annes annes komentáře u knih

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Achjo, Rosie. Achjo, Alexi. To bylo hrozný, tolik mlčení a ztraceného času. Katie to pochopila naštěstí rychleji :-D Čekání na konec bylo hroozně dlouhé, ale rozhodně mi to postava Rosie hodně usnadnila. Ty její vtipy, hlášky a vnímání života s dcerou. Skvělý!

27.04.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Mezi jedničkou a dvojkou jsem měla trochu časový odstup, ale vůbec mi to nevadilo. Děj mě hned vytáhnul a nemohla jsem přestat. Bylo mi jasné, že hned sáhnu na další.

29.01.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Ou, jeeee. To byla paráda. A jako super, že to nebylo natahovanéna tři díly. Dvojka byla prostě skvělá, napínavá, romantika a jiskření jsem si vážně užila. Rozhodně se k tomuhle dvojdílu ještě vrátím.

29.01.2023 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tak jak druhý díl předčil první, tenhle zase klesl. Tolik "náhod" a všechny se vztahují k Poppy..no snad se to v dalším díle trochu zlepší :⁠-⁠)

29.01.2023 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Za ten konec přidávám tu pátou hvězdu...
Nicméně tím, že svět už člověk poznal v minulém díle, tak rozjezd byl mnohem rychlejší a dějové linky osob opět zajímavé, samozřejmě s překvapením tu i támhle ;⁠-⁠)
Jen teda ty "červené" pasáže za mě hrůza, přeskakuju:⁠-⁠D čeho je moc, toho je příliš...

20.11.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Tož taková průměrná romanťárna. Rychlé čtení, děj celkem předvídatelný, prostě takové víkendové čtení. Kdyby to nebylo do CV22 asi bych si to nevybrala, ale rozhodně to nebylo nehorší (ale teda nechápu jak to mohlo dostat nějakou cenu:-|).

05.09.2022 3 z 5

Záhadné zmizení lorda Listerdalea Záhadné zmizení lorda Listerdalea Agatha Christie

Opět nejlepší čtení na tábor. Vážně se mi líbí koncept povídek a ty od Agáty prostě nemají chybu. Naštěstí jsem objevila, že mi od ní ještě nějaké spovídkové sbírky chybí.
A zajímalo by mě jak přišla ke jménu James Bond, zda to bylo před nebo po a jestli to má vůbec nějakou souvislost?...

25.07.2022

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Ke kvalitnímu Vélinovi jsem se chtěla vrátit, ovšem tenhle díl byl no řekněme lepší než 2 a 3 původní série ale prvnímu dílu nesahá ani po kotníky. Otevřel se sice nový světadíl (asie) s tradicemi, vynálezy a novými postavami, ale nebyla to žádná jízda. K druhé půlce tohohle příběhu se ale určitě vrátím, jen na to asi nebudu tolik spěchat...

03.07.2022 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle jsem nečekala. Na začátku mi nějak nedocházelo, že hlavní hrdinka opravdu nebude Vivi, pořád jsem čekala, kdy se objeví její pohled na věc, ale nepřišlo to. Paráda! Jude je mnohem lepší než jsem si kdy mohla myslet a celý svět je jaksi povědomý z mých dětských představ o vřesových chaloupkách a kůrových mužíčcích, ale přitom mnohem osobitější a rozhodně dobrodružnější. Nicméně očekávám hate to love scénář, ale pozor, další díly si přečtu i kvůli něčemu jinému než romantice, protože Jude rozehrála vysokou hru, tak se těším, jak jí to půjde dál:-)

03.07.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Druhý díl lepší než první? Za mě rozhodně ano. Dějově jsme se trochu posunuli a ubylo uměle vytvořených příležitostí vysvětlovat svět a jeho mechanismy. Vztah našich hlavních hrdinů se celkem zábavně vyvíjel a samozřejmě s výsledkem jsem spokojena, jen kdyby to trvalo trochu míň stránek a trochu víc jich přibylo s osvětlením některých nedořešených věcí. Čekat na další díl pro mě bude mnohem těžší než čekat na tenhle.

12.04.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Ou jé :-) jen tak dál Maasová, fandím ti! Jen teda těch hambatých scén by mohlo být méně a stránek klidně více ;-)

Pro všechny Nesty tam venku - zdolejte svou horu.

11.03.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Zjistila jsem že Agáta je asi moje krevní skupina a vážně mě baví, takže jsem se rozhodla letos zvládnout slečnu Marplovou. Vážně nevím kam na ty zápletky chodila, protože tohle byl zase prosím pěkně originál. Rozhodně jsem nečekala tolik skrytých identit a Mici byla skvělá postavička. Ani na venkově se opravdu člověk nenudí.

12.02.2022 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Třetí díl už tak nějak nenadchl, ale ani neurazil. Zápletka je trochu horší, ale kluci se svým správnáckým přístupem opět neměli chybu.

12.02.2022 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedamane, no ještěže dnes už je to jinak. Chudák holka, v nikom nenašla oporu a i zastání..a ten její otec, grrr jako hodně jsem se u čtení rozčilovala, ale je to klasika tak mám zase jednu odškrtnutou.

12.02.2022

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Tohle je pro mě srdcovka. Migen/Megan je moje oblíbená postava - její povaha, jak vnímá svět a tak je mi velmi sympatické.. takže tenhle díl rozhodně půjde do mé top od Agáty:-)

15.11.2021 5 z 5

Barva z kosmu a jiné horrory Barva z kosmu a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Barvu z kosmu jsem taky dostala na doporučení a za mě krásně atmosferická. Na hrůzu z dunwich teda nemá, ale na dvojku se asi vyšplhá :-)

03.11.2021 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

No s příběhem to jde z kopce..Maddie mi přišla chvílemi fakt natvrdlá:-D a hlavní zápletka je jaksi nuzná:-D nemůžu si pomoct ale teda rozhodně to není na dva díly, tak doufám že se v tom dalším semele fakt něco bomba jinak u toho boje ať to stoji za to..naštěstí byl tenhle díl celkem krátký..

20.09.2021 3 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Holky hraničářky? No proč ne! Ale zrovna tahle? Náhodička..kdyby to byla nějaká chudá šikovná holka ani si jí nikdo nevšimne a mohla by být sebelepší - to mi na příběhu asi vadilo nejvíc..Ale zase je to hraničářka, tak doufám, že její další dobrodružství budou lepší :-)

13.09.2021 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Čekala bych trochu pestřejší závěr celého dílu. Dle mě nepřinesl nic moc extra nového - Horác opět bojuje, Will je Will, Halt je přicmrdávač a Elis s Evanlyn jsou vyjednavačky. Každý má svou typickou roli a děj se věnuje převážně sestavování armády a válčení, takže za mě teda nic moc.
Celkem se těším na následující povídky, doufám totiž že se objeví nějaké příběhy z Haltova mládí či Gilanova učňovství, tak uvídme :-)

16.04.2021 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nějak sem si to pamatovala z filmu trochu jinak :-D takže jsem byla trochu překvapená z toho konce. Četlo se to rychle a pěkně. Silná pouta se jen tak neypřetrhají.

15.03.2021 4 z 5