animovanej medv Online animovanej medv komentáře u knih

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Myslím, všichni kdo jsme četli až sem už jsme dávno propadli kouzlu psaní paní Kadlečkové :)

Co říct než, super, jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco z minulosti Lucase. Chyběla mi ovšem Kamele. Těším se na další díl :)

11.06.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha mě bavila, ale přišla mi občas trošku rozvleklá. V serii ale budu každopádně pokračovat!

06.06.2022 4 z 5

Dlouhé ale příjemné vyprávění. Ačkoli na mě to bylo občas moc drsné, ale chápu, že to patří do způsobu života té doby...

20.05.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka, jen ten konec byl takový no čekala jsem nějaké ukončení, přitom tak knížka prostě skončila...

13.04.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, protože mi přišlo nemožné, aby byla tak dobrá. Všichni ji četli, a nejen zde se to superlativy v komentářích jen hemží.

Ale ona je vážně TAK dobrá. Já jsem poslouchala audio verzi s Veronikou Khek Kubařovou a Andreou Černou a byl to úžasný zážitek.

Děsivé, smuté, poučné a velmi velmi lidské.

10.04.2022 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Silné, děsivé a člověka to přijme uvažovat nad tím, že spravedlnost v našem světě má opravdu jen velmi omezené schopnosti.

Spis Odessa vás vtáhne od prvních kapitol. Já jsem si oblíbila hlavní postavu, která trošku nelogicky riskuje vlastní život a čtenář si není tak úplně jistý proč. Nakonec vám dojde, že na tom vlastně nesejde. Prostě se naštval na tu omezenost lidské spravedlnosti a chce s tím něco udělat. Kdo z nás už něco takového nezažil? Velmi mistrovský kousek. Mnou tato kniha pohnula v mnoha směrech.

Zvěrstva 2. světové války jsou jedna věc, ale byli její viníci potrestáni? Poslední věc, autor mi konečně odpověděl na otázku, jestli existuje kolektivní vina. Neexistuje. Nesouhlasíte? Přečtěte si tu knihu.

08.04.2022 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Mě paní Marplová baví!

Nutno říct, že v této knize narozíl od těch dalších, jsem si tipla vraha, což mě vlastně trošku mrzelo. Čtenáře podle mě baví být překvapen. Na druhou stranu jsem neznala motiv, tak aspoň to bylo překvapení.

05.04.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

(SPOILER) Prvních tak 100 stran mě moc nebavilo, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

Pár poznatků z knihy (pozor spoilery):
Líbila se mi proměna paní Jenningsové.
Hrozně mě ze začátku štvala Marianna, ale pak jsem pochopila, proč to bylo nutné. Její vyznání na konci knihy, kdy si uvědomila, že byla sobecká a všechno nechala na Elinor mě dojalo.
Podobně mě dojalo uvědomění paní Dashwoodové, že možná byla necitelná k Elinor.
A samozřejmě jsem se bavila nad maloměšťáctvím sousedů a hlavně příbuzných. Paní Fanny a její manžel se pro mě stali oblíbenými postavami.
Hlavní záporačka Lucy byla dobře napsaná. Vlastně je vám celou dobu nesympatická a nemáte jí rádi, ale valstně nemáte pro ní žádné důkazy o tom, že není hodná. Po pár kapitolách ale se důkazy objevují a na konci jasné, že o proti rodině Ferrarsovým je Lucy hlavně zákeřná a zlá.

Čtení mě moc bavilo a těším se na film. Nejvíc se samozřejmě těším na Alana Rickmana :)

28.03.2022 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Bylo to trošku zdlouhavé, ale i tak mě to moc bavilo. Vraha jsem netipla

24.03.2022 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Tahle knížka je takový comfort food, taková dobrá rajská s knedlíkem. Prostě přijemná knížka, která vás baví a nakonec to dobře dopadne :)

18.03.2022 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Super, moc mě to bavilo :)

13.03.2022 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První povídka z Nymburka mě bavila hodně, druhá z Anglie, vůbec.

