annora_cte annora_cte komentáře u knih

Dvůr vysoko v horách Dvůr vysoko v horách A. K. Mulford

Než jsem se do knihy začetla, slyšela jsem spoustu názorů, že je to na způsob knih od Maasové. V tu chvíli jsem si řekla, že v takovém případě si z toho sednu na zadek. Ale to se nestalo.
Nápad na příběh není špatný. Ale přišlo mi, že zápletka trochu vázla. Nebyla nijak překvapující. Měla jsem pocit, že pro autorku bylo prioritou do popředí protlačit vztah ústředních postav. Ty se setkaly už v první kapitole, což nevidím jako problém, ale kdyby to alespoň fungovalo. Přišlo mi to celé tak křečovité.
Remy je zřejmě poslední rudá čarodějka a Hale je faeský princ, který se ukázal v hostinci, kde Remy pracuje s rodinou, protože potřebuje její pomoc.
Remy po Haleovi koukala už od začátku, asi měla mezi nimi od prvního pohledu probíhat nějaká chemie, ale já nic necítila. Ani jeden z nich mi k srdci nepřirostl a za celou knihu jsem si k nim bohužel nenašla cestu.
Na začátku se všechno děje moc rychle a snad o sto stran později mám pocit, že se zase nic neděje.
Není to špatný příběh, ale není to nic, co by mě ohromilo, což je mi vážně líto, protože jsem se těšila, co mi kniha nabídne.
Zatím jsem přesvědčená, že v dalších dílech pokračovat nebudu.

25.10.2023 3 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

"To, co k tobě cítím, není jen láska, posedlost nebo závislost. Je to tohle všechno a ještě víc."

Na závěrečný díl příběhu Elsy a Aidena jsem se nemohla dočkat. Po druhém díle, který byl ukončen při tom nejšílenější zvratu, to bylo úmorné a nekonečné čekání, které ale stálo za to.
Knihu jsem začala číst, jakmile mi přišla domů, a nemohla se odtrhnout. Bylo to jako droga. Neměla jsem dost. Až mě na jednu stranu mrzí, že jsem knihu přečetla tak rychle.
Kolem minulostí hlavních postav bylo tolik tajemství, a když konečně vyšla na povrch, přišla jsem o dech. Některá byla vážně příšerná, taky jsem si kvůli tomu pobrečela.
Poslední díl byl pro mě emočně nejnáročnější, ale některé hlášky, hlavně ty, co vypustil Ronan, mě dokázaly upřímně pobavit.
Při první recenzi jsem tvrdila, že Aiden není pro každého. Teď si myslím, že každá potřebujeme svého Aidena. Ne toho sociopata, obsesivního a manipulativního hajzlíka (no, i když...). Ale toho pečujícího, milujícího, ochranitelského. Pro Elsu by zničil svět a postavil úplně nový.
Děkuju autorce za tak skvěle zpracovanou sérii, která mi vstoupila do srdíčka. Je to jeden z těch příběhů, na který nikdy nezapomenu. Určitě se uvidíme u příběhu Kim a Xandera, protože ten si ujít nenechám.

22.10.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Ohnivé srdce, proč pláčeš?
Protože jsem se ztratila," špitla směrem k zemi. A neznám cestu."

