animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Bavil mě příběh Niny, moc mě nebavilo Nikolaj a zajímala mě Zoja. Vždycky když mě něco zaujalo, tak začla jiná postava a to mě štvalo. Ale je to tenhle styl vyprávění, tak to beru.

Souhlasím s Eliškou, jsem ráda, že jsem se zbavila Aliny...
A ještě bych dodala, že mi chybí Kaz a jeho banda.

01.05.2024 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Na mě až moc informací. Ale bylo to zajímavé a příjemné čtení.

01.05.2024 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Dlouho jsem se autorce vyhýbala, ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Kniha opravdu stojí za přečtení.

06.04.2024 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

To je tak strašný příběh. Tak strašný. Ale tak krásně napsaný, odehrávající se v tak pěkně vykresleném světě, že je to radost číst, i když je vám z toho smutně.

30.03.2024 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Je úžasné, jak jsou Hailey knihy nadčasové. Jsou aktuální a baví vás i po letech.

23.03.2024 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Za mě nejlepší díl, ale je to ovlivněno tím, že mám ráda šťastné konce.
Jindřich mě zklamal, ale asi to bylo nevyhnutelné, pokud Hermínu tak moc miloval a ona jeho ne. Chápu jeho rozhořčení nad jejím výletem do Francie, taky mi to nedávalo smysl. Ale pak se choval jako srab a malé ufňukané dítě, to mi nikdo nevymluví.
Bavila mě linka s Agátou a fakt mě překvapilo, jak se její výchova vyřešila.

Jo a taky by mě dost zajímal nějaký detailní příběh Agáty.

Celá série mě velmi přitahovala svojí velmi příjemnou atmosférou a historickým zasazením.

22.02.2024 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Já jsem knihu přečetla během dvou dnů. Už mi je konci přišla dlouhá a byla jsem unavená z nekončící akce, ale pořád mě bavila. Rozhodně stojí za přečtení.

06.02.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Dokud se Nora nedostala do půlnoční knihovny, kniha mě moc nebavila. Od chvíle, kdy ale otevřela první knížku jak zase já knížku neodložila. Ačkoli tak od půlky jsem věděla, jak kniha dopadne i tak to bylo super čtení!

11.01.2024 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Začátek se vlekl, dokonce mě pak už moc nebavilo ani výcvik, už to bylo hodně stejné. Byla jsem moc ráda, když autor konečně vyřešil jizvu po boji s Durzou.
Bitva i konec super, jenom by mě teda zajímalo, jestli Eragon napravil svoji chybu s tou tříletou dívkou, není to tam zmíněno.

04.12.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

(SPOILER) Nemohla jsem se začíst, to ale není důvod mého průměrného hodnocení.
Kniha se mi líbila a když jsem se konečně začetla, dočetla jsem jí během pár dní, ale vadily mi tam nelogické věci a mnoho deus ex machina. (Souhlasím s Hobitkou) Taky mě štvalo, že se Vasilii neustále někdo smál, že o jejich světě nic neví, ale že by jí to někdo vysvětlil, to už nikoho ani nenapadlo.
Další čemu je číselné jméno, když stačí vyhrožovat víle (která je nesmrtelná btw.), abyste se dozvěděli číselné jméno někoho jiného a měli tak nad ním moc?
Scéna, kdy se pere černá víla s černou byla velmi neuvěřitelná.
Nevím jestli budu číst další díl.

23.11.2023 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Bylo to skvělý, jen ta část s putováním už mi pak přišla dlouhá. Konec to ale bohatě vynahradil. Těším se na další díl.

23.11.2023 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Jeden ze slabších dílů. I tak jsem ho přečetla jedním dechem:)

01.11.2023 3 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Mě to přišlo slabé

01.11.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

27.10.2023 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tenhle díl mě bavil moc. Konečně mě přestaly štvát hlavní 3 postavy a mohla jsem se soustředit na děj.
Za mě byly některé zápletky dost průhledné. Tak například:
Spoiler:
Hned mi bylo jasné, kdo je bratr Clary.

Tato kniha je krásně ukončená a kdybychom chtěli nečíst dál, tak budeme mít klidné spaní, ačkoli malé háčky do dalších dílů tam byly.

Já si to asi něčím proložím, protože jsem tyhle první 3 přečetla dost rychle po sobě, ale k sérii se určitě vrátím.

20.10.2023 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Je to taková dobrá rajská s knedlíkem, víte přesně co vás čeká a užíváte si to. Kdo má rajskou rád, bude spokojen, kdo ne, ať si raději objedná něco jiného ;)

19.10.2023 5 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

Kniha mě vtáhla hned od začátku. Přečtená během dvou dnů. Dick Francis prostě nezklame ;)

17.10.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moc mě bavila. Vůbec jsem o tom nevěděla s trošku se stydím za svoji neznalost. Na knize se mi líbilo hlavně vývoj postav a to, že žádná z nich nebyla kladná ani záporná, prostě obyčejní lidi žijící neobyčejné životy.

10.10.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Je to zábavná a čtivá kniha, ale obávám se, že před realitou dnešních dní moc neobstojí.
To, že žena doma dělá všechno od vyzvednutí dětí ze školy, vaření, uklízení a organizování narozenin pro tchýni je model, který doufám není vhodné nápodoby. Že muži si vydupou jeden týden v roce bez svých hrozných žen, aby si v klidu mohli užívat a podvádět je... ech... jako ano, film jsem jako malá milovala a bavila jsem se u knihy, ale svým dětem budu pouštět jiné filmy a číst jiné knihy.

22.09.2023 3 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Moc fajn čtení.

17.09.2023 5 z 5