08.03.2022 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Nemůžu si pomoct, ale poslední díl mě nějak neuspokojil. Prostřední čas se opět vlekla a závěr byl nějaký rozplizlý... Šest vran je rozhodně povedenější série...

02.03.2022 3 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Škoda, že ten konec nedává smysl... Jak se dozvěděla pachatelka, že má její sokyně dítě? I když se to vědělo v mužské části, jak se to dostalo až k ní?

24.02.2022 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Zábavných bylo prvních cca 100 stránek a posledních 40. Většina knihy mizerná nuda, která by se dala shrnout do 3 kapitol.

My místo toho čteme o tom, jak Mal se chová jako děcko a žárlivý pako. Alina začne být posedlá umocňovači. Oba naprosto nezvládají nejobyčejnejší lidskou dovednost a to komunikaci a místo toho, aby si na sebe udělali celou noc času a vyříkali si to mezi sebou, se na sebe mračí a my čteme další a další kapitoly o tom, jak se Mal chová jako idiot a Alina se nedokáže soustředit na svojí práci...

Jako jasně, že si přečtu poslední díl, na který jsem zvědavá, ale proooooč nás autorka takhle strašně musela unudit?
A rozhodně nesouhlasím s tím, že je většinou druhý díl z triologie špatný - takové Milénium, Hry o život anebo věčná klasika Pán Prstenů? Ha!
Jasně, už jsem pár špatných druhých dílů četla, ale nechci žít ve světě, ve kterém jsou druhé díly z triologie špatné. Prosím to ne!

13.02.2022 2 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Přečteno během jediného dne.

Vlastně ani nevím, proč mě to tam bavilo, ale nemohla jsem se ubránit. Asi to byla knížka, kterou jsem zrovna potřebovala a byl to krásný zážitek.

A jako obvykle, líbí se mi, že příběhy Bridgetonovych nekončí svatbou a zvoláním "a žili spolu šťastně až do smrti", ale že se autorka přiznává k tomu, že se má manželství musí pracovat a šťastné manželství není bez práce.

31.01.2022 5 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Poslední povídka mi nějak nesedla, jinak to bylo super :)

27.01.2022 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jupí zvládla jsem dočíst celou sérii!

Neberte mě špatně, moc se mi to líbilo, ale je to prostě náročné čtení a jsem ráda, že jsem to zvládla. Nechám chvíli Středozem být a přečtu si něco lehčího.

Ale i tak doufám, že se najdou Entky.

30.12.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Penelope a Colin.

Co říct - je to nádhera. Je tam všechno, po čem romantická duše touží a vlastně i něco víc. Jak jsem zmiňovala už od předchozích knížek, líbí se mi, že knihy nekončí svatbou a kýčovitou větou "a žili spolu šťastně až do smrti", ale ve všech je celkem jasný důraz na to, že problémy se ani manželství nevyhnou a že je nutné je řešit společně a to se mi hrozně moc líbí.

Jako jasně, dám si chvíli pauzu, nějaké sci-fi nebo jiné téma a pak si zase dám pokračování této romantické lahůdky.

13.12.2021 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Kniha mě hrozně bavila a otevřela mi svět, který jsem dosud neznala. Občas bylo čtení zdlouhavé a proto odebírám jednu hvězdičku. I tak si ale myslím, že kniha stojí za pozornost a čas strávený v její přítomnosti je velmi příjemný, zábavný a občas poučný.

Líbilo se mi jak císařovna je k sobě až překvapivě objektivní. Uvědomuje si svoje slabé stránky, svá špatná rozhodnutí a nesnaží se před čtenářem (o kterém si myslela, že žádný nikdy nebude) vypadat dobře, prostě vypráví svůj život takový jaký byl. Nevím, kdo znás by dokázal sám k sobě přistupovat takhle objektivně.

03.12.2021 4 z 5