animovanej medv Online animovanej medv komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha se mi líbila a moc mě bavila. Těším se, až se kouknu na seriál a trošku doufám, že bude pokračování.

01.02.2019 5 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Kniha mě bavila až na poslední kapitolu, ta mi přišla už přehnaná.

27.01.2019 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Baví mě, jak nám to autor pořád říká a my tomu pořád nechceme věřit. A to, že člověk i jeho jednání je jednoduché a to nejjednodušší řešení je většinou správné. A my tomu nevěříme a zase hledáme složité vzorce a operace a na konci se znovu a znovu divíme, že to bylo zase tak jednoduché, že jsme to věděli od začátku.

Přízrak není špatný, ale jednoduše není to nejlepší, co jsem zatím ze série o Harrym četla. Ačkoli mě to moc bavilo, hlavně to, že až do konce knihy se čtenářem mluví zavražděný a povídá svůj příběh, za to jsem byla opravdu ráda.

Závěr: Baví-li Vás Harry, určitě čtěte. Jeli- to pro Vás první setkání, spíš bych volila jinou knihu než Přízrak. Asi Nemesis jako přípravu na Pentagram. Ten se mi zatím líbil nejvíc.

23.01.2019 4 z 5

Anna a její sešit Anna a její sešit Sydney George Hopkins

Je to roztomiloučká knížka. Ale upřímně bych jí asi nečetla, pokud bych neznala Pane Bůh, tady Anna.
"Já se ptám, jak poznám, co je dobrý a co je špatný a Fin řekne, že je to jednoduché.
Nezůstaň trčet sama v sobě a vyjdi ven, vyjdi do lidí, do zvířat a do stromů a zjisti, jestli se ti to líbí a když se ti to líbí, tak je to dobrý a když se ti to nelíbí, tak je to špatný. Když si představíš, že jsi kočka a nakopneš jí, tak se ti to nelíbí a tak poznáš, že je to špatný."

21.01.2019 5 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Pokud to začnete číst a nebude Vás to bavit, tak přeskočte první třetinu knihy. Jako vážně. Nalistujte až tu část, kdy dojde do hlavního města Tibetu Lhasy. Pak je to super. Tak super, že začnete řešit, jak vlastně proběhl vpád do Tibetu Číňany a co se stalo s Dalajlámou a tak.
Takže doporučuju a vůbec se nestyďte na začátku listovat dopředu dokud Vás to nezačne bavit. Podle mě je pořád lepší si přečíst část knihy než jí celou po pár stránkách zahodit.

20.01.2019 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Bylo to slabší, než ostatní díly. Dává to ale smysl, autor který napsal tolik knížek prostě nemůže napsat všechny na výbornou.
Jo Nesbo to umí líp. Oceňuji ale, že konečně opustil svoji křivku Harry dostane případ, hrozí mu vyhazov, pak něco vyřeší, tak dostane ultimátum, které nestihne a pak to vyřeší na vlastní pěst a zase ho pustí k policii.
Hlavně pro délku knihy a překombinovanosti příběhu.
SPOILER: Začátek knihy a její konec je prostě nuda. Být to tak o 150, 200 stránek kratší tak dostane určitě plné hodnocení. Začátek v Honkongu je nuda. Druhá cesta do Afriky už mi přišla úplně zbytečná. A docela rozvláčný konec také. Závěrečná fylozofická část už byla jen poslední labutí písní.
Každopádně mě to neodradilo u Jo Nesba a Harryho zůstat a vrhám se do dalších knížek, snad se zase zlepší.

17.01.2019 3 z 5

Leden Leden Gabrielle Lord

Již jsem to četla po druhé po dlouhé době kvůli výzvě. Je to super napsané, napínavé.
Před pár lety jsem přečetla celý rok. Děj si již vůbec nepamatuji, ale znovu číst nebudu...

14.01.2019 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Moc se mi líbila ta chvála obyčejného života a krásy okamžiku.
Ale tohle mě bavilo, tak 3/4 knihy. Dál už asi toto Hrabalovo dilo nechápu. Mnohem pochopitelnější pro mě bylo Obsluhoval jsem anglického krále.

14.01.2019 3 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Je to příjemná detektivka. Na mě trošku moc postav, ztrácela jsem se v tom, proto jen 4 hvězdičky.

10.01.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Rozhodně doporučuji. Kniha je hlavně o rasismu v době kuklus klanu, ale je to vyprávěné pohledem 8leté holčičky. Dozvíte se více o životě a morálce, než od dospělých :)

04.01.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Moc pěkná a roztomilá kniha. Často se mi nestává, že bych si přála, aby kniha pokračovala, protože příběh je tak dobrý a vůbec není okoukaný, ale u téhle knížky se mi to stalo. Velmi doporučuji.

14.12.2018 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Moc pěkné pokračování příběhů o Harrym. Bavilo mě.

08.12.2018 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kniha mě místy štvala, přesto 5 hvězdiček.
Z většiny je to napínavé čtení s poučným koncem. V zásadě kniha jakých je nyní bez počet. Fór je v tom poučení, které mě osobně se velmi líbí a přijde mi velmi nadějné.

20.11.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Velmi čtivá kniha, která má spoustu nečekaných zvratů.

15.11.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Přišlo mi to zbytečně dlouhé a ztrácelo to na příběhu. Ale velmi čtivá kniha. 4/5

02.11.2018 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dívka s pomeranči rozhodně není kniha jen pro děti. Nemusí se jí bát ani žádný dospělý.

Přemýšlím nad tím, kdy jsem naposledy byla ráda za prostý fakt, že jsem na světě. Na planetě Zemi.

"Život je taková gigantická loterie, v níž jsou viditelné jen vítězné losy.
Ty, jenž čteš tuto knihu, jsi takový vítězný los.
Lucky you!"

30.10.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nemám slov :)

23.10.2018 5 z 5

Jestli vahate, jestli si knihu přečíst, tak neváhejte.
Kniha se dá číst po částech, nemusíte přečíst postupně celou, ale vybrat jen ty kapitoly, které vás zajímají.

Upřímně kniha je tou nejzajímavější, co jsem kdy četla. Na popud jsem si koupila žárovky bez modrého světla, aby se nám lépe usinalo. Zatemňovací závěsy. A každého koho potkám poučuji o důležitosti a naprosté nutnosti o pravidelném dostatečném spánku. Věřím, že až budu mít děti, bude to vedle morálních hodnot a lásky k bližním další pilíř výchovy.

21.10.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Je to úžasná kniha, ze které se tají dech. Po jedné třetině přečtená jedním dechem.

12.10.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha o tom, že bychom neměli soudit od prvního okamžiku a hlavně nejezdit autem v obytné zóně!

25.09.2018 5 z 5