Penězoměnci

Svět peněz, svět bohatství, ale i úpadku. Dramatický jeden rok velké americké banky na osudech její vedoucí elity i personálu ukazuje, jak riskantní je bankovní podnikání a jak moc peněz přitahuje rafinované kariéristy i obyčejné zločince.

1. vydání

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41065/penezomenci-41065.jpg 4.4409
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Práce

The Moneychangers, 1975

Kniha Penězoměnci

Usire

Skvělá kniha s uvěřitelnou zápletkou a postavami. Dokonale zvládnuté prostředí velké banky, její atmosféry a děje okolo. Příběh je dobře čtivý, ale i zajímavý a napínavý. Mnoho věcí je stále v bankovnictví, politice a světě zločinu aktuálních.

madem

Ten zkažený americký kapitalistický svět bankéřů. :) Zcela mě pohltil, děj se jen míhal a konec byl úžasný.

Avinea

Svižné napínavé dílo, které se čte samo. Dozvíme se leccos ze zákulisí fungování bank (platné v době napsání knihy), zejména o bezpečnostních systémech. A. Hailey rozehrává psychologické portréty nejrůznějších typů lidí, které nějakým způsobem vždy spojuje První Americká. U Haileyho mimo mnoha dalších věcí oceňuji, že si nelibuje v popisování děsivých detailů a naznačí jen tolik, kolik je nezbytné.

majanka

Názov knihy a rok jej vydania ma nejako neťahali k prečítaniu knihy. Zaujal autor. Už som prečítala od neho Letisko, Liek, Konečná diagnóza, Hotel, Detektív.
Začiatok knihy nebol najzaujímavejší, potom sa to rozbehlo. Americký bankový priemysel a všetko, čo s tým súvisí, nevynímajúc politiku.
Kto do teraz nepochopil prečo vznikli banky a ako fungujú, snáď to už bude vedieť.
Banky sú tiež podnikateľské subjekty, len vo veľkom. Ich cieľom nie je poskytnúť pôžičky a ďalšie služby, ale zisk. A využívajú pri tom cudzí majetok (peniaze) a neraz aj vlastníkov tohto majetku.
Zaujímavo napísaná kniha, určite odporúčam.

Bedřich63

Od spisovatele profesně dokonale odvedená práce. Příběh pro čtenáře čtivý, zajímavý, napínavý..... Co mě však na knize zaujalo je to, že i 47 let po jejím vydání je mnoho věcí z prostředí bank a společnosti stále aktuálních a stále živých. Bohužel to nejsou věci pozitivní, spíše ty negativní a odsouzení hodné. Banky a jejich role, zlato, propojení politiky a peněz, propojení firem a bank, akcie, ovlivňování trhů, vliv osobních známostí, bezpáteřní jednání statutárů bank a podniků, jejich neomezené pravomoci a postavení - to je v knize popsáno v době dávno minulé a je to vše aktuální i nyní. Propojení peněz a politiky je zhoubné v každé době.

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

kvitko7875
26.10.2020

Skvělá zápletka, vše reálně možné, čteno téměř jedním dechem.

Ava365
02.09.2020

Další perla z pera tohoto mistra.