Mám veliký problém s tím, že když je knižní série opravdu dlouhá, přestává mě postupně bavit, ať je sebevíc lepší. Bála jsem se, že to samé nastane i tady. (Přestože jsem byla teprve u čtvrté knihy, přeci jen každý díl je dost dlouhý.) Nevím teda, jak to Maasová dělá, ale dobře ví, jak si udržet můj zájem a pozornost.
Ve třetím díle série Skleněný trůn se nám rozvíjí víc dějových linek a objeví se pár nových a důležitých postav včetně Rowana (v českém překladu Jeřába) a Manon Černozobé.
Když se Celaena střetla s Jeřábem Bělotrnem, nebyla to láska na první pohled. Ale postupem času se sbližovali a já si užívala ty jejich sladké momenty.
Ale nejen jejich vztah se vyvíjel. Myslela jsem, že Celaena nemůže být větší drsňáčka, ale je krásně vidět, jak se na začátku knihy drží role Adarlanského zabijáka a na konci nese titul královny Terrasenu.
Manon Černozobá. Čarodějnice, jejíž pohled mě zprvu nebavil, protože jsem byla zvyklá na Celaenu a nějaká Manon mě nezajímala. Ale s každou další kapitolou z jejího pohledu jsem si na tu nelítostnou potvoru zvykala, až jsem si ji oblíbila. A Abraxose samozřejmě taky! Užívala jsem si spojení kruté čarodějnice a wyverna, který má slabost pro luční květiny
Nejvíc mě asi zničil pohled Doriana, pro kterého jsem si na konci mohla vybrečet oči. Jeho nejlepší přítel Chaol Westfall, kterému jsem tolik fandila, mě trochu zklamal. Na to, jak se jeho charakter hezky vyvíjel, mi přišlo, že udělal ohromný krok zpět. Přišel mi jako zbabělec.
Dějově opět něco neskutečného. Nechápu, jak Maasová může tohle všechno vymyslet. Zcela upřímně jí závidím její představivost. Svět, zvraty a hlavně postavy. Autorka je umí tak skvěle vykreslit, že vám zkrátka přirostou k srdci.

07.09.2023 4 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Nenávidím tenhle pocit, jako kdyby mi vlastní kůže byla malá. Jako kdyby úzkost zabrala tolik místa, že už se tam s ní nevejdu."

Originální námět o osmnáctileté kovářce jménem Ziva, která veškerý čas raději tráví sama ve své dílně nebo s mladší sestrou Temrou.
Hlavní hrdinka trpí sociální úzkostí, což mě chytlo za srdce, jelikož obdobné stavy mě sem tak taky přepadnou. Její myšlenky, co se tohoto problému týče, pro mě byly tak známé, až mě mrzelo, že Ziva není skutečná a nemůžu s ní o tom hovořit.
Temra je opakem starší sestry. Má ráda společnost a nebojí se mluvit. Sestry by ale pro sebe udělaly první poslední.
K samotné knize: Je velmi čtivá. Přestože o výrobě zbraní nevím vůbec nic, bavil mě ten popis procesu výroby. A nejen to. Celkově je kniha skvěle napsaná a nebyl moment, který by mě nudil.
Samozřejmě nechyběl ani humor. U slovního pošťuchování mezi dalšími postavami Kellynem a Petrikem jsem se upřímně zasmála. To byla dvojka k pohledání.
Při finálním střetu jsem zadržovala dech a nemohla se odtrhnout. Říkala jsem si, že je to jak epická bitva z filmu. Neskutečný!
Závěr mě ale naštval. Takový konec jsem vůbec nechtěla, protože teď budu muset čekat, co se proboha bude dít dál a jak to dopadne!

Mockrát děkuji @humbook a @humbook_blogeri za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace.

29.08.2023 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Příběh Celaeny Sardothien pokračuje slibně. Nevede si vůbec špatně, přestože vykonává špinavou práci.
Protože je kniha psaná z pohledu třetí osoby, není problém nahlédnout do hlavy i jiným postavám včetně prince Doriana, jenž zjišťuje, že v jeho žilách neproudí jen královská krev, ale i něco mocného a hlavně zakázaného. Když jsem to zjistila, bylo mi jasné, že se princ v dalších dílech ještě předvede
Romantická linka také postoupila o level výš. Když se Chaol konečně vyjádřil a překročil hranice, myslela jsem, že mi srdce z radosti prorazí hrudní koš. Bylo to krásné, ale až moc, takže jsem věděla, že to nemůže trvat dlouho. A bohužel jsem měla pravdu. (To ti neodpustím, Maasová!).
Kniha se četla hezky, musím ale zmínit, že místy se děj docela vlekl. Avšak konec to skvěle vyvážil. Autorka opět ukázala, že má cit pro závěrečné scény, které vám pořádně zvýší tep.
Přestože jsem tušila, jak to vlastně s Celaenou je, konec mě i tak šokoval a zároveň mile překvapil. Usmívala jsem se ještě dobrých dvacet minut po přečtení poslední věty.

