Penězoměnci

Penězoměnci https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41065/penezomenci-41065.jpg 4 455 67

Svět peněz, svět bohatství, ale i úpadku. Dramatický jeden rok velké americké banky na osudech její vedoucí elity i personálu ukazuje, jak riskantní je bankovní podnikání a jak moc peněz přitahuje rafinované kariéristy i obyčejné zločince. 1. vydání

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Práce

The Moneychangers , 1975

animovanej medv
23.03.2024 5 z 5

Je úžasné, jak jsou Hailey knihy nadčasové. Jsou aktuální a baví vás i po letech.

Jack Bauer
20.02.2024 5 z 5

Úžasná kniha mého oblíbeného spisovatele Arthura Haileyho, na kterého jsme museli v dřívější době čekat každý čtvrtek od rána v dlouhé frontě před knihkupectvím. Po delší době jsem sehnal všehny jeho romány, jeden lepší než druhý. Každý zaujme bravurně popsaným prostředím z dané oblasti, ať už je to bankovnictví, prostředí letiště nebo hotelu apod. Těším se, až budu jeho díla číst zase znovu, problém je, že stále čtu nové a nové vycházející knihy a k těm starším se už nedostanu, tak se nahromadily v mé knihovně a prodat se mě nechtějí.

betička
27.01.2024 5 z 5

Knihu jsem už četla podruhé a s odtupem asi 20ti let. A je vidět jak moc je nadčasová. Je tu krásně ukázáno jak jsme se jako společnost krásně a rychle naučili žít na dluh ... pro mnohé je však překvapením to, že dluhy je nutno jednou zaplatit.
Člověk alespoň částečně nahlédne pod pokličku jak to chodí v bance a jak se začínalo s kreditními kartami - úžasné jsou ty reklamní slogany.
Příběh, který se čte jedním dechem, jako ostatně všechny romány pana Haileyho.

Lady.Lucrezia
06.09.2023 4 z 5

Další výborná kniha z pera Arthura Haileyho, tentokrát z bankovního prostředí. Postavy jsou sympatické, zápletka zajímavá a celkový děj velmi svižně odsýpá. Navíc si u této knihy člověk uvědomí, že některé věci jsou stále více než aktuální.

Lele61
10.05.2023 5 z 5

Hailey se v tomto románu věnuje světu peněžnictví a amerických bank. Zase jako obvykle předvádí brilantní znalost prostředí, o kterém píše. K tomu přidává výborně zvládnutou charakteristiku postav, zajímavou zápletku a svižný a napínavý děj. Celkově jde o velmi čtivou a poutavou knihu, jak už je u tohoto autora zvykem. Příliš nevadí ani fakt, že kniha byla napsaná už před řadou let. Stále má čtenáři co říci.

Ujfi1
14.03.2023 4 z 5

Skvělá kniha k porovnání jak to bylo před 40 lety. Některé pravdy jsou stále stejne, ale přesto ve světě peněz se stale stejne nedodržují

ninano
25.01.2023 4 z 5

Slušná úroveň, ale ve srovnání s Hotelem, Letištěm přece jen o něco horší.

Luigi1
23.12.2022 5 z 5

Krásně popsaný svět peněz.

Johana
06.05.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih ze šuplíku "prostý, vydatný oddech". Perfektní postavy, plné života, jaké v oddechové četbě skutečně často nenajdete - zamilujete si je a prožijete to všechno s nimi, ačkoli, vzhledem k datu vzniku, používají fakt zastaralé metody. A telefony. Nevadí.
Četla jsem už dávno, teď jsem si užila audioknihu.
Doporučuji spíše četbu, nežli poslech.

mgeisselreiter
19.02.2022 4 z 5

Pohled do zákulisí jedné velké americké banky se Haileymu nepovedl tak dobře jako do zákulisí výroby aut či do zákulisí letiště. Čekal jsem hlubší, detailnější informace. Přesto jde o velmi dobré, zajímavé a občas i poutavé čtení. Navíc je to zajímavá exkurze do historie roku 1975, jak v té době (bez internetu) bankovnictví v USA fungovalo. 75%, 19. 2. 2022.

Popko
05.12.2021 2 z 5

Nezaujala mě, bohužel.

Usire
09.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha s uvěřitelnou zápletkou a postavami. Dokonale zvládnuté prostředí velké banky, její atmosféry a děje okolo. Příběh je dobře čtivý, ale i zajímavý a napínavý. Mnoho věcí je stále v bankovnictví, politice a světě zločinu aktuálních.

madem
28.06.2021 3 z 5

Ten zkažený americký kapitalistický svět bankéřů. :) Zcela mě pohltil, děj se jen míhal a konec byl úžasný.

Avinea
06.03.2021

Svižné napínavé dílo, které se čte samo. Dozvíme se leccos ze zákulisí fungování bank (platné v době napsání knihy), zejména o bezpečnostních systémech. A. Hailey rozehrává psychologické portréty nejrůznějších typů lidí, které nějakým způsobem vždy spojuje První Americká. U Haileyho mimo mnoha dalších věcí oceňuji, že si nelibuje v popisování děsivých detailů a naznačí jen tolik, kolik je nezbytné.

majanka
21.02.2021 4 z 5

Názov knihy a rok jej vydania ma nejako neťahali k prečítaniu knihy. Zaujal autor. Už som prečítala od neho Letisko, Liek, Konečná diagnóza, Hotel, Detektív.
Začiatok knihy nebol najzaujímavejší, potom sa to rozbehlo. Americký bankový priemysel a všetko, čo s tým súvisí, nevynímajúc politiku.
Kto do teraz nepochopil prečo vznikli banky a ako fungujú, snáď to už bude vedieť.
Banky sú tiež podnikateľské subjekty, len vo veľkom. Ich cieľom nie je poskytnúť pôžičky a ďalšie služby, ale zisk. A využívajú pri tom cudzí majetok (peniaze) a neraz aj vlastníkov tohto majetku.
Zaujímavo napísaná kniha, určite odporúčam.

Bedřich63
09.02.2021 5 z 5

Od spisovatele profesně dokonale odvedená práce. Příběh pro čtenáře čtivý, zajímavý, napínavý..... Co mě však na knize zaujalo je to, že i 47 let po jejím vydání je mnoho věcí z prostředí bank a společnosti stále aktuálních a stále živých. Bohužel to nejsou věci pozitivní, spíše ty negativní a odsouzení hodné. Banky a jejich role, zlato, propojení politiky a peněz, propojení firem a bank, akcie, ovlivňování trhů, vliv osobních známostí, bezpáteřní jednání statutárů bank a podniků, jejich neomezené pravomoci a postavení - to je v knize popsáno v době dávno minulé a je to vše aktuální i nyní. Propojení peněz a politiky je zhoubné v každé době.

Rapeh
01.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

kvitko7875
26.10.2020 5 z 5

Skvělá zápletka, vše reálně možné, čteno téměř jedním dechem.

Ava365
02.09.2020 5 z 5

Další perla z pera tohoto mistra.

rodak
18.08.2020 5 z 5

Tak to byl opět čtenářský svátek.Na jaké téma autor sáhne to se mu daří.Dařilo.Román napsaný před více než čtyřiceti lety.Vznik bankovních produktů,jakoby bankomatů,peněžních čachrů a k tomu propletenec vztahů a představitelů dobrých a zlých osob.Přečetl jsem od autora čtyři knihy,každou letní dovolenou jednu.I proto se těším na příští rok.To si dám asi Hotel.