za přečtení.

17.12.2023 5 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Tento díl je ještě lepší než předchozí. Sice začátek trochu pomalý, ale postupně děj dostává spád a je napínavý až do samotného konce. Doporučuji přečíst.

15.12.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

První polovina se četla příjemně, druhá půlka byla celkem bez děje a hlavně mi vadily vulgarity, kterých bylo víc než dost. Lina mi připadala až moc naivní a Aaron zase příliš dokonalý.

12.12.2023 3 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

Perfektně napsaný dramatický příběh, který se dobře čte a čtenáře udržuje v napětí až do konce. Paris opravdu neměla lehký život, ale statečně s nepřízní osudu bojovala.

08.12.2023 5 z 5

Všechny řeky Všechny řeky Dorit Rabinjan

Nudné, nezáživné, zdlouhavé.

04.12.2023 2 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Tak negativně napsaný příběh jsem asi ještě nečetla. Téma bylo zajímavé, ale zpracování se mi nelíbilo. Pochválit mohu snad jen obálku.

02.12.2023 2 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Pěkný příběh o osudech a přátelství lidí, kteří spolu cestují vlakem. Z počátku jsem si říkala, no nic moc, ale pak se kniha četla hezky. Autorka pěkně ukázala, že vlastně každý má nějaké problémy, které na první pohled nikdo nevidí. Když se ale najdou přátelé, kteří jsou ochotni druhého vyslechnout a pak i pomoci, řada problémů se dá zvládnout. Kéž by v dnešním skutečném světě to taky tak fungovalo.

30.11.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Průměrná kniha, kterou jsem se jen těžce prokousávala. Od autorky jsem už četla Kořist a to byla jiná jízda. Už po další autorčině knize nesáhnu.

27.11.2023 3 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Od první strany velice poutavý a emotivní příběh plný smutku, utrpení, ale i lásky a nezištné pomoci druhým. Doporučuji k přečtení a těším se na druhý díl.

25.11.2023 5 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Pěkný předvánoční příběh, jednotlivé postavy mi byly sympatické a úplně jsem cítila tu vánoční atmosféru Londýna.

22.11.2023 5 z 5