26.08.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Cealena je rázná, sem tam i drzá a s pusou plnou těch nejlepších hlášek, kterými uzemnila nejednoho muže. Ale má obrovské srdce bojovníka a pro své nejbližší by udělala cokoliv. A já ji za to miluju. (Upozorňuji, že recenzi píšu v moment, kdy už mám přečtenou celou sérii, takže se možná nechávám trochu unést).
První díl série byl sakra dobrý. Tolikrát jsem si položila otázky typu: Co za tím je? Proč se to děje? Jak to teda je? S kým nakonec bude?
Ta poslední otázka mě hlodala v mysli snad nejintenzivněji, protože napětí mezi Celaenou a Chaolem a Celaenou a Dorianem bylo šílený. Fandila jsem Celaeně a Chaolovi.
V průběhu děje se ukáže princezna Nehemia, ke které jsem byla zprvu nedůvěřivá, ale se Celaenou tvořily perfektní duo. A já tak moc naší proslulé vražedkyni přála přítelkyni
Posledních sto stran jsem byla jako na trní. Maasová umí dle mého názoru napsat ty nejlepší a nejsilnější scény, které vám rozhodí srdeční tep a možná jej i na okamžik zastaví.
Nedýchala jsem, dýchala jsem až moc a brečela jsem. Ačkoli mě z toho breku kolikrát bolí hlava, pro mě je to znamení dobrého čtení.

26.08.2023 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Jmenuji se Celaena Sardothien," zašeptala, a nebudu se bát."

Na začátek, nejprve jsem četla Skleněný trůn, kde jsem si Celaenu zamilovala a až pak jsem sáhla po Krvavém ostří, abych nahlédla do její minulosti.
Co k tomu říct, Maasová je prostě skvělá a historii nejznámější vražedkyně z Adarlanu vymyslela dokonale. Každá novela mi přinesla důležité informace, bez kterých bych v dalších dílech možná trochu tápala, ale neříkám, že by to bez nich nešlo pochopit.
Kniha je poutavě napsaná, každý jednotlivý příběh jsem prožívala... možná až moc Díky prvnímu dílu jsem věděla, jak to skončí, ale přesto jsem si pobrečela. Nebudu tady spoilerovat. Kdo četl, tak ví a beztak taky bulel!
Pokud se na sérii chystáte, tuhle sbírku novel za sebe doporučuji buď před Skleněným trůnem nebo po.

26.08.2023 5 z 5

Přeživší Přeživší Jane Harper

Přeživší je první knížka, co jsem od autorky četla. Anotace mě hodně zaujala a byla jsem na knížku zvědavá.
Děj se odehrává v přímořském tasmánském městě a sleduje partnery Kierana a Miu, kteří se i se svou novorozenou dcerkou vrací po letech zpátky do Evelyn Bay. Oba zde vyrůstali, ale bohužel nemají na toto místo jen šťastné vzpomínky. Před lety zde došlo k bouři, při které zemřel Kiearnův bratr.
Nebylo snadné se do knihy začíst. Děj mi přišel poněkud zdlouhavý. Až když se rozjela hra plná tajemství a záhad, začalo mě to bavit.
Samozřejmě nesmím opomenout, jak si autorka prohrála s popisem okolí. Líbilo se mi, do jakého prostředí děj zasadila.
Na konec jsem byla zvědavá. Držela mě touha znát odpovědi na své otázky a zjistit, kdo za vším stojí. Co se žánru týče, kniha patří mezi thrillery, spíš bych ji ale zařadila mezi takové detektviky. Chybělo jí to napětí, které od thrilleru očekávám.

