Anonymní Anonymní komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížka se mi opravdu líbila, jen se mě ze začátku moc nezamlouvala tloušťka té knihy. To mi nakonec ani moc nevadilo, knížka byla naprosto super ! :D A dávám všech pět hvězdiček.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Naprosto skvělé pokračování a pred koncem jsem musela váhat a přemýšlet jak to vlastne dopadne.
Za mě kniha dostává na 100% pět hvězdiček.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku knihy jsem se trošku ztracela, ale bxlo to naprosto boží! Nemůžu vam k tomu říct víc než: Přečtěte si to

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Trochu volnější začátek, ale za mě super! Moc se mi to líbilo. :)

29.07.2018 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Za mě určitě nejlepší díl série. Možná trošku nudnejsi začátek, ale pak naprosta bomba! Můžu jenom doporučit!

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Začátek knížky nebyl nic moc a chvílemi mě čtení nebavilo, ale ve výsledku to byla opět skvělá knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Jenom se musím přiznat že mi bylo líto Doriana, oblíbila jsem si ho, ale snad se to mezi nimi nějak vyvrbí. :)

18.11.2017 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tuto knihu jsem začala číst asi po roce co jsem dočetla nástroje smrti a musím přiznat, že asi první dvě nebo tři kapitoly a obzvlášť prolog mě velmi nudily. Také mi zpočátku vadila délka kapitol. Ale později mě kniha naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní otrhnout. Samozřejmě, že tam byla určitá podobnost z nástrojů smrti, ale to mi nevadilo a četla jsem dál. Pro mě jinak než za pět hvězdiček to nejde. :D

20.07.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nemohla jsem se dočkat kdy kniha vyjde a jak to jen šlo hned jsem si ji objednala. Mezi tím co jsem ji četla a máma si mě sem tam zavolala ať jí pomůžu s prací byla jsem celá nabroušená na všechno okolo, jen abych mohla jít zase číst. Knížka se mi opravdu líbila a jsem ráda, že si America a Maxonem přestali vykat, protože to bylo v prvním díle opravdu zvláštní. Přeci nebudete "chodit" s klukem a přitom si nebute tykat. Děj byl podle mě docela nepředvídatelný, jen dvakrát jsem docela odhadla jak to bude dál a to byla situace s rebely když America utekla do lesa a druhá, kterou jsem neodhadla úplně přesně je, že se uvidí s rodinou. Až na to, že jsem čekala, že Gerad přijede taky. S osobami a jejich charakterem jsem moc problém neměla královna se chovala opravdu příjemně, ale co bylo pro mě opravdu překvápko byl král a vlastně i trochu Natalie. Proti králi jsem z počátku nic neměla, ale pak jsem ho propalovala tělem i duší. U Natalie mě překvapilo jaká se z ní stala pohodářka. V prvním díle mi přišla skoro stejná jako ostatní, prostě dělala cokoli, aby se princi zalíbila, ale teď mi připadalo, že je jí jedno a, že jí na tom skoro nezáleží. Plusy si u mě nasbíral Aspen už se nechoval jako úplnej pitomec, ale pořád ho moc nemusím. Mé hodnocení je na všech pět hvězdiček.

11.12.2015 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Knížka mě zaujala v knihovně, samozřejmě podle obálky. :D Četla se rychle a za dvě odpoledne jsem ji měla přečtenou. Nevím, jak pro koho, ale mě to přišlo jako takové oddechové čteníčko, které mě baví, zajímá, je tam nějaké to love story a trocha dobrodružství. Druhý díl si ráda přečtu a jsem na něj dost zvědavá, ale nemohu si pomoct, že mi to přišlo spíž jako dívčí román a to jen pro holky do 15 let. Kdybych si měla vybrat mezi touto sérií a Nástroji smrti, rozhodně vyhraje spisovatelka Cassandra Claerová. Ale jinak to bylo super a dávám čtyři hvězdičky. Musím uznat, že nějaké to kouzlo tahle kniha má ... :D :D

