Anna27 Anna27 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) To, jak se se ženami zacházelo je neuvěřitelné. Neměly žádnou hodnotu, rozhodovali o nich muži. Co řekli jiní byla pravda, co řekla žena byla lež. Téma bylo skvěle zvolené, bylo to napínavé i čtivé. V tomto díle se mi líbilo, že jsme se dozvěděli víc o soukromí Carla i Asada, tentokrát tu byl i humor, to mě mile překvapilo. Na knize bych trošku pozmenila ten konec, pač podle mě si Nete zasloužila za to, co prožila, sama tu pomstu vykonat do konce a neměla tu roli převzít Gitte, ta co jí po Curtovi vlastně nejvíc ublížila. Ale jinak opět super kniha, jdu hned na další díl. :)

06.01.2021 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Lisbeth je zajímavá postava a tuším, že i přes to, že kyberprostor není můj šálek knihy, tohle nebyl poslední díl, který jsem četla. Líbil se mi styl komunikace s Mikaelem i jejich vztah. Děj byl zajímavý, nic mu nechybělo a byla jsem mile překvapena. Po knize se určitě podívám i na film.

16.12.2020 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Tak tohle byl fakt ujetý příběh. Už to, že se hlavní hrdinka kvůli chlapovi, kterým je až chorobě posedlá, dobrovolně uchýlí do zajateckého tábora, kde údajně celou dobu netuší, co se děje za hrůzy. O olizování těla (např. pat) ani nemluvím. To, že její idol kope v táboře jámu a myslí si, že to bude koupací nádrž, to už byl vrchol. :-D A za ty vulgarismy by se styděl i Oscar Wilde. Námět to mohl být zajímavý, ale autorka to hnala až do absurdna. Navíc mi vůbec nesedlo, jak se v textu přeskakovalo v čase. A to nejen v letech, ale i v měsících tam a zpět.

16.12.2020 2 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

(SPOILER) Na příběhu mi trošku vadilo, a to je samozřejmě jen můj osobní pocit, že si neumím představit život, jaký měl Bruno. Žít jen v horách, obětovat tomu lásku, peníze a nakonec umřít sám. Cítila jsem z toho takovou bezútěšnost. Navíc Cognetti umí výborně popsat vztahy rodičů a dětí, jak vlastně si z dětství neseme určité "traumata" a ovlivňují nás i v dospělosti a je jen na nás, jestli se budeme litovat nebo se tomu postavíme čelem. Tato kniha se mi líbila a opět mě dokonale přesunula do míst, o kterých se v příběhu psalo. :)

01.11.2020 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Napínavé do poslední stránky. Kristina prostě umí, i styl, kterým je to psané, prostě bomba, hned jdu na druhý díl.

27.06.2020 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Tahle kniha byla vážně temná. Hlavní postava Hulda měla od spisovatele naložen příšerně temný osud. Jsem typ čtenáře, který i přes ponurý děj má rád šťastný konec, tady tomu sice nebylo, ale kupodivu jsem se s tím smířila. Nepustila jsem knihu, dokud jsem ji nepřečetla a čte se fakt dobře. Akorát mi v překladu neseděla slova "jacíkoliv" a "sexbyznys", jinak doporučuji.

24.05.2020 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Kdyby mi bylo "náct", tak jsem z knihy asi opravdu víc unešená, ale i přesto mě příběh velice bavil. Něco bylo přehnané a rodinná situace byla mnohdy až absurdní, ale stejně měl člověk potřebu číst dál a dál, dokud nedočetl. Takže za mě určitě doporučuji. Colleen čtenáře dokáže zaujmout, zatím je to od ní má druhá kniha, ale hodlám přečíst všechny. Když srovnám s "To nejlepší v nás", tak mě tahle kniha tolik nezasáhla, ale čtivá je.

02.03.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

SPOILER. Jako člověk, co nemá rád překvapení se i u knih občas mrknu na poslední stránky a jen je přeletím očima abych se ujistila, že mi nějaká oblíbená postava neumře. No a opět jsem to v půlce knihy udělala a zjistila, co se stane s "mým" Dawsonem. Pár dní trvalo, než jsem to vstřebala a opět se vrátila ke čtení. Stránky mi ubíhaly jako nic a na konci jsem si i přes očekávání pobrečela. Angela prostě umí a těším se na další díly. Některý den si projdu všechny důležité části s Dawsonem a zavzpomínám na něj. Je zajímavé jak vám dokáže literární postava přilnout k srdci. Jsem zvědavá, co přijde příště. ❤

31.01.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Asi ve všech obrázcích jsem se našla, fakt vtipně a trefně popsán život nás, knihomolů. :-)

20.12.2019 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Velice zajímavá kniha. Ze začátku jsem myslela, že to nebude pro mě a po chvilce mě to úplně pohltilo. Kdyby opravdu nebe fungovalo tak, jak ho popisuje autorka, byla by to krásná představa. Líbí se mi, že je to trilogie a příběh Barbory pokračuje v další knize a na jaře 2020 vyjde třetí díl. :-)

14.10.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila o kapku víc, než Manželé odvedle, ale i tady musím říct, že bych ji bestsellerem určitě nenazvala. Přijdou mi příběhy často zbytečně rozpitvané, někdy až nepromyšlené. Plusem shledávám čtivost, počet postav a otevřené závěry. Od této autorky to pro mě nejsou knihy, u kterých by mi bušilo srdce a nemohla usnout, dokud to nedočtu, takový průměr.

21.09.2019 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jako, není to trhák roku, ale četlo se to/poslouchalo dobře. Oceňuji, že tam nebyl milion postav, ale jen pár hlavních. Příběh sice nebyl extrémně napínavý, ale poutavý ano. Kdyby to mělo ještě o 100 stran víc, tak bych to brala jako zbytečné tlachání okolo, ale těchto 272 bylo tak akorát. Dalo se to hravě za pár hodin přečíst. :)

16.09.2019 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Čtivá kniha, silný příběh, určitě stojí za přečtení.

20.08.2019 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenova Kytice se snad nikdy neomrzí. Zpracování se mi velice líbilo. Z grafické stránky mě nezaujalo jen "Záhořovo lože", jinak určitě doporučuji.

17.07.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čapek mě opět nezklamal. Výborný příběh.

02.02.2019 5 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Kniha byla laciná, říkám si, uvidíme, co to bude za čtení?! V tomhle případě se mi potvrdilo, že cena nerozhoduje o kvalitě knihy. Opravdu výborné čtení. Děj mě vtáhl, bylo to napínavé i dojemné. Za mě doporučuji!

27.08.2018 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Komiksy této autorky miluju. Ve všem se vidím. :D

13.01.2024 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Konec jsem čekala ještě o něco napínavější, ale jinak zase super. Líbilo se mi, že tam zmínili pár větama našeho šíleného vědce Theo Craye a jeho případy. Prostě autora miluju, jeho knihy hltám. Je to správně ujeté, překombinované a to se mi na tom líbí. Už se těším na další příběh se Sloan. Nová postava Hughes se mi taky velice zamlouvá.

13.06.2022 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Cognettiho knihy mám ráda. Umí čtenáře vtáhnout sebou do lesa, na hory, kamkoliv. Když čtu jeho popis krajiny, připadám si, jako bych tam byla taky. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

08.06.2022 4 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Velice přínosné a poučné. Zároveň to ale bylo lehounké čtení, stránky se otáčely téměř samy. Z historických i současných pramenů vnímám Rusko totožně jako García a jeho desítky let staré reportáže. Až mě děsí, jak málo se toho v této zemi změnilo. Určitě doporučuji přečíst.

23.05.2021 5 z 5