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace děkuji @hostbrno

22.01.2024 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Měla jsem obavy z toho, aby mě třetí díl série vůbec bavil, jelikož jsem narazila ma spoustu komentářů a zpráv, že třetí díl je horší než dva předchozí.
Nakonec to vnímám tak, že mi přišel z nich nejlepší! Miluju tu akci, miluju, že se pořád něco řešilo a že to nebylo ani chvíli nudné. Užila jsem si to a lapala po dechu pokaždé, když došlo k nějakému ohromujícímu odhalení. A že jich bylo.
Poppy je skvělá. Je odvážná a silná. Odkrývá se, kdo vlastně je, a co všechno dokáže. Jen má pořád spoustu otázek, ale na tom vážně není nic špatného, taky bych se ptala být na jejím místě.
Bavil mě skvělý humor. Opravdu některé hlášky, hlavně od Keirana, Delana či Emila mě dokázaly upřímně rozesmát.
Kdo mi ale trochu vadil byl Casteel. Je úžasný a hezký a všechno, ale to, jak ze všeho, co se dělo, dokázal přetvořit něco sexuálního, i když se to zrovna nehodilo, mi lezlo krkem.
Na závěr: Za mě rozhodně nejlepší díl! Myslím si, že Ve stínu popela zhltnu jak malinu, abych věděla, co se stane ve Válce dvou královen.

21.01.2024 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se může chlubit naprosto parádní obálkou, černou ořízkou, luxusní mapou a moc hezky vymyšleným světem. Ovšem samotný děj dle mého názoru poněkud pokulhává.
Prolog se tvářil slibně, ovšem už od první kapitoly jsem věděla, že mě to bavit příliš nebude. Styl psaní mi moc nesedl, hodně jsem se ztrácela a celkově mi trvalo příliš dlouho, než jsem se knížkou prokousala.
Nikdy jsem nemyslela, že to řeknu, ale je to poprvé, co jsem si postavy oblíbila víc v seriálu než v knize. V seriálu Světlo a stíny mi postavy přišly vyspělejší a zkrátka mi víc sedly. Nějak jsem se po celou dobu čtení nedokázala smířit s tím, že má Kaz jen sedmnáct a Inej dokonce šestnáct.
No nevím, do dalšího dílu se asi nepustím. Je mi to líto, knížku jsem měla doma skoro rok. Čekala jsem, jaká to bude jízda, ale ve výsledku jsem si čtení moc neužila. Pokud jste knížku nečetli, nechci nikoho odrazovat. Každému se líbí něco jiného, každý má na knihu svůj vlastní pohled. Za mě ale 2.5/5.

21.01.2024 2 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Přiznám se, že jsem se knize docela vyhýbala, moc se mi do ní nechtělo. V sérii je zařazena před Království popela, ale já se ji rozhodla přečíst až pak, protože po tom, jak skočila Říše bouří, mě zcela upřímně příběh Chaola nezajímal.
Když jsem se po posledním díle do něj pustila, byla jsem ze začátku velmi skeptická. Byla to změna, moc se mi nechtělo číst knížku bez Aelin. Navíc Chaol mi nebyl tak sympatický jako v prvních dílech.
Ale postupně jsem se do děje začala vžívat a bavilo mě to. I když jsem předem věděla, jakým směrem povede romantická linka či jak to skončí.
Ještě víc jsem si oblíbila Yrene, Nesryn a další postavy, které se pak ještě objevily v posledním díle.
Jedinou výtku mám - souboj na konci mohl být klidně delší, víc gradovat. Seběhlo se to na můj vkus příliš rychle.
Celkově mě ale kniha bavila a jsem ráda, že jsem ji nechala na konec, protože bych si ji ani zdaleka tak neužila.

29.11.2023 4 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

"Dvě kletby. Jedno proroctví. Odplata, které se všichni obávali."

Po druhého dílu, který mě velmi zklamal, jsem se do Království Obávaných pouštěla s téměř nulovou naději na dobrý příběh.
Ale nakonec jsem byla mile překvapena. Už žádné vnitřní dohady Emilie, jestli Iru chce či nikoliv. Kdepak. Tahle žena dobře věděla co chce a šla si za svým cílem.
Viděla jsem u ní neskutečný charakterní vývoj! Na to jak mě štvala si ve třetím díle získala mojí plnou podporu. Její vztah s Irou se konečně dostal do takové fáze, na jakou jsme všichni čekali.
Oproti předchozímu dílu se dělo mnohem víc věcí, sem tam i nějaká ta napínavá akce či šílená odhalení. Znovu chválím krásný popis prostředí i myšlenek, to mě u téhle série snad baví nejvíc, jak se to hezky čte a představuje. S koncem jsem spokojená, dopadlo to tak, jak jsem si přála. Oproti druhému dílu se třetí díl vytáhl o několik příček nahoru. Hezké zakončení série. Pokud vás také druhý díl odradil a váháte nad třetím, určitě doporučuji si ho přečíst.