11.12.2015 4 z 5

Ztracená závěť Ztracená závěť Rainer M. Schröder

Knížka byla ze začátku trošičku nudnější, ale jinak byla naprosto božská.
POZOR SPOILER
Musím se přiznat, že Sally jsem nedůvěřovala už od začátku a tomu správci také tak. A Charles ? Ten byl sice milý a byl popisovaný jako sladký, ale byl slizký jako chřestýš. Alice měla zůstat věrná Richardovi. :D

24.08.2015 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Knížka se četla moc pěkně, trošku to kopíruje hraničářova učně, ale jinak to bylo dobrý. :D Mohu vřele jen doporučit !! :D Dávám všech pět hvězdiček.

24.08.2015 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

U knížky mě zaujal obal a to mě ji donutilo koupit. Knížka sama o sobě, tak hezká nebyla, tak trochu mi přišla bez děje. Protože to bylo hrozně dlouho takové suché a zvláštní .... Trochu souhlasím s předchozím komentářem, že děl byl nudný a stereotypní. Ale na druhou stranu jsem tu knížku hltala, protože způsob, kterým spisovatelka psala mě nutil číst dál a dál. Druhý díl si určitě přečtu a jsem zvědavá jak to půjde dál ... Je možné, že se mi to začne líbit o moc víc, ale kdo ví ?? :)
A TEĎ POZOR SPOILER:¨
To jak zemřela Rhoda bylo podle mě přetažené za vlasy. Když už chtěla Rhodu zabít měla to vymyslet jinak ...

24.08.2015 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Četla jsem ji jedním dechem a o Halta jsem se opravdu bála. Knížka se četla lehce, skoro sama a všem mohu jen doporučit! :D

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

knížka je moc pěkná, trochu mě nudila kapitola, kde Halt Wilovi vysvětluje, jaká je procentoální možnost, že opravdový čaroděj existuje atd. Jinak knížka moc pěkná a všem vřele doporučuji!

Aliance Aliance Veronica Roth

Obal této knihy se mi líbí sice nejvíce, ale ze všech třech dílů se mi tento líbí nejméně. To že tato série měla větší potenciál rozhodně souhlasím a to jednoslovně. Knížku jsem přečetla, čtivá byla to ano, ale už to nebylo ono. Aliance mě velmi zklamala. Myslím že spisovatelka měla na víc, stačilo by kdyby se aspoň o trochu víc snažila.

17.05.2015 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížka byla opravdu moc krásná, ze začátku trošičku nudná, ale přečetla jsem ji opravdu rychle a hned jsem začala číst rezistenci. Doporučuji ! :D

17.05.2015 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Jednoduché, napínavé a chvílemi i zábavné čtení. Všem doporučuji! :D

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Četla se skvěle, vlastně se dá říct, že sama. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se vrhla na druhý. Všem jenom doporučuji, protože knížka je opravdu úžasná. :D

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Knížka byla úžasná, začátek pozvolnější a nudnější jinak super. :D Jediné co mě mrzí je to, co se stane Glaedrovi a Oromisovi.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Toto hodnocení píšu, až poté, co jsem knihu i celou sérii přečetla podruhé a s odstupem šesti let. Musím říct, že konkrétně tenhle díl mě nelákal tehdy ani teď, protože mě nijak nezaujal námět krásky a zvířete, ale po rozhovoru s kamarádkou, jsem se do toho pustila znovu. Uznávám, že ve chvíli kdy jsem se začetla, tak mě to vážně bavilo a přečteno jsem měla velmi rychle. Feyre jakožto hlavní postava, mě občas rozčilovala, ať svými činy nebo myšlenkami a stejně tak i Tamlin, ale knížka se mi vážně líbila, přestože je za mě rozhodně tou nejslabší z celé série. Takže pokud někdo po této knize pochybuje zda pokračovat ve čtení dalšího dílu, říkám rozhodně jdi do toho!

Na závěr bych teda jen dodala, že občas (nejen v této knize, ale celé sérii) se na můj vkus objevují poměrně dost lechtivé scény. A slovo “úd se úplně běžně nevyskytuje v YA.

13.06.2024 4 z 5