Bílý dům na Rýnu

Bílý dům na Rýnu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496602/bmid_bily-dum-na-rynu-642c5d9b588ed.jpg 4 11 4

1918: Emil Dreesen se vrací z hrůz první světové války a touží po klidu a kultivovaném životě svého dětství v noblesním hotelu, působišti své rodiny. Avšak doba je rozjitřená: Emila a jeho otce od sebe politicky dělí světy a hotel stojí před bankrotem. Aby Emil hotel zachránil, musí nejen hledat cestu ke smíření s otcem, ale potřebuje i odvahu k překonání sociálních přehrad, nové myšlenky, které posunou podnik moderním směrem, inspiraci a také pomoc a lásku dvou žen, které hodlají změnit svět…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Weiße Haus am Rhein , 2021

Ivetaa
22.04.2024 5 z 5

Děj románu se odehrává od konce 1. sv. války až po nástup Hitlera k moci. Konec je otevřený, tak doufám, že bude pokračování...
Co mě ještě zaujalo v poděkování od autorky, že knihu napsala k filmu a hrdinové jsou zčásti fiktivní a zčásti podle historických předobrazů fiktivně jednající.

Carol1122
15.03.2024 3 z 5

Romantický a velmi čtivý příběh, nicméně se děj stočil do politických zvratů a tím se příběh trochu pokazil. Některé dějové linky byly nedokončené a bylo mi líto, že se k nim již nevrátilo. Za mě tedy tak půl na půl:)

anovy64
12.01.2024 4 z 5

Kniha se četla velice dobře, měla spád, ale některé dějové linky nebyly dokončené a nečekala jsem, že se autorka bude v knize více věnovat politice než romantice. To mi trochu vadilo. Přesto kniha stojí za přečtení. Pokud čekáte romantický román, budete asi překvapeni, autorka tuto část příběhu pojala dost netradičně, no posuďte sami. Možná si tím přichystala půdu pro pokračování.

Martule44
19.06.2023 5 z 5

Zajímavý příběh o udržitelnosti jednoho rodinného hotelu ovlivněného koncem jedné války a vytvářením konfliktů před tou druhou. Hlavní roli tu hrají především rozdílné názory všech Dreesenů, láska, nepochopení i nenávist, ale především nastupující politika tehdejší doby.
Příběh se četl opravdu pěkně, takové knihy mám ráda a můžu jen doporučit :-)

Autorovy knížky

Helene Winter