Upozornění na spoiler!

Mrzí mě ale jedna věc.
Příběh Orgolia a jeho manželky se řešil poměrně dlouho. Došlo i k zajímavému odhalení a celkově to ve mně vzbuzovalo dojem, že na konci přijde velké bum, kdy se opět shledají. No ale k tomu vůbec nedošlo. Autorka to mezi nimi nijak neuzavřela, takže si to asi můžu jen domyslet, jak to dopadlo, hádám?

22.10.2023 4 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Já zbožňuji příběhy z prostředí mafie, takže jsem se na Ashera Blacka docela těšila. Ale tady bylo tolik věcí špatně, že jsem se ve výsledku musela hodně snažit, abych knihu dočetla.
Vezmu to hezky popořadě. Začnu obálkou, protože si říkám, že tady se opravdu nesnažili, aby dávala vůbec smysl. Kdo je ten muž na coveru? Asher to být nemůže, protože Asher nosí obleky, ne kožené bundy.
K hlavní hrdince: Dlouho mi nebyl někdo tak nesympatický. Lucy se chovala hrozně hloupě, naivně a kolikrát i nelogicky. Přestože má teprve dvacet let (samozřejmě v takovém věku se dá její chování z části pochopit), ale vzhledem k tomu, že studuje vysokou školu, na kterou se chytrý člověk nemá šanci dostat, protože musí být super chytrý, čekala bych, že když je tak inteligentní, bude se podle toho chovat a vyjadřovat.
Celé dětství i dospívání si procházela peklem. Děly se jí opravdu špatné věci. Proto jsem si říkala, když došlo na střetnutí s Asherem na místě, kde byli docela sami, že dostane strach a třeba začne i křičet. Dávalo by to smysl. Ale ona mu hned propadla a chtěla si s ním užít. S neznámým mužem, v temné uličce, s její špatnou minulostí, která by měla vést k nedůvěře vůči lidem (hlavně mužům). Dobře.
Asher byl zlatíčko. K Lucy byl hodný, trpělivý a staral se o její bezpečí. Za to ho vážně obdivuju, já bych s ní neměla nervy. Přestože jsem podle anotace čekala někoho úplně jiného, nevadilo mi, že byl vykreslený takto.
Samotná zápletka mě nebavila. Byla předvídatelná ani pořádné akce jsem se nedočkala.
Kniha slibuje temnou sexy romanci, ale nic takového nečekejte. Erotická scéna (když nepočítám tu na začátku) se odehrála jen jedna na konci, a to ještě tak rychle, že jsem ji sotva zaznamenala. Mafie jako taková se v knize taky moc neukazuje. Je to opravdu škoda. V sérii pokračovat určitě nebudu.
Nikoho od čtení knihy odradit nechci. Každý by si měl udělat svůj vlastní názor.

