animovanej medv Online animovanej medv komentáře u knih

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Je to moje oblíbená kniha. Je o Bohu, o bezprostřednosti dětství, o smrti a o životě a o tom, že všechny ty věci spolu zákonitě souvisí a jedna bez druhé nemůže být.

"Je Temže ta voda nebo ta čára, ve které teče?
Samozřejmě, že ta voda.
Ale když prší, tak ta voda je déšť a až zteče do té čáry, tak je to Temže - tak kdy se dešti říká déšť a kdy Temže? Jak to poznám?"

21.09.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Je to nádherná kniha, u které se Vám tají dech, jestli člověk může být člověk někdy šťastný.

16.09.2018 5 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Velmi zajímavá a poutavá kniha. Už jsem o komunismu četla spoustu knížek a tahle byla úplně jinak pojatá a opravu stojí za přečtení.

09.09.2018 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Vadily mi poznámky stylu "toto není rasa pejska pro tebe" a "tohle nejsou správní psy"....

18.08.2018 2 z 5

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Naprosto úžasný špionážní román!

18.08.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé do poslední minuty

29.07.2018 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

krásná kniha :)

20.07.2018 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Je to kniha o tom, že zlo se nedá vykoupit dalším zlem. Je to dobrá kniha, jsem ráda, že se takové píšou, ale já teď na chvíli přesedlám na nějaké love story..

17.07.2018 3 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Neskutečně zajímavá a velmi smutná kniha o životě staré paní a jejího 8 letého vnuka

15.07.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Napínavé až do poslední minuty. Je mi moc líto, jak moc film zjednodušil celý příběh..
Knížka skvělá a jedině doporučuji, vůbec neztratila na zajímavosti a nápaditosti :)

02.06.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Lepší dokonce než první kniha. Trošku mě mrzí ten film, který tolik nevyužil potenciál té knihy...

30.05.2018 5 z 5

Tvář bez masky Tvář bez masky Sidney Sheldon

Napínavé až do poslední chvilky!

19.04.2018 5 z 5

Vánoční povídky Vánoční povídky Charles Dickens

Vánoční koleda se mi moc líbila.
Druhá povídka mě moc nebavila.

17.04.2018 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Zábavná kniha pro děti i dospělé :) Už se těším, až to budu číst synovci :)

03.04.2018 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Jednoduchým jazykem napsaná kniha o tom, jak se milovat i když je zamilovanost dávno pryč.
Doporučuju všem, co nežijí sami.

21.03.2018 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Druhá polovina už je trošku rozvláčná a celá knížka mi přijde dost naivní.
Špionážní romány doporučuji od Forsyth.
Každopádně spojení volavky nejdřív číst knihu a pak se kouknout na film - doporučuji, obojí si velmi užijete :)

17.03.2018 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Je to až mrazivé. Jinak nádherný soubor povídek :)

02.03.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jsem ráda, že jsou takové knížky, které mluví o tom, co se dělo s němci po druhé světové válce.
Knihy o tom, že nic není černobílé...

21.02.2018 5 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Není to Marquez...

16.02.2018 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha mě bavila, ale druhá část už byla mírně zdlouhavá, což jí ubírá na spádu a napětí.

15.02.2018 3 z 5