Penězoměnci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět peněz, svět bohatství, ale i úpadku. Dramatický jeden rok velké americké banky na osudech její vedoucí elity i personálu ukazuje, jak riskantní je bankovní podnikání a jak moc peněz přitahuje rafinované kariéristy i obyčejné zločince.

1. vydání

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41065/penezomenci-41065.jpg 4.4433
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Práce
Originální název:

The Moneychangers, 1975


více info...
Nahrávám...

Komentáře (63)

Kniha Penězoměnci

Lele61
10. května

Hailey se v tomto románu věnuje světu peněžnictví a amerických bank. Zase jako obvykle předvádí brilantní znalost prostředí, o kterém píše. K tomu přidává výborně zvládnutou charakteristiku postav, zajímavou zápletku a svižný a napínavý děj. Celkově jde o velmi čtivou a poutavou knihu, jak už je u tohoto autora zvykem. Příliš nevadí ani fakt, že kniha byla napsaná už před řadou let. Stále má čtenáři co říci.

Ujfi1
14. března

Skvělá kniha k porovnání jak to bylo před 40 lety. Některé pravdy jsou stále stejne, ale přesto ve světě peněz se stale stejne nedodržují


ninano
25. ledna

Slušná úroveň, ale ve srovnání s Hotelem, Letištěm přece jen o něco horší.

Luigi1
23.12.2022

Krásně popsaný svět peněz.

Johana
06.05.2022

Jedna z nejlepších knih ze šuplíku "prostý, vydatný oddech". Perfektní postavy, plné života, jaké v oddechové četbě skutečně často nenajdete - zamilujete si je a prožijete to všechno s nimi, ačkoli, vzhledem k datu vzniku, používají fakt zastaralé metody. A telefony. Nevadí.
Četla jsem už dávno, teď jsem si užila audioknihu.
Doporučuji spíše četbu, nežli poslech.

mgeisselreiter
19.02.2022

Pohled do zákulisí jedné velké americké banky se Haileymu nepovedl tak dobře jako do zákulisí výroby aut či do zákulisí letiště. Čekal jsem hlubší, detailnější informace. Přesto jde o velmi dobré, zajímavé a občas i poutavé čtení. Navíc je to zajímavá exkurze do historie roku 1975, jak v té době (bez internetu) bankovnictví v USA fungovalo. 75%, 19. 2. 2022.

Popko
05.12.2021

Nezaujala mě, bohužel.

Usire
09.09.2021

Skvělá kniha s uvěřitelnou zápletkou a postavami. Dokonale zvládnuté prostředí velké banky, její atmosféry a děje okolo. Příběh je dobře čtivý, ale i zajímavý a napínavý. Mnoho věcí je stále v bankovnictví, politice a světě zločinu aktuálních.

1