Za zaslání #rc v rámci #spoluprace děkuji @knihydobrovsky

09.10.2023 2 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

"Přežilas, oklepej se, jdi dál.“

Fantasy kniha plná dobrodružství, která vás nenechá si oddechnout.
Na začátek chci vyzdvihnout perfektně propracovaný svět, který je rozdělen Hranicí. Autorka nešetřila na fantazii, byla jsem přímo ohromena tvory, prostředím a historií světa, se kterou přišla.
Dějem vás provede Hledačka Robin a nejmladší kapitán v historii císařského vojska v Brenwicku Kai Austern. Děj je plný dobrodružství a cesta překypuje nebezpečnými nástrahami. Budete chtít odhalit pravdu a vyřešit jisté problémy spolu s hlavními hrdiny.
Ohledně romantické linky, obávala jsem se, jak to s ní bude, ale nakonec jsem byla potěšena, protože nedostala tolik prostoru. Kaiovi a Robin bych to jistě přála, avšak víc mě zajímal samotný svět za Hranicí a ne jejich vztah.
Tenhle úžasný, magický a temný svět jsem si užila, bavilo mě dozvídat se od zkušené Robin nejrůznější fakta a historii.
Konec mě víc než nalákal na další díl, skončilo to zajímavě, napínavě. Nemůžu se dočkat druhého dílu.
Abych ale jen nechválila, mám jedinou negativní věc, a tou je poměrně velké množství překlepů.
Nicméně co se týče samotného obsahu, kniha je propracovaná, čtivě napsaná. Za sebe určitě doporučuji.

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace mockrát děkuji @humbook a @humbook_blogeri

30.09.2023 4 z 5

Havraní spolek Havraní spolek Maggie Stiefvater

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Albatros Media.

Knížka vypráví zajímavý příběh, autorka je rozhodně talentovaná a svým dílem dokázala zaujmout široké publikum. Za nápad uděluji 3/5, jinak by hodnocení ovšem vyšlo o půl hvězdičky horší.
Teď vám povím proč. Nechápejte mě špatně, příběh je vážně dobrý, ale mně vůbec nesedl styl psaní a forma vyprávění. Autorka třebaže je šikovná, tak styl jejího vyprávění pro mě představoval problém. V prologu na mě vyletělo tolik informací, že jsem nestíhala pobrat základní otázky - Co? Kde? Proč? Jak? Kdy?
Hodně jsem se ztrácela v tom, jak myšlenky postav přeskakovaly z jedné na druhou. Nedokázala jsem udržet pozornost, často jsem se nechápala, co se děje.
Bohužel. Chválím příběh za nápad, zajímavé postavy, atmosféru i svět, ale styl psaní mi vážně nesedl a požitek mi kazil.

23.05.2024 3 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Nikdy hrdinka mě nadchla víc než první díl. Po docela zajímavém konci jsem byla zvědavá, jak příběh bude pokračovat.
Hned zkraje bych ráda pochválila autorku, která má můj obdiv za to, jak se dokázala popasovat s tématem cestování v čase. Upřímně mi to ve druhém díle přišlo lepší, neměla jsem z toho pocit chaosu jako v prvním díle.
Joan, hlavní hrdinka, je vážně neskutečná. Je to jedna z těch silných hrdinek, na které nikdy nezapomenu. Ale ta si mě získala už na konci prvního dílu, protože to, co udělala, si vyžádalo nesmírnou kuráž.
Jsem ráda, že jsme se vrátili k dalším postavám, se kterými jsme ale měli tu čest setkat se z trochu jiného pohledu. Hlavně na Aarona a Nicka jsem byla zvědavá, popravdě nevím, kterého z nich bych si vybrala. Konec opět něco šíleného a neskutečného. Takže pevně doufám, že nás pokračování čeká brzy.
Na závěr: Kniha byla o dost lepší než první díl, ale stále to nebylo úplné wow, které by si zasloužilo víc jak 4.

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuji @humbook_blogeri a @humbook

29.03.2024 4 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Začátek se mi moc líbil. Nečekala jsem, jakým směrem se děj odebere hnedka z kraje. Bylo to šokující a mile mě to překvapilo, přestože se nejedná o nic hezkého.
Taky bych ráda vyzdvihla samotný nápad autorky. Ještě jsem se s takovou myšlenkou nesetkala.
Hlavní hrdinka Joan patří mezi nestvůry, které kradou lidem čas. Během jediného dne, jak už to u hlavních postav bývá, se jí celý život převrátí vzhůru nohama. Ale Joan je odhodlaná udělat cokoliv pro to, aby vše bylo jako dřív. I kdyby měla zničit muže, kterého miluje.
Nick je její láska, ale taky lovec nestvůr. Takzvaný hrdina. Ovšem chemie mezi nimi mi přišla velmi slabá. Spíš jsem ji zaznamenala mezi Joan a Aaronem, který se k Joan přidá po prvním zvratu událostí.
Aby vše mohla napravit, spolu s dalšími postavami často cestují do jiné časové osy. Přiznám se, že jsem se párkrát ztratila. Jakmile se začalo s cestováním, příběh pro mě začal být chaotický. Tak moc, že jsem horko těžko udržela pozornost.
Až za polovinou knihy se to zlepšilo. Konec mi přišel zvláštní, ale nemůžu říct, že bych s ním nebyla spokojená, ale možná jsem čekala něco jiného. Zanechal ve mně pár otázek, na které doufám, že dostanu odpovědi ve druhém díle.

Děkuji @humbook_blogeri a @humbook za poskytnutí knihy k recenzi #spoluprace

25.03.2024 3 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Válka dvou královen
Název: Válka dvou královen
Tohle byl za mě nejslabší díl. Skoro celý děj se příliš táhnul. Trochu mě to mrzí protože jsem se na Válku dvou královen hodně těšila vzhledem k tomu, jak skončil třetí díl.
Hodně jsem ocenila kapitoly z pohledu Casteela. Některé scény byly vážně drsné, ale to aspoň poukazovalo na to, jak šílemý hlavní záporák byl.
Taky se mě bavily scény s Reaverem a Kieranem, u těch jsem se upřímně smála. Samotný děj byl zajímavý, napínavý, ale jak říkám, taktéž příliš zdlouhavý.
A taky jsem se dočkala té slavné spicy kapitoly, na kterou mě lákalo tolik lidí. A jo, stálo to za to.
Co se konce týče, upřímně si myslím, že kdyby autorka lehce pozměnila konec, série klidně mohla skončit tímto dílem.
Na závěr: Bylo to zajímavé, napínavé a taky jsem si probrečela, ale až moc dlouhé. Konec mě popravdě moc na pokračování nenalákal, ale samozřejmě si ho přečtu.

29.01.2024 3 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Kostischrány je temný fantasy příběh s ponurou atmosférou. Láká na černý humor, ale z mého pohledu nebyl příliš zastoupen.
Na první pohled mě zaujala obálka, která je opravdu krásná. Po přečtení anotace jsem věděla, že to si musím přečíst.
Příběh vypráví o Ryn, která se živí jako hrobnice. Žije v malé vesnici, kolem které se čas od času potloukají Kostischrány - oživlé mrtvoly.
Druhá postava je Ellis - kartograf, kterého Ryn jednoho večera zachrání před Kostischránou. Jejich cesty se skříží a osudy propletou. Brzy na to je čeká společná výprava, ze které se ale ani jeden nemusí vrátit. Je to nebezpečná akce. Všude kolem se potloukají Kostischrány a rozhodně není dobrý nápad je naštvat.
Něco takového jsem ještě nečetla, je to originálně a zajímavě zpracované. Ocenila jsem i vedlejší romantickou linku. Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, byli sympatičtí, každý úplně jiný a přesto stejný. Ale hlavně jsem si zamilovala úžasnou kostikozu, která mi bude moc chybět.
Pokud vás láká temné, originální a celkem morbidní fantasy, knížku vám můžu jen doporučit.

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace děkuji @hostbrno

24.01.2024 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Přes prvních 200 stran mi dělalo docela problém se dostat, protože se mi zdálo, že se děj vůbec nepohybuje. Místy byl děj hrozně zdlouhavý a nezáživný.
Ale pak se příběh rozjel takovým směrem, jakým jsem nečekala. Najednou se pro změnu pořád něco dělo. Bavily mě akční scény, romantika.
Poppy a její otázky mi někdy hrály na nervy, ale zároveň jsem ji za to milovala, že se ptá a zajímá. Její neustále hašteření s nejdokonalejším Casteelem mě bavilo. Při jejich scénách jsem se tolikrát culila od ucha k uchu.
Konec mě dostal. Mám tolik otázek a děkuji bohu za to, že mám u sebe další díl, jinak by mě asi kleplo.
Shrnutí: Nakonec jsem si knížku zatraceně užila, ale první díl byl o něco lepší dle mého.

21.01.2024